2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Mindennapi globalizációnk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 18:25   
Milyen okos volt Descartes! Már akkor látta, de a matematika vonalán vitte tovább ... (halmazelmélet)

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 16:15   
A Magyar értelmező kéziszótár szerint (Akadémiai Kiadó, Budapest, 2003) a globalizáció: "Az egész világra kiterjedő folyamat, amely a gazdaság, a politika, a kultúra egységesülésének irányába hat."

Én ezt a meghatározást elfogadom, amiből egyenesen következik, hogy negatív jelenségnek tekintem!

"...de biztos, hogy a napi rémmesék után észrevesszük a sarki koldust vagy a szomszéd hatgyerekes özvegyasszony nyomorát is?"
Biztos nem, ezt nem mutatja a TV és a tonnánnyi pletykalap.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 15:31   
Az idegen szavak szótárában és a kis magyar értelmezőszótárban hiába kerestem, a neten többféle meghatározás közül lehet válogatni, én ezt tartottam legvilágosabbnak.

"A különbözõ földrajzi területek közötti fizikai, információs, jogszabályi, stb. távolságok, akadályok, különbségek megszûnése, amely teljesen új világképet, viselkedést eredményez. Hatása tehát nem csak a gazdasági életben érezhetõ, hanem az élet valamennyi területére (például vallás, kultúra) kiterjed."

Jelenleg éppen a földrengés utáni világméretű adakozás kérdésén morfondírozom , erről jutott eszembe, hogy ez is a globalizáció hatása. Ma már minden katasztrófának személyesen lehetünk tanúi. Ez egy perverz érdeklődés mások tragédiája iránt, ugyanakkor lehetővé teszi a globális segítségnyújtást, vagyis a világ minden tájáról érkezik segítség. Régebben az emberek csak a maguk körül tapasztalt szenvedést látták. Ma kitágult a horizont, ez jó, de biztos, hogy a napi rémmesék után észrevesszük a sarki koldust vagy a szomszéd hatgyerekes özvegyasszony nyomorát is?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 13:25   
Nem lenne jo elöször egy szomagyararazot kerni kapni?
Rengeteg modern szo forog mostanaban közszajon es lehet közulunk sokan nem is tudjuk mit jelent.
Peldaul : globalizacio , outsourcing , regionalitas , "alulrol jövö kulturalis globalizacio", informacios szabadsag, hiperterrorizmus, stb. Ezek a szavak mind szepen hangzanak vagyis elegansan de mit is takarnak valojaban ?
Kerdem en a 87 eves K.B.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 12:51   
Globalizáció a hétköznapokban.

Egy meghatározás: globalizáció – a modern világ népeinek növekvő kapcsolatrendszere és kölcsönös függése. Az áruk, a tőke, az emberek és az információ áramlását a technológiai fejlődés gyorsítja.

Linkgyűjtemény: http://globalizacio.lap.hu/

Te hol találkoztál a globalizációval?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó