2018. december 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Csomagküldés Torockóra
Új topik indítása   Üzenet küldése
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 14:41   
Mar elöre bocsanat azert amiert irok, de ujra irnom kell. Egy esetet meselek el. Otthon voltam latogatoban es a sogornömmel voltunk valahol. A sogornöm egy nagyon adakozo joszivu asszony. Szoval mentunk az utcan kiflit vasaroltunk es azt majszoltuk. Az egyik haz lepcsöjen egy koldus ült. A sogornöm odament hozza es odanyujtott egy kiflit, a koldus fogta es hozzavagta a kiflit mondvan: neki penz kell nem alamizsna.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 11:04   
Ha szabad egy jótanácsot adnom, a legjobb ha segíteni akarunk, nem csomagot küldeni, hanem pénzt. Romániában minden kapható és a legtöbb olcsobban mint nyugaton. Persze ha speciális dolgokról van szó, akkor más a helyzet.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 11:00   
2005-11-21 20:42, lbenkovics:
-
2005-11-20 23:52, OMGI:

Kedves OMGI, nem tudom, honnan ment be Romániába annak idején. Èn ugyanis utánajártam és az ilyen küldeményekre nincs vámkötelezettség. !!!!

-

Kedves Ibenkovics! Félreértett engem, nem azzal a csomaggal volt gondom, amit magam vittem, hanem - miután itt (Finnország)is összegyült jócskán vinnivaló - ennek az elküldési lehetôségét próbáltam kideríteni.

Nem sok mindent mondtak hozzá:
- helyi tisztiorvosi igazolás, (hogy a szállítmány nem tetves, bolhás, férges (!!!),
- vámvizsgálat, vámigazolás (nincs benne tiltott termék)
- Nyilatkozat (csak nem tudom kitôl), hogy a szállitmányban lévô dolgok segélycsomagként, ingyenes adományokból származnak

Ha mindez egyben van, akkor már csupán azt kellett volna megtalálni, aki mondjuk egy kisebb mikrobusz méretû autóval megtette volna oda-vissza az egyirányban kb. 2500 km-t, ingyen, - adakozásból.

A román-magyar határon mindezen papirok sem garantálják még, hogy a román vámhatóságok az átvizsgálás után úgy döntenek-e, hogy valóban vámmentesen beengedik az országba.

Bocs, én ezt a felvilágosítást kaptam.

Az adományok pedig "elmentek" a Vöröskereszthez.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 08:03   
Kedves Laszlo,

Judit irasa alapjan - csak kisebb (egy-ket borondnyi) kuldemenyrol van szo? Ha igen, akkor nem tanacs, hanem esetleges jelentkezo szukseges csupan, aki elviszi - hiszen az szemelyes pogyaszkent viheto minden ugyintezes nelkul.

Talan ezek johetnek szoba:
- itt a topik, valaki majd csak jelentkezik Nalad,
- erdeklodni a Nagykovetsegen, hatha tudnak arrafele utazot, vagy megnezni a kulonbozo utastarsakat kozvetito honlapokat.
- biztosan van Berlin-valamilyen kozeli romaniai varos kozotti buszjarat, lehet egyeztetni a buszsoforrel, vagy valamilyen utassal, es a celnal meg valaki elveszi,
- rakerdezni az Alapitvanynal, hatha van otletuk,
- stb.

Szoval ezek jutottak eszembe.
Ha viszont nagyobb osszeallitas, akkor masok - tapasztalatok alapjan - nyilvan tobbet tudnak segiteni.

Mas: Udv a MONon, erdemes mas rovatokba is benezni. Irasnal pedig mindig a topik neve alatti Uzenet kuldese feliratra kattints, ugy nem ismetlodik meg a korabbi uzenet.

Hunor

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 22:21   
Berlin -Deva-Berlin kb 2600 km, az auto fogyasztasatol fuggoen egy 200-250 euro koltseg, a fordulo egy hetvegen autoval,netalan 2 soforrel kenyelmesen megoldhato. Egy autoba azert ket koffernel lenyegesen tobb aru befer, es meg ott a hatso ules is. Karacsonyi ajandekot a gyerekeknek azert eleg sokat le lehet vinni. Egy kisteherauto szallitasi koltsegebol 4x lehet kb autoval fordulni,ha nincsenek terjedelmes aruk.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 22:06   
Nekem ebben van boven gyakorlati tapasztalatom, tolem ilyesmit lehet kerdezni batran. A legfontontosabb tanacs az, hogy mielott valaki elkezd gyujteni barmit is,legfontosabb hogy tisztazza,hogy fogja levinni,amit osszegyujtott. Romaniaban egy egesz lista van,hogy mit szabad egyaltalan segelykent bevinni. Peldaul hasznalt cipot egyaltalan nem. Ilyesmit nem erdemes nagyobb mennyisegben gyujteni.

A masodik, hogy ehhez partnert kell keresni RO-ban, olyat aki tud intezkedni is a hivatalos szervek fele.

Semmikeppen nem egy vadidegen ,tajekozatlan szemelyre bizni a szallitast.

Elkerulni a karacsonyt, mar szeptemberben leszallitani a karacsonyi ajandekokat. A partnernek gyakran meg kell latogatni az ismeros vamost es tudatosat olyan cikket gyujtetni nagyobb mennyisegben,amire nincs beviteli engedely. Ha olyant akarunk lekuldeni, engedelykoteles,akkor parszor a partner kirandul Bukarestbe, a szukseges engedelyek beszerezhetok, 4-6 het alatt.
Utanna meg egy ket aprosag, berelsz egy furgont, lementek Devara, bementek egy vamspediciora, egy nap a vam es keszen van.
(Vamot termeszetesen nem kell ugyanis fizetni) . Mar ott is van a gyerekeknel az ajandek.

lbenkovics  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 20:42   
2005-11-20 23:52, OMGI:

-

Kedves OMGI, nem tudom, honnan ment be Romániába annak idején. Èn ugyanis utánajártam és az ilyen küldeményekre nincs vámkötelezettség. !!!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 01:09   
OMGI, ha épp maguk is odamennének, nem érdeklődnének a MON-on. Csak azért, hogy 1-2 koffernyi segélyt eljuttasson, nem utazik az ember 5000 km-t. Akkor olcsóbb lenne pénzt küldeni.

Feltételezem, nem lenne gond M.o-ig eljuttatni a csomagot. Azt hiszem, nem gond 10-20 kg-t elvinni, ha valaki megy netán Torockó környékére, pl. Bp-ről. Ha előbb tudtam volna, októberben magam is elvittem volna. A "volna" persze nem segít, viszont a belátható közeljövőben nem megyek. De talán valaki más ...?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-20 23:52   
Bepakolni egy autóba, és személyesen elvinni!

Ez van.Különben jön a vám megszervezése, beviteli engedélyek beszerzése stb. Ha túl sok, akkor autóval sem egyszerû.
Szomorú, de nekem ezt mondták, amikor nemrégiben arra jártam. Ezért vittünk pénzt, és csupán annyi ruhanemût, köztük újakat is, amenni a poggyászunkba befért.

lbenkovics  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-20 23:05   
Egy éve, hogy intenziv kapcsolatot tartunk a torockói Dévai Szent Ferenc Alapitvány gyermekotthonával,valamint igazi barátokra is szert tettünk a faluban. A sors ugy hozta, hogy kedves berliniek segitségével összegyüjtöttünk egy csomó ruhát, cipöt, édességet és sok más hasznos dolgot, amit most karácsonyi ajándékként szeretnénk oda a lehetö leggyorsabban és megbizhatóan eljuttatni. Aki ebben az ügyben bármiféle segitséget tud nyujtani, kérjük jelentkezzen az lbenkovics@yahoo.de E-Mail cimen, vagy a 004930-8214638 telefon/fax-számon. A fáradozást elöre is köszönjük!!
Verebély Veronika & Dr.Benkovics László

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó