2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Férfiak, funkciók, stb.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 21:46   
Szerintem a gyermeket nem kimondottan a társadalomnak szülik az anyukák. Vagyis a család mikor gyereket vállal, azt nem az államnak való kedveskedesből teszi. Hisz Monika is azt mondta, hogy élete legnagyobb öröme a gyereke megszülése volt.

En is nagyapa leszek hamarosan, ami azt jelenti van egy menyem, akinek van már közel tiz éves munkaviszonya, pedig még fiatal. Otthoniaknak szinte hihetetlenül hangzik, de tény, hogy itt sokkal de sokkal előbb kezdenek el dolgozni az emberkék, mint mondjuk pl. otthon Romániában. Első gyereke lesz ez. Egy cseppet sincsen kétségbe esve, hogy mi lesz tovább. Es nem azért, mintha az átlagnál jobban állna kis családjuk anyagilag, hanem inkább csak azért mert bizik önmagában. Most, hogy ezt vállalta, ezt fogja csinálni; a gyerekéért, a saját és a férje, és a mi örömünkre is. Célja, hogy egészséges gyerekét, egészségesen nevelje legalább két éves koráig. - Ehhez a döntéséhez államnak, vagy munkaadónak vajmi kevés köze van, vagy lehet. - Két év után jöhet csak a baby-sitter. Es ezt a család, vagyis a férje meg őmaga, közösen beszélték igy meg eleve akkor, amikor vállalták a gyereket. Egy percig sem gondolja, hogy nem fog tudni utána újból jól elhelyezkedni. Egy dolgot talán érvadó itt rögtön hangsúlyozni: jó ha az anyuka gyerekszülés előtt megalapozza a Curriculum Vitae-ját. Ez alatt azt értem, hogy ajánlatos gyerek vállalás előtt gyakorlatot szerezni, jó munkaviszonyokat megfogni. Megjegyzem még ennek kapcsán, hogy itt nálunk gyakran cserélik a munkahelyeket az emberek, vannak szép számmal akik 40 évesen tovább tanulnak, vagy éppen átképzik magukat, stb. Szóval, egy szülés miatti két éves kiesés nem számit, olyan akárha simán cserélne munkahelyet, mert jobbat talált, mondjuk. Rátermettséggel, a nők is ugyanolyan csúcsokat érhetnek el mint a férfiak, ugyanolyan megbecsülésnek örvendenek, és egy -két gyerek is lezseren belefér az abrába. Ha igazán jó teljesitményű a női alkalmazott, szivesen kollaborál a főnök is, a néhanapján előadódó otthoni problémák megoldásához. Minden kölcsönös érdek ugyanis.

Emlitettem már valahol a bevándorló lányt, a kis rabszolga leszármazottat Hawaiból, aki rengeteg tanulás és munka árán 44 éves korában Kanada Főkormányzója lett, az idéntől.

Ugy gondolom, valamelyest sikerült az emberi vetületét megérinteni a dolognak. Es remélem senkit sem ért sértés, mivelhogy nem is avégből lett irva.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 18:33   
2005-11-17 13:56, gvirag:
Egyik nagy kedvencem Cervantez: Don Quijote -ja. Ez jutott eszembe, amikor az elözö leveleket olvastam.
Már a szélmalomharc.

Mert itt erröl van szó.
Manapság jellemzöen a multiknál, (bár nem csak ott), nincs könyörület, nincs emberség. Profitorientáltságba nem fér bele ilyesmi. Milyen gyerek? Aki gyereket akar, maradjon a fenekén, köszönjük nem kérjük, mi stábot építünk, kollektívát, mi alkotunk.

A legszomorúbb, hogy rengeteg nö partner ebben. Nem tudom megfigyeltétek-e, hogy megteremtödtek a menedzser asszonyok? Nem az okos, sikeres, vezetöpoziciójú, hanem a lelketlen, a mindenkin átlépö, a szivét, lelkét a Multinak kitevö, felajánló fazon.

Nem igazán látom esélyesnek a harcot. Sajnos.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 13:56   
2005-11-17 09:14 monika massala

Van itt azért bátor férfi.

Én is mindíg féltem a női munkatársaktól. Egy nő ha dolgozik, élete felét a munkahelyén tölti. Bevallom féltem a "komplikációktól". Mégis elkerülhetetlen volt, hogy nők is dolgozzanak velünk. Nagyon megalázó volt számomra az az aggodalom, amellyel az asszonyok bejelentették, hogy várandósak. Hiszen a legtermészetesebb és legszebb dologról volt szó, a hivatás másik feléről.

Annyiból szerencsések voltak a kolléganőim, hogy a gyermekvállalás minden munkahelyi hátrányát saját bőrömön tapasztaltam. Nekünk hat gyermekünk született és a feleségem mindössze tizenöt évet dolgoztt effektíve a nyugdíjazásáig. Ez alatt az idő alatt peremkerületi iskolákba szorult, bére messze lemaradt a gyermektelenek mögött.

Ismertem a problémát és mindíg igyekeztem enyhíteni a hátrányokon. Senki nem maradt ki a jutalmakból, a prémiumokból és a fizetésemelésekből, ha gyemeket szült. Mindíg tudtam szakértői vagy más megbízásokat adni otthonra, hogy indoka legyen a juttatásoknak.

Ez persze nem pótolja, nem is pótolhatja az intézményes rendezést.Nagyon "demokratikus" és nagyon "szociális" társadalmaink nagyon adósak a kérdés rendezésével. A női emancipáció sok esetben a nők kizsákmányolásának egy új és igen kegyetlen eszköze. Mónika! Ne hagyjátok szó nélkül. Követeljetek emberi elbánást és sokan a férfiak is támogatni fognak benneteket.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 12:23   
Söt asszony

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 12:21   
2005-11-17 12:14, monika masala:
-

Monika ! Rigojanos lany a javabol nezd meg a mon kepeket.
http://photobucket.com/albums/v471/Hunor_MON/

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 12:14   
Gyere Rigójános, és többi teremtés koronái... írjatok ti is valamit a ti funkcióitokról... hadd olvasgassunk...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 12:02   
Monika hiszen nem ellened irtam hanem melletted csak mas orszagbol mas feltetelekkel mas törvenyekkel

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 11:55   
2005-11-17 11:45, bobe:
-
Kedves Bobe,
olyan asszonyokról írsz, akik "karrierre vágynak". Vannak ilyenek is...
Én sokat ismerek ám akik csak egy egyszerű, szimpla, legális, beszületes munkahelyet keresnek... ahonnan tisztességben nyugdíjba mehetnek. Mégis, a felvételi beszélgetésen, ha nem említi meg, hogy a nagyszülők közzel élnek, és nem tudja meggyőzni a munkaadót, hogy nagyi nagyon készséges a gyerek mellett, hogy nem tervez a közeljövőben újjabb gyerekáldást... stb. stb. amint beteszi maga mött az ajtót az önéletrajza a szemetesbe kerül...

És isten mentsen, hogy bármit is bárkinek felrójjak. Életem legszebb élménye volt gyermekemet megszülni, és közelről látni, amint nő, változik és okosodik, amit párom sajnos nem tehetett meg, mert látástól-mikulásig dolgozott, hogy egyedül eltartsa a családot. És hidd el, ez az eset nagyon álltalános. És természetesen neki sem esett jól, amikor legutolsó munkahelyi hiányzásom után (ami valóban nagyon ritka) egyik kollégám azt tanácsolta, döntsem el, hogy anya akarok lenni vagy, hogy dolgozni szeretnék... Sajnos a kollega, egyik felettesem... Csak sejtetni akarta velünk az egyik kávészünetben, mit is gondol ő erről a kérdésről... (Természetesen nincs se felesége, se gyermekei...)
Ez ám tényleg utolsó hozzászólásom. Mindenki úgy látja, ahonnan nézi...
Átadom a helyet a férfiaknak, elvégre nekik kellene itt írni, magukról...
Kellemes napot mindenkinek...
Monika

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 11:45   
Monika minden sorod igaz. Igy van, ez itt is igaz azzal a kulonbseggel hogy itt egy evig itthon marad az anyuka, ha akar 80 %-os fizetessel. Ha kevesebbel beéri mondjuk nem 7 napra veszi ki ezt a penzt(napidijnak van kiszamitva ,tehat veszik az evi fizetest es elosztjak a ev napjainak szamaval)hanem mondjuk "csak" 5 -re akkor megtovabb otthon ulhet. Abban azonban teljesen igazat adok neked hogy a fiatal nök hatranyos helyzetben vannak. Mindazok ellenere hogy törvenybeutközö megkerdezni egy allaskeresötöl akar-e gyereket, legtöbb munkaado megis felteszi ezt a kerdest.
Söt olyant is probaltak már hogy alairassanak szerzödest nökkel miszerint nem lesz gyerekuk egy megadott idön belul. Igen ez ijesztö , mert mit fog tenni a munkaado mondjuk 20 ev mulva mikor nem lesz utanpotlas .
A nök sajnos mindenkeppen hatranyos helyzetbe kerultek, mar azok akik karrierröl almodoznak.
En azonban megis azt mondom hogy ez jo kifogas annak a fiatal nönek aki nem akar gyereket., mert a gyereket mi szuljuk es rank van szuksege az elso eveben. Itt most probalnak uj szabalyzatokat bevezetni miszerint a gyes megosztodjon. Szerintem ez is marhasag ha anyuka szoptat, mert anyukanak nincsen stresszre szuksege a szoptatasi idö alatt es ha visszamegy dolgozni mindenkeppen ki van ennek teve.
Tehat ezt mar igazan ne rojuk fel a ferfi hibajanak hogy mi szulunk, mi szoptatunk, es az alatt az idö alatt ök haladnak elöre a palyajukon. Nem lehet merlegre tenni nincs egyenlöseg es nem is lehet. Mindig röhögök mikor azt hallom hogy az egyenjogusag azt jelenti mi nök 5-ször annyit kell vallaljunk es dolgozzunk azert hogy egyenjoguak legyunk. Jogom van dolgozni de a hazimunkat gyermeknevelest stb is en csinalom. Jaj de boldog lennek hogy kivivtam az egyenjogusagot csak nincs sem idöm sem eröm ra .

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 10:00   
2005-11-17 09:14, monika masala:

Kedves Monika, nagyon szimpatikus soraidat együttérzàssel és megértéssel olvastam. Nagyon sok erö, kitartàs kell ahhoz, hogy a papirra vetett jogok valos tartalmat kapjanak, ez még sokàig fog tartani. De minden egyes bàtor és okos nö eléri egyszer, hogy elismerést kap és ami ennél is fontosabb: az elvégzett munkàdra magad is büszke leszel visszatekintve.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 09:14   
2005-11-16 14:22, rigojanos:

Na ettol az aldozati szereptol a falra maszok Letjogosultsagert valo kuzdelem? El vannak a nok nyomva? Kuzdeniuk kell a lethez valo jogert? Ahol mi (akik ide irunk) elunk, biztosan nem.

-
Kedves Rigójános,
Amit írtam, azt Olaszországból írtam, én az itteni viszonyokat ismerem...
Huszas éveimben járok, tíz éve élek külföldön, mint olasz férfi "keleteurópai !!!" felesége...
Nem vagyok világmegváltó képességek birtokában, ami a munkapiacon megkönnyíti a dolgomat...
Jó, ez így már túl személyeskedő.
Másképp,
egy olyan irodában dolgozom, ahol a kollegáim átlagosan 4-5 nyelven beszélnek és írnak, nagy részük mert már "bilingue" - kétnyelvű születése vagy gyerekkora óta, na meg utánna szereztek pár nyelvi diplomát is... ki főiskolán, ki egyetemen...
Az itt dolgozók nők-férfiak százalékos aránya kb 70-30, csak úgy saccra, mert jól látható a "női túlsúly"...
Az irodánk neve alatt világcégek világnevei állnak... mégsincs egyetlen egy kolleganőm sem, akinek joga lenne "fizetett betegszabadságra", vagy netán, ha úgy dönt, hogy máshol próbálkozik "végkielégítésre", az olasz nemzeti munkaszerződés emellett előrelát úgynevezett 13. és 14. havi fizetést... (hasonló a weinachsgeld-hez vagy a bonus-hoz...) hát kolleganőimnek ebből sem jut ki... na de ez eddig nem különös... hiszen kollegáim sem élvezik ezeket a (Berlusconi óta egyre jobban kihalófélben levő) juttatásokat a manapság egyre elterjedtebb, újfajta és sajnos nagyon is legális "collaboráns"-i és nem alkalmazotti munkaszerződésnek köszönhetően...
Na de az, amiért ezt leírtam most következik:
Sajnos egyetlen-egy kolleganőm sem fog elmenni "GYES-re", mert "itt" nincs, ha mégis úgy dönt, vagy úgy alakúl, hogy jön a gyerekáldás, nagy valószínűség szerint otthon fog maradni, mert valakinek meg is kell szülni a jövő generációt, asztán jó lenne, ha a "jovő generáció" ismerné az anyatet is, tehát otthon marad pellenkázni, főzni, mosni, takarítani, szoptatni még legalább 1 évig... (de ha kettő vagy három is lehetne annak a "jövő generációja" csak hasznát és nem kárát látná, hidd el... )

Aztán ...

Kedves Rigójános... próbáld magad beleélni annak az európai nőnek a szerepébe, akinek ez után az egy- két- vagy hároméves kihagyás után el kell mennie újra dolgozni, (mert már sajnos euróbában sem lehet "kényelmesen megélni" egy fizetésből... - olaszországi átlagkereset 1000-1800 euro egy átlagos "operaio" azaz szakmunkás bér...azt hiszem ehhez nem kell hozzászolnom. A nő egyszerűen belátja, hogy el kell menni dolgozni, ha előbb vagy utóbb saját lakást és esetleg egy új autót is szeretnének, hogy mást ne is említsek)...
Elkészíti a gyönyörű önéletrajzot... beleír mindent ami a professzionális potenciáljának vél... iskolák, nyelvtudás, jogsi, eddigi munkatapasztalat, stb...
Elhallgat egy pár dolgot, ami "esetleg!!!! előnytelen fényben" tüntetheti fel más pályázókkal szemben mint például, hogy akármennyire is szeretne elasztikus maradni a munkahelyi időbeosztással szemben, mégsem tudja garantálni, hogy azonnal helyettesíteni tud bárkit bármikor, hogy szombat és vasárnap nem dolhozhat, mert otthon a gyerek, hogy 9 előtt és 16 után nem dolgozhat mert a gyerek kijön a bölcsiből vagy oviból vagy iskolából, és valakinek érte kell menni, hogy nem lesz sohasem "beteg" mert ha ő magáért nem is, de ha a gyerek lázas, beteg... stb.. (minnél kissebb annál gyakrabban... ) akkor kell... na meg mutass nekem egy anyát aki a pótmamával viteti a gyermetét gyerekorvoshoz, aki mellesleg 9-12-it aztán 14-16-ig rendel...
Nem írja bele tehát, hogy anya... Mert ez a szó munkavállalási szempontból mint negatív tulajdonság, végig fogja kísérni a következő 15-16 évben ha egy gyerekről van szó... ha többről, hát talán egész életen át...

Kedves Rigójános, nagyon szeretném, ha elgondolkoznál egy pillanatra mit jelent a szó "munkaerőpiac..." és mit jelent a szó "édesanya" ...
Most mond, hogy a mai európai társadalom valóban mindent megtesz azért, hogy a nők "valóban" úgy legyenek integrálva ebbe a jólhangzó de mégis nagyon éles versenyszellemű "társadalmi rendszerbe", hogy ez a kettős női szerep, tehát dolgozó nő és édesanya ne ütközhessenek össze. Nem elméletben, hanem gyakorlatban...

Ja és utóiratként azért hozzáteszem. Igen. A "jövő generációjának" szerencsés esetben van apja is ő ám valóban nem engedheti meg magának, hogy ne legyen készséges, együttműködő, karrierista, stb. Elvégre valakinek a családot el is kell tartani. Az európai átlagcsaládokban mai napig is a férfi fizetése az ami álltalában magasabb, tehát a "tartópillére" a családnak. Ez így elfogadott és így jó is...
------- Mert egy anya kompromisszuma sohasem kérdéses --------

Remélem nem veszitek tőlem rossz néven, nem értitek félre. Maga a téma nem ezért indult, tudom azt is, hogy ez a hozzászólásom nem éppen a megfelelő helyre lett írva, hiszen mint a topik címe... szóval a topik címe a férfiakra utal... nekik, róluk...
Elnézést kérek hát, ha lentebb erős szavakat használtam, olaszként élem mindennapjaim, itt a "femminista" szó nem olyan pejoratív és ijesztő, hiszen nagyon hasonló egy itt igen kedvelt és kellemes szóhoz, melyből talán származik "femminile"... "nőies"
Egy nő legyen nőies, ehhez ám hozzátartozik, hogy a nő legyen egyéniségének tudatában, nemével tisztában... És álljon ki mellette... akkor is, ha olykor megalázó vagy elszomorító választások elé állítja saját nemi mivolta...
---------- mint már említettem: egy anya kompromisszuma sohasem kétséges ----------

Egy nőnek igyenis, ma is, itt is! ki kell állni azért, hogy "nő" lehessen, és lehetőleg minnél teljesebben gyakorolhassa minden ezzel járó "női szerepét"... feleség, anya, háziasszony, szerető (igen egy nő igyekszik nem elfelejteni, hogy nő )és dolgozó nő... a nőnek igenis tudatosan, gyakran óriási bravurral kell megszerveznie mindennapját, hogy helytálljon minden olykor igen variális és sokoldalú szerepek álltal támasztott elvárásoknak és megpróbálja mindegyik téren tőle telhető legjobbat, úgy, hogy egyik ne menjen a másik kárára...
Nem harc, egy törekvés... nem "femminista" hanem "femminile" ...

Farkas Monika

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 06:14   
Talált, talalt, Böbe, nézd csak meg micsoda fekete hegyes körmei vannak.

Most látom, hogy ez az alak nem is két, hanem három személyiség. Néha van mitől megálljon az ember esze..

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 04:31   
Élvezettel figyelem, hogy apad a topik címe...
Ha ez így megy, ma-holnap már csak a Férfiak nevet viseli. Vagy a Funkciókat?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 18:24   
Forro vizet rea!!!!
Biztosan azert operaltatta ujra ferfive magat mert nem talalt megfelelö szinu körömlakkot

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 16:33   
Na, most jöhet a megkopasztásom..

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 16:28   
Jó látni, kedves Lányok, hogy próbáltok elismerni szerény nemünket sujtó negativ kihatásokat is, társadalmainkban.

Ami a Poe "harcolunk" -ját illeti, az eszembe juttat most valamit, amit egy igen kedves haver dob be valahányszor az asszonya és közte olyan "változó-évszakos", hidegre hajló hangulat adja elő magát. "Bizonyisten asszonnyá változom!" - közli velünk, "ha már a vizelést amúgyis ülve kell csináljam, hogy a naccsága kedvét megnyerjem." 190 centi magas az ipse... Hallotta a haver ugyanis, hogy egy excentrikus angol milliomos, hipp-hopp ferfiből nővé operáltatta át magát, mert talán depis volt, aztán pár év mulva hipp-hopp újra férfi akart lenni, és lett is. Mi pénzt pocsékolt el, te jóisten!! Mert, valóban nagyon metikulózisan volt kivitelezve mindkét szine-változása. Allitólag nagyon sikeres modell volt női periódusa alatt. Ki tudhatja miért vágyott vissza mégis férfi bőrébe? Az biztos, hogy extrém érzelmekkel küszködhetett a szerencsétlen alak.
Mondandóm viszont ezzel a kis storyval inkább csak az akar lenni, hogy némely férfi a nőket tartja egyenlőbbeknek (Orwell: mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek) S ezzel máris ott tartok, hogy egyetértsek Rigojanossal, úgy ahogyan mondja, én is merem mondani, ahol mi élünk, akik itt irogatunk, ott a nők nincsenek elnyomva. Aki rátermett az ugyanúgy pozicióhoz jut mint mi férfiak. Azt már csak suttogva merem leirni ide, hogy néha akár poztivan vannak "diszkriminálva".

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 15:46   
A Csókok c. cikkben kefejtettem már témához illő példát.

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic=876&forum=49&start=120

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 15:21   
2005-11-16 14:53, rigojanos:
-
Hogy mi a "normális" és mi nem, az szerintem társadalmanként különböző. Amiről írsz, inkább Nyugat-Európára és Észak-Amerikára vonatkozik, de azokban az országokban sem mindenütt egyforma mértékben. Ezeken kívül vannak olyan országok is, ahol a "csak nőknek" feliratok egész másként értendők (azaz csak oda mehetnek).

Marynek volt egy beírása valamikor korábban, ha jól emlékszem az volt a lényege, hogy a nők mai generációjának sokkal könnyebb dolga van, mint az elődöknek, már természetesnek vehetnek olyan dolgokat, mint pl. a választójog, a tulajdonhoz való jog, de említhetnék még sok egyebet, amelyekért a korábbi generációknak meg kellett küzdeni. Azaz ma már könnyebb "nem feministának lenni".

Emellett jónéhány dolog letisztult mára, mint pl. hogy az ajtónál előreengedés és egyebek csak apró udvariasságok, amik általában önmagukban még nem jelentenek lekezelést (és nem is érdemes rajtuk fennakadni).

Viszont azért az egyenlőség kérdése még nem is lejárt lemez. Például mostanában is jönnek ki felmérési eredmények amelyek kimutatják, hogy ugyanazért a munkáért nők átlagban kevesebb bért kapnak, bizonyos ponton túl nehezen léphetnek elő a ranglétrán és így tovább. Ezek azért fontos dolgok.

És hogy a férfiakról se feledkezzünk el, én is úgy tudom, bizonyos területeken hátrányt szenvednek, pl. itt (UK) az általános egészségi állapot terén (konkrétan is olvastam erről valamit, csak most nincs időm megkeresni). Írhatnál te is néhány példát.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 15:13   
Van olyan helyzet, amikor a férfiakat hátrány éri.
Két nő belekarolhat egymásba, puszilkodhat nyilvánosan, két barátnő lakhat egy lakásban, senki nem feltételezi róluk, hogy leszbikusok.
Tegye meg ugyanezt két férfi....
Hallottam olyan véleményt - fiatal lánytól - hogy undórító, ha egy férfi festi a haját.
Példa van jobbra is, balra is.
Egyébként a női-férfi egyenjogúság nem az ilyen csip-csup dolgokban kell megnyilvánuljon, hanem a munkaerőpiacon, az előmenetelben és a családokban. Mondhatnám jog-és esélyegyenlőségnek is.
Maga a szó "feminizmus" lejáratódott, pejoratív értelmet kapott, de a világon még rengeteg nő él rabszolgaként.

Örömmel hallottam a héten, hogy Szomália vallási rendelettel (fatva) tiltotta be a kislányok nemi szerveinek megcsonkítását.
Ilyen célokért kellene harcolni, nem a fitnessklub koedukálásáért. A bikinivonal gyantázása fontos dolog, de magánügy. Az esélyegyenlőség viszont politikai-társadalmi kategória.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 15:11   
Kedves Rigó, csak éppen megjegyzem: nagyon sok férfiklub létezik, ahova hölgyeket nem engednek be.
Volt Kolozsváron egy Intim bár nevű hölgyvendéglő,
ahol a férfiak a bejáratnál tömörültek, hogy beleshessenek,
sőt egyik-másik arra vetemedett, hogy női ruhában próbált beosonni oda...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 14:53   
2005-11-16 14:45, poe:

En nem ertettem soha ezt az egyenjogusagert valo harcot sok teruleten. Nyilvan nem a szavazasra, es egyeb, nemtol fuggetlenul mindenkit megilleto dolgokra gombolok.

De olyan mondvacsinalt dolgok, hogy vannak nok, akik nem akarjak, hogy elore engedjek oket, vagy kinyissak nekik az ajtot, vagy kihuzzak a szeket, stb., mert oket aztan ne szolgalja ki a masik nem, ilyenek fel tudnak idegesiteni

Nem vagyunk egyformak a ferfiakkal, es nemcsak azert, ami a nadragban van. Nem szulettunk egyformanak, a szerepunk is sok teruleten kulonbozik a tarsadalomban, es ez sok esetben igy normalis. Ha mar hatranyokrol van szo, a ferfiak is hatranyos helyzetben vannak sok teruleten, megsem "harcolnak" az egyenlosegert.

Az sem normalis, hogy "csak noknek" szant kezdemenyezesek elfogadottak, de ha valaki nyitna egy konditermet, es kiirna, hogy "csak ferfiaknak," akkor egy csapat fodraszt, sminket es bikinigyantat evek ota nem latott no ott tomorulne hangosbeszelovel az epulet elott masnap reggel.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 14:45   
2005-11-16 14:22, rigojanos:

Nem vagyunk egyenjogúak Rigó, de legalább harcolunk érte.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 14:22   
2005-11-16 13:02, monika masala:

Én ezt inkább amolyan "létjogosúltságért való küzdelem"-nek hívnám. egy erősen "maschilista" világban...

Na ettol az aldozati szereptol a falra maszok Letjogosultsagert valo kuzdelem? El vannak a nok nyomva? Kuzdeniuk kell a lethez valo jogert? Ahol mi (akik ide irunk) elunk, biztosan nem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 13:31   
A könyv, amiről Rigó tudósított, szerintem már így is több figyelmet kapott, mint amennyit megérdemel. Időnként akad egy-egy illető (férfiak és nők között is), aki beborul az agyába és ír valami marhaságot, amiben az ellenkező nem iránt dédelgetett gyűlöletét fejtegeti. Ebben a konkrét esetben ez még nem jelenti azt, hogy ő lenne a feministák megtestesítője.

Nem akarom elvenni senki kedvét attól, hogy a férfiak funkcióiról vitatkozzon, ha ehhez van kedve. Akár humorosan, akár komolyan. Ez a könyv azonban inkább mellékvágány.

Nekm Koncz Zsuzsa egyik dala jutott eszembe, amikor Rigó beírását először olvastam: "lányok a hely-hely-helyzet az hogy minden hiába..."

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 13:18   
Ezerkarú bocsánat, de ezt nem tudom eltemettetni hagyni, igy megismétlem, végülis Poe duplán is bókra érdemes.

SOM módosítás | válasz erre | profil | 2005-11-16 11:54
2005-11-16 11:22, poe:
-
Lányok, hová lett a hunorérzéketek:-?

Poe, nagy vagy! hunorérzék! Rég figyellek, és rég irigyellek...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 13:02   
2005-11-16 12:55, didergö:
-

Hm, nem hiszem, hogy ez lenne a magyarazat.
Es megcsak nem is a ferfibecsuletet vedem ezzel.

Hunor

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 13:02   
2005-11-16 11:39, hunor:
-
2005-11-16 11:33, monika masala:
-

(mert "pfuj feministák" talán elriasztják majd a feministákat... tehát a nőket... erről a topikról... )

-

A nok alapbol feministak?
Nekem is tunt igy neha.

-

Kedves Hunor...
a nőket a férfiak teszik feministává, azáltal, hogy a férfiak meg egyre "maschilistá-"bbak...
S azért, hogy az "egyensúly" tehát a "jogegyenlőség" valóban kialakúljon, és ki is tartson, sajnos a nőknek gyakran emlékeztetni kell a férfiakat, hogy "hogy is van ez a jogegyenlőséggel!" ha te erre érted, hogy a nők alapból feministák, akkor talán igazad van. Én ezt inkább amolyan "létjogosúltságért való küzdelem"-nek hívnám. egy erősen "maschilista" világban...

didergö  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 12:55   
Egy ferfi tenyleg lehet több funkcios
De az atlag ferfi (itt is vannak kivetelek) nem tud parhuzamosan többfele figyelni.
Meg ne haragudjanak a ferfiak de ezt tudomanyosan is bebizonyitottak.
Es en ebben latom az egyik magyarazatat annak hogy miert ir itt olyan keves ferfi.
Mert mi nök a munka a haztartas es egyeb mellett tudunk ide irogatni is.
Most az en kedvesemet kell idezzem
"hogy tudsz te a munkad mellett olyan könnyen masra is atvaltani? es aztan megint teljes gözzel dolgozni?"
Amint lattam itt többen is nagyon gyakoroljak ezt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 12:22   
POE UZENETE:

egyes példányoknak kiválóan hasznát lehet venni a bogrács és a grillsütö környékén

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 12:20   
RIGOJANOS UZENETE:

2005-11-15 21:49, poe:

Egy férfi ennél azért több funkciós

Eddig hany funkciot soroltunk fel?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó