2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Tisztelt Szerkesztőség! >> Vélemények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-12 19:46   
Folyamatosan haladok a költöztetésekkel, törléssel...

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 17:47   
Új moderátor Németország alatt - aki rendületlen állja a kérdezők ostromát ( ): Erazs.

Én pedig ma, holnap folyamatosan takarítok.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 17:27   
Közben utána is néztem, innen (is) jönnek tömegek: eumunka lap hu - ha itt megnézitek, szinte mindegyik rovatban van MONra mutató link. Írok is, hogy mivel az álláskeresés nálunk nem lehetséges, ezért nem relevánsak a MONos linkek.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-11 16:59   
Kedves Judit, Andu,

1. teljesen igazatok van abban, hogy valami nem jól ment, és megtelt a MON mindenfélével... most haladok a törléssel.
2. amiben nem értek teljesen egyet, nem hiszem a Facebook miatt van (ott ilyen kérések nem szerepelnek, és látható, hogy ott kik a tagok, nem az álláskeresők), hanem inkább a saját technikai távollétem okozta ezt - akárhogyan is nézem, de csak az én készülékemben volt a hiba. Bocsánat ezért, és most pótolok.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-05 14:03   
Kedves Hunor,

minél tovább figyelem a fórumot, annál erösebben eluralkodik bennem az érzés, hogy nagy hiba volt megjelenni a FACEBOOK-on.

Ad1 Mit hozhat ott egy klub egyáltalán a konyhára?
Ad2 Pont azt a réteget tünik megszólítani, amelyik kevéssé fogékony a MON szellemisége iránt, ha van ilyen.

Természetesen nem tudom bizonyítani, hogy a negatív jelenségeknek egyértelmüen a facebook az oka, mégis

Javaslat: szüntessük meg a Facebook-jelenlétet.

Javaslom továbbá az 1-2 hozzászólásokkal szereplö, mindenhol megjelenö segitség-rovatok törlését.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-07 09:00   
2010-08-05 19:07, Andu:
-

Nem, mert teljesen külön fogom választani. Akár oldalon belül két fórum, akár valamilyen más módon, de az sem megoldás, hogy csomó embert/ hozzászólást törölni, az sem, hogy pont egy nyugati magyar fórumon ne lehessen erről szót ejteni, de viszont az sem lenne jó, ha a fórum átalakulna kivándorló oldalnak.

Más megoldási javaslatokat is elfogadok, de én egyelőre ezt látom, megteremteni egy külön rovatot, szekciót, és csak ott - ezzel érdemben segítünk honfitársainknak is, és rendezzük a jelenlegi fórumon belüli problémákat is.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-05 19:07   
2010-08-04 08:22, amadeus:

Pontosan. És nagyon remélem, hogy nem erröl fog szólni ez a fórum.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-04 08:22   
2010-08-03 19:08, hunor:
kiváncsi vagyok, hogy mi lesz Németországban.

Több lesz az állás nélküli munkakeresö.
Több munka, az nem lesz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-03 19:08   
2010-08-02 18:43, Juli:
-

Kedves Juli,

igen, de szerintem kérdezz rá a Németországba menni c. topikban is.

Írország, Nagy-Britannia, Hollandia esetén a helyi magyar közösségek megugrásához vezetett, kiváncsi vagyok, hogy mi lesz Németországban.

Hunor

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-02 18:43   
2010-07-21 09:21, hunor:
-
jövőre Németország nyit.

Hunor
-

Ez biztos?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-21 09:21   
Igen, most átnézem, és kitakarítom.
Viszont nem árt elgondolkodni jobb megoldáson, főleg, hogy jövőre Németország nyit.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-20 08:29   
Támogatom Frédi kezdeményezését! Legyen már végük a kitelepülös és munkakeresös témáknak, mert tényleg semmi értelmük.

Munkakeresés: léteznek megfelelö állásbörzék, ott találhatóak összegyüjtve az állásajánlatok, amikre pályázatokat kell küldeni, ennyire egyszerü. Léteznek újságok is, és lehet mazsolázni a cégek honlapján is, sokszor ott is lehet ajánlatra lelni.

Mik egy pályázat követelményei? Hát ez lenne az egész lényege, ezzel indult Erázs topikja, de sajnos az eredeti ötlettöl már nagyon messze jár.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-18 08:47   
2010-07-17 21:26, Fredi:
-

Kedves Fredi,

holnap tehát megint takarítás.
Természetesen én sem akarom, hogy álláskereső, és egyéb google keresést megtakarító kérdéseké, így ezeket törlöm, költöztetem.

A térítés ellenében szaktanácsadás nekem is eszembejutott, persze, olyan kritériumok mellett, hogy tanácsadók részesülnek a díjból, és ezt kritériumok alapján is teszik - de ennek semmi értelme, úgy már senkinek nem kellene. Te is látod, a MONon X év alatt ezernyi álláskeresés volt, így a hírlevélben is szerepelt, hogy álláskereső hirdetést lehet feladni - egy érdeklődő sem volt.

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-17 21:26   
Az utóbbi időben egyre több topik foglalkozik álláskeresési, lakáskeresési és iskolázási kérdésekkel, melyekre többnyire a következők jellemzőek:
1. A tanácsot, segítséget kérők Magyarországról akarnak főleg Németországba, de más nyugat-európai államokba jönni
2. Az idejönni szándékozok egyetlen mozgatórugója néhány évig többé-kevésbé jól keresni, néhánynál egyáltalán egy állást kapni. Szinte kivétel, ha az idejönni akarók egyike-másika a fogadó ország kulturájáért, nyelvéért, stb. szándékozik idejönni.
3. A tanácsot, segítséget kérők döntő többsége egyenesen itt keres segítséget, meg sem próbál a googlen, vagy másutt szétnézni és itt is rest egy kicsit visszaolvasni, hiszen már minden kérdés előfordult már.
Véleményem szerint ezek a topikok messze állnal a MON eredeti profiljától és a törzstagság érdeklődésétől. Engem kimondottan irritálnak az infantilis kérdések, de ez nem fontos, a fontos az, hogy Hunor mit akar. Szerintem ezeket a topikokat össze kéne vonni egy szolgáltató részlegbe, és a továbbiakban csak illeték ellenében osztogatni a tanácsokat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 23:33   
2006-04-20 19:53, elckerlyck:
-

Szukseg lehet arra meg itt is.

Hunor

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 19:53   
A rízsfözöt azóta is nagy sikerrel használom

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 16:56   
Kerdesek a tavalyi MON-Morphologic sorsolas nyerteseihez:

- ki hasznalja azota is a programokat?
- mennyire valtak be a programok, mennyire hasznosak?

Hatter a sorsolas kapcsan:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1695&forum=58&99
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1959&forum=58&4
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1696&forum=58&33
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1697&forum=58&25

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-16 20:06   
2006-04-16 19:21, hunor:
Mondom elképesztö, hogy mennyien nem olvasnak, csak írnak!
A hölgyeménynek a saját bulija a fontos.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-16 19:21   
2006-04-16 18:16, Andu:
-

Dokumentumerteku, jo hateradatok a Timesban megjelent cikkhez, es aki mondta a magaert, megkapta szintugy. Azert vigyazok, hogy ne fajuljon tovabb.

Ami viszont nagyon zavart, beleoffoltak csunyan a topikba, megpedig ezzel az oda egyaltalan nem tartozo szoveggel:

"Ausztráliában,USA-ban szeretnék ingyenes hirdetőoldalon budapesti
kiadó luxus lakást
hirdetni.Milyen oldalakon tehetném?
Előre is köszönöm a válaszokat."

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-16 18:16   
Most egy kicsit beleolvasgattam a "Nyugati magyar media" topicba. Olyan szép, hogy a téma kapcsán 2 ember fennkölt, magasröptü értekezését kapjuk a mindenkit érintö fontos kérdésékben, miszerint ki nyúlta le a másik lóvéját A második számú versenyzö már a klasszikus " a te anyád" fegyverhez is nyúl, pedig mindenki tudja, hogy a mondat elhangzása után szokott kezdödni a tettlegesség.

Elképesztö, hogy vannak emberek, akik nem olvasnak, csak írnak.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 18:09   
Szerintem is tényleg ugy feleltetek moliandikának ahogy a legtöbben itt érezünk. Jobb ide megirni a véleményünket, mind privát üzenetet küldeni, tudod mire gondolok, nekem is volt ilyen tapasztalatom. Ezért legközelebb csakis, nyiltan fogok irni és nem a privátban.
Ha moliandika ragaszkodik itt legyen velünk, akkor biztos lesz benne annyi kiváncsiság és türelmesen kivárja, mig ö is hozzá tud szolni az üzenetekhez.

Andea, te könnyen hozzájuthatsz az „otthoni“ hirekhez. Informálodhatsz hogy milyen kulturális események, koncertek, szinház, kabaré, stb. készülnek nyugatra elöadni. Szerintem ezt mindenkit érdekel. Az orosz nyelvlecke érdeklödöknek biztos megvan ezeregyszáz magyarországi forum, ahol esetleg sikeres párbeszédekre, véleményváltásra is kerül.

Idézem a szavaid Andrea, nilatkánk irtad egy másik topikban: „...van olyan ember, akivel el tudok csevegni, segítséget kérhetek, de sokakat nem is ismerek! Te is próbálj egy ilyen baráti kört kialakítani és velük majd tudsz csevegni.“

Abban igazad van hogy a MON világszerte szétszórt magyarság Forumja, de nem csak azoké

Kivánok nagyon szép és kellemes MON-ozást.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 17:33   
Szeretném megosztani Veletek a véleményem.
Ezt nem most találom ki, mert esetleg be akarok "vá´gódni" hanem ez a szilárd meggyözödésem. (Hunor megerösitheti, kb. 1 éve írtam neki róla. )
Amikor, megtaláltam ezt a helyet, elöször is megrémültem az átláthatatlan topicok kavalkádjától. Rengeteg név, rengeteg téma. Maradtam a "fenekemen", oda írtam, ahova tartozom, megpróbáltam elöször a "környezetemet" megismerni.
Aztán olvasgattam a törzsasztalnál a hozzászólásokat, kezdtem megismerni a rendszeresen hozzászólókat. Eszembe se jutott volna ezerrel beesni valahova, mert szerintem ez nem túl jó bemutatkozás.

Térjek már a lényegre igaz? Szóval én is így csináltam, ahogy ez 1 éve Hunornak egy privát válaszomban megküldtem.
A németország topikokban "bittos", hogy aktív maradok, de az egész világgal nem fogok tudni levelezni. (( Ez idő kérdése. A törzsasztalnál már szintén remek, bejáratott csapat van, nekem mint újnak azért illő lenne nem ezerrel beletenyerelnem, hanem a többieket először megismerve, lassan-lassan hozzászólogatnom. Ezt elvárom magamtól, adjuk meg a másik embernek a tiszteletet. Csak erre kedves Hunor (tudom ismétlés) tényleg nincs időm. Mindenkihez hidd el alapvetően örömmel és szeretettel közelítek (gondolom olvastad már levelemet) nincsenek bennem előítéletek. Én is szeretnék aktívabb tag lenni, hiszen nagyszerű dolog a "saját véreddel" találkozni az interneten, de....idő. (((((

Szóval Andi, érted mire gondolok! Nézd meg nyugodtan, mióta kezdtem a törzsasztalnál irogatni. Ezt ki kell "érdemelni", várni, hogy befogadjanak, hogy Te is elfogadd a többit. Mások helyett meg ne nyissunk topicot, csak olyat ami bennünket érdekel! Meg valóban, nagyon komoly különbségek vannak itt közöttünk, az életkortól kezdve a megélt, átélt tapasztalatokig. Tolerálni kell tudni, ez nem a tinik klubja. èn a humor nélkül meg is halnék, de egy olyan levelet, amit mondjuk a barátnöimmel váltok, itt meg se merném kockáztatni, Hunor egyböl kiradírozna a felhasználók közül!!
Andi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 16:57   
2005-09-28 15:01, moliandika:

Attól hogy csak 18 éves vagyok, értelmesen tudok gondolkodni és sokmindenről van értelmes véleményem.

Ha ez így lenne, akkor értelmes véleményedet beírhattad volna a sok száz topik valamelyikébe. Nem tetted. Nyitottál újabb topikokat, amihez mi nem tudunk és nem is akarunk hozzászólni.
Szerinted ebböl logikusan mi következik?
Ha maradni akarsz, neked kell hozzánk igazodni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 15:51   
Kedves Andi:

Ha ebben a stilusban akarsz kommunikalni a jovoben is, akkor azt hiszem, hogy jobban teszed, ha keresel magadnak egy masik forumot ahol szivesen fogadjak ezt a nyegle stilust, mert en, mar a 71 evemmel, bizony nem szivesen veszem, ha engem oktatsz. Ha tanulhatnek Toled, akkor elfogadnam, viszont en mar regen elfelejtettem amit te majd a jovoben meg fogsz tanulni. Tudd, hogy en is beszelek harom nyelvet, sot negyet, de ha valaki valami ertelmeset mond, szivesen odafigyelek, hatha tanulok valamit.

En, ha a Te helyedben lennek, akkor szepen elolvasnam mindent amit a tobbiek irnak, es igyekeznek tanulni, nem pedig ilyen stilusban mindenkit megtamadni. Meg a gyerekeimnek sem engednem meg ezt a hangot, nem pedig egy idegennek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 15:22   
Köszönöm Andi!
de mit tegyek en mar csak ilyen egyszavas hulyesegeket iro alak vagyok de tied a palya ertem en is amit mondasz.

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 15:01   
Poe, Valéria!

A "hülyeséggel lereagálod" az tényleg a hülyeségekre vonatkozik. Attól hogy csak 18 éves vagyok, értelmesen tudok gondolkodni és sokmindenről van értelmes véleményem. Poe írásával semmi bajom sincs, mert Ő legalább normálisan elmagyarázta és nem csak egy kérdést írt, vagy hülyeséget. Remélem értitek mire gondolok!

Andi

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 13:56   
Kedves Poe, milyen bolcs vagy Te. Megfogalmaztal mindent ugy ahogy mindnyajan mondani akartunk. Orom olvasni Teged. Remelem, hogy Andi is jo tanacsnak veszi az irottakat es nem megint, hogy "hulyeseggel lereagalod" es olvas es tanul Toled es a tobbiektol.

Valeria

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 22:14   
Sajnálom,hogy én nem tudok hozzászólni az idősek beszélgetéseihez

ennek két oka van Andi
Az egyik az hogy még nem ismersz bennünket eléggé, és nem tudsz bekapcsolódni oda, ahol mi "félszavakból is". Ezen mindenki átesik, én bő 1 éve éreztem úgy, hogy sosem leszek bennfentes . A másik oka az, hogy kevés hasonló problémánk van. A fórum nagy többsége tőled sokkal idősebb, régóta külföldön élő, megállapodott, családos, sok esetben nyugdíjas személy, téged a mi gondjaink, örömeink, bánataink a legkevésbé sem foglalkoztatnak. Fordítva mi sem tudunk hozzászólni a te orosz nyelvleckédhez pl., mert számunkra az rossz emlékű nyűg volt csupán. De ez ne keserítsen el, a sok-sok topik között biztosan találsz majd olyat, amihez érdemben is hozzá tudsz szólni. Nézz be mindenhová, és keresgélj, közben találkozol nevekkel, hozzászólásokkal, életrajzokkal, és a vidám fecsegésen túl sok hasznos, értékes információval, művészi alkotással is. És egyszer csak azt veszed majd észre, hogy mindannyian ismerőseid vagyunk. De ehhez türelem kell, ami tudom, nem áll halomban a fiataloknál . Egyet ne tégy soha, ne támadj, mert mi itt nagyon
összetartunk és csak te húzhatod a rövidebbet. Hidd el, nem haragszik rád senki, de jobb, ha új topikok helyett a meglévőkben próbálsz helyet keresni magadnak.
Sok sikert és kitartást hozzánk

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 18:47   
Kedves Poe!

Örülök, hogy Te így állsz hozzá a dologhoz. Indítottam már három topikot, amik nem ilyen "személyeskedőek", mégis azt így "leócsárolták". Sajnálom,hogy én nem tudok hozzászólni az idősek beszélgetéseihez, így próbálok olyan témát felvetni, ami engem érdekel. Nézegettem a többi topikot is, de azokban vagy hosszas kifejtősdi van,vagy egyszavas válaszok, amihez nem is tudok hozzászólni. Néha úgy tűnik, hogy "döglődnek' a topikok, és aki ír, az is azért teszi, hogy csak úgy írjon valamit.

Andi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 18:08   
Kedves Andi

Böbe kérdése teljesen helyénvaló. Miért?
Miért akarod tudni, hogy valaki, aki elment a Mon-ról, vagy csak régóta nem írt, mit csinál éppen? Ha akarná, hogy tudjuk, megírná. Ha csak néhány embernek meséli el privátban, akkor nyilván nem szeretné, hogy közszájon forogjon a magánélete, hogy unatkozó emberek fecsegjenek róla.
Vagyunk itt elegen, akikkel beszélgethetsz.
Az idösebbeket pedig nem árt tisztelni, nem a korát, hanem a tapasztalatát. Nem nekünk fontos ez, hanem neked.
Ne vagdalkozz tehát, hanem olvass sokat, hogy megismerj bennünket, és írjál érdekes témákról, akkor szívesen beszélgetünk veled

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó