2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Magyar tippek Ausztráliában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 22:49   
köszönöm szépen mindannyiótoknak a javaslatokat.
a Hellmans félét nem láttam még itt, a kraft féle az nem majonéz. a cukrot majd kipróbálom. egyébként a Hellmans féle majonéznek még emberi íze van, bár annak sincs igazán Univer íze - teljesen egyetértek veled Judit.
Frankston: Sydneyből, vagyis a Blue Mountainsból vagyok és itt az emberek minden salátaöntetet majonéznek hívnak.
no a Hellmans egy jó ötlet volt, tényleg nem a világ legjobb majonéze, de arról tudom, hogy meg tudom enni. ezek a salátaöntetek számomra teljesen emészthetetlenek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 17:22   
Kedves wry,

megértem gondodat. Itt N.O.-ban sem lehet "igazit" kapni, ezért mindig Bp-en veszem. (Neked persze ez kicsit macerás lenne.) Ott pedig kizárólag a legolcsóbb, de csakis echte made in Hungary márkát, az Univert. Semmi Heinz. Hellmann, stb. egyéb méregdrága és ott is kapható importot.

Nevetni fogsz: amíg rendszeresen jártam Moszkvába (1988-1998 között havonta), onnan is rendszeresen tejfölt és majonézt hoztam, mert az volt igazi magyar izű! A mindenkori vámos nem kis meglepetésére.

Üdvözöllek
Judit

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 15:01   
Wry

Probald meg a Hellman es a Kraft mayonezeket, es ha egyik sem ugyanaz mint a magyarorszagi, probalj belekeverni egy keveske cukrot, azt hiszem, hogy azzal majd eltalalod.

Udvozlettel,

Frankston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 14:07   
Sajna el kell, hogy szomorítsalak - nem találsz olyan majonézt, mint ami otthon van. Kikeverhetsz magadnak, de még az sem az igazi. De ha olyan városból vagy, ahol van magyar kereskedő, nála megpróbálhatod. Pl. Melbourneben Grünernél (ez nem a reklám helye), St Kildán. Nála előfordulhat.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 07:39   
hali.
az érdekelne, hogy tudja e valaki itt létezik e olyan, mint "majonéz". ugyanis eddig már sok félét kipróbáltam (pl heinz), de egyiknek sincs majonéz íze, annak meg, amit az ausztrálok majonéznek hívnak az valamiféle borzalmas ízű salátaöntet.
nagyon megköszönném, ha segítenétek.
wrí,
"továbbra is _sokkal_ jobb lenne otthon"

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 10:20   
gyerekek, ez rém érdekes, de költseges is. Néztem közben a downloadot, na gyorsan tovább ugrottam!
"Ez többe kerül, mint egy sercli, és most én lettem mogorva mint a svájci"
kenguru

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-14 22:09   
azoknak akik esetleg más nyelven is beszélnek, vagy csak érdeklődnek más kultúrák iránt, a tasiördög által javallott móka betájolása végett.
http://www.sbs.com.au/radio/radioschedule_set.html

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 04:46   
Kenguru, jo serclizest! En magunknak sutom a kenyeret mar evek ota, de nalunk is van egy nagyon jo pek, svajci csalad, igazan "otthoni" kenyeret es peksutemenyeket csinal. Csak ne lenne olyan mogorva mindig...

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 01:15   
Vannak azért olyan kis pékségek is, ahol kiválóak a kenyerek. Az általános "kenyér"-ben, egy szeletben is annyi a zsiradék, ami egész napra elég lenne a felnött szervezetnek.

Sajnos ez van igazán elterjedve, élesztö nélküli készítmény, egy förtelem. Az európai kis pékségek azonban kiválóak. Abból meg annyit eszel, hgy azért hízol.

Nálatok nincs a közelben ilyen?

Na, megyek enni! Nektek is jóétvágyat most a "serclit" fogom majszolni.

kenguru

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-08 21:58   
az itteni kenyér borzalmas.
vegyetek bakers delight féle 'vienna loaf'-ot, annak a külseje is, íze is hasonló a magyar házikenyéréhez.

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-08 11:21   
Az SBS teveadon van magyar hirado minden vasarnap reggel 7-7.30 kozott. A Duna Televizio allitja ossze.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-07 12:26   
Tippek Ausztráliában. Magyar éttermek, üzletek, szolgáltatók, újságok, rádiók, TV műsorok, szervezetek, stb. helye.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó