2021. február 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Madárinfluenza
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 09:33   
Tegnap ismét feltűnt a madárinfluenza a Duna-delta egyik falucskájában.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-01 11:37   
2006-06-01 11:32, menon:
-

Van valami dosztojevszkiji abban a madárban...
-
Bocsánat, hogy újra publikáltam az írásodat, Zsuzsa!

Szóval nem csak a vodka oroszos, hanem a Nagy Önostorozás pillanata, amely mindig előjött az oroszoknál, bár semmiben meg nem akadályozta soha őket...

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 21:23   
Hapci?

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 20:02   
2006-05-28 05:48, Ferencz Zsuzsanna:
-

"Jöttem is meg nem is."
"Hoztam is meg nem is."

Jaj, kedves Zsuzsa, én a madarak pártján vagyok. Ingyenjegyem van a reggeli hangversenyeikre.
És a Golf-áramlat pártján vagyok, amely jó nagy dög, nehéz szeretni, de ha egyszer bejelenti, hogy ÁRAMSZÜNET, akkor nagyjából

FÜGGÖNY

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-28 05:48   
Kedves Menon, a link már látható... el is olvastam a cikket.
Amelynek szerintem igaza is van, meg nem is.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-27 19:05   
Én a saját tapasztalatomat szeretném megosztani veletek "magyarországi madárinfluenza-megelőzés" révén.

Ez most volt nem rég, akkor amikor találtak Bács-Kiskun megyében 3 fertőzött hattyút. A mi telkünkön is volt egy döglött madár. Férjem beszólt (gondolom az illetékes) hivatalhoz, hogy van egy döglött madár a telken mi legyen. Közölték vele, hogy fogja meg és vigye be. Jó fejek nem, mi van ha fertőzött? Elvégre ezért telefonált be.

Ehhez képest itt Münchenben még a forgalmat is lezárták a Marienplatznál lévő egyik kisutcában, jött a tűzoltóság meg minden, mert egy döglött madár volt a háztetőn.

Ez a különbség Európa és Európa között.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-27 17:50   
2006-05-25 18:31, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Menon, milyen újságcikkről beszélsz?
-
A transindex.ro-ról tettem fel egy cikket, kedves Zsuzsa!

Lehet, hogy nem látszik - át ?

Megismétlem:

http://labor.transindex.ro/?cikk=4295

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-26 06:16   
Hogy jobban értsétek a románság kapcsolatát a szárnyasokkal, bemásolok ide egy részletet a Kik és Mik ügyei c. kötetemből:
"Egy bukaresti bádogbódé (Mitica bácsi ócska csapokat és vécéhúzókat árult benne) otthont adott egy hatalmas fehér tyúknak és párjának, a kakasnak. Amelyeket Kik minden reggel megcsodált, amint a kirakatban szemelgették a magot.
Egyik este azonban Mitica bácsi Kiknek ajándékozta a tyúkot. (Ezt követõen persze kért tõle ötvenezer lejt kölcsön). Madzagot kötött a tyúk lábára, és azt tanácsolta, Kik húzza haza a szárnyast. Amely útközben a Borika nevet kapta.
Kik odahaza az erkélyen helyezte el Borikát. Sem Borika, sem pedig Kik nemigen aludt azon az éjszakán.
Reggel korán beállított aztán Mitica bácsi, hogy a tyúkot sétálni kell vinnie. Vékony spárgát kötött a lábára, és elindultak. Este visszahozta az álmos Borikát.
Így ment ez néhány nap hosszat. Míg aztán Kik rájött, hogy a tyúk vodkaszagú: Mitica bácsi nem annyira sétálni, mint inkább a kocsmába vitte Borikát.
Kik már rémálmaiban is a részeges tyúkot látta. Vissza akarta ajándékozni Mitica bácsinak, aki azonban erre megsértõdött, nem jött többet tyúkot sétáltatni. Az elvonókúrára fogott Borikán sajnos kitört az agresszivitás, hatalmas patáliát csapott, beszabadult a szobába, jártatta a csõrét, valószínûleg azon az elrontott életén kesergett.
Kik idegnyugtatót adott neki, hajnalban pedig felmadzagolta a lábát, és kikötötte a szõnyegporolóhoz.
Borikát másnap viszontlátta, a bádogbódé kirakatában szemelgetett. A tyúk mintha szembenevette volna, de Kik nem lehet biztos ebben, mivel nem sokat nézelõdött."

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 18:31   
Kedves Menon, milyen újságcikkről beszélsz?

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 12:02   
2006-05-25 05:05, Ferencz Zsuzsanna:
-
Az eredmény mégis az idézett újságcikket látszik igazolni, kedves Zsuzsa!
A még hivatalban levő magyar kormány agrárminisztere felhívta a gazdák figyelmét, hogy a fertőzött területekről ne fogadjanak vendégmunkásokat. Finom összjáték, nicht war?

Irak bezzeg nem ilyen válogatós...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 05:05   
Basescu országelnök ismét beleavatkozott a kormány dolgába: abbahagyta a kórházi kezelést, pár órára, legorombította a kormányt és a polgármestereket, menesztette a Román Hírszerző
Szolgálat Brassó megyei főnökét (az ominózus jelentés ott készült), az okból, mert: A RHSz képtelen megkülönböztetni a pulykákat a csirkéktől.És kijelentette, nemzetközi elképedést váltott ki Románia a tyúkügy kezelése miatt. Az EU is hevesen érdeklődik irántunk.
Ama londoni laboratórium, amely madárinfluenza-vírus téren a legfelső hatóság, megállapította: a mostani vírus ahhoz az alcsoporthoz tartozik, amely ősszel-télen a Duna-deltában ágált.
A romániai újságírók zöme kiválóan működik. Mindenütt ott vannak, mindenütt felderítik az igazságot.
Tegnap este a tévében hatalmas vita zajlott a Mi működik jól Romániában? témával. A konklúzió: semmi, a sajtón kívül.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-24 14:42   
Jelentem, itt-ott karantén van az országban. Fura módon. Ugyanis a románok feltalálták a LAZA vesztegzárat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-24 11:22   
Oki, magánüzenetben.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-24 10:39   
2006-05-24 09:38, Ferencz Zsuzsanna:
-
Erdekel

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-24 09:38   
Kedves mindenki, nem szoktam román nyelvű cikkeket feltenni... Most viszont kedvem lenne hozzá...
Sabina Fati írta,
Románia "rejtélyeiről" van szó benne, beleértve a feketehalmi pulykékat. Akit érdekel, elküldöm, románul.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 12:52   
Helyszíni tudósítás: a tőlem távoli körzetben feloldották a vesztegzárt. Tartott 36 órát, de nagy cirkusszal járt. Ejsze az orvosok tényleg összecserélték a beteg tyúkot az egészségessel...
Más: az a hírszerzők emlegette feketehalmi tyúkfarm tényleg vett a magyaroktól húszezer pulykát, januárban, amelyek állítólag (orvosi papírok szerint) rövidesen meghaltak valami Coli-bacillus okozta betegségben, amelynek semmi köze az influenzához. Igaz, holtukban már tyúkok lettek...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 10:39   
2006-05-23 06:20, Ferencz Zsuzsanna:
-
"Viszont nagyon kíváncsi vagyok, meddig válik be az a stratégia."

A bűnbakkeresés a figyelem elterelésére tényleg bevált régi módszer, de elég kiábrándító, hogy még mindig ilyen jól hat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 10:02   
A román miniszterelnök nyilatkozott: olvasta a Román Hírszerzők jelentését, de semmi bizonyítékot nem tartalmaz.
A román újságírók zöme ugyanúgy tárgyalja a Szekus-jelentést, mint én, alább.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 06:20   
Kedves Böbe, itt a Duna-deltában is volt... vagy még van.
nem tudom, mi köze ehhez a Román Hírszerző Szolgálatnak...Az viszont biztos, hogy aki a román paranoiára alapozik, annak nyert ügye van...
Este itt az utcám végében is felállították a bádogtáblákat, amelyek körülzárják a karanténba helyezett utcákat... Közben hallottam az emberektől, hogy a magyarok küldték ránk a vírust, hogy Románia ne csatlakozzék az EU-hoz.
Most is az történik, ami mindig: amikor baj van az országban, előveszik a magyar-fóbiát.
Viszont nagyon kíváncsi vagyok, meddig válik be az a stratégia.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 19:11   
2006-05-22 18:59, bobe:
-

"Az utazásához a vándormadarak húzását használta..." (A kis herceg:))

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 18:59   
De miert onnan ? hiszen az tudott hogy Törökorszagban volt . Kerulöuton erkezett? Jancsika is ugy akart Moszkvaba menni Bécs fele kerult

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 18:34   
2006-05-22 18:17, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ez nem igazság, hanem ami szintén "i" betűvel kezdődik:

IRÁNYÍTÁS

Nehogy kitörjön a pánik. Ez minden állam önvédelmi "rendszere".
Más:

http://labor.transindex.ro/?cikk=4295

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 18:17   
Na gyerekek, szebb, mint Ceausescu korában.
1. A karanténes körzet polgármestere azt hiszi,
a Laboratórium összetévesztette a madármintákat
2. a mi körzetünkbe nem jött meg az eredmény ( biztosan valaki elvesztette őket)
3. Közben egész Erdélyben betegek a tyúkok
4. a mostani szekuritáte (SRI) azt mondja, a mostani madárinfluenzát Magyarország vagy Szlovákia okozta,
mert beteg tyúkokat küldött hozzánk.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 12:20   
Az eredmények még nem érkeztek meg, a körzet fél-vesztegzár alatt.
A határt tőlem ötven méterre húzták meg,
egyelőre... Mindenesetre veszek egy csomó lakást...izé, levestésztát.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 06:17   
A tőlem távoli körzet vesztegzár alatt, kétméteres falakkal zárták körül, mindenütt csendőrök.Mindenkit beoltanak rendes grippa ellen.A karantén egyhetes.
Az én körzetemben minden percben várjuk az állatorvosi eredményeket: miben hulltak el a csirkék. Nagyon sokan elköltöztek innen az éjszaka során.
Végre valahára készül a törvény: azokban a városokban, amelyekben százezernél több ember lakik,
tilos a tyúktenyésztés a helység területén.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-21 12:31   
Bukarestben a madárinfluenza. Óráról órára várjuk a vesztegzár bevezetését két körzetben. Az egyik itt van mellettem... Ha nekem is vesztegelnem kell, kérlek küldjetek vodkát.De ne postagalambbal...
Sok minden kiderült a román fővárosról ebből az alkalomból, mint az egy másik topikban leírtam:
az utcék fele nincs kanalizálva, több tízezernyi csirkét és disznót nevelnek az emberek a lakónegyedekben, stb.
Más: a feketehalmi tyúkfarm egy millió csirkéjét jobblétre kellene szenderíteni.
Csak: nincsen, aki elégesse őket. Közben a csirkét hat napja nem kaptak enni-inni, tehát döglenek maguktól, és nincs aki elszállítsa őket.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 11:05   
2006-05-18 10:58, menon:
-

Mondja menon, és keresztbe teszi szárnyát.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 10:58   
2006-05-18 10:05, Zuloaga:
-
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=86&cid=124617

-
Zuloaga nem madár, nem kap6ja meg

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 10:05   
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=86&cid=124617

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 06:38   
Egyelőre tizenhárom helységben illetve tyúkfarmon találtak elhullott madarakat. Több farmtulajdonos ellen megindult az ügyészi eljárás, mivel a jelek szerint eltitkolták a betegség jelenlétét, sőt különböző üzletekbe szállítottak csirkehúst.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó