2018. június 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> TB KARTYA
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 23:16   
2009-04-02 07:02, kakas:
-
... végül az EU féle számlát a Nejem aláirta, amit aztán az orvos zsebrevágott, udvariassan elköszont, és távozott.
-

Határozottan meglepönek tartom. Mi jó ebben az orvosnak? Hazai beteggel jobban járt volna. Az ugyanis változatlanul zsebböl zsebbe fizet. Mert hogy a mentalitást és az abból fakadó gyakorlatot nehéz megváltoztatni.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 07:02   
2009-04-02 03:34, Pompéry Berlin:

"Vagy tudtok olyan orvosi szolgáltatást M.o-on, amit ne kellene zsebből zsebbe honorálni?"

Szia!

Mióta az EU kék kártya létezik, azóta mindenféle orvosi szolgáltatásnak azon keresztül lehetséges a fizetése, az EU tagállamok országain belül.

Egy jó példa: a mult évben, egy Bp. környéki wellness hotelben a Nejem orvosi (akut) segitségre szorult. Egy Tlf. értesités után 20 percre az orvos már a helyszinre (a forgalom miatt, szirénás mentökocsival) érkezett, és azonnal (legprofibb módra), elvégezte a szükséges kezelést. Majd aztán megirta a recepteket, elmondta a jótanácsait, és végül az EU féle számlát a Nejem aláirta, amit aztán az orvos zsebrevágott, udvariassan elköszont, és távozott.

Na tehát, nem kellett "jattolni", boritékot a doki zsebébe dugdosni, és más örültséges korrupt húzásokat sem alkalmazni!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-02 03:34   
Nem értem ezt az egész TB-gondot. Külföldön élőként miért probléma mindez? Vagy tudtok olyan orvosi szolgáltatást M.o-on, amit ne kellene zsebből zsebbe honorálni? Ehhez minek TB kártya?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 21:47   
2009-03-27 14:52, maryanne:
A nemzetközi kartyam otthon is ervenyes. Ha meg orvos kell, otthon ugy is kell meg extra fizetni,nem?

Elég szomorú, de sajnos így van.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-27 14:52   
2009-03-27 11:44, Ginewer:
-
Nekem ezt ugy mondtak illetekes helyen, hogy a 4500-at nem kell fizetned, ha külföldön elsz vagyis ha allampolgar vagy es ott vagy biztositva. Miert fizessek en havi 4500 ft-ot Magyarorszagon, amikor nem is lakom ott? A biztositonak bizonyara jol jönne ez az összeg, nem?
A nemzetközi kartyam otthon is ervenyes. Ha meg orvos kell, otthon ugy is kell meg extra fizetni,nem?

Ginewer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-27 11:44   
Amennyiben van érintett a témában, elmondom a mostani lehetöséget.
Az APEH honlapján letölthetö egy bejelentölap, amin vállalod, hogy te fizeted magad után a TB-t a jövöben. Ez pillanatnyilag havi 4500 Forint.
Nekem ilyen van, erre váltottam ki a nemzetközi kártyát. Bár itt is biztositott vagyok, jó ha van...

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-27 20:22   
sziasztok!

Ha még valaki olvassa, szívesen elmondom az én tapasztalatomat a TB kártyával kapcsolatban.

Már kb. 5-6 éve nem lennék jogosult arra, hogy a TB kártyámat használhassam, mégis van rá lehetőség, mert nem ellenőrzi senki. Egyszer olvastam egy újságban, hogy (átvitt értelemben), "ha valaki átrepül Magyarországon már meg is kapja a TB-kártyáját, amit élete végéig használhat". Rengeteg külföldi bűnöző pl. akik piti ügyek miatt ülnek 1-2 hónapot a börtönben már meg is kapják a kártyájukat, amit életük végéig használhatnak.

De tulajdonképp az orvosok sem eröltetik meg magukat, hogy kíméljék a TB háztartását. Ez alatt azt értem, hogy amikor Magyarországon voltunk, kisfiam beteg lett. Mi a német egészségbiztosítási kártyájára szerettünk volna gyógyszert kiírattatni, mert itt visszaadja a pénzt utána az Egészségbiztosítási Pénztár. Nem jött be, megtalálták a fiam adatait a számítógépben, így a magyar TB kártyájára írták ki a gyógyszert.

Következő alkalommal szintén megpróbáltuk a gyógyszert a német egészségbiz. kártyára kiírattatni. Ekkor az épp ügyeletes orvos nem találta meg a fiam adatait a számítógépben, de hogy ne kelljen a külföldi kártyával bajlódni, kiírták egy idegen magyar kisfiú nevére, az ő TB-kártyájára a gyógyszert.

Szóval ez Magyarország. És akkor még csodálkozik a TB, hogy nincs pénze.

schriffi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 05:30   
Sziasztok, koszonom a sok hozzaszolast...a helyzet az,hogy en kulfoldon elek allandoan es ideiglenesen tartozkodom MO-on rovidebb hosszabb idore es ezert lenne jo a TB kartya beszerzese. Otthon nem dolgozom es mar szuleim sem elnek. A valaszaszaitokbol itelve valoszinu, hogy a maganuton valo befizetes lesz a legjarhatobb ut. Az utlevelet csak azert emlitettem, mert ez igazolja, hogy magyar allampolgar is vagyok, ami talan jobb mintha nem lennek. Megegyszer koszonom a valaszokat!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 12:21   
Kiegészíteném azzal, hogy ha otthoni bejelentett címmel is rendelkezel és közvetlen.hozzátartozód (szülö) is a lakásban lakik akkor nyilatkozhat a TB felé, hogy "eltart" téged. A nyilatkozat alapján a TB elismer téged biztosítottnak. (azt nem tudom, hogy mennyi ideig lehetséges. Önálló kereseted kizárólag a minimálbér alatt kell, hogy legyen. )
Andi

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 11:44   
Sziasztok!

(Elmeletileg) Aki nem fizet Mo-on TB-t, az nem jogosult ellatasra (vagy a hazastarsa/szulei stb). A gyakorlatban ez persze nem igy van, ha van TB kartyad, akkor nem nezik, hogy mikor is fizettel utoljara TB-t, de ki tudja ez meddig lesz igy.

Azaz ha valaki tartosan (ambar a szaknyelv szerint "ideiglenesen") kulfoldon el es ott dolgozik, az nem jogosult az otthoni ellatasra. Az EU jogszabaly szerint is csak surgossegire jogosult (ha EU tagallamban dolgozol es van E111-esed vagy kartyad).

Viszont kothetsz magan TB-t, amikor is befizeted a mindenkori minimalberre eso TB-t es igy jogosult vagy az otthoni egeszsegugyi ellatasra. Ennek osszege mostansag havi 12kHUF korul van.

-seci

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 15:27   
2005-09-28 05:17, schriffi:
itt informálódj!
http://www.oep.hu

Ugy-e az Országos Egészségügyi Pénztár a köznyelvben a TB. Van sok minden, ami átkerült az APEH hatáskörébe, lehet, hogy ott még több mindent meg tudnak válaszolni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 13:49   
Salaj, persze, hogy nincs. Viszont en felteteleztem, hogy volt munkaviszonya annak aki kerdezett es ezert lenne jogosult a TB kartyara kulonben miert kerdezte volna.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 11:02   
2005-09-28 10:57, Valeria:
-

Hát, ez sem teljesen igaz, mert attól, hogy valakinek van igazolványa, meg bejelentett lakása magyarországon, nem válik TB jogosultá. Ez egy biztosítás, amibe előbb be kell fizetni, hogy aztán kapjál belőle valamit.
Gondolom más országokban sincs ez másképpen.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 10:57   
Nem eleg az utlevel, szukseg van a szemelyi es a bejelentett lakas igazolvanyokra es csak miutan ezek megvannak lehet kervenyezni a TB vagyis a TAJ kartyat.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 10:47   
2005-09-28 05:17, schriffi:
-
Kifejthetnéd kicsit bővebben, hogy mi is a kérdésed? Mi az összefüggés az útlevél és a TB kártya között

schriffi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-28 05:17   
Szeretnek informaciot kapni magyar utlevellel rendelkezok TB kartya jogosultsag elintezesi modjairol.Ha valaki jaratos ezen a vonalon,kerem valaszoljon,

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó