2018. november 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Oktoberfest, Bayern meccs
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 15:15   
Azt tudod, mire jó a börgatya? Állítólag azzal lehet a sör minöségét ellenörizni: kiöntenek egy Maß-a padra, beleül 3-4 Bursch´, és ha öt perc múlva úgy állnak fel egyszerre, hogy a pad a s..ggükre ragadt, akkor OK a sör

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 14:47   
Kedves Mindenki!

Szombattól hivatlosan is tele van a város szép drind´l-es lányokkal és szexi feszülös-börgatyós (nem buzis - férfias) csini fiúkkal. Bajorparti...

e.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 09:47   
2006-08-09 11:26, Erazs:
Még nem érek rá "teljesen", de ezt muszáj megválaszolnom! (a sör, az szent dolog! )

Az O´zapft az azt jelenti, hogy csapraverve!! Amikor a polgármester bácsi a legelsö hordót ünnepélyesen csapraveri, akkor hangzik el (ordítva, nevetve, de boldogan! ) az o´zapft!!!!! és ezzel megnyilt az Oktoberfest.

DJ München  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 20:52   
Hungária Club

Az Oktoberfest idején (szept.13 – okt.3) minden nap nyitva leszünk.
Azok számára (is) akik hétközben látogatnák meg a Sörfesztivált, folytatásként további party hangulatot kinálunk a „Hungária Club“ ban, reggelig.

www.hungarian-dance-night.de

Üdv mindenkinek
Béla

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-10 12:25   
2006-08-09 15:32, Riki:
Ja, oks, meg is nézem. De szerintem, ha a München topikba írsz, azt tuti megtalálom (vészesetben privit), a Lepunál azért nem igazán jó, mert ha beindul a csevej, én 10 oldalt nem olvasok vissza

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 15:50   
az oktoberfestnek saját weboldala van, minden ilyen infóval, és képekkel.
Amúgy annyira nem nagy szám, hogy muszáj lenne elmenni, a Canstatter Wasn általában sokkal jobb, olcsóbb, tisztább, és civilizáltabb.

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 15:41   
azt már megtaláltam, hogy szept 16-tól okt. 3-ig lesz az Oktober fest.

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 15:32   
köszi, hogy leirtátok
én is kíváncsi lennék rá. Na de gondolom szállást ilyenkor nagyon nehéz találni Münchenben, vagy tévedek?

esetleg vannak fényképeitek az előző fest-ekről? Szivesen megnézném

Erázs, egyik-másik fórumba irtam neked...osztálytaliddal kapcs kérdeztem, csak már sosem tom, hogy melyik fórumban talállak meg

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 11:42   
Emberek! Lelki szemeim előtt már látom a következő MON-találkozó helyszínét!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 11:26   
2006-08-08 12:29, Riki:
Szia Riki,

én elmesélném nagyvonalakban, hogy én hogy éltem meg. Számomra két oldala van az Oktoberfest-nek, egy negatív, meg egy pozitív.

Az egészet én úgy tudnám körülírni, mint egy hatalmas nagy búcsú. Az óriáskerék és hullámvasutaknál inkább családok lődörögnek, a sátraknál meg jobbára a már részegek.
Bejutni egy sátorba nagyon nehéz, főleg, ha valaki társasággal megy, és kellene 5-6 főnek vagy többnek hely. Valami brutális a tumultus az ajtók előtt este, de leginkább hétvégeken, "egy kijön egy bemegy" elven működik. A kidobó sokszor a józanokkal is úgy bánik mint a részegekkel. Számomra nagyon keményen, sokszor brutálisan.
A hely nagyon drága, nem mernék rá megesküdni, de tavaly 1 Maß (1 liter sör) asszem 7-8 Euro volt, a fél sült csirke meg a Haxe árai ennek megfelelően alakulnak.

Na de hogy a jó oldalát is megvilágítsam esetleg, ha valaki bejut egy sátorba, hát a légkör, a hangulat valami fantasztikus. A zenekar húzza a nótát, az emberek vigadnak, mulatoznak, énekelnek. Aztán a zenekar bizonyos időközönként rázendít (nehogy valaki elfelejtse miért is van ott), hogy:
"Ein prosit, ein prooosiit, für die Geemüüütlichkeit", és akkor mindenki koccint és iszik
A padokra fel szabad állni és táncolni, de az asztalra már tilos! Ezt Erika rosszul írta. És szinte kötelező a bayor hagyományos népviselet!!!! Lassan már nekem is be kell szereznem egyet. Eddig úgy voltam vele, hogy magyarként hülyén néz ki, de most már lassan akkor érzem magam rosszul, amikor mindenki abban van, még a kínaiak is, én meg nem

Müncheni cégeknél hagyomány, hogy ott csinálnak egy "Firmenfeier"-t és a cég állja a cehhet. A kollegáknak meg a üzletpartnereknek lehetőség az összecsiszolódásra, azt hiszem nem túlzok, ha leírom, akármilyen értelemben.
De mint jóelőbb írtam, ők már februárban lefoglalják a helyet, de ez a februári helyfoglalás is csak akkor sikerül, ha van valakinek ott ismerőse.

A müncheniek az Októberfestet nem így nevezik, hanem Wiese vagy még inkább Wies'n
és ha jön a Wiesnzeit, wird o'zapft. ( "is o'zapft"). Hogy ez konkrétan mit jelent, nem tom, majd valaki elmagyarázza, az én szememben azt, hogy: megyünk azt leisszuk magunkat a sárga földig.

De mindent egybevetve, ha az ember helyet kap egy sátorban, valami fantasztikus amit átél. Az egész Theresienwiese átváltozik egy hatalmas vidámpark és jóhangulat keverékévé. Ha már rágondolok libabőrős leszek, belülről átitat szinte a hangulat már most, és asszem idén is megyünk Szóval egyszer mindenkinek el kell jönni, az tény és való!

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 11:01   
2006-08-08 12:29, Riki:
-
Az Oktoberfest, vagy a Bayern meccs? Èn mind a kettön voltam. Mind a kettö lassan aktuális.

Gondolom az Oktoberfest érdekesebb számodra.
Oltári nagy buli. El kell jönni és meg kell nézni!!! Komolyan, kihagyhatatlan!
Képzelj el egy nagy területet tele vidámparki szerkezetekkel, sörsátrakkal, de nem ám valami gagyikkal, hanem szép sátrakkal, csomó vidám embert népviseletben. Literes korsókat, és hatalmas mulatozást, asztalon táncolást, móka-kacagást!!!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 10:51   
2006-08-08 18:09, huba:

mert elötte be kell kapcsolni.

Mielőtt? Mert én bekapcsolom, mielőtt a computert bekapcsolom.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 18:09   
2006-08-08 14:07, Erazs:
-
Mihez kell a hangszóró? Nálam nem szól semmi.

-
mert elötte be kell kapcsolni.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 14:07   
2005-09-30 19:06, Andu:

Hangszórót bekapcsolni!

Mihez kell a hangszóró? Nálam nem szól semmi.

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 12:29   
lassan megint aktuális lesz.

Én még soha nem voltam ilyenen. Mesélne esetleg vki, hogy milyen programok, stb-k vannak?
köszi.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:06   
Buli van gyerekek!!!
Ide benézni kötelezö!
http://www.br-online.de/land-und-leute/thema/oktoberfest/oktoberfest-webcam.xml
Hangszórót bekapcsolni!

Beatrix,BP  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 08:58   
2005-09-23 10:08, hunor:
-

Megnézem.... köszike.

Beatrix,BP  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 08:57   
2005-09-23 09:28, DJ München:
-

Szia Bela!! Hol találak titeket?? Nagy társasággal leszek, inkább ti nézzetek be a mi sátrunkba... egy sörre .

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 10:08   
Es nezz be a mar letezo Magyarok Münchenben c. topikba is.

Hunor

DJ München  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 09:28   
Hallo Beatrix

A "Fest" utan pedig nezzel be hozzank is, a Hungária Clubban ott folytatjuk ahol a "Wies`n zarul.

Üdv
Bela

Beatrix,BP  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 20:27   
Sziasztok!!
Beatrix vagyok Budapeströl és jövö héten pénteken megyek"hozzátok".Mindig nagyon örülök,ha bármerre járok a világban,és a legszebb nyelven hallok beszélni embereket.)))
Olvasgattam a forumokat,látom mennyire összetartoak vagytok.
Nagyon várom a festet,még soha nem voltam,de rengeteg jot hallottam már róla.
Aztán okt.18.án megyek ujra Münchenbe,Juventus meccsre.Imádom a városotokat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó