2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítség!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-06 05:50   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. Jó, ha írsz magadról pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-19 18:48   
2010-09-18 17:04, Pompéry Berlin:
-
Kiegészítö adalék az elöbbihez:

Jó példa az eredményes segítségkérésre Attendance esete, aki a nemetországi állás-letelepedés, ... stb rovatban bukkant fel elöször. Mint M.o-ról N.o-ban állástvállaló orvos kért tanácsot. Ami a rejtély nyitja:
1/a konkrét ügyben,
1/b megfelelöen megfogalmazva.

És most jön a lényeg:
2.) Majd leírta, hogy mire ment a tippekkel.

Beszámolóival mi, ha lehet, még többet nyertünk. Részletek olvashatók itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=8449&forum=4&40

A vele való eszmecsere, tanácsadás folyamatos:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=8451&forum=4&144

Persze nem mindenki rendelkezik olyan kiváló írói vénával, mint Attendance doktor úr. De jóérzés - gondolok itt a visszajelzésre - mindenkiben lehet.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-18 17:04   
2010-09-17 19:30, gabi35:
-
Kedves Gabi!

Asszem, egy félreértés áldozata vagy. Itt nem arról van szó, hogy akadályozni kívánnánk bárkit is a szerencse keresésében. Mindössze szeretnénk megtartani ezt a fórumot annak, aminek indult: t.i. az elsösorban külföldön - jelesen Nyugaton - élö magyarok beszélgetö fórumának.

Örülünk mindenkinek, bárhonnan is jelentkezik, ha beszélgetni akar, eszmét cserélni bármiröl. Erre szinte határtalan lehetöség nyílik a mindenféle témakörben (újmagyarul topic). A különbözö lakhely, határon innen és túl, illetve "Nyugaton" és az abból adódó különbözö látásmód gazdagítja az eszemecserét. Legalább is ez így volt 2002-töl sokáig.

Ami ellen tiltakozunk, az a fajsúlyeltolódás, ami az elmúlt kb. egy évben bekövetkezett a föleg m.o-iak álláskeresése javára, ami viszont a MON-nak nem válik javára. Ez e jelenség. t.i. a fajsúlyeltolódás elüldözi a törzstagokat. Nekem is elmegy a kedvem belenézni a MON-ba, ha az új bejegyzések 30-40% valamilyen állás-, lakás-, vagy bármi egzisztenciális segítségkéröktöl jön, akik aztán - tisztelet a kivételnek - a MON egyéb "életében" nem vesznek rész, ahogy jönnek, úgy el is tünnek.

Ami a segítséget illeti - és ez független a MON-on bekövetkezett fajsúlyletolódástól:
Tudod, a segítökészség egy dolog, de ha állandóan strapálják, akkor inflálódik, ellankad. Pláne, ha hiányzik a feedback --> Amának alább igaza van. A MON-törzstagok kollektív tapasztalata szerint elenyészö azoknak a száma, akiknek érdemben lehet segíteni. Ezek általában konkrétan kérdeznek és kapnak is választ, segítséget, ötletet. Sajnos a többség "Eintagsfliege": jön, felkavarja a port és mint a kámfor, távozik. Reflexió (köszönetre nem is tart az ember igényt) semmi. Ha pedig nem úgy reagálunk, "régi" MON-osok, ahogy a ingyen segítséget váró kérdezö reméli, akkor az dühbegurul. Ettöl elmegy az ember kedve. Hidd el, sokévi európai tapasztalattal a tarsolyodban Te sem lennél vele másként.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 23:35   
2008-04-23 15:15, hunor:
-
FILIPO ÜZENETE:

-

http://www.paltalk.com, miutan regisztraltal a keresobe, beirod, magyar

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 15:15   
FILIPO ÜZENETE:

Hallo. Létezik olyan fórum, ahol amerikai, angliai magyarok akarnanak nyelvgyakorlás miatt chatelni?

ÖKRÖS-PÓKÉ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 13:45   
Kedves Hunor!

Köszönöm, megint tanultam valamit.

Üdv.,
Anna

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 13:31   
Kedves Anna,

Valeria megjegyzese teljesen jogos volt, ugyanis:
- a neten a nagybetu kiabalast jelent (ezenkivul meg nehezebben is olvashato, de ez mar a sajat velemenyem),
- a többszöri beírást fórumos szaknyelven floodolásnak is nevezik, ez mondjuk nem elterjedt ismeret, tehát nem kötelező ismerni,
- viszont a MONon álláskeresés nem lehetséges, ez benne van a szabályzatban, az üdvözlő emailben is (és megint szubjektiv véleményem, de annyi beírással, hogy mennék Passauba, munkát szeretnék, németet tanulnék, nincsen reális esély).

Ha viszont mindenáron fórumon akarsz keresni, nézelődni, akkor ajánlom a www.utazas.com Kinti munka rovatát, ott van sok hasznos infó.

Remélem, segítettem ezzel,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 22:07   
HEDINA ÜZENETE:

Tanácstalan vagyok. Férjem Amstettenben dolgozik. Tervezzük, hogy kiköltözünk családostul. 7 és 10 éves gyermekünk van, nem tudom mi a módja ott beíratni őket iskolába.
Milyen lehetőségekre számíthatunk? Légyszives, segítsetek, ha tudtok!

Köszi.

judit fazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 15:59   
2008-03-30 11:46, poe:
-

Köszi, azt hittem én szurtam el.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 11:46   
2008-03-30 11:20, judit fazekas:

Kedves Judit

Jelenleg nálam sem nyílik, nyilván valami technikai zavar van náluk. Próbáld meg kicsit később

judit fazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 11:20   
2008-02-20 19:01, poe:
-

Légy szives küldd el újra a heerenveeni iskolák jegyzékét, nem tudom behozni.

Köszi!

roboci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-17 10:56   
Értem.
Nem olvastam el a szabályzatot, bocs.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-17 10:40   
2008-03-17 10:31, roboci:
-

Kivándorlással kapcsolatos kérdések nem lehetségesek, lásd fórumszabályzatot is:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=70&7

Ennek oka: naponta átlagosan több hasonló kérés, főleg az utóbbi időben, ez viszont nem az oldal profilja.

Ahol érdemes megpróbálnod, ahol inkább találsz infókat:
www.utazas.com

Üdv,

Hunor

roboci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-17 10:31   
Jól látom, hogy kimoderálták az üzenetem?
Ennyire offtopic volt?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-24 23:00   
2008-02-24 12:34, judit fazekas:

>>> Igazából az aggaszt, hogy mi lesz vele, ha beíratom, hogy fog ő ott tanulni.

Erdekes megkozelites.

derUngar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-24 22:16   
Az én fiam is pont 7 éves volt, amikor Szolnokról Németországba költöztünk (családi okokból). Nekem is voltak fenntartásaim a nyelvvel kapcsolatban, de nem volt igazam. A környezete hónapok alatt megtanította németül, és 8 évesen elkezdhette az itteni általános iskolát. Ma 30 éves a "kölyök" és a gond a magyar nyelv lett...
Szóval semmi ok az aggódásra!
So ist das Leben eben...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-24 12:59   
2008-02-24 12:34, judit fazekas:

Ne aggódj, a gyerekek rendkívül hamar feltalálják magukat, hamarabb fog tudni hollandul, mint te
Egy év múlva azon fogsz stresszelni, hogy el ne felejtsen magyarul.
Egyébként jobb is, hogy nem tud más nyelven, nem fogja keverni őket. Lehet, hogy egy évvel alacsonyabb osztályba kerül, de az sem olyan nagy baj. Csak jól készítsd fel erre a helyzetre, beszélgess vele sokat arról, hogy eleinte furcsa lesz és nehéz, de minden nappal könnyebb. És ne lássa rajtad, hogy félted, hogy aggódsz, mert akkor ő is félni fog. Az iskolák, a gyerekek mindenhol egyformák.
Kérdésedre egyébként nem tudom a választ, mert iskolától, várostól is függ, hol mit tartanak szerencsésebbnek. De tapasztalataim szerint sose a gyerekekkel van a baj, ők hamar beilleszkednek, elfogadnak, megtanulnak mindent. Mi "öregek" váltunk nehezen.

judit fazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-24 12:34   
2008-02-20 19:01, poe:
-

Szia!

Igazából az aggaszt, hogy mi lesz vele, ha beíratom, hogy fog ő ott tanulni. Berakják valami nyelv felkészítőbe, vagy egyből egy holland osztályba. A többi, ami kell, azt a férjem intézi, engem a gyerek iskolai dolga izgat a legjobban. Én kezdő szinten beszélem az angolt, de ő semmilyen nyelvet nem beszél.

Köszi,
Judit

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 19:01   
2008-02-20 18:42, judit fazekas:

Kedves Judit
Mégis miben kéred a tanácsot? Ha már ott tartotok, hogy kiköltöztök, akkor biztosan sok mindent elintéztetek, van lakásotok, és a férjed ott helyben jobban tud tájékozódni.
A gyermeked 7 éves, az itt harmadik osztálynak felel meg. Elmész vele a lakóhelyedhez legközelebbi iskolába, és beíratod. Lehetőleg "fehér" iskolát válassz neki, akkor hamarabb tanul majd meg hollandul, mint arabul
itt van a heerenveeni iskolák jegyzéke, akár telefonon is próbálkozhatsz náluk.

judit fazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 18:42   
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha nyáron az iskola után kiköltözünk mi a teendőm. A gyermekem most végzi az első osztályt. A férjem már kint dolgozik több mint 1 éve. Helyileg Heerenveenbe megyünk. Szeretném, ha valaki válaszolna nekem.

Köszönettel,
Judit

Mamek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 10:21   
2006-10-20 19:03, csincsike:

-

Szia. Beírtam a keresőbe Carpentersville-t és kidobta az üzenetedet. Csak édekességként: Emery Köpesdy a keresztapám. Bár már vagy 15 éve nem találkoztam vele, csak levelezünk. Milyen medált kerestél? Sikerült megtalálni? Nem is tudtam, hogy ennyire egyedi cuccokat készít az öreg. Egyébbként iwiw-en is fent van.

Kriszta /Szeged/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 15:50   
2007-03-23 14:24, Peter215:
-

Kedves Péter,

Hunor nevű felhasználó megkapta az emailt, körülbelül egy hét múlva jelenik meg a hirdetés.

Köszönöm a topikot!

Hunor

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 14:24   
Fúúúúúú... ennek most nagyon örülök. Lényegében nem is tudom minek örülök jobban, annak, hogy lesz egy magyar gasztro-fórum topicom itt, vagy hogy sikerül elterjesztenem egy kicsit a hirdetést a külföldi magyarok között.

Nagyon nagyon köszi! Akkor amint tudom, megfogalmazom a hirdetés mondanivalóját (és elküldöm Nektek), illetve meg is nyitom az új topicot...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 12:11   
2007-03-23 11:56, Peter215:
-

Nem értetted félre. A topik nyitással szívességet teszel nekem, én ezt viszonzom az ingyenes hirdetési lehetőséggel (egyébként anno emailt is írtam Neked, megkaptad?).
A lényeg, a topik MONra szabott legyen, es találj ki valami jót, amiben benne vannak a személyes élmények, stb., és menedzseld.

A megjelentetni szánt hirdetést ide küldd (két mondat+link): szerkesztoseg_KUKAC_magyaronline_PONT_net

Hunor

Hunor

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 11:56   
Hunor,

Köszi a gyors választ. De nem tudom jól értem-e az ajánlatot... Úgy érted hogy lehet egy saját topicom a forumon a Magyar izek külföldi népszerüségéröl, és ezért megjelenhet egyszer a MON hirlevélben az ingatlanhirdetésem? Bocsi, lehet hogy félreértettem... :S

P.S.: nagyon örülnék egy ilyen topicnak egyébként. Hiszen ugy gondolom hogy a magyar gasztronómia nagyon fontos része a kutúránknak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-22 19:31   
2007-03-22 09:58, Peter215:
-

Kedves Péter,

a lehetőségek:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=121

Más: Te írtál a MON fórumban a magyar ízek külföldön, népszerűsítése, stb. témában, igaz? Ha igen, akkor ajánlatom: egy topik a témában, cserében jár egy hírleveles megjelenés.

Hunor

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-22 09:58   
Sziasztok!

Még nem sokat irtam erre a fórumra, de mégis bizalommal fordulok Hozzátok, mert jó tapasztalatom van. (Már többször kaptam itt segitséget).

Van egy házam, amit szeretnék eladni, de nem tudom hogy hova tehetem fel (ezt az ügyet) itt a fórumon belül. Láttam hogy foglalkoztok azzal a témával hogy vonzó gondolat a külföldön élö magyaroknak ismét Hazaköltözni. Azért gondoltam hogy kérek Töletek egy kis segitséget, mert ez a ház szerintem tökéletes lenne haza vágyó külföldi magyarok számára. Elöre is köszi a segitséget!

Addig is a promo cim: www.elizabeth.atw.hu

muranyisandor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 09:27   
2007-02-17 08:48, hunor:

-

Köszönöm, fejlődöm nálatok, megtaláltam és már kaptam is jelzést oda. Üdv:MSO

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-17 08:48   
2007-02-16 22:12, muranyisandor:
-

Láttam, de csak nem találtad meg az Olaszország témakört, hanem a bemutatkozásokhoz írtad.

Átmásoltam ide:

Hogyan, merre induljak?
Olasz nyelvtanulás, munkalehetőség

http://www.utazasforum.net/index.php?showforum=7

Sok sikert, remélem, hogy kapsz hasznos infókat!

Hunor

muranyisandor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 22:12   
Laudetur!

Az emailt megkaptam és üzenetem újraírtam az utazásfórumon. A székelyudvarhelyi újonnan nyílt Kalapos Kávézót ajánlanám (férfiszemnek ez a legjobb, innen az egész főtér látszik), s a három csíki sör mellé igen erős pálinka lesz - amivel sikerült kibírnunk az elmúlt ezer évet a Hargita alatt... Köszönettel: MSO

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó