2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Férfiak, funkciók, stb.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:59   
2005-12-01 22:38, ibolyai:
-
Az emberiseg amugy is tulszaporodott, tobb ember van mint amennyit a fold biztonsagosan el tudn alatni.

Igen, igazad van, csak azt nem irtad oda, hogyan oszlik meg ez a túlszaporodás? Epp most szemelgetek a neten. Huntington pl. "A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása" c. mûvében egy helyen ezt irja: "A huszonkét esztendõvel ezelõtti forradalom idején 20 millió lakosú Iránban ma már 60 milliónyian élnek." Es ez csak egy kis példa. Ha nézed a nyugati világot, ott bizony fenyeget a kihalás.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:49   
2005-11-30 17:45, MoMa:

Kedves Rigójános, sajnos elkerülte a figyelmemet, hogy te is nő vagy, remélem nem veszed zokon...

Dehogy, gyakran elofordul

"Még valami, hogy hogyan vélekednek a magyarokról külföldön…hát tudjátok, az olaszoknak nagyon összetett véleményük van a magyarokról, (már akiknek van véleményük rólunk), nem mindíg pozitív. ...foszlányos hírek élnek az emlékezetükben a magyarságról, amit innen-onnan-a-híradóból szedtek össze

Ugyan ez tenyleg nem ebbe a topikba tartozik, de ez sem olasz sajatossag – mindegy egyes orszag lakosaira jellemzo altalaban a mas nemzeteket erinto tudatlansag. Beleertve minket is Aki nem el ott, nem jart meg ott, az nyilvan sztereotipiakra hagyatkozik. Bar hozzateszem, hogy azokban is van neha igazsag, es a lenyeg inkabb az egyensulyban van pro es kontra.

.."keleteurópai nők" …sztereotípa itt olaszországban addig jutott, hogy még Bruno Vespa … vitaműsorban többször "megvitatta" …Olyan mondatok hangzottak el, hogy " a keleteurópai nők, akik a férjeinket RABOLJÁK..". Hát nem tudtam hozzászólni. Mivel több vegyes házaspárt is ismerek Olmedóban és itt is Torinóban, és tudtom szerint egy sem "rabolta" a férjét, sem egy olasz nőtől, sem egy olasz anyától...

Nem lattam ugyan a musort, igy sokat hozzaszolni nem tudok a kerdesbeni jelentosegehez, de attol, hogy egy mediaszemelyisegnek megvan a platformja hozza, hogy a maganvelemenyet nyilvanossagra hozza, szerintem kevesebb nyomatekkal bir, mint azt sokan gondoljak Mivel Neked is van nem egy szemelyes ismerosod, akinek a peldaja Bruno Vespa velemenyere racafol, csak megerositi, hogy az egy egyszeru sztereotipian alapulo maganvelemeny.

Mondhatnám úgy is, hogy minnél csúnyább, annál jobb... Sajnos ez rám nem vonatkozik, igen "feltűnő" jelenség vagyok, annak ellenére, hogy tudatosan igyekszem "szürkülni" és "beolvadni"... Ám vígasztal, hogy az évek és a gondok talán megteszik a maguk hatását, és akkor már nekem is "könnyebb" lesz.

Huha ilyet ne is mondj nekem Melyik no varja fiatalon a beszurkulest meg a gondok maradando nyomait? Fokent ha azert teszi, hogy megfeleljen egy sztereotipianak (ez egy komoly topik )

Az itteni főként "nőies" munkák, mint az eladónő, pénztáros stb. foglalkozások (tehát nem karierista állások, nem istentudja milyen profitorientált cégeknél..) itt nem igazán családcentrikusak.. Az üzletek 8-13-ig aztán pedig 16-20-ig vannak nyitva, ….vagy éppen szünet nélkül 8-20-ig), míg az ovik és iskolák 9-16-ig, ami magaután vonja, hogy akinek egy, vagy netán több gyereke van és nincs mögötte egy "segítőkész" család, nem tudja megoldani a "gyerekfelügyeletet"

Na akkor nezzuk a dolgot megint a masik szemszogbol (is) Penztaros es elado (hogy a peldaidnal maradjunk) olyan munkahelyeken letezo poziciok, amelyek a vasarlok igenyeihez igazodnak, nem az ott dolgozokehoz. Kulonben reggel 6-8-ig es este 7-9-ig lenne nyitva az elelmiszerbolt Ezen a teren szerintem minden orszagban nehez megoldani az iskola- es a munkakezdes egyezteteset, legyen ferfi vagy no az illeto.

Most mondhatnád, hogy jól kifogtam, de nem erről van szó. Olaszországban ez a típusú foglalkoztatás futótűzként terjed, hiszen, a munkáltatónak "teljes mértékben tehermentes"...

En megertem, es tudom milyen napi 12 orat dolgozni a ceg sikere erdekeben es azt helyezni eloterbe, dehat ezzel nem vagyok egyedul, barhol eljek is a vilagon. Es ahhoz meg nincs koze, hogy milyen kromoszomaim vannak.

Elnézést, én biztos hogy nagyon ódivatú vagyok, na meg a "szocializmusban" nőttem fel, de én azt hiszem, hogy a munkatörvénykönyven előírt munkavállalási szerződésfajták éppúgy rónak jogokat és kötelezettségeket a munkáltatóra,

A jogokat nem vitatta senki

Bár ez nehéz, hiszen ma már az európai munkavállaló is a harmadik világ munkavállalóival versenyzik. Annak fizetési szintjével... Nem hiába igen ominozus I.M cégünk pár hónapja 30.000 (harmincezer) munkavállalót épített le európai piacon, mert produktív szvéráját ázsiába és indiába helyezi át...

Ez egyebkent egy jo es aktualis tema, de masik topikban kellene folytatni

Én nem az "ugyanarra a munkahelyre" visszatérőkről beszéltem, mert ez is csak egy álom, mai olasz realitásban...Én arra a nőre utaltam, akinek "újra munkát kell találni"...

En sem csak arra, es hozzateszem, hogy ez nemcsak olasz realitas, hanem egyszeruen realitas. Es megcsak nem is nemtol fuggo.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:46   
A "hólabda" szabta rendszer az óceánon innen is hasonló. Mára viszont annyi az öreg, gondozásra szoruló, hogy az egészségügy képtelen megfelelni a igényeknek (nincs elegendő orvos, ápoló, köv.képpen eszméletlen hosszú a várakozási idő - közben meghal a páciens az emergency teremben.. - ezt komolyan mondom!), a nyugdij-alap pedig repedezik, zsugorodik!!
Egető szükség lenne a megfiatalodásra! De addig amig mi, férfiak, nem tanulunk meg szülni, addig ezt a nőink kell vállalják.
Különben, én kapható lennék mindenre. Olvastam már valahol, hogy a tudomány megoldja a gondot: eljön az idő amikor a férfi fog szülni. A hölgyek pedig majd mennek a bányába, követ fejteni.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:38   
Kedves PB: Graturalok a sikeres karrieredhez, hazassagodhoz, gyerekedhez!

Szerintem teljesen termeszetes ha valaki onzo modon csak egy gyereket nevel fel: ebbe senkinek beleszolni joga nincs. Ha sajnalod is ma mar hogy csak egy szuletett (mint ahogy peldaul en is sajnalom hogy csak egyet szultem) akkor ennak az erzesnek egesz biztosan nem kozossegi/tarsadalmi hanem magan mozgatoi vannak.

En tovabbra is allitom, hogy nyugdij rendszer megindokolasbol bismarcki rendszer ide vagy oda, gyereket termelni egy tarsadalomban felelotlenseg. Az emberiseg amugy is tulszaporodott, tobb ember van mint amennyit a fold biztonsagosan el tudn alatni. Belathato idon belul nem feltem az emberiseget a kihalastol vagyis ha igen is, akkor sem az alulszaporodastol valo kihalastol feltem.

A dilemma szerintem ugy lesz megoldva hogy akik ma befizetnek a rendszerbe egyre kevesebbet fognak visszakapni belole. A holabda elve mukodott egy darabig de szerintem mar kozep hosszu tavon tarthatatlan.

Csak az furcsa nekem, hogy a nemzeti elvarast es gyerek nemzest egy lapon emlegeted - szerintem egy nemzetnek sincs joga arra hogy nemzesi nemzeti elvarasokat allitson fel.

Ezen kivul azt hiszem nagyjabol egy velemenyen vagyunk - annyival vagy te jobb helyzetben hogy idosebb vagy, korabban fogsz nyugdijba jutni es esetleg neked meg sikerul hasznot huzni a rendszerbol. Sajat magam reszere ezt nem remelem - amire en odakerulok bizti semmi nem lesz mar: nem a kihalas miatt hanem azert mert az akkori fiatalok mar nem fogjak elnezni hogy kiraboljak oket.

Cheers,

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:31   
Egyet áruljatok el nekem lányok. Hogyan lenne több kilátás a nyugdíjra (avagy több nyugdíjra kilátás) attól ha Juditnak, és persze másoknak is nem 1 de 4-5 gyermeke lenne? Ma már a fiataloknak sem könnyü az elhelyezkedés. Ha még több gyerek lenne, az csak a munkanélküliek számát gyarapítaná.

Az igazi gond szerintem a termelés kihelyezése a fejletlenebb országokba. Ha a 20 évvel ezelött Európában üzemelö gyárak mind itt maradtak volna, nem fájna a fejünk..

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 22:09   
Pontosan ez a "holabda effektus"(tetszik ez a kifejezes ) a legnagyobb gondja a mostani sved társadalomnak. Nincs eleg fiatal munkaerö es tul sok a nyugdijas. Mivel a 40-es evekben demografiai robbanas volt itt ugyanis itt nem volt haboru, es ezek az emberek most mennek nyugdijba nincs utanpotlas. A 70 es evek demorobbanasa nem volt ekkora es a 90-es meg tul fiatal.
Mar most fenyegetnek nem lesz nyugdij. . Nincs penz ra.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 21:41   
2005-12-01 18:05, ibolyai:
-
Asszem, ideje egymás között tisztázni néhány dolgot. Magam Bp-en születtem, 1975 óta élek (Nyugat)Berlinben, 54 éves diplomás vagyok, 30 éve férjezett, férjem 61 éves bennszülött diplomás, pedagógiai kisérleteinknek egy db közös szenvedő alanya van, aki ma 21 éves. Készséggel beismerem, hogy saját magam/unk sem tettem/ünk eleget a nemzeti elvárásoknak, mert későn szültem és csak 1, azaz egy utódot - aki ráadásul félig külföldi, de ez most az eszmefuttatás szempontjából nem játszik szerepet. Előrebocsátom, nem azért szültem, hogy eltartson, hanem mert 9 évi házasság után és 33 évesen úgy éreztem, akkorra értem meg egy gyerekre. És azért csak egyet, mert ez a halmaz is nehezen volt összeegyeztethető a karrieremmel. (Ha úgy tetszik, a korosztályomra jellemző individuális önzés egyik példája vagyok.) Mivel azonban az eredmény felmutatható, az alacsony produkciót ma már bánom.

Az eltartás a mindenkori európai nyugdíjrendszerek alapja. Az emberek több generáción keresztül fizették aktív korukban a bismarcki rendszernek megfelelően a pénzt a nyugdíjpénztárba, az azt viszont nem fektette be,nem forgatta, hanem kifizette az akkori nyugdíjasoknak. Az befizető nyugdíját pedig a következő generáció befizetése fedezte. Az aktív 35 év pedig úgy alakul, hogy N.o-ban gyakori (volt)a hosszan tartó egyetemi képzés, tehát pl. egy diplomás férfi 30-65 kora között dolgozik. Most ez is változni fog, aminek az emberek máris nem örülnek.

A rendszer lényege a hólabda, ill. a szaporodás. Ez a rendszer borult fel az elmúlt 30 évben, mióta nem 3 keresőre jut 2 eltartott, hanem fordítva, --> tendencia romló. Vagyis mire én kerülök nyugdíjas korba, addigra sokkal kevesebb aktív kereső fizet be sokkal kevesebbet, így nekem ebből kisebb nyugdíjam lesz, mint amennyit magam befizettem. A korosztályom gyerekek helyett a jólétbe invesztált. Most issza ennek a levét. Ha szerinted az a megoldás, hogy a nők ne szüljenek, akkor az emberiség egy idő után ki fog halni, miközben az utolsó generáció időskori ellátása megoldatlan marad.

Szóval eszmefuttatásom inkább népgazdasági jellegű és itt a téma pedig a férfiak "funkciója", így abba is hagynám az offolást. Utóbbihoz csak annyit, hogy a teremtés rám jutó koronája mindvégig elég jól funkcionált. Kényszerből ő maradt otthon, amikor nekem hétfőn ment a repülőm Moszkvába és természetesen a következő gyerekbetegség mindig ezen a hétfőn tört ki. Amúgy is bevetésre alkalmazható atya volt mindvégig. Igény erre az utód részéről - más formában ugyan, de ma is - változatlan.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 18:39   
Sok szó esett itt (és máshol) az egyenjogúságról, buktatóiról, a gyerekek szerepéröl stb. Rigó találóan meg is jegyezte, hogy mi itt valószínüleg nem lehetünk elnyomottak vagy nem egyenjogúak.

Az egyenjogúság inkább a társadalmon belül hiányzik. Pl. egyformán megfizetett állások, hogy csak egy példát mondjak.

Viszont családon belül lehetséges az egyenjogúság, és itt visszakanyarodok a topik címéhez. Már feltünt a határon a modern férfi prototípusa, aki nem azért nösül meg, hogy legyen aki az ingét kikeményítse. Aki ö maga is családot szeretne és hajlandó tenni is ezért és nem csak a munkában. Egy gyerek leköt egy nöt, az biztos, korlátolja a szabadságában, ápolást és felügyeletet igényel. De mennyivel könnyebb az egész, ha az apuka is részt vesz ebben? Vagy ha a családi terhek egyenletesen megoszlanak?

Amúgy én jobban sajnálom azokat az apukákat, akik reggeltöl estig dolgoznak, gyerekeiket alig látják, feleségüknek nem tudnak segíteni, ha akarnának sem, mint a gyerekkel otthon ülö anyukákat. Mivel ezek a férfiak sokat veszítenek. Részben ök is áldozatai a nöellenes politikának, mert ök tudnak több pénzt keresni, ezért nincs lehetöségük otthon maradni. Tehát a nök hátrányos helyzetének megteremtése kétélü fegyver.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 18:05   
2005-12-01 15:39, Pompéry Berlin:

Jujj Pompery Berlin hogy mekkorat szisszentem amikor elolvastam az irasodat: csak nem gondoltad komolyan amit irtal! Valoban arra biztatod az olvasokat hogy gyereket neveljenek azert hogy oregsegukre legyen aki eltartsa oket? Nem kegyetlenseg ez? Hany eves vagy? Van-e gyereked? Mi az ok velemenye errol a tervrol?

En 44 vagyok es havonta 300 dollarnal tobbet kuldok edesanyam eltartasara, Marosvasarhelyen reformatosok altal mukodtetett magan otthonban el, beteg.

Egy 25 eves fiam van. A legrettenetesebb dolognak ereznem ha oregsegemre a fiamra szorulnek. Az egyik celja az eletemnek az hogy ugy eljek hogy soha senki segitsegere ne szoruljak.

Nem banom ha holtomig is kell dolgoznom (persze banom de mit tehetnek?) de akkor sem akarnek a fiamra szorulni mert tudom hogy neki is kotelezettsegei lesznek a sajat csaladjaval szemben, nemhogy engem kellene istapolnia! Ha magatehetetlenne valok valamikor akkor azt szeretnem hogy csendesen es tisztan kilepjek az eletbol.

Velemenyem szerint gyereket nevelni abbol a celbol hogy majd eltart oregsegedre, nem helyes. Ez a megkozelites a XIX. szazadban megfelelo volt, a XX. szazadban megturt volt es a XXI. ben elfogadhatatlan.

Tovabba en nem eszleltem azt hogy az emberek 80 evbol 35-ot toltottek volna termelekenyen. Legalabbis nem az USAban. 67 ev a nyugdij korhatar es mire odakerulunk jobb ha felretett penzunk van mert a kozos nyugdijra nem lehet tamaszkodni. Az majd esetleg gyogyszerekre eleg lesz de hol van attol meg a lakastorlesztes, a fenntartas, az elelem, ruhazkodas meg a kozlekedes? Senkinek nem ajanlom hogy az allamra hagyatkozzon sem ebben az orszagban, sem mashol. Udv.,

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 16:54   
2005-12-01 14:25, angelina:
-
Azokat is olyan szellemben nevelik, mint amilyenben őket nevelték, ezért a kis Janika és Jolika sem lesz felvilágosultabb gondolkodású, mint a szüleik. Szerintetek melyik típusból van a több? És ilyen háttérrel mikor fog átalakulni (modernizálódni) a női egyenjogúság kérdése?

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerekek is pont olyan szemléletűek lesznek minden kérdésben, mint a szüleik, bárhol is neveljék őket, azaz az "ilyen hátteret" sem lehet általánosítani. Történetesen engem falun neveltek, s mégsem gondolom azt, hogy az egyenjogúság valami egzotikus állatfaj.

Sok mindentől függ, ki hogyan gondolkodik az egyenjogúság kérdéséről, pl. iskolázottság, egyéniség, élettapasztalat, és ezek között az is (de nem egyedül, s szerintem mégcsak nem is elsődlegesen), hol nevelkedett.

A kérdésedet (melyik típusból van több?) pedig nem igazán értem, a neten lógós típust (mint a felvilágosultság megtestesítőjét) állítod szembe a falusi lakosság egészével?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 16:47   
OFF

2005-12-01 16:46, Valeria:

Bobe for President

ON

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 16:46   
2005-12-01 16:13, bobe:
-
Alljatok ki batran es mondjatok nem vallaljatok a gyereket de ne a ferfiakra kenjetek ezt.

-

Bobe, matol kezdve nem te vagy a 87 eves sarkany hanem a Haza Bolcse. Kinevezlek!!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 16:20   
2005-12-01 13:22, angelina:

De hova tűnt az ideális férfi? Talán ha véletlenül előbukkan, megszületik az ideális nő is, és akkor.............

Ugyan mar, mindenkinek mas az idealis.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 16:13   
"Szerintetek biztos, hogy a nő attól tökéletes, hogy a házi teendőkön kívül állandóan profi sminkben, kívánatosan tetszeleg, miközben a fajfenntartási funkcióinak is eleget tesz és A FÉRFI óhajait lesi? Kb úgy hiszem, összefoglaltam az általános férfi elképzelést egy nőről. "

Egy pillanatig sem hiszem azt hogy a ferfiak igy gondolkodnak.
Nagyon elszomorito hogy a mai fiatal nök igy gondolkodnak. A gyermek fontos es ne mondjatok mar hogy olyan nehez. A nagyanyaimnak, egyiknek 12 gyereke volt a masiknak 6 gyereke ket vilaghaborut megeltek no meg rendszervaltasokat es sose mondtak azt hogy a ferfiert, ferfinak csinaljak. A gyermekáldás nelkul szerintem egy nö nem teljesedik ki. Miert kell nekunk állandoan a ferfiakkal versenyeznunk? Miert nem lehet egyuttelni?
Hogyan lehet mindent merni egyensulyozni? "Ma en mosogattam akkor te viszed a szemetet ma en szoptattam ma te pelenkazol."
En nem igy eltem es elek. A ferjem segit a hazimunkaban amit tud es amikor szuksegem van ra en is segitek neki ha ker. Sosem vagtuk egymas fejehez hogy bezzeg csak en mosogatok, bezzeg csak te takaritasz. Es igy leeltunk 33 evet egyutt 2 gyereket neveltunk, nem lett több mert Romaniaban a 70-90 között ellenalltunk a törvenyeknek (akkor a nöktöl minimum 4-5 gyereket követelt az allam) no meg az Rh negativ verrel nagyon sok lett volna a komplikacio. Ma mar ezt is megoldottak.
Szoval lanyok ne a ferfiakat szidjuk inkabb nezzunk körul a sajt hazunk tajan.
Alljatok ki batran es mondjatok nem vallaljatok a gyereket de ne a ferfiakra kenjetek ezt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 15:39   
2005-12-01 13:53, ibolyai:
-
A gyerekvállalást én sokáig nem a befektetési oldaról közelítettem meg. De mióta erre folyamatosan felhívja a média a figyelmemet, változott az álláspontom. Éppen ennek alapján kell ellentmondanom Neked, kedves Ibolya. Társadalmi szinten sajnos igenis szükséges ez a befektetés, hisz ki a f..e fizesse később a nyugdíjadat, ha nem produkálsz időben és elegendő utódot. Most itt elhanyagalható azok relatíve kicsi aránya, akik eleget tudnak félretenni aktív életük során a boldog nyugdíjra.

A fajfenntartás egyik lényege az emberi társadalomban évezredek óta, azért kell (többek között) a gyerek, hogy legyen, aki eltartsa a szülőt öreg korában. A szociális öregellátásnak eme direkt módozatát változtatta meg inderektre a Bismarck-i nyugdíjrendszer, amelynek lényege ugyanaz: az utódok tartják el az elődöket, csak nem ki-ki a sajátját, hanem kollektívan a nyugdíjbiztosításon keresztül. És pont ez a rendszer borult fel a 20. sz. utolsó harmadában: t.i. mióta van fogamzásgátló tabletta és a lakosság nagyobb aránya jár egyetemre, utazhat, valósíthatja meg egyéni, anyagi vágyait. Sajnos pont azóta szülnek a fejlett társadalmak - kiemelkedő arányban a magasabban képzett - női átlagban 10-15 évvel később, és átlagban 2-3 gyerekkel kevesebbet, miközben ugyanez a generáció ráadásul statisztikailag átlagban 10 évvel tovább él. A mai eu-i polgár a 80 évéből, ha diplomás, mindössze kb. 35-öt tölt aktív pénzkereséssel, vagyis 35 évig befizetője a nyugdíjkasszának, míg életének nagyobb részében valaki (valamely rendszer) által eltartott.

És akkor még nem szóltam az utódvállalás szubjektív szépségeiről amelyek léteznek: --> kérdezz meg bárki szülőt. (Miközben ezek sokkal inkább motiválják a magánembert, mint a száraz, gazdasági meggondolások.)

Amíg még megoldatlan marad a biológiai egyenőtlenség és sajnos csak a nők képesek szülni, addig ... Ezért én nem abban látom a megoldást, hogy ne szüljünk, hanem a terhek egyenletesebb elosztásában. Utóbbinak a mai globalizált világ, a romló európai versenyképesség és az abból fakadó romló munkaerő-piaci viszonyok sajnos egyáltalán nem kedveznek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 15:38   

Szerintetek biztos, hogy a nő attól tökéletes, hogy a házi teendőkön kívül állandóan profi sminkben, kívánatosan tetszeleg, miközben a fajfenntartási funkcióinak is eleget tesz és A FÉRFI óhajait lesi? Kb úgy hiszem, összefoglaltam az általános férfi elképzelést egy nőről.

Ez biztos, hogy a ferfiak elkepzelese a nok szereperol, es nem a noke?

novikati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 14:42   
-

Hááát, nem is tudom,hogy ez jellemző lenne a falvakra. Én azt tapasztaltam, hogy a mai fiatalok, legalábbis nálunk, az én falumban, sokkal inkább "lázadók", és amíg csak lehet "élnek", és nem kötik le magukat. De ez az én meglátásom,korábban aktív "közösségi életet élve" is ezt tapasztaltam

Bár azt is észrevettem,hogy ez a "lázadás" aztán elmúlik, és előbb-utóbb mindenki megtalálja a párját, és összeházasodnak, amit aztán gyerekszülés követ.

Idén mintha nem lett volna nálunk lagzi...

angelina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 14:25   

Na végre! Megtaláltam a hozzám közel álló témát!
Szerintetek biztos, hogy a nő attól tökéletes, hogy a házi teendőkön kívül állandóan profi sminkben, kívánatosan tetszeleg, miközben a fajfenntartási funkcióinak is eleget tesz és A FÉRFI óhajait lesi? Kb úgy hiszem, összefoglaltam az általános férfi elképzelést egy nőről.
Azt gondolom, hogy akik a neten lógva a napi világesemények követésére tudnak időt szánni és vannak önálló gondolataik, azokat nem kell (többnyire) meggyőzni a női egyenjogúság kérdésével kapcsolatban. Itt már nem arról van szó, hogy ki mosogasson el este.
A baj abban rejlik, hogy Józsi bácsi és Juliska néni a falun nem érti ezt az egészet, és azok felneveltek két gyereket, akik szintén a falun laknak, és mit ad Isten, van szintén két gyerekük. Azokat is olyan szellemben nevelik, mint amilyenben őket nevelték, ezért a kis Janika és Jolika sem lesz felvilágosultabb gondolkodású, mint a szüleik. Szerintetek melyik típusból van a több? És ilyen háttérrel mikor fog átalakulni (modernizálódni) a női egyenjogúság kérdése?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 13:59   
2005-12-01 13:53, ibolyai:
-
Foleg a noknek nem igazan jo befektetes a gyerek: a no helyzetet gyengiti egy gyerek - a ferfi helyzetet erositi.

Ezt kifejthetnéd bővebben is, ha van kedved.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 13:53   
En mindig azt szoktam mondani hogy aki egyenrangu / egyeneros a Kennedy-ekkel az szulhet mert minel tobb van neki, annal jobb: az egyik allamfo, a masik az orszag fougyesze, a harmadik szenator es igy tovabb. A tobbieknek jol meg kell gondolnia szules elott hogy mire keszulnek. Foleg a noknek nem igazan jo befektetes a gyerek: a no helyzetet gyengiti egy gyerek - a ferfi helyzetet erositi.

Nok, hacsak nem a Kennedy clan-hoz tartoztok, ne adjatok be a derekatokat. Minel kevesebb gyerek van a tarsadalomban, annal jobb torodesben reszesulnek. Minel tobb van beloluk annal kevesbe ertekelik oket.

angelina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 13:22   
...szülni?
De hova tűnt az ideális férfi? Talán ha véletlenül előbukkan, megszületik az ideális nő is, és akkor.............

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 05:19   
kedves Boots, menj, csinálj gyereket!

novikati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 00:12   
2005-11-30 22:51, boots:
-

Kedves boots! Ha az élet ennyire egyszerű lenne, nekem már egy focicsapatom lenne!

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-30 22:51   
gvirag:
Mónika! Ne hagyjátok szó nélkül. Követeljetek emberi elbánást és sokan a férfiak is támogatni fognak benneteket.

Andu:
Nem tudom megfigyeltétek-e, hogy megteremtödtek a menedzser asszonyok?

Le az emancipációval! Lányok, menjetek, szüljetek!

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-30 17:45   
Kedves Rigójános, sajnos elkerülte a figyelmemet, hogy te is nő vagy, remélem nem veszed zokon...

2005-11-29 16:51, rigojanos:

A “keleteuropai” hangsulyozasa Toled jon, vagy masoktol?

A "keleteurópai" kifejezést, az itt sztereotipaként használt "donne dell'est"-ből fordídtottam. Ha jól emlékszem, korábban már írtam erről a jelenségről:
Egy korábbi beírásom:
"Még valami, hogy hogyan vélekednek a magyarokról külföldön. Talán nem ebbe a topikba való, de úgyis mindannyian olvassátok, hát tudjátok, az olaszoknak nagyon összetett véleményük van a magyarokról, (már akiknek van véleményük rólunk), nem mindíg pozitív. Akiknek nincs, és még nem gondolkodtak el azon milyen is lehet ez a nép, amely olyen közel él hozzájuk és magyaroknak hívják magukat, hát azoknak sajnos csak foszlányos hírek élnek az emlékezetükben a magyarságról, amit innen-onnan-a-híradóból szedtek össze:
- Budapest az európai pornófőváros
- Magyarországon vannak a legtöbb prostituáltak ( ?! no comment - nem tudom honnan szedik, de ebben mindannyian egyetértenek...)
- a magyar nők nagyon szépek ( és magyarországon minden nő nagyon szép, bár ezt inkább azok állítják, akik még sosem voltak magyarországon )
- a magyar, engedély nélküli horgászok kipusztították a harcsát a Pó-ból...
- Hengel Éva... (egy magyar pornósztár aki meghódította az egyik legnézetteb olasz kereskedelmi adót egy kandi-kamera show-ban amit a rimini-i tengerparton vettek fel... igen lengén öltözve... na meg Eddát énekelgetett magyarul, amikor nem jutott jobb az eszébe... )
...és sorolhatnám de nem érdemes...

Számomra elkeserítő, már csak azért is mert az a szerencse ért, hogy Szardíniát választottuk otthonunknak. De sajnos pont rosszkor... már megint a magyar prostituáltak nagyon nagy port vertek fel. Sajnos voltak megcsalt feleségek, levágott fejű magyar prostik, anyja vérében órákig, (napokig) síró újszülött, nagy politikusok feje hullott porba... és én erről semmit sem tudtam. Csak a furcsa, kétes, sokatmondó (sajnos nem nekem) mosolyok.

Mai napig is élesen emlékszem a pillanatra, amikor egy cseh, akkor már évek óta Olmedóban élő barátnőm, utólag "felvilágosított"...
Azt hiszem akkor és ott életemben elősször szerettem volna nem magyar lenni... "

Ez is magyar... az ittenieknek. Mind emellett "élvezzük" a "keleteurópai nők" skatulyát is, hiszen a rendszerváltásig M.o. is a keleti blokkhoz tartozott... Szóval ez a sztereotípa itt olaszországban addig jutott, hogy még Bruno Vespa is( egy igen nézett, talán a legnézettebb politikai fórum vezetője, itt a Rai-on, ami az olasz közszolgálati televízió ), aki egy igen elismert újságíró, az álltala szerkesztett és vezetett Porta a Porta nevű vitaműsorban többször "megvitatta" mind ezzel elismerve ennek jogosságát. Számomra ekkor lett tiszta a kép... Olyan mondatok hangzottak el, hogy " a keleteurópai nők, akik a férjeinket RABOLJÁK..". Hát nem tudtam hozzászólni. Mivel több vegyes házaspárt is ismerek Olmedóban és itt is Torinóban, és tudtom szerint egy sem "rabolta" a férjét, sem egy olasz nőtől, sem egy olasz anyától... hogy is mondja ubuge... a pofám leszakad... Az előítéletek a magyarországról olaszországba házasodott nőkkel szemben gyakran igen erősek és pejoratívak...

Mondhatnám úgy is, hogy minnél csúnyább, annál jobb... Sajnos ez rám nem vonatkozik, igen "feltűnő" jelenség vagyok, annak ellenére, hogy tudatosan igyekszem "szürkülni" és "beolvadni"... Ám vígasztal, hogy az évek és a gondok talán megteszik a maguk hatását, és akkor már nekem is "könnyebb" lesz.

"Csak a pontositas kedveert: Ezekkel a kepessegekkel Te is rendelkezel?"

Korábban írtam:
"Én most egy olyan cégnél dogozok, ahol szintén magyar nyelvtudásom miatt vagyok olyan értékes. Help-desc operatotokat kerestek, számítástechnikai ismeretek mellett, az olasz és az angol mellet még legalább német és magyar... vagy lengyel, francia, spagnol stb... nyelvtudással. Azt hiszem a magyar nyelvre kizárásos alapon vettek fel... Kizárólag én jelentkeztem...
Mákom volt, és végre sok évi pincérnősködés után végre újra "szakmában", íróasztal mellett dolgozom... "

"Na de most ha jol ertem, akkor a nok a munkahelyeden a fentieket illetoen nincsenek hatranyosabb helyzetben a ferfiaknal…?"

Valóban, a fentieket illetően ők is ugyanolyan hátrányos helyzetban vannak, mint a nők...

"Ami a vegkielegitest illeti, az csak akkor jar barkinek, ha jol tudom, ha a ceg kuld el, nem akkor, ha Te mesz el."

A "végkielégítés" szót az olasz "liquidazione"-ből fordítottam. Ez egy bizonyos összeg, amit a cég minden hónapban "fenntart" magánál, és a munkaviszony (bármely okból történő) megszünése esetén liquidálják, folyósítják az utolsó fizetéssel. Különleges esetekben mely lehet valamely közeli hozzátartozó hirtelen halála ( pl: özvegység ) vagy saját tulajdonú lakás vásárlása esetén kérhetik a "közbeeső" folyósítást is. Ez ám fakoltatív, és külön elbírásált kér. Igen szép összeg tud így összegyűlni... ( A sógorom éppen most vett egy Mercedes-t a 8 év alatt, a F...AT-nál összegyűl liquidaziójából..., ja és ő mondott fel... )

"Egyebkent miert dolgozik tobb no ott, mint ferfi? A felvetelnel elonyben reszesitik a noket, vagy tobb no jelentkezik a munkara?"

Ha az én személyes véleményemet kérdezed, szerintem azért dolgozik itt több nő, mert a cég álltal felkínált munkaszerződés igen "döcögős" - nem "contratto nazionale di lavoro" - ami a szindakátusok több évtizedes, vivmányait magábanfoglaló munkavállalói jogokat és természetesen kötelezettségeket is magába foglalja, hanem egy Biaggi nevű (közben már "elnyerte, ami neki járt" errefelé így mondják... háza előtt talált hirtelen párt golyót a mellkasában... ) politikus nevéhez fűződő munkatörvénreform álltal aplikálhatóvá vált "contratto di associazione", ami nem hogy egy visszalépés a munkavállaló jogait illetőleg, hanem aki ezt aláírja, tulajdonképpen önként mond le bármilyen munkavállalói jogról, azon az óradíjon túl, amit "tisztán" mégis nagyon "piszkosz módon" mindenféle utiköltség kompenzáció és más egyéb címszó alá bujtatott módon KÉT HÓNAPI eltolódással átutalnak a bankszámlájára. Ezenkívül, hogy jogilag is meg legyen magyarázva... az ember szert tesz egy 0,000000000000 % -os "részesedésre" ami ám igen fiktív...
aztán bejelenti magát, fizet pár euro betegbiztosítás ( a minimumot), pár euro nyugdíjalapot (a minimumot) természetesen saját zsebből, ami azt jelenti, hogy nem hogy nincs 13. vagy 14. havi fizetés vagy "weinachsgeld", de az adóbevallást követően kap az ember egy értesítést arról az összegről, amit még "át kell utalni"...

Ezt sok férfi "méltóságán alulinak tartva" nem fogadta el, amikor a szerződéseket módosították, míg a nők nagy része "megalkudott" és a megüresedett helyekre is - ki tudja miért ?!? - éppen nőket vettek fel.

A nőknek olaszországban köztudottan (itt legalábbis köztudott) nehezebb munkát vállalnia, a női munkanélküliség Európai viszonylatban itt Olaszországban a legmagasabb, ennek függvényében az feketén alkalmazottak aránya is - becslések szerint - itt a legmagasabb. Az itteni főként "nőies" munkák, mint az eladónő, pénztáros stb. foglalkozások (tehát nem karierista állások, nem istentudja milyen profitorientált cégeknél..) itt nem igazán családcentrikusak... Ez talán az itteni "életritmusból" adódik. Az üzletek 8-13-ig aztán pedig 16-20-ig vannak nyitva, (az olasz szieszta hagyományainak köszönhetően, vagy éppen szünet nélkül 8-20-ig), míg az ovik és iskolák 9-16-ig, ami magaután vonja, hogy akinek egy, vagy netán több gyereke van és nincs mögötte egy "segítőkész" család, nem tudja megoldani a "gyerekfelügyeletet" (direkt nem gyereknevelést írtam )... Ezt az olaszok úgy próbálják megoldani, hogy a nők próbálnak part-time-ban elhelyezkedni, de a mai part-time munkaszerződés a munkáltatónak "nem éri meg" ezért ha, akkor feketén...

"Ez nem olasz sajatossag, Amerikaban sem all ilyen “luxus” rendelkezesere senkinek egy magancegnel. Par hetre elengednek, miutan szultel, de a hetek szama (azaz hogy 3, 4, vagy 5 het pl.) is attol fugg, hogy miota dolgozol ott."

A Gyes-en a fizetett szülési szabadságot értettem... itt nincs egy nap sem!!! Sem szülési, sem fizetett, meg amúgy is semmi féle szabadság, még beteg sem. És képzeld el, hogy ez a mai érvényben levő olasz szabályoknak megfelelően jogilag rendben van... Egy előnye van, amikor az ember beteg, nem kell orvosi igazolást kérni, sőt, ha nem megy be dolgozni, meg sem kell magyarázni, mert úgy sem fizet senki, egy fillért sem, szülsz, beteg vagy, gyereked beteg, szabin vagy ... itt egyre megy. Úgy hívják, hogy "giorno di assenza", távolléti nap...

A baj csak az, hogy mivel ebben már fent említett "cont. ass."-ban aláírattak veled egy apró betűvel szedett bekezdést is, miszerint közvetlenül vagy felelős, hogy a "servicio" (az amit mi az ügyfélnek nyújtunk, 0,0000000 százalákos részvénytulajdonosként kollaborázióban a mi igen ominozus I.M és F..T (tulajdonú informatikai céggel) a szerződésben (ominózus nevű cégünk más igen ominózus nemű külföldi társszervezetüknek...) előírt idővallumban mindíg operatív legyen. Tulajdonképpen a kollegákkal kell kitalálni, hogy valaki mindíg legyen az irodában... akkor is ha éppen mindenki beteg... Akkor az megy aki éppen "kevésbé beteg... vagy "még éppen járóképes"... - olasz módra - hiszen mi is "résztulajdonosok", tehát érdekeltek vagyunk. Még ha 0,000000 százalékban, igen fiktíven is...

Most mondhatnád, hogy jól kifogtam, de nem erről van szó. Olaszországban ez a típusú foglalkoztatás futótűzként terjed, hiszen, a munkáltatónak "teljes mértékben tehermentes"...

"De most – ahogyan ezt mar az Andunak irt valaszomban is irtam – jatszuk az ordog ugyvedjet egy pillanatra... ...a munkaltato szemszogebol – aki a ceg erdekeit kell hogy szem elott tartsa, munkahelyrol leven szo – egy olyan munkaero, aki nem tud 100%-osan teljesiteni, jelen lenni, stb, az mindegy hogy a napi kedvenc brazil szappanoperajat megy haza megnezni, vagy a gyereket megetetni."

Igazad van, ez tényleg "az ördög ügyvédjét" játszás...
"De a munkaltato szemszogebol – aki a ceg erdekeit kell hogy szem elott tartsa"...

Elnézést, én biztos hogy nagyon ódivatú vagyok, na meg a "szocializmusban" nőttem fel, de én azt hiszem, hogy a munkatörvénykönyven előírt munkavállalási szerződésfajták éppúgy rónak jogokat és kötelezettségeket a munkáltatóra, mint a munkavállalóra. Köszönjuk az évtizedek, ha nem évszázadok óta működő szindikátusoknak...
Ilyen például a "szoptatáshoz való jog"... a dolgozó anya joga... de igazad van "szappanoperanézési jog" még nincs...

"Es itt azert megkerdezem, hogy szerinted mi lenne az idealis megoldas? Eddig egyetertunk, hogy kellemetlen, hogy nem tud egy csaladot akaro no elmenni 1-2 evre a munkahelyerol, es mintha mi sem tortent volna, visszaterni, hogy aztan gond nelkul hazamehessen par orara barmikor, ha szuloi ertekezlet van, lazas a gyerek, stb stb."

Az egyik megoldás az lenne, hogy igyekezzen a társadalom megtartani a már kivívott munkavállalói jogokat, ahelyett, hogy lassan, lassan visszafelé fejlődjön, a harmadik világ országainak szintjére...
Bár ez nehéz, hiszen ma már az európai munkavállaló is a harmadik világ munkavállalóival versenyzik. Annak fizetési szintjével... Nem hiába igen ominozus I.M cégünk pár hónapja 30.000 (harmincezer) munkavállalót épített le európai piacon, mert produktív szvéráját ázsiába és indiába helyezi át...

"Te hogy kepzeled el, hogy peldaul 1 ev otthonlet utan (kimaradva a munka/ceg/terulet menetebol, es nem lepest tartva nap mint nap annak a fejlodesevel, mikozben a munkankat valaki mas ellatta) ugy lennenk kepesek visszaterni egy hetfo reggel, mintha az elozo penteken mentunk volna haza hetvegere? Es meg a resumenkat olvasva (ami a karrierunk epiteset elosegito es dokumentalo tenyek osszegzese) is univerzalisan tartsa egy barmilyen teruleten tevekenykedo ceg relevansnak az anyasagra forditott tobbeves kihagyast?"

Én nem az "ugyanarra a munkahelyre" visszatérőkről beszéltem, mert ez is csak egy álom, mai olasz realitásban...
Én arra a nőre utaltam, akinek "újra munkát kell találni"...

"A realitas megkivanja, hogy a masik szemszogbol is megertsuk a dolgot. Tehat mi lenne az idealis megoldas? Mit varnal egy egy profitorientalt, egyfolytaban fejlodo, es novekedni akaro cegtol?"

A mi cégünk már amúgy is a legnagyobb, a saját kategóriájában... Ha jól megnézem Bill Gates ha igen közvetett módon, mégis "felettesem". Nem a mi irodánkban dolgozók bőrén fog "tovább gyarapodni".
Na meg amúgy is, miért kellene egy cégnek a munkavállaló vállán gyarapodnia?

Van még kérdésed?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 16:51   
2005-11-17 09:14, MoMa:

Huszas éveimben járok, tíz éve élek külföldön, mint olasz ferfi "keleteurópai !!!" felesége...

A “keleteuropai” hangsulyozasa Toled jon, vagy masoktol?

Másképp, egy olyan irodában dolgozom, ahol a kollegáim átlagosan 4-5 nyelven beszélnek és írnak, nagy részük mert már "bilingue" - kétnyelvű születése vagy gyerekkora óta, na meg utánna szereztek pár nyelvi diplomát is... ki főiskolán, ki egyetemen...

Csak a pontositas kedveert: Ezekkel a kepessegekkel Te is rendelkezel?

Az itt dolgozók nők-férfiak százalékos aránya kb 70-30, csak úgy saccra, mert jól látható a "női túlsúly"...Az irodánk neve alatt világcégek világnevei állnak..mégsincs egyetlen egy kolleganőm sem, akinek joga lenne "fizetett betegszabadságra", vagy netán, ha úgy dönt, hogy máshol próbálkozik "végkielégítésre", az olasz nemzeti munkaszerződés emellett előrelát úgynevezett 13. és 14. havi fizetést... (hasonló a weinachsgeld-hez vagy a bonus-hoz...) hát kolleganőimnek ebből sem jut ki... na de ez eddig nem különös... hiszen kollegáim sem élvezik ezeket

Na de most ha jol ertem, akkor a nok a munkahelyeden a fentieket illetoen nincsenek hatranyosabb helyzetben a ferfiaknal…? Ami a vegkielegitest illeti, az csak akkor jar barkinek, ha jol tudom, ha a ceg kuld el, nem akkor, ha Te mesz el. Egyebkent miert dolgozik tobb no ott, mint ferfi? A felvetelnel elonyben reszesitik a noket, vagy tobb no jelentkezik a munkara?

Sajnos egyetlen-egy kolleganőm sem fog elmenni "GYES-re", mert "itt" nincs, ha mégis úgy dönt, vagy úgy alakúl, hogy jön a gyerekáldás, nagy valószínűség szerint otthon fog maradni, mert valakinek meg is kell szülni a jövő generációt, asztán jó lenne, ha a "jovő generáció" ismerné az anyatet is, tehát otthon marad pellenkázni, főzni, mosni, takarítani, szoptatni még legalább 1 évig...

Ez nem olasz sajatossag, Amerikaban sem all ilyen “luxus” rendelkezesere senkinek egy magancegnel. Par hetre elengednek, miutan szultel, de a hetek szama (azaz hogy 3, 4, vagy 5 het pl.) is attol fugg, hogy miota dolgozol ott. De most – ahogyan ezt mar az Andunak irt valaszomban is irtam – jatszuk az ordog ugyvedjet egy pillanatra, es nezzuk meg mas szemszogbol is a dolgot. Az anyasag szep dolog, a gyerekneveles, es a velejaro gondok, bajok, oromok is mindenki szamara aterezhetok, akik mar jartak ebben a cipoben, sot azok szamara is erthetoek, akik meg nem. De a munkaltato szemszogebol – aki a ceg erdekeit kell hogy szem elott tartsa, munkahelyrol leven szo – egy olyan munkaero, aki nem tud 100%-osan teljesiteni, jelen lenni, stb, az mindegy hogy a napi kedvenc brazil szappanoperajat megy haza megnezni, vagy a gyereket megetetni.

Ha a ceg profiljaba, uzletmenetebe, strategiajaba nem fer bele, hogy egyebkent produktiv dolgozokat elengedjen GYES-re, vagy mas hosszabb tavolletre, akkor az ugyan fajo, es a joerzessel szubjektive ossze nem egyeztetheto, de megis valahol ertheto, hogy a sajat erdekeit tarja szem elott. Az uzlet szemszogebol legalabb.

Es itt azert megkerdezem, hogy szerinted mi lenne az idealis megoldas? Eddig egyetertunk, hogy kellemetlen, hogy nem tud egy csaladot akaro no elmenni 1-2 evre a munkahelyerol, es mintha mi sem tortent volna, visszaterni, hogy aztan gond nelkul hazamehessen par orara barmikor, ha szuloi ertekezlet van, lazas a gyerek, stb stb.

Es ha mar a sajat szemszognel tartunk (Kedves Rigójános... próbáld magad beleélni annak az európai nőnek a szerepébe, akinek ez után az egy- két- vagy hároméves kihagyás után el kell mennie újra dolgozni, ) - Te hogy kepzeled el, hogy peldaul 1 ev otthonlet utan (kimaradva a munka/ceg/terulet menetebol, es nem lepest tartva nap mint nap annak a fejlodesevel, mikozben a munkankat valaki mas ellatta) ugy lennenk kepesek visszaterni egy hetfo reggel, mintha az elozo penteken mentunk volna haza hetvegere? Es meg a resumenkat olvasva (ami a karrierunk epiteset elosegito es dokumentalo tenyek osszegzese) is univerzalisan tartsa egy barmilyen teruleten tevekenykedo ceg relevansnak az anyasagra forditott tobbeves kihagyast?

A realitas megkivanja, hogy a masik szemszogbol is megertsuk a dolgot. Tehat mi lenne az idealis megoldas? Mit varnal egy egy profitorientalt, egyfolytaban fejlodo, es novekedni akaro cegtol?

Kedves Rigójános, nagyon szeretném, ha elgondolkoznál egy pillanatra mit jelent a szó "munkaerőpiac..." és mit jelent a szó "édesanya" ...

Megtortent, Te jossz

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 03:38   
Nahát! Nem bünbakk keresésként mondom, de valamiféle piros jelzés "sztrájkolás", hibásodás miatt nem vehettem észre Monika beirását, akkor időben. Most jó, hogy fellegvár felhozta a topikot. Ma s holnap egy angol munkát rakok össze, ide csak be-bekukkintok közben, de azután visszajövök majd még átolvasni a cikket is. Igen, Monika kedves, figyelemre méltó könyvet emlitesz, majd kutakodom és jelzek. Persze, nem olvastam a könyvet.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 02:50   
A Feminizmusrol cimu topik is hasonlokrol targyal...

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 08:05   
2005-11-17 21:46, SOM:
-
Szerintem a gyermeket nem kimondottan a társadalomnak szülik az anyukák. Vagyis a család mikor gyereket vállal, azt nem az államnak való kedveskedesből teszi. Hisz Monika is azt mondta, hogy ...

-
Igen Som,
a gyermeket valóban nem a társadalomnak szülik az anyukák, a társadalomnak mégis számot kell vetni a születési arányszámokkal, ami a jelenleg rendelkezésre álló statisztikai adatok alapján nem véletlenszerű, hanem igenis "társadalmi indíttatású"... Éppen ma reggel olvastam egy érdekes cikket a Népszabadságban...

http://www.nol.hu/cikk/384816/

(kedves Hunor... ha szerinted jobb helye lenne az "Éleg az EU-ban" dobd át oda..., én ide írtam, mert Som utolsó hozzásólával kapcsolatban ötlött a szemembe... Köszi)

Akit érdekel elolvashatja, a "jövő generációjáról ír... vagyis, hogy lesz-e és hogy mennyi...)
Ezetnúl ajánlottam nektek egy igen érdekes könyvet a "Mit olvasol most"...(vagy hasoló...) topikban. Egy rendkívűl érdekes könyv, nekem is úgy ajánlották, és bár 2002-ben írták, ma aktuálisabb, mint bármikor... Érdekes oldalról magyarázza meg a mai politikai-társadalmi összetűzések gyökereit.
Hogy miért említem itt...
Eme igen érdekes könyv írója demográfiai statásztikákat és születési arányszámokat vizsgál... nem nemzetenkénti, nem társadalmi, hanem vallási szemszögből...
Történelmi és politikai eventeket magyaráz a föld (Európa és más földrészek...) népességének, születési arányainak, azok életkorának és vallási hovatartozásának elemzésén keresztül...

A mai világpolitikai helyzetet (itt a arab országok vallásait gyakorlókhoz tartozók egész világra kiterjedő "hatására" gondolok) egy igen érdekes demográfiai adatra vezeti vissza.

Megfigyelése szerint a keresztény országok, és azok születési aránya, csökken, demográfiai összetétele öregszik, társadalmi "bázisa" gyengűl... míg az arab országok 70-es években kezdődő erős demogrfiai robbanása, ami mai napig megfigyelhető, mára egy erős, öntudatos, 20-45 év közötti életkorú, társadalmi bázis létrejöttét eredményezte, ami világviszonylatban, hatalmat, elismerést követel magának... eszközeit mindannyian ismerjük... érezzük saját bőrünkön...

A könyv nagyon érdekes, remélem Som, sikerült felkelteni érdeklődésedet... hiszen szeretsz olvasni, ez a könyv, pedig valóban megéri, hogy elolvassák...

Kellemes hetet mindenkinek...
Monika

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 15:07   
2005-11-17 18:33, Andu:

Manapság jellemzöen a multiknál, (bár nem csak ott), nincs könyörület, nincs emberség. Profitorientáltságba nem fér bele ilyesmi. Milyen gyerek? Aki gyereket akar, maradjon a fenekén, köszönjük nem kérjük, mi stábot építünk, kollektívát, mi alkotunk.

A legszomorúbb, hogy rengeteg nö partner ebben. Nem tudom megfigyeltétek-e, hogy megteremtödtek a menedzser asszonyok?

A konyorulet/emberseg hianya es a profitorientaltsag kozott ilyen altalanos parhuzamot vonni talan tulzas. Masreszt nem igazan ertem az emlitett problemat. Most jatszuk egy kicsit az ordog ugyvedjet Gyereket nevelni es karriert epiteni nehez mix. De ha egy vallalat sikerehez az kell, hogy full time, ambiciozus alkalmazottak epitgessek, akkor abba nehezen fer bele, hogy felmunkaidos anyukak is ugyanolyan kapacitasu tagjai lehessenek. A vallalat ebben az esetben (is) a sajat erdekeit kell, hogy szem elott tartsa. Ez fajdalmas dolog, ha a mienkkel nem egyezik, de ertheto.

Felmunkaidos apukakkal ugyanugy nem szimpatizalnanak ezek a munkahelyek. De azzal sem, ha valaki golfozni jarna delutanonkent, nem az ovodaba.

Azon kivul mi a gond azokkal a nokkel, akik nem akarnak gyereket, hanem a karrierjuket kezeleik prioritaskent? Az a problema itt, hogy ha "szomrunak" tartjuk, hogy vannak nok, akik ugyanugy gondolkodnak, mint a ferfiak, akkor megint csak azt a nezetet erositjuk, hogy a noknek marpedig a gyereknevelos szerep allhat csak jol.

Most akkor donteni kellene, mert a kettot egyszerre nem lehet

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó