2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mit olvasol most?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-19 19:45   
2009-09-18 11:08, huba:

Harmatcsöppem!

A Wallenderes krimiket egyszerüen nem szeretem. Az elsöt elkezdtük nezni, de valami eszméletlen setétes, depressziós történettel indult, hogy le is kapcsoltuk a tevénket. De lehet, hogy mégis láttam vele egy-két részt. Ugye neki van a kábítós lánya?
Volt már részem jó, söt nagyon jó svéd krimikhez is, de azt hiszem nem túlzok ha a színeket depressziósnak és sötétnek írom le.

A német krimikkel nekem más bajom van. Az, hogy ebben a hatalmas országban, nincs kérem elég szinész! Allandóan ugyanazok az arcok tünnek fel a képernyön. Krimifüggö vagyok (imádom!!!) és ismerem az összes tatortos szereplöt. Es pont ez a gond, ugyanis az a szinész amelyik a Bivályböszödi tatortban állandóan a fönyomingert játsza az egy másik tatortban tuti a gyilkos, vagy ritkán az áldozat.
Van még egy törvényszerüség: Ha osztrák színész/-nö játszik egy német krimiben, akkor sajnos már meg is van a gyilkos.

A tetthelyek közül vannak amiket már meg se nézek, mert a szereplök idegesítenek.
Ezek közé tartozik az oszis, , a frankfurti tatort (meg még egy, csak nem jut az eszembe)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-19 16:09   
Az elsőt én is olvastam (úgy nagyjából), személyes ajánlás alapján. Érdekes történet, a lány karaktere is, Blomkvist nem annyira. El fogom olvasni alaposabban is, meg lehet, hogy a következőket is.
A családban van Wallander-kedvelő, aki szintén a svéd filmverzióra szavaz. Én nem nézem a sorozatot, valahogy nem kaptam rá.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-18 11:08   
2009-09-17 20:39, Andu:
-
Andika.

En a Verdammnist (a masodik) kaptam ajandekba, harom nap alatt, kesz volt. Nem csak vastag de kemeny is..
Aztan tudtam meg hogy trio, igy mar meg van Verblendung (elsö) es a Vergebung (a harmadik) is.
Tenyleg jo könyvek! - Salander es Blomkvist, aki neha dugja Erikat, de a ferje tud rola...

Sajnos Stieg Larrsson RIP 2004 infarktus 50 evesen.

Nekem a sved szineszek jobban tetszenek mint a nemetek mert termeszetesebben alakitanek. A nemetek agyon szineszkedik magukat igy röhelyesse valnak. Akkor jo a szinesz ha nem latja az ember hogy szineszkedik. Vilagos?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-17 20:39   
Egy szuper könyvet sikerült (rendkivüli jó érzékkel ) kiválasztanom a rengetegböl, ami aztán tényleg passzol a "nem lehet letenni" kategóriába.

Egyszerüen megtetszett a borítója, olyan nagyon pszicho kriminek tünt (imádom!!), hát megvettem.
Itthon aztán kicsit elkedvetlenedtem, amikor úgy igazán a kezembe vettem es feltünt, hogy svéd az írója. (nálunk az eddig levetített svéd krimik kivétel nélkül depressziósak, és borzalmasan színtelenek, pontosabban szürke, barna, szomorú színüek voltak. Nem szerettem öket. )
Na aztán elkezdtem olvasni. Hát elmondhatom, hogy imádom a svéd írót!

Stieg Larsson: A tetovált lány (Millennium trilógia)

A következö (kellemes) meglepetés akkor ért, amikor a neten hama-gyorsan elkezdtem keresni a könyvet német nyelven. (apusnak szántam, akinek értésére adtam, hogy ezt pedig muszájjjjj lesz elolvasnia).
Na, szóval a könyvet csak darabokban találtam meg (3 részben), de a meglepetés akkor ért, amikor a mozifilmre bukkantam, amit a könyv alapján készítettek.
Németországban októberben jön a mozikba Verblendung cimmel. Ott lesz a helyünk.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-07 20:56   
Még nem olvasom, de érdekelne a kötet:
Böjte Csaba: Ablak a végtelenre - Csaba testvér gondolatai Istenről, vallásról...
Helikon Kiadó, 2009

Olvasta már valamelyikötök? Nagyon nagyra tartom Böjte Csabát, pedig én aztán egyáltalán nem vagyok vallásos, söt...! De nem is a vallás, ami benne engem megragad, hanem az ember maga.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-06 16:37   
2009-04-25 00:33, Mary:
-
2009-04-25 00:16, bobe:

Vajon van a film német (vagy magyar, vagy román) verzióban is?
-

Tudom kicsit kesön valaszolok, de a film, az elsö könyv megfilmesitese augusztus 25.-en kerul piacra. A következö decemberben, mig a harmadik 2010 marciusaban lesz kaphato itt nalunk, gondolom nalatok is.
Kalozverzioban csak olaszul, vagy spanyolul talaltam. Remelem, a dvd több nyelvu lesz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-04 13:01   
Nem olvasok, csak kerdezni szeretnék.
Vagyis olvasok, de nem ettöl az irótól. Mit tudtok Eckhart Tollerol? Valaki ajanlotta, gyorsan rákerestem a neten kaptam is a "youtube"-on magyar feliratos filmeket. Kerhetek velemenyt? Elöre is köszönöm.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-31 12:38   
Csernok Attila: A komáromi pontonhíd

Érdekes "oral history" könyv egy nem történész, de jó tollú és széleslátokörű szerző tollából, aki igyekszik helyretenni a nemzeti történelmi mítoszokat.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-30 12:16   
2009-07-29 13:05, boszildi:

Megnyugtattál.
A 10 kicsi kommandóssal szenvedek jelenleg, de szó szerint!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-30 12:14   
2009-07-29 09:36, egyedls:

Ismered a nénit?

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-29 13:05   
2009-07-28 20:54, Andu:

vagy az írónö valtozott, és ahogy jelenleg ír, az már egy csöppet "too much".

Így igaz. Minden könyvét megvettem, szerettem olvasni a regényeit, ma már nem tetszik amit ír.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-29 09:36   
2009-07-28 20:54, Andu:
-

Ne szomorkodj! Ő maga sem olvassa!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-28 20:54   
Vavyan Fable két könyvét. Nem egyszerre, egymás után.

Huszonévesen faltam öket Leslie Lawrance könyveivel együtt. Aztán állati drágák lettek a könyvek, és mivel mindkettöjük eléggé termékeny író, sajnos nem sikerült az összes Fable könyv megvásárlása.
Valamiért Leslie Lawrence, azaz Lörincz László mellett döntöttem, és az írónö (aki szintén magyar!) könyveit már csak hébe-hóba vásároltam.

Valószínü nagyon elszoktam a stílusától, mert most az új könyve az elején kimondottan idegesített. Már azon voltam, hogy félrerakom. Két lehetöség van. Vagy én változtam, és ez a stílus már nem jön be nekem, vagy az írónö valtozott, és ahogy jelenleg ír, az már egy csöppet "too much".

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-20 22:25   
Nagyon élvezem jelen szabad óráiban: Ludmila Ulitzkaja "Medea und ihre Kinder"
megvettem tőle: "Die Lügen der Frauen"-t is.
Láttam a neten, hogy magyarra is le van fordítva, de nekem a német könyvet könnyebb volt beszerezni, bár érdekes lehet magyarul is.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-20 20:03   
Már megint belehabarodtam Robint Cook-ba, falom az orvosi krimijeit.
Habkönnyü, olvastatja magát, mint ahogy egy isteni vörösbor itatja magát.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-09 19:14   
Roberto Saviano: Gomorra

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 05:51   
Román verzióban tudtommal nincs meg. A románok különben nem szinkronizálnak, hanem feliratoznak.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 00:33   

Vajon van a film német (vagy magyar, vagy román) verzióban is?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 00:31   

Teccett olvasni az elsö kettöt?
Akkor minek prédikálok én itt?.
A harmadik még nincs a körmeim között, családi problémák miatt, de valamikor lesz, mindegy, milyen sötét!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 00:16   
"Böbe néni, hogy tetszenek a könyvek? Vagy sikerült impulzust adnom? Föltétlenül el kell olvasni a trilógiát! "
-

Nagyon tetszett az elsö kettö, a harmadik egyelöre nem megy. Roppant sötet könyvek, es az a gond, hogy amit leir, annyira valosaghoz közel alló, meg aztan tenylegesen valosagos esemenyekkel tarkitja, meg felismerem a helyeket, szoval hatborzongato. Es amin Lisbeth megy keresztul.
Sajnos nem hiszem, hogy lesz 4-ik könyv. Csak kis hasznot akartak huzni a rokonok, mint ahogyan mar lenni szokott.
De megvan a film is, es meglesz a masik kettö is

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-24 21:33   
Újra elövettem a Dan Brown Illuminati-ját, mivel nemsokára jön a film a mozikban. Felfrissítem a cselekményt.

Külnösen kíváncsi vagyok a Ewan McGregor Camerlengo alakítására.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-12 21:38   
Pillanatnyilag a Genaration Doof-ba olvasgatok bele, amelyet a lányomnak vettem meg, a "Lesen gefährdet die Dummheit" (Az olvasás veszélyezteti a butaságot) mottó alapján.

A könyv (melynek szerzöi szintén az Generation Doof-hoz tartoznak, saját bevallásuk szerint), nagyon jól visszaadja az elmúlt évek nevelési hiányosságait. Meg hogy hogyan jutottunk ide, hogy él meg egy tökhülye a társadalomban és hogyan lesz a tojásait vakargató, társaságban böfögö és "null Ahnung" emberböl mégis valaki. Egyszerüen azért, mert a többi is eléggé hülye. Csak az jut tovább, aki a saját ostobaságát sikeresen takargatni tudja.
Tehát a "We don't need no education" nemzedékrök van szó.

Kivonat interjúkból (elsösorban német nyelvtudásúaknak): egy fiú szerint a hármasszabály egy olimpiai sportág, egy lány szerint a Bundestag egy ünnepnap és a kérdésre, három skandináv országot felsorolni, a válasz az volt: Svédország, Hollandia és az Északi Sark.

Egy generációról van szó, amely olyan trikókat hord, amelyeknek a feliratát nem tudja lefordítani (pl. A jó Isten csak úgy hajigálta le az észt, csak éppen nem talált), amelyik nem akarja megvenni a 4 eurós könyvet (eredetileg 9,95 €, 50%-os árengedmény után 4 euróra csökkent), mivel szerinte be akarják csapni, csak az 50%-ot akarja stb. Arról a generációról van szó, amely hosszú távú praktikumokkal és sok szemeszterrel tölti az életét, ízléstelenül öltözködik (mivel ízlést nem ismer és 80 évesen is el lehet sétálni egy top-ban a szupermarketbe).

A könyv tele van kuncogásra biztató példákkal. Pl. az írók mesélik nem egészen alkoholmentes környezetben, hogy mit írnak. Mire valaki nagyon kell kacagjon. Csak azért, mert a könyv címe olyan komikus: Generation Doof. Doof, mint hülye, vagy mint a szappan?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-12 21:12   
2009-02-25 20:20, poe:

-

már 1989-ben valósággá vált.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-12 21:11   
2009-03-15 20:42, bobe:

-

Ó, mit látnak szemeim? Azt hittem, én vagyok az egyedüli, aki Stieg Larssont olvas.

Épp a tegnap fejeztem be a trilógia elsö részét. A másodikat véletlenül olvastam el karácsonykor, asszem, decemberben írtam is erröl valamit. Minden szakértö azt mondja, kezdd az elsövel és úgy haladjál.

Nekem bejött a felcserélés is. Most csak azt várom, hogy kedden nyissanak a könyvesüzletek és rádobhassam magam a harmadik (egyben utolsó részre). Nagyon frusztrál a tény, hogy több könyv nincs, az író korai halála miatt.

Habár van egy kis reménysugár is a horizonton: élettársa és más örökösök a többezer oldalas hagyatékon még vitatkoznak, de van benne min. egy új regény (valamikor elolvassuk).

Vélemény: lekötö, autentikus, a részben túlzások is simán elmennek a cselekmény mellett. Mikael (Kalle "Fucking") Blomqvist és Lisbeth Salander személyiségei annyira kidolgozottak, autentikusak és minden olvasó számára szimpatikusak, hogy sok ellenvetésem nincsen.

Különben gyakran járok a Stieg Larsson irodalmi kritika oldalakra és sok velem hasonló sorstárssal találkoztam.

Böbe néni, hogy tetszenek a könyvek? Vagy sikerült impulzust adnom? Föltétlenül el kell olvasni a trilógiát!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-26 11:35   
Mora Terézia:
Alle Tage* - regény
Seltsame Materie** - novellagyüjtemény

Magyarul is megjelentek:
* Nap mint nap - Magvető 2006
** Különös anyag - Magvető 2001

Apropó: Berlini Szalon Est 2009.03.28.
www.berlini-szalon.de

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 23:28   
Elisabeth Fuller --> When you see the emu in the sky, My Journey of Self-Discovery in the Outback ( Australia )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-15 20:42   
Vélemenyt szeretnek kerni, ki olvasott ezekböl a krimikböl, vagy talan olvasta mindharmat:
http://www.stieglarsson.com/
mondhatnatok par szot rola, köszi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-25 20:20   
2009-02-25 19:57, amadeus:

Várj pár évet és kategóriát módosíthatsz, történelmi regény lesz belőle

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-25 19:57   
Már régóta szerepelt az olvasnivalóim listáján George Orwell "1984" címü klasszikusa (Big Brother is watching you).
Nagyon nehéz koszt, nyomasztó, de megérte elolvasni.
A történet ugyan a SciFi kategóriába tartozik, de rémes élethüséggel írja le, hogyan uralja és totálisan ellenörzi az embereket egy politikai párt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-17 19:26   
A héten belevetettem magam a karácsonyi ajándékok regényhalmazába. Kaptam ugyanis kettőt Görgey Gábor történelmi krimi sorozatából - alcím: Utolsó jelentés Atlantiszról.

Nos, két nap alatt kivégeztem az elsőt: "A vadász-szőnyeg"

A családregény-sorozat hőse egy ősi arisztokrata családnak az íróval kb. egykorú sarja, aki ötven évesen a 80-as évekbeli cselekmény (inkább kerettörténet) során emlékszik vissza a magyar történelem őt és családját érintő legvéresebb éveinek eseményeire. Ezek felölelik a Horty-éra utolsó harmadát a Gömbös kormánytól a nyilas hatalomátvételig, a zsidóüldözést, az ostromot, a szlovákiai magyarok megfélemlítését, a magyarországi svábok kitelepítését, a Rákosi-rémuralmat, a kitelepítéseket, azok megszüntetését változatlan jogfosztottság mellett, 1956-ot. (A sorozat többi kötete is ugyanezeknek az éveknek állít emléket ugyanazokkal szereplőkkel, csak más eseményekkel.)

Mindez egyetlen társadalmi réteg egyrészt humánus, másrészt korántsem demokratikus érzelmű nézőpontjából. Az erkölcsi etalon a szófukar, de annál inkább elvi alapokon álló volt katonatiszt idős papa, akinek megnyilvánulásai engem leginkább Esterházy a "Harmonia Celestis"-ben sokszor és részletesen megszólaltatott széleslátókörű nagyapjára emlékeztet. A leírt események szüleim, nagyszüleim visszaemlékezéseiből ismertek, számomra a könyv ezért (is) érdekes. Mint krimi letehetetlen, de irodalmi remekműnek nem tartanám.

Tegnap belekezdtem a 3. kötetbe: "A kisértések könyve". (A másodikat, a "Volt egyszer egy Felvidék"-et nem kaptam meg.)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó