2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítség!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 23:12   
2007-02-14 22:31, muranyisandor:
-

Szia!

Hát az elfogyaszthatjuk, mondjuk a sörök helyett én Perfect vodkát választanék, a Kossuth utca mentén nyilván találunk egy jó helyet, vagy akár az Irish Pub is megfelelne.

A téma viszont az utazasforumra tartozik a MON szabályzat szerint, de ezt megírtam emailben is, azt nem olvastad?

Viszont gyere, és írjál mindenfélét.

Hunor

muranyisandor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 22:31   
Kedves Hunor, még nem ismerjük egymást, de olyan szörgalmasan törlöd innen a szövegeim (bocs, csak sejtem, hogy te törlöd),mintha megettem volna a reggelid, azonban sebaj, 33 esztendővel vágom a figurát, s holnap megint próbálkozom, ha itt hagyod a fórumban egy napra, amit írok(nem írok rosszat), jövök három csíki sörrel az első személyes találkozásunknál.)) Oliver von Oderhellen

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 17:43   
2007-02-14 17:39, Ferencz Zsuzsanna:
-

Én is írtam neki emailt, hogy hasonló témákra itt kap gyors választ:
http://www.utazasforum.net/

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 17:39   
Az illető úriember nekem nagyon jó ismerősöm, garantálok érte, és én is kérlek, segítsétek. Oli, be kellene írnod az Olaszország topikba is, meg az Utazásfórumba.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-24 10:47   
2006-10-22 11:57, millus:
-

Kedves Millus,

valo igaz, a MONon nem lehetseges allaskereses, igy az ujboli uzeneted nem szerepel Svajc alatt, de par heten belul lesz aprohirdetesi rovat, mar dolgoznak rajta, es ott - velhetoen teriteses formaban - lesz lehetoseg hasonlo hirdetesekre is.

Udv,

Hunor

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-23 10:37   
2006-10-22 23:47, dame:
>>>Volna olyan vállalkozó, aki felkeresné a címét és átadná az üzenetem Neki?

Ne viccelj mar, nem vagyunk a kozepkorban!
Ha megvan az allatorvosi rendelo cime, van nekik nyilvanos telefonjuk is. Feltetelezem, hogy a rokonod tud magyarul is beszelni, elmondhatsz neki mindent szemelyesen, amit szeretnel. Vagy egyszeruen irj neki. Levelet, kepeslapot, ami tetszik! Sot akar szemelyesen is felkeresheted, ha annyira fontos.

dame  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-22 23:47   
Sziasztok!
Név és foglalkozás alapján kerestem egy rég nem látott rokonomat, Schwaig-ban találtam meg (talán). Volna olyan vállalkozó, aki felkeresné a címét és átadná az üzenetem Neki? Ez nem magáncím, hanem egy állatorvosi rendelő. Fontos, de nem sürgős!

millus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-22 12:21   
2006-10-22 12:00, bobe:
-

Kedves bobe, köszönöm!

Igen ezt már láttam, de itt legfeljebb csak több nyelven beszélő magyar babyszittereket keresnek. De én kifejezetten magyarul/ is beszélő magyar családokat keresek, mert sajnos csak nagyon halovány angol nyelvtudásom van.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-22 12:00   
Millus itt a segitseg:
http://www.aupair-world.net/?ggl=en

millus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-22 11:57   
Elnézést kérek, hogy ezen a fórumon érdeklődök és jelentkezem, hísz ez nem egy hírdetési ujság, de nem tudok más formátumról ahol külhoni magyarokat megszólíthatnék.
Nagyon szeretnék babyszitterként külföldre, magyarszármazású családokhoz kijutni. Ahol az eddig is jókedvvel, szeretettel,sok energiával, türelemmel, megbízhatóan végzett gyermekfelügyeleti tapasztalataimat kamatoztathatnám. Már Németországban és Svájcban is vigyáztam magyar gyermekekre és segítettem játékos formában mondókákkal, mesékkel, énekekkel a magyar nyelv használatának fejlesztését.
Kérem aki magyar babyszittert keres, vagy tud olyanról aki keresne, segítsen és jelentkezzen a pipiter2@freemail.hu emailcímen.
Köszönettel: millus, Budapest

csincsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-21 06:58   
Nagyon-nagyon köszönöm! Megfogadom a tanácsod.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-21 00:15   
2006-10-20 20:27, csincsike:
-

Ha veletlenul IL allamban ket megegyezo nevu, magyar ekszeresz letezne, akkor az egyik nyilvan tud a masikrol. Egy levellel, vagy telefonhivassal pedig rogton a vegere tudsz jarni.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-20 21:13   
2006-10-20 20:27, csincsike:

?

Akkor biztosan valamelyik masik Kopesdy nevu ekszeresz lesz az Chicago kornyekerol

csincsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-20 20:27   
2006-10-20 19:07, rigojanos:

Köszönöm, kedves rigojanos!
Erre a lapra én is rátaláltam, de kétlem, hogy jó nyomon lennék! Ez az úr "nagy ágyúnak" tűnik! Az általam keresett üzlet pedig egy kicsi bolt. Az is lehet, hogy nem tulajdonos az általam említett személy, hanem alkalmazott, vagy családtag, de ezt a nevet említették és azt gondoltam segítség lehet. Ettől függetlenül nagyon köszönöm mégegyszer a "gyorssegélyt"! Üdv

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-20 19:07   
2006-10-20 19:03, csincsike:

Google:

http://letipofschaumburg.com/DisplayCompany.cfm?companyid=191&view=specific

csincsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-20 19:03   
Sziasztok!
Chicagoi magyarok segítségét kérem! 3 hét múlva megyek Chicagóba és a vendéglátómat egy speciális medállal szeretném meglepni, amely állítólag csak egyetlen ékszerboltban kapható (ha jól emlékszem Carpentersville v. környéke, a tulaj pedig Kopesdy, v. Köpesdy). "Csupán csak" a boltnak a címét és/ vagy a telefonszámát szeretném megtudni. Előre is köszönöm!

Ghostdog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-18 11:59   
Köszönet! Próbálkozok

ghostdog

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-16 22:39   
2006-10-16 13:17, hunor:
-
GHOSTDOG UZENETE:

-

INTERFLORA Magyarorszagon, szallitanak Belgiumba is:
http://www.interflora.hu/

Udv,

Hunor

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-16 22:16   
2006-10-16 13:17, hunor:
-
GHOSTDOG UZENETE:

-

Szia! A legtöbb virágbolt vállal házhozszállítást. Városon belül nem szoktak többköltséget felszámolni (legalábbis errefelé) de 10 km-es körzeten kívül igen. Ha pedig külföldre akarsz virágot küldeni akkor a virágbolt ajtaján találsz egy emblémát "INTERFLORA". Tehát nem probléma, csak a virágost kell megkérdezned, hogy vállalja-e vagy nem. Sok sikert, manon

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-16 13:17   
GHOSTDOG UZENETE:

Helló..

Sokhelyen látok virágküldő szolgálatot, Budapestre.. de ha én Brüsszelben szeretnék virágot küldeni valakinek, hová forduljak... tud valaki segíteni?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 13:03   

-
TANK GIRL UZENETE:
találhatók az Interneten ilyen tipusú minták?
-
Nézd meg ezt. Nem vagyok se logisztikus, se logikus, de hátha hasznát veszed!

http://www.dashofer.hu/?fejezet=1&alfejezet=7&tartalom=2&PHPSESSID=e9c831b8c94a4d5a6a34064d80525841

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 09:32   
TANK GIRL UZENETE:

Köszönöm gyors válaszát. Tudom, hogy létezik felső fokú képzés amely logisztikában készül. Nem könnyu pedig találni egy lengyelt, akinek egyaránt logisztikai képzés lenne és beszélne magyarul. Ezért én, akinek filológiai képzés van, logisztikával fogok foglalkozni. Tudom, hogy dokumentumokat fogok készülni magyarul. Megmondaná, találhatók az Interneten ilyen tipusú minták?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 09:28   
CHILAVERT UZENETE:

Sziasztok!
Bár kérdésem nem Argentínára vonatkozik, de talán tudtok nekem segíteni kérdésemben, lévén Ti argentínai magyarok közelebb vagytok Paraguayhoz.

Nos arra lennék kíváncsi, hogy mit tudtok Alfredo Strössnerről és az ő "diktatúrájáról"? Sajnos a google-on kevés magyar nyelvű információ van róla, ami kimerül abban, hogy ő diktátor volt majd 30 évig. (bocs ha rosszul emlékszem, de már rég kerestem rá) Érdekelne milyen jellegzetes intézkedései voltak és milyen ideológiát képviselt és jelenleg hol tengeti napjait.
Előre is köszönöm.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 18:36   
EGYEDLS UZENETE:

2006-10-11 17:08, tank girl:
-
Mint felnőttképzési szakértő azt hiszem, logisztikát kellene tanulnod, ami egy igen összetett szakma (számítástechnika, anyagkönyvelés, üzleti levelezés, idegennyelvek, földrajz, külkereskedelm, szállítási, raktározási csomagolási technológiák, stb.). Magyarországon iskolarendszeren kívüli intenzív képzésben ez 8-9 hónap! Munka mellett több is és kevesebb is lehet.
Üdv
Laci

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 18:35   
TANK GIRL UZENETE:

Kis bajom van. Felvették a munkahoz egy cégnél, amely spedícióval foglalkozik. Mivel humanista vagyok, magyar szakot elvégeztem, nem nagyon tudom mit kellene csinalnom. Tudom, hogy azért felvették, mert ez egy lengyel cég, s ott csak egy ember beszél magyarul. Mit kellene tudnom, mit tanulnom? S nem válaszoljátok hogy magyart:-), mert azt már tudom, hogy sokat még kell gyakorolnom a nyelvet. Kérem szépen, segítsetek!

csilla74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-06 22:30   
Jol van Fredi!
Teljes a käosz most nälunk.
Nordrhein Westfalen tartomany, Köln környeke.
Mindenesetre jo erzes, hogy valaki elolvassa az üzenetemet! Ja, igen, mindenképpen magyar nyelvet beszélő ügyvédet keresünk!
Druszamnak, Csillanak üzenem, hogy holnap jelentkezem.
Köszi minden segitseget!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-06 18:22   
Kedves Csilla74,

így senki sem fog tudni neked segíteni. Mit érsz vele ha mondjuk ismerek egy ilyen ügyvédet Hamburgban, de anyósod a Boden-tónál lakik? Legalább naggyából határold be a földrajzi zónát (Németország egy kicsit nagyobb Magyarországnál és ott sem elönyös jogszolgálatot kérni egy- teszem azt Győri ügyvédtől, ha Te Miskolcon laksz)talán akkor akad akinek beugrik egy iylen ügyvéd.

csilla74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-06 16:32   
Segitséget szeretnék kérni tőletek, talán tudtok nekem tanácsot adni. Tömören: anyosom válni szeretne német állampolgárságú férjétől, de fogalmam sincs kihez fordulhatnánk segitségért. Jo ügyvédre volna szükségünk, aki magyarul is tud. Köszönök minden segitséget.

bankuti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-06 10:36   
2006-10-03 23:25, hunor:
-

Kedves Hunor!
Köszönöm a segítséget, próbálkozom!

Üdv.Erzsi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 23:25   
2006-10-03 09:17, bankuti:
-

Kedves Bankuti,

csatlakozz a becsi magyarok levelezolistajahoz, errol itt talalsz bovebb infokat:
http://www.viennahu.com/
http://www.viennahu.com/modules.php?name=Listatext

Csatlakozas utan tedd fel ott is a kerdesed, illetve ott tag a becsi magyar diakok egyesuletenek vezetoje, tobb tagja is, ok nyilvan tudnak segiteni. Az egyesuletnek egyebkent van sajat honlapja, ime: http://cms.mde.hu/

Sok sikert,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó