2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mit olvasol most?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 13:07   
2005-11-06 12:45, Fredi:
-
Dan Brown: Sakrileg (német cím, a mű eredeti címe: The Da Vinci Code)
-
Nagyon kivancsi lennek Fredi mi a velemenyed a könyvröl. En is kiolvastam egy feleve meg emlekszem ugy ahogy ra. A lanyomtol pedig kaptam egy erdekes könyvet:
Sigmund Freud: Eine Kindheitserinnerung des Leonardo da Vinci.
Kis vekony könyvecske en svedul ragom at magam rajta. Azt hiszem erdekes ezt is elolvasni a nagy muveszröl.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 12:45   
Dan Brown: Sakrileg (német cím, a mű eredeti címe: The Da Vinci Code)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 22:46   
Köszönetem, Zuloaga.
Nos, mint alább megjegyeztem volt: " talán az olasz kiadó variálhatott is." ; mert az olasz cim még mindig nem fedi egyik magyart sem. Mondjuk az igazit és a Juditot egybevonva, igen..

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 22:34   
La donna giusta ... AZ IGAZI - JUDIT ...ÉS AZ UTÓHANG

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 22:32   
Keresgélés ürügyeként, most éppen a naplókat tovább olvasgatom; - ide bemásolom két szépséges sorát.

- Lola, hatvanhárom éven át hű társa, 1986-ban - hosszas betegség után - távozott. Haldoklása gyötrelmes időszakában Márai ezt írja naplójába:
"Lola csodálatos lény volt, a teljes NŐ, minden emberi, női képesség megvolt benne, az életem értelme volt, most is az. Ha elmegy, semminek nincs többé értelme..."
Pár hónappal halála után pedig ezt:
"Most egyedül, olyan ürességben, amilyen a világűrben az asztronautát övező térfogat, ahol megszűnt a gravitáció, ami földközelben tartotta. Minden lebeg, ő is, a tárgyak is, a világ is..."

..és utána ------

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 21:43   
Monika,
ha Péter mesél, akkor az - minden bizonnyal - csakis Garren Péter lehet. Igen? - Ilonka pedig, Lola.

Márai Sándor élete végén állította össze korábbi regényeiből A GARRENEK MŰVE (Toronto, 1988) című monumentális regényciklusát, legtöbb kritikusa szerint élete főművét. Ezek: Zendülők, Féltékenyek, Sértődöttek, Sereghajtók/Utóhang. Ez igy már együtt tetralógiává, igazi regényciklussá állt össze. Ezek sok életrajzi vonatkozással is birnak.

Hogy az olasz cim mégis mit takar, nehéz lenne megsaccolni. Az is talány, hogy vajon nem-e az előzőleg megjelent irásait forditották le, kötötték egy könyvbe, azokat amelyeket maga Márai is felhasznált, átdolgozott a Garrenek.. ciklushoz. mint pl. az eredeti Zendülők, Jelvény és jelentés vagy Az idegenek. De a cim akkor is furcsa, szerintem. (online translation szerint "The Right Woman" választ kaptam) Jo lenne megtudni, volt-e ilyen cimen megjelent könyve Márainak? ..én szeretek tanulni, holtomig.

Egy polgár vallomásai. -?

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-03 17:43   
2005-11-02 18:10, SOM:

-

Köszönöm szépen a címet, valóban sok cím, most nagyon szeretném, ha sok időm lenne, azonnal nekikezdenék az elsőnél... de sajnos nem találtam semmit sem ami "ráhúzható" az én "La donna giusta"-mra így cím szerint...

Szóval, ha jól emlékszem, a három epizódot különböző években írta, és halála előtt adták ki egy kötetben összefogva.
1)Judit és Péter házassága, és válása...(Judit mesél)
2) Ilonka és Péter házasséga és válása (Péter mesél)
3)Ilonka Rómában egy másik magyar "szeretőjével" (Ilonka mesél)
...
... ez talán segít?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 22:39   
Jó estét,
Én is mostanában Márai könyveket olvasok.
Az első Márai könyvem a "Csutora", 91-ben vettem Budapesten.
A Füves-könyv és A négy-évszak mindig kéz alatt vannak,
szeretek gyakran beleolvasni. Most kaptam meg A gyertyák csonkig égnek.
Több könyve franciára lett fordítva, már vettem is néhányat.

Hajnalka

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 18:10   
2005-11-02 12:00, monika masala:
-
Monika, szeretném ha tudnék olaszul is, de azt nem tudok. S igy még csak tippelni sem merek a kérdezett cimet illetően. Nekem nincs is három kisregényt tartalmazó könyvem. En pl. a Napló-k-at, Ami a naplókból kimaradt, A négy évszak, A gyertyák csonkig égnek, ezeket itt vettem meg, a torontói Vörösváry-Weller Publishing (M.S. jogutódai) kiadásában. Később a Libri-től is rendeltem két másikat. De a közel 40-ig ugye még sok van. Ajánlanám neked is átnézni a www.libri.hu oldalon kapható Márai könyvek listáját; hátha az segit a magyar megfelelő fellelésében. (Német kiadást is vehettek alapul, meg talán az olasz kiadó variálhatott is.

Kellemes olvasgatást!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 13:10   
Eppen most? MONt. Bar Ubuge frissiben betett kepe taszit ebedelni.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 12:19   
2005-10-30 13:42, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Som, igazad van... Ez a rovat is szükséges talán...
Én épp Márai Sándor naplóját olvasom...
-
Ég és föld között élek, van bennem valami halhatatlan és isteni, de szoktam az orrom is piszkálni, ha egyedül vagyok a szobában, lelkemben elfér India minden bölcsessége, de egyszer pofozkodtam a kávéházban egy részeg iparlovaggal, órákon át tudom nézni a vizet és a madarak repülését, de öngyilkossági tervekkel is foglalkoztam már, mert egy hetilapban pimasz hangon írtak egy könyvemről, Kung-fu-ce testvére vagyok az emberi dolgok megértésében és a bölcs közönyben, de nem bírom ki, ha a hírlapok nem említik meg a jelenvoltak között a nevem, megállok az erdő szélén, és káprázó szemmel nézem az őszi lombok színeit, de nem tudok másként érezni a természet iránt, mint fenntartással és gyanakvással, hiszek az értelem felsőbbrendű erejében, s egészen ostoba társaságokban fecsegéssel töltöttem el életem legtöbb estéjét, hiszek a szerelemben, de legtöbbször fizetett nőkkel vagyok csak együtt, hiszek az égben és a földben, mert ember vagyok, ég és föld között, ámen.
Én éppen ezt olvasom, Máraitól...

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-02 12:00   
SOM, én is szeretek Márait olvasni,
Éppen most is azt olvasom, bár ez nálam nem "pillanatnyi". Mostanában itt olaszhonban nagyon "felkapták". Az Adelphi kiadó megjelentette szinte összes könyvét. Én a páromnak vettem meg, had ismerkedjen a magyar irodalommal, de nemsokára azon kaptam magam, hogy én olvasgatom. Nagyon gyönyörű a fordítás, ezért azzal az indokkal, hogy sokat kellene olvasnom olaszul, a szókincsem miatt, hát összekötöttem a hasznosat a kellemessel. Mostmár azonban vágyom rá, hogy magyarul is elolvassam, talán azért mégis várok pár évet ?!? nehogy unalmas legyen így egymás után többször is olvasni.
SOM segíts ki, kérlek, mi az eredeti címe a "La donna giusta"-nak, ez a három kisregényét összevonó alkotás...

Nemrég olvastam a Kis csirkefogókat... nagyon tetszett ez is.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-30 19:32   
Én is nagyon szeretek Márai könyveket olvasgatni.

Köszönetem a téma-nyitásért.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-30 13:42   
Kedves Som, igazad van... Ez a rovat is szükséges talán...
Én épp Márai Sándor naplóját olvasom...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó