2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Egy szál magam vagyok Gentben?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-15 13:28   
2008-08-13 19:04, vizsoj:
-

Szia Vizsoj!

Mi az a "nem sok jó" amit csinálsz?
Az idöjárást pedig hamar megszokod, föleg télen. Sokat esik az esö az igaz, de viszont nem "pengetnek" a mínuszok
Mi a véleményed? Jól érzed magad itt? Nagyon sok honfitársunknak nehéz megszokni az itteni "szokásokat".
üdv, manon

vizsoj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-13 19:04   
2008-08-04 15:08, manon:
-

Szia Manon!

Nem sok jót csinálok
Aaltsban a Leopoldlanon lakom.
Találtam itt is néhány embert tényleg nem sokat
Még ismerkedem a környékkel meg barátkozom az időjárással...

Trombitas Andrea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-13 08:56   
Sziasztok,

Mar ketten is megkerestek iwiwen, aminek nagyon orulok. Csinaltam egy Belgiumi Magyarok Csoportja oldalt (roviden: bemacs ), akinek van kedve, jelolje be.
Biztos sokan tudunk segiteni masoknak es neha nekunk is jol jonne egy kis beszelgetes, segitseg...

Udv,
Andi

U.i.: csodalatos ido van

Elemér0907  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-12 20:43   
2008-05-09 15:51, tamaseross:
-

Szia! Mi is itt vagyunk, és találkozhatnák, ha van kedved. Itt élünk Ledegemben.

Imre 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-10 09:54   
Szia! Hol elsz? En Gentben.

Imre 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-10 09:51   
Latom most mar tobben vagyunk! Valaki Gentbol? gazdag-imre@live.com

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-04 15:08   
2008-06-21 21:52, vizsoj:
-

Hello Feri,

mit csinálsz Aalstban (azonkívül, hogy ott laksz)? Tudod errefelé nem sok magyart találsz.
De Gent, Brussel nincs messze, talán ott több sikerrel jársz.
üdv, manon

csenya75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-01 10:38   
2008-07-31 15:42, Trombitas Andrea:
-

Szia Andi,

angolul azért beszélek valamilyen szinten, mert a munkahelyemen elég sokat kell használni. De a műszaki angol jobban megy. A barátnőm kint él és dolgozik már több mint 1-éve és hozzá fogok költözni. Aztán megpróbálok valami munkát keresni. Ha nem megy, akkor nyelvet fogok tanulni (mondjuk flamand, angol). Akarok adni magamnak kb. fél évet. De ha addig nem sikerül elhelyezkednem, akkor sajnos vissza kell jönnöm Magyarországra
Mindenkinek köszönöm a segítségét!
Jók legyetek. Majd még beszélünk.
Üdv:
csenya

Trombitas Andrea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-31 15:42   
Sziasztok,
En sem beszelek flamandul egyelore, csak angolul. A munkaval szerencsem volt, ez egy multinacionalis ceg es ismertem oket az elozo munkahelyemrol. Persze nem art, ha majd megtanulom ezt a nyelvet is, de egyelore nem jutottam meg el odaig... Ami kesik, nem mulik.
En is mindent feladtam otthon, gondoltam egy nagyot es kikoltoztem. A belgak egyebkent nem nagyon baratkozosak, legalabbis eddigi tapasztalataim ezt mondatjak velem (itt most inkabb a munkatarsakra gondolok). A boltokban, hivatalos ugyek intezesekor viszont mindig udvariasak, mosolygosak .
Az viszont biztos: ha semmilyen nyelvet nem beszelsz, sajnos nem sok eselyed van. Milyen munkat kapnal? Es munkavallalasi engedely is kell egyelore...
Udv,
Andi

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-29 00:42   
Már egy év után elég elfogadhatóan tudsz beszélni, az esetben, ha használod is. Munkahelyeden, vásárláskor, ( nem a nagy áruházakba kell menni, hanem a sarki boltba, pékhez, henteshez,stb )
szurkolok neked,:) üdv : manon

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-28 18:35   
2008-07-28 14:56, csenya75:
-

Pedig hidd el, hogy a flamanddal jobban jársz, ha itt akarsz dolgozni. Nem tudom mit tudsz az ország helyzetéröl és elvárásairól a külfödiekkel kapcsolatban akik itt szeretnének dolgozni, élni. A minimum, hogy beszélik a nyelvet. Ezzel nem csak a tudásod gyarapszik, hanem az ismeröseid is. Nem lennél annyira elzárkózva az itteniektöl, több barátot ismernél meg. E hiányában csak elszigeteled magad és egyre jobban növekszik majd az érzeted a "magyar" után.
ps: a flamand sokkal könnyebb !! és munkakeresés közben ezt is lehet tanulni.
A kölönbség legtöbb esetben csak a kiejtés. Személyes tapasztalat. Bp-en voltam ismerösöknél és flamandul beszéltem párommal. Ismerösöm közbeszólt, hogy "ne rázd magad, nagyon rossz az angolod, hol tanultad?" Ehhez nem kell kommentár, ugye ?
szió: manon

csenya75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-28 14:56   
2008-07-28 12:25, manon:
-

Szia Manon,

hHát mit ne mondjak! Nem lett jó kedvem.
Azért beszélek egy kicsit angolul. Csak azért szeretnék angol nyelvsuliba menni, mert ha egyenlőre nincs munkahelyem, akkor lefoglalnám magam egy kis tanulással. A flamandot azért nem szeretném elkezdeni, mert abból annyit sem tudok mint angolból.
Köszönöm a webcímeket. Megnézem, hátha mégiscsak flamand lesz belőle. Mennyi idő kell ahhoz, hogy elfogadhatóan megtanulj flamandul?

Üdv:
Csenya

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-28 12:25   
2008-07-07 18:12, csenya75:
-

Szia Csenya,

ne haragudj, de ha Belgiumba jösz és itt szeretnél lenni akkor ne angol nyelviskolát keress, hanem flamandot. Ha beszéled vagy legalábbis megpróbálod elsajátítani ezt a nyelvet,( ami sokkal könnyebb mint az angol ) sokkal jobban fognak értékelni az itteniek. Mivel az angolt sem beszéled ( miért is keresnél akkor iskolát ? )nem sokra fogsz itt jutni. De hogy ne nagyon keserítselek itt van egy cím ahol flamandot tudsz tanulni : http://www.gent.be/eCache/THE/4/216.cmVjPTM4MDk3.html vagy itt http://www.hvngent.be/ elvileg mind a kettö ugyanaz. Ha van ezzel kapcsolatban kérdésed, vagy szeretnéd, hogy lefordítsam a legfontosabb részleteket, írd meg légyszi.
Sok sikert és érezd jól magad Belgiumban.
Ja, és ha már egy kicsit "sejted" a flamandot, akkor már félig angolul is tudsz.

csenya75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-27 19:02   
2008-07-25 18:51, Trombitas Andrea:
-
Szia Andi,

Örülök neki, hogy egyre többen vagyun. Mikor először meglátogattam ezt az oldalt, akkor sajnálattal vettem észre hogy igen kevesen és igen ritkán látogatják.
Remélem sikerül fellendíteni a látogatottságot.
Megmondom őszintén kicsit félek ettől a Genti kiköltözéstől, mert otthon feladtam mindent. Munkahely, haverok,stb.
A barátnőm kint él 1-éve és esze ágában sincs visszajönni Magyarországra. Azt mondta hogy nagyon megszerette Belgiumot.
Szerinted mennyire nehéz munkát találni??
Nincs egy két jó ötleted? Vagy esetleg másnak valami jó ötlete?

Üdv:
csenya

Trombitas Andrea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-25 18:51   
Sziasztok,

En marciusban koltoztem ki a 2 kislanyommal Gentbe, Kortijkban dolgozom. Ledebergben elunk es eddig csak ket magyarral talalkoztam itt. Nagyon szivesen csinalok egy "adatbazist" az itt elokrol es ha ugy adodik, tudunk talalkozni.
Iwiwen megtalaltok, de ide is irhattok.
Jo lenne, ha a ket lanyomnak talalnek magyar baratokat. 4 es 12 evesek.
Persze nem akarok tolakodo lenni, de - nem tudom, ti hogy vagytok vele - sokszor nagyon hianyzik a magyar szo.
Most hut eszembe, lakik meg itt egy magyar tolmacs holgy is, aki egyszer segitett a lanyok sulijaban.
Egyelore ennyi, udv,
Andi

csenya75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 12:05   
Én felmondtam a Volvo Hungárianál és megpróbálok elhelyezkedni a Genti Volvonál.
Aztán lehet hogy a két szék közül a földre fogok ülni.

kerbor07  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-07 19:09   
Szia!

Segíteni nyelviskola ügyben nem tudok ugyan, de hasonló cipőben járok, én is szeptemberben költözöm ki tanulni Gentbe. Te mi célból mész?

csenya75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-07 18:12   
Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Szeptemberben költözöm ki Gentbe, és angol nyelviskolát keresek. Tud segíteni valaki? Sajnos a belga honlapokon nem nagyon igazodom el a flamand nyelv miatt.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:
Csenya

vizsoj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-21 21:52   
Sziasztok!

Márciusban jöttem Belgiumba, először Neerperltben laktam, most Aaltsban. Szivesen beszélgetnék leveleznék a környéken élő magyarokkal.

Feri

tamaseross  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-09 15:51   
Sziasztok!
En kozel 2 eve elek itt waregem tol nehany kilometerre (west-vlaanderen)...
Ha valakinek van kedve,szivesen talalkozhatunk, legyen az akar Gent, vagy Brugge... :email:tamaseross kukac freemail.hu

Tovabbi szep napot mindenkinek!

Imre 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 11:33   
... nagy unalmamban eszembejutott, hogy van itt egy flamand-magyar barati kor Gentben. Evente van 4 osszejovetel (?), a tagsagi dij 20 euro, amiert kuldenek negyedevente 1-1 ujsagot.

Imre 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 11:27   
Hoi!

Tegnap nagy oromomben gyorsan irtam egy-egy emailt az itt talalhato cimekre. Gondoltam, vegre megmozdult itt valami, de jottek az etesitesek, hogy a cimzett ismeretlen. Ennyit errol. Meg esetleg egy telefonszam, ha valaki netalan unatkozna, vagy valami informacioval a segitsegere lehetek: 0487279609.

Udv mindenkinek!

Imre 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-27 17:17   
2008-03-25 18:22, hunor:
-
ANIKOKA ÜZENETE:

-

Szia Ani!

En itt elek Gentben. A legjobb tudomasom szerint vagyunk magyarok vagy 10-12-en itt. En is talalkoznek szivesen magyarokkal, de idaig 4 ev alatt talan 2 alkalommal sikerult ez a dolog. Reszemrol megvolt a szandek de, valami miatt meg sem sikerult sosem (most meg mar belefaradtam a magyarok keresgeleseben, es tolakodni sem az en szokasom.) Talan meg majd egyszer sikerul? Ha valakinek tudok segiteni vagy egyebb? Itt az emailcimem (sajnos meg egy honap, amig lesz internetem, ugyhogy eleg ritkan olvasom az emaileket, a telefonom meg ma vittem be a Mediamarktba, mert elromlott, es lehet, hogy uj szamot, uj szolgaltatot valasztok majd. Az emailre mindeg valaszolok, ha kicsit kesve is.

Udv,
Gazdag Imre
kanguru@citromail.hu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-25 18:22   
ANIKOKA ÜZENETE:

Sziasztok,

Vannak magyarok Gentben? Szívesen megismerkednék velük.

Katalin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 10:54   
Szia,

Katalin vagyok es Kortrijktol (Courtrai) nehany kilometerre lakom a parommal Dottignies telepulesen. Ha segithetek valamiben nyugodtan irj.

Udv,
Kati

bedo5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 19:44   
Sziasztok!

En Brugge kozeleben dolgozom, es szivesen felvennem a kapcsolatot magyarokkal, ha valaki lakik errefele, irjon nekem. EMail: k.dori@vipmail.hu

Gyöngyi2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-14 09:39   
Sziasztok,

remèlem nèzi mèg valaki ezt az oldalt... vagy lekèstem?
Antwerpenben èlek fiaimmal, 22 és 12 èvesek.
Keresem a magyar baràti kört. Ha lètezik mèg ilyen itt Belgiumban, ès tudtok rola, èrtesitsetek. Hiànyzik a magyar tàrsasàg, 18 ève èlünk itt, szivesen ismerkednèk itt èlö magyarokkal, ès a fiaim is szeretnènek magyar fiatalokkal megismerkedni.
Irjatok e-emailt: olah-gyongyiKUKAChotmail.com

brunner beatrix  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-05 09:59   
Szia Tandi!
En itt lakom Ellezellesben a csaladommal, ez nincs messze Genttol. Ha gondolod, uzenj nyugodtan. Az email cimem: abeatrix@citromail.hu

Udv,
Bea

tandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-04 11:05   
Sziasztok,

Április elsejétől fogok Kortrijkban dolgozni, de Gentben fogunk lakni két kislányommal (3 és 11 évesek). Nagyon izgulok, hogy fogják feltalálni magukat, mivel idáig csak Magyarországon éltünk (így a nyelvet sem beszélik). Ha van itt valaki Gentből, szívesen leveleznék vele, pláne, ha vannak gyerekek is. Ezen kívül minden tanácsot szívesen veszek a "hogyan és hol is kezdjem" témakörben .

Üdv,
Andi

szontagh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-23 14:36   
2005-11-28 17:46, Sylviatje:
-

Szia!

Mi Gent kornyeken keresunk magyarokat, kivaltkepp olyanokat, akik ide hazasodtak, tehat belega a ferj - hogy egy hullamhosszon legyunk. Tel.: 0472384303

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó