2020. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Élet, magyar tippek Svédországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 gerakandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-19 13:01   
Csángó est a stockholmi Magyar Házban!

Gyerek- és felnőtt táncház, valmint jótékonysági koncert a moldvai csángókat támogató Petrás Incze János Alapítvány szervezésében.

Részletes program

Gyertek!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 20:13   
egy webkamera linket adok meg ahol a Turning Torso nevu malmöi felhökarcolot lathatjatok
http://www.bodab.se/turning_torso.asp

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 14:23   
Kedves Tamásx!
Nagy figyelemmel olvastam a beszámolód, már azt hittem nem jelentkezel többé!

Szeretettel ...

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 21:47   
a hiresnevezetes smålandban pedig a smålandiak a fukarsagukrol hiresek igy mondjak a rossz szajak

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 21:44   
Jujj.. Bocsi... Nem is tudom miért élt a fejemben ez a szám.. Az 800 Km volt.. Egyébként Vaxjö-ben szálltunk meg.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 12:19   
Kedves Tamas merre jartatok ? azert nekem a 8000 km kicsit soknak tunik az 5 ut Magyarorszagra
Öland szep sziget

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 11:10   
Nem is tudom hol kezdjem... "Pesti gyerek" lévén az első csodálatra méltó tapasztalat az volt, hogy az utcák csodálatosan tiszták ! Egy cigarettacsikk nem sok, de egyet nem találtunk ! Ez nem vicc ! A reptérről kiérkezve páradús és zsenge levegő csapta meg az orrunkat, rögtön el is álmosodtunk.. A vicc csak az, hogy a 4. nap után mindennemű kozmetikus nélkül tisztább volt az arcunk mint egy fotomodellé ! Annyira tiszta ott a levegő hogy az csak na ! Kellemes hőmérséklet van még nyáron is, maximum 30 fok, de akkor már csúcsot mondtam. Az emberek iszonyú közvetlenek, barátságosak ! Mindennel elláttak bennünket, és nem engedték hogy fizessünk 1-2 dologért, tehát igazi gavallérok.. Sokat kirándultunk, kb. 8000 Km-t fuvaroztak bennünket, és nem engedték hogy beszálljunk a benzinbe ! 8000 KM... Voltunk Önlandon (ez svédország legnagyobb szigete), és egy kb. 5-7 Km hosszú hídon át kellett mennünk. Sorra kis malmok helyezkedtek el egy más mellett, nagyon hangulatos volt. A tenger irtó hideg... Csak "térdig" mentünk be, de már mutatkoztak rajtam a parkinzon-kór jelei.. A homok olyan mint az arany.. Sima mint a selyem.. 3-5 m-ig lelátsz a tenger fenekére, ahol buzgón kergeti egymást több százezer hal.. Egyszóval felejthetetlen élmény volt. Idén készülünk Amszterdamba.. Majd arról is írok, remélem jól fog sikerülni. Addig is minden jót kívánok !

Tisztelettel : Tamás

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 10:52   
Kedves LISA ! Ne haragudj hogy csak most írok, de elismerem, elfelejtettem.. Most pillantottam meg a leveled. Igen, voltam svédországban a párommal, de azt sem tudom hogy hol kezdjem... Csodálatos volt !! Már a repülőút egy fantasztikus élmény !! Négyszer szálltunk fel oda-vissza !! Csak azt sajnálom hogy nem lehet ide fotókat feltölteni, mert annyi gyönyörű van (148 db..), hogy azt sem tudom melyiket nézzem...

Viktoriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 10:05   
Sziasztok!

Köszönöm a sok értékes infot. Használom is.
Sajnos amire a párom feliratkozott magyar nyelvtanfolyam, nem indult be, de miután segítettetek, most itthon kicsit együtt tanulgatunk. Hát ez azért nem olyan intenzív mint egy kurzus, de azért mégis valami

Még egyszer köszönöm.

Viki

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 23:46   
VIKTORIAM UZENETE:

-

Kedves Viktoriam,

ime, egy idevago topik a MON foruman - Hogyan tanult/ nem tanult meg a parom magyarul?:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2415&forum=75&2

Udv,

Hunor

kisatika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 13:08   
Jogos! Csunyán elnéztem, bocsi!! De valakinek talán segít.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 12:48   
Atika tevedesben vagy itt olyanrol van szo aki sved es magyarul szeretne tanulni.

kisatika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 12:29   
Ha van már munkahelyed akkor nem probléma az iskola.Az SFI tanfolyamát ingyen el lehet végezni,ha jól tudom kb:4 hónap. Vannak a nagyobb városokban is nyelvtanfolyamok, egy hónap gyorstalpaló. Én néztem egyet Göteborgba,870kr 4 hetes.Egy héten 2 szer 3 óra. Ilyeneket tudtok találni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 11:54   
www.magyarora.com egy weboldal, ahol a magyarul tanulók ée magyarul tanítók segítséget és hasznos anyagokat találnak

kisatika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 11:20   
Nézzétek meg a Blocket.se-t! Ott bármit megtaláltok,legyen az meló,iskola stb.

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 16:08   
Szia!

Van egy barátnôm aki magyart tanított itt Stokholmba. Elég sok svéd járt a tanfolyamra.
Ha gondolod utána nézhetek hogy hol és hogy folytatja-e a tanítást, ugyanis gyesen volt 1,5 évig.

Ili

ET  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 22:29   
2005-02-09 19:21, hunor:
-
VIKTORIAM UZENETE:

"Tudnátok nekem infot adni..."

Itt próbáljátok meg:

http://www.folkuniversitetet.se/templates/Arr.aspx?id=45366

Ha van elég jelentkező csak akkor indul tanfolyam.
Üdv.ET

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 19:34   
Probald a :Medborgarskola vagy ABF vagy barmelyik felnött iskolanal csak telefonalni kell es erdeklödni. Nem akarlak elkeseriteni de kicsi a remeny ra de meg lehet probalni
aztan itt van ket link:
http://www.eskilstuna.se/templates/Page____6877.aspx
http://www.smedia.se/nyhetsbrev/talknowx.htm

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 19:21   
VIKTORIAM UZENETE:

Sziasztok!

Tudnátok nekem infot adni, hogy hol talalálok magyar nyelvtanfolyamot Stockholmban?
Svéd barátomnak keresnék. Amire jelentkezik az rendszerint érdelődés hiányában nem indul be. Még a végén elmegy a kezdeti lelkesedése..

Ha van valami tippetek lszi irjatok!

Előre is köszi.

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 11:57   
Szia Kisattika!
Köszi az infót! Valójában nem feltétlen alkalmazottnak mennék ki, hanem vállalkozást indítani. Tudom, mert itthon is lehetett hallani a híradóban, hogy egy átmeneti ideig nem leszünk teljes jogú tagjai az EU-nak, így szociálisan sem bánnak velünk egész emberként. A nyelv megtanulására is van koncepcióm. A pénzzel kapcsolatos kérdéseimet azért tettem fel, mert valójában a nyugati típusú társadalomban a pénz a legfontosabb méröszám. Fontos tudni mindenféle hétköznapi dolog mikéntjéröl, ha az ember ismeretlen területre készül. Mit sikerült megvalósítanod kint a terveidböl? Mennyit voltál kint?

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 07:39   
2004-12-10 21:04, johnsmith:
-
2002-es adatok - low - high (netto éves, 2001-es SEK-ben)
alaries_for_positions_in_Sweden.pdf
-

Köszönöm szépen a választ!

johnsmith  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 21:04   
2002-es adatok - low - high (netto éves, 2001-es SEK-ben)
Network Engineer 189.903 221.835
Senior Programmer 178.643 192.304
R&D Engineer 239.071 277.812
System Analyst 211.261 240.168

Ezek az ITs adatok. Relevant experience 5 év, és kell B.Sc vagy M.Sc.

http://www.isa.se/upload/english/FactSheets/Salaries_for_positions_in_Sweden.pdf

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 14:30   
Közben eszembe jutott, hogy azért kaptam én igazán komoly segítséget Svédországból magyar nyelven! Köszönet érte!

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 14:27   
Nem csak értek a linuxhoz, de benne vagyok abban a másfélszáz DNS vizsgázott emberekböl álló csoportban, akik domainregisztrátori tevékenységet végezhetnek hivatalosan. Ez a másfélszáz ember ellenére nem nagy dolog, csak valami. A linuxot olyan mélységeiben ismerem, aminek nagy részét átlag halandó nem is sejti, hogy van. Folyékonyan programozok kb fél tucat nyelve, de ismerek látásból két tucatot. Egy névszervert a semmiböl húsz perc alatt építek fel üzembiztosra, használatra készen. Svédországban nem elsösorban az informatikával fogok foglalkozni. Máshoz is értek. Most számítógépekkel foglalkozom és programozással. Nem tartom különösebben nagy gondnak, ha egy ember, vagy egy szervezet nem segít másnak, de akkor ne hirdesse, hogy igen.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 10:07   
Akkor kerdezzek mast hany nyelven beszelsz? En 4 nyelven dadogok.
En is elmultam 30 vagy 20 eve
En nem viccböl kerdeztem mi a szakmad, az hogy ertesz a linuxhoz az meg nem ér semmit itt a kisgyerekek is jol bannak a szamitogeppel. Szakmad van-e? En is ertek a szamitogepekhez de nem ez a szakmam. Tenyleg nem akarlak letörni de egy jo tanacsot tudok adni nem hiszem hogy azok akik nyakukba vettek a vilagot es ugy döntöttek mashol akarjak tovabb elni az eletuket (most nem azokra gondolok akik az eletüket mentettek, mert legtöbben azert azok a bevandorlok) nem kertek tanacsot es segitseget. Az ember felnöttkent maga dönt mert barmilyen lepesre dönti el magat nem kell masokat felelössegre vonjon ha valami nem sikerul.
Öszinte kerdeseket varsz akarod tudni hogyan elunk itt de te titkolozol. Hidd el Misi nem jol fogtal hozza. Akinek csak a penz a fontos az nem jol összpontosit. Tudom a penz roppant fontos a megélhetéshez de ne az legyen a hajtoanyag

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:39   
Nem tudok svédül, de gyorsan tanulok
Elmúltam harminc már egy ideje, érteni több mindenhez értek. Számítógépekhez (Linux, stb), Pólószitázás. Mivel nyár óta kezd körvonalazódni, hogy kijutni nem úgy fogok Európába, hogy majd kintről a dedikált szervezetek csak annyit elárulhatnának, hogy hogyan kell elkezdeni, ezért az egész stratégiámat át kellett építenem. Már a kezdetekben sem segélyért mentem volna. Ha összejött volna korábban, amit terveztem, akkor egyrészt saját vállalkozást indítottam volna, másrészt ez akár munkahelyet is teremtett volna. De mivel a hangzatos weboldalak ellenére úgy tünik, hogy a Kárpát-medencében élöket senki nem látja szívesen ott, ezért itthon kell megalapoznom azt, amit kint végre fogok hajtani. Az, hogy ki fogok menni, elég erös elhatározás. Hogy mikor, azt nem tudom. Hogy Svédország lesz-e, az is csak terv, de lehet, hogy máshol frissebb táptalajra találok. Még ezt sem tudni. De ha nem akarnak segíteni, és félnek a kéröktöl, akkor nem kéne hirdetni, amit hirdetnek, hanem akkor nem kéne ilyeneket leírni. Ez tulajdon képpen bíztatás, buzdítás olyanra,
ami nem lesz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 22:58   
Misi teged csak a penz erdekel?
Hat elöször is nem keres mindenki 2000 eurot söt hidd el van aki csak 1400-at keres es abbol vond le a 30%-kamatot, ha van munkaja. Epp ma mondtak be a tv-ben hogy eu -allampolgarok hiaba jönnek ide mert 6 honapig nem kapnak segelyt, tehat meg arra sem szamithatsz ha nincs munkat esetleg kapsz valmi segelyt.
Misi hany eves vagy? tudsz-e svedul? Mi a szakmad?
Ha ezekre valaszolsz folytatom az "infot"

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 21:34   
2004-12-08 20:01, bobe:
-
Nem igaz. nem kell mindent elhinni amit az ujsagok irnak. A havi kereset 2000 euro de brutto ebböl elmegy 30 % az adoba.

-

Köszönöm a választ!
2000 mínusz 30 % akkor marad 1400 EUR.
Az 1400 Euró mennyire szüken elég két személy havi rezsijére átlagban?

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 21:32   
Köszönöm a válaszaitokat, körbeinformálódom a többi topicot átolvasva.
Sziasztok!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 20:08   
2004-12-08 19:47, magyarmisi:
-

Nincs mit.
Elvileg ugyan beszelgetnek, de ennek komoly akadalya, hogy en elso svedorszagi turistautamat is csupan tervezgetem meg. Tehat svedorszagi vonatkozasban nem tudok mit mondani.

De azert valaszolok par kerdesedre altalanosan, es adok tippet, hatha segit.

"De ha valaki kijutott, az már sínen van, nem? "

Szerintem nem. Nevezzuk inkabb ugy, hogy tett egy lepest legalabb... es ez meg nem jelent semmit. Noha nem tudok idevonatkozo statisztikat, azert kivancsi lennek a csupan egyszer kijutottak/ letelepedettek aranyara.

Feltett kerdeseid: ezeket mind megtalalod a neten, magyarul is, stb. par perc keresgeles. Ha valaki tenyleg realisan keszul egy orszagba, akkor ezeket mar fejbol kell(ene) fujja. Legalabbis szerintem...

A MONon egyebkent hasonlo infokat talalsz az ELET EUropa temakor alatt, ott van ket aras topik is, azokat erdemes atbongeszned.

Ugyanakkor A VILAG mas szemmel temakor alatt is van egy meglehetosen informativ topik Svedorszagrol.

Es meg egy tipp - kivandorlas, letelepedes, barmilyen hasonlo kerdest jelen temakor Svédországba menni - Utazás, tanulás, letelepedés c. topikjaban tedd fel, az van kulon erre csak.

Sok sikert kivanok!

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó