2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Magyar tippek Finnországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-22 10:44   
Kivetelesen egy finn tipp Magyarorszagon:

A finnek hetvegen unneplik a leghosszabb nap unnepet, Szentivant, vagy ahogy ok hivjak, a Juhannust. Holnap penteken unnep, nem kell dolgozni se.

Aki szeretne kiprobalni a finn juhannus hangulatat, jojjon szombaton a csepeli ifjusagi taborba, a SZENT IVÁN NAPI TŰZMULATSÁG programunkra, ahol piknikkel, finnugor zenevel es tanccal, tuzugrassal tuzijatekkal hosszabbitjuk meg az ev leghosszabb napjat. Tovabbi reszletek a http://www.magyarfinntarsasag.hu/ oldalon.

Makkarazni lehet, makkara't (sutnivalo virslit, kolbaszt) hozzatok magatokkal.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-21 20:26   
2006-06-20 21:07, boots:
-

Kedves boots,

jól látod a dolgokat, egyetértek veled. Magyarok, akik idejöttek és ittmaradtak, általában jól beilleszkedtek a finn társadalomba. Így én is, így a környékbeli magyar ismeröseim is, megtanultuk a nyelvet, megismertük a finn kultúrát,irodalmat, zenét, szokásokat. Egy rendezett és becsületes társadalom ez.

A magyar házaspárok jelenleg már Magyaroszágba mentek, a gyerekek viszont itt vannak. A vegyes házaspárok vagy mennek vagy jöttek vissza magyaországi látogatásról. Ìgy én is, régi osztájtársamat látogattam Siófokon és 3-4 napot töltöttem egy magyar családdal, akik a közeljövöben költöznek vissza Magyarországra.

Válaszom valahogy személyessé vált, de viszont szerintem ez mehet a MON fórumra is, az olvasók biztos megértik.

Üdvözlettel Tihi

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-20 21:12   
Szivesen inditanek egy szavazast, hogy ki miert van vagy nincs finnorszagban. De mivel tudom, hogy senki nem olvassa, a kerdes elszall a levegoben.

De TE most eppen olvasod, szoval valaki megis olvassa.

TE miert vagy vagy nem vagy Finnorszagban? Mi hozott ide, es miert mesz el? Mit szeretsz es mit nem szeretsz Finnorszagban? Miert kulonb Nokiaorszag, mint barmelyik masik orszag a vilagon?

----------------------------------------
Fizetetlen hirdetes:
Reszvenyarfolyamok: http://www.eqonline.fi

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-20 21:07   
Meghallgattam kozmokoira elso adasat az interneten. Az FME oldalarol lehet letolteni. Szodaval elmegy.

Ja es mer nem tolong itt a nep? mert van a finnorszagiaknak egy csomo mas kommunikacios lehetosege. Es ahogy innen latom, ezen az oldalon tobbnyire olyanok kommunikalnak, akiknek nincs mas kommunikacios lehetosege a sajat orszagaban, vagy ha van akkor tul nagy, vagy tul kicsi, meg akiknek valamilyen problemajuk van a jelenlegi orszagukkal, vagy epp mas orszagba szeretnenek menni, vagy eppen az egesz vilag szamara van fontos/erdekes mondanivalojuk. Vagy csak tartozni akarnak valahova.

Nos, a Finnorszagban elo magyaroknak eppen ilyen iranyu hianyuk nincsen. Van kozosseg, sem nem tul kicsi, sem nem tul nagy, van papas-mamas-babas klub, van templom, van egyesulet, van kultura, van mindentudasegyeteme, vannak barati tarsasagok, vannak levelezo listak, kozossegi radioadas, es ha ez is keves, vannak otthoni rokonok - a repulout csak 2 ora es innen nezve megfizetheto.

Finnorszag kivetel lenne? Lehet. Az anyagi lehetosegek jobbak, nincs tulekedes, kicsi a stressz. Ennek ara van, itt csak kevesek tudnak megmaradni. A bejutashoz diploma es (angol) nyelvismeret szukseges, az ittmaradashoz elszantsag es melegallergia, vagy sotetsegimadat, vagy a hosszu forro nyar szeretete, vagy a finn kultura, a finn nyelv, a finn emberek szeretete (sic)...

Azert a finnek is ismerik a fagyit.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-19 20:30   
Èrdekes, hogy milyen csend van Finnországban.
Senki sem mond semmit, mi van veletek finnországi magyarok?

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 12:21   
Kedves Hunor
Egyelore egyedul vagyok mert nem vagyok kapcsolatban egyetlen magyar szervezettel sem.Ezert a musor vezeto (es altalaban minden:) en leszek (ha erdekel nev az e-mailben). A musort minel hamarabb elszeretnem indittani es ezert kerek mindenkitol segitseget mert csak par honapja koltoztem Helsinkibe es nem vagyok nagyon jartas a finno magyar vilaggal.A musor az itteni magyarokrol szolna, foleg magyar zenevel fuszerezve 30 percben minden szombaton, az orat kesobb. A radio sajnos csak Helsinki regioban foghato.Nincs tudomasom rola hogy internetten halgathato e:(
Szerintem jo dolog volna az itteni magyaroknak egy ilyen musor...

Kb. ennyi egyelore

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 11:18   
2006-05-03 10:58, kozmokoira:

Kedves kozmokoira,

meselj rola bovebben: kik inditjak, interneten hallgathato lesz, mi lesz a musorban, stb.?

Az alabbiakhoz hasonlo cikket szivesen kozolnek a MONon:
http://www.magyaronline.net/ismertetok.php?iid=105
http://www.magyaronline.net/ismertetok.php?iid=24

Hunor

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 10:58   
FONTOS HIRDETES!!!

A kozel jovoben magyar adas fog indulni minden szombaton a KSL radion (100,3Mhz) [ foghato az egesz Hki regioban]

Ötleteket varom az adas kapcsan: kozmosdog@hotmail.com

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 00:54   
Helsinkiben a Päivärinnankatu es Messeniuksenkatu sarkán Attila nevu fodrász kedvezményt ad, ha magyarul beszélgetsz vele. Egyik szülõje volt magyar.

Espoo/Leppävaaraban a Sello udvarán a Kotipizzában Alit keressétek, Algériai pizzaszakács. Bírja a magyarokat, sokat poénkodik. A nyáron jön a Balatonra. Minden hétfõn kedvezmény (minden pizza 5.90).

HKI-ben az Alppila templomban, Turkuban a Kaleva templomban és a Rovaniemi templomban találkozhattok magyarul beszélõ papokkal, és magyar nyelvû ismertetõkkel.

Rovaniemiben a télapó hivatalának a polcán sokáig az egyetlen valódi könyv egy magyar csoport által adományozott napló volt. A fotózásra várakozva nézzétek meg, ott van+e még.

Turkuban minden hónapban az elsõ kedden találkoznak az ott élõ magyarok a Fontana nevû bárban (étterem?). Ha arra jártok, ugorjatok be.

A Nokiánál a Tetra rendszer fejlesztésén 20-30 magyar programozó is dolgozott.

Lendvay László magyar ízesítésû kolbászt, hurkát és hidegen füstölt húsárút készít Jalasjärviben.

Magyar nyelvû istentiszteletek rendszeresen (?) az Alppila templomban. Honlap: http://www.angelfire.com/nb/fmgy/

levelezõlisták és baráti körök:
http://j3s.hu/hki/linkek.html

Finnországról csat és fórum:
http://www.magyaronline.net

mici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 23:14   
Sziasztok a Balaton már nincs de Ajálatom a Hyökki Àgi cafézoja.
Helsinkiben van még egy cukrázda Liisanutcában de Fagyasz´k a süteményeket.
Az éteremben meg lecsos üvegbölkésziti a kaját.
Ha enni akkarto jo hamit akkor Helsinkiben a Panonnia -) sziasztok minden jót.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 13:30   
Ma böngészés közben az index.hu-n a következö linket találtam :
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036530&la=37687185
Ez a Finnország Fan Club-hoz vezet.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-10 12:15   
12.8.-2.10.2003
Hajdu László és Marja-Liisa Mäki-Penttilä közös kiállítása a kultúrközpontban.
Cim: Kaisaniemenkatu 10., Helsinki
Nyitva: hétfö-péntek 10-18

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-18 15:23   
Magyar filmek Helsinkiben, Kino Engel. Sofiankatu 4
Díjtalan belépés !

2003 május 5-én, du. 2-kor:Fény hull az arcodra
2003 május 10.-én du. ½2-kor:Felhö a Gangesz felett
2003 május 17.-én du. 2-kor:Kísértések

Uj kiállítás a Magyar Intézetben :Kaisaniemenkatu 10. Helsinki
Novák András M. kiállítása.
Megnyitó: április 29.-én, du 6-kor
Nyitva: hétfö-péntek 10-18 junius 5.-ig

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 14:00   
Szia Majci!
Ki készül fel az elöadásra, Te avagy a lányod? Két- ma már felnött gyerek anyukájaként azt üzenem Neked, hogy a lányod munkája az övé és azt nem Neked kell megcsinálni látszólag holtfáradtan az utolsó pillanatban segítségért kapkodva!
A kislányodnak pedig azt üzenem, hogy az ilyesmire való felkészülést nem az utolsó este kezdi el a kétségbeesett Anyuka, hanem Te kislányom kezded el jó idöben , sokkal a terminus elött, hogy rendes és nem összecsapott munkát tudj beadni! Mert az ugye nyilvánvaló, hogy a feladatot nem elözö nap osztották ki rád nagy meglepetésként!
Végülis egy gyakorlati tanács: A finn követségen, Bp. XI. ker Kelenhegyi út 12 biztosan ninden segítséget megkapsz ami ilyen feladatokra irányul.
Jó munkát Neked kislányom és majcikám azt üzenem, hogy gondolkozz azon: a kislányodat nem úgy szereted a legjobban, ha mindent készre csinálsz neki és helyette.
Ölel:Etelka

majci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 22:14   
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni...Lányomnak csütörtökre fel kell készülni Finnország jelenéből valami EU-csatlakozással kapcsolatos előadásra...Kellene néhány info..Aki tudna nekem segíteni azt kérem írjon egy emilt az info@bungalow.hu-ra és leírom a kérdéseket....ma már nincs hozzá erőm...Nagyon köszi:-)

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 19:11   
Magyar vonatkozású kiállítások a Magyar Kulturális Központban, Helsinkiben:
Timár József és Benjamin Pöntinen: Természetfotók, nyitva április 7.-ig
Köves Éva: Csendélet, nyitva április 17.-ig.
Cim: Kaisaniemenkatu 10
Helsinki
Nyitvatartási idö: hétfö-péntek 10-18
Mindkettöt szeretettel ajánlom Mindenkinek !

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 19:37   
Dec 12.-én du 6 kor kezdödik egy elöadássorozat a magyar kult.központban (Kaisaniemenkatu 10 Hki). Az elöadó: Miklóssy Katalin. Az elöadások a magyar történelmet tárgyalják és ez az elsö a trianoni béke magyar vonatkozásairól szól. Telefonon kell bejelentkezni,mert kevés a hely. Az elöadás nyelve:finn.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-13 22:44   
Egy olvasonktól kaptuk, e-mailben. Köszönjük neki!

Ti ismeritek az alábbi helyeket, vagy másokat? Meséljetek...

Ime a helsinki magyar bolt es a cukraszdak cimei:

A Balaton uzlet Helsinkihez nagyon közel (helyi erdeku vasuttal nehany perc az ut), Tikkurila központjaban van, Kultarikontie 1 a cime. Judit Qvist az uzletvezetö. Az uzlethez cukraszda tartozik.

Van egy masik cukraszda Helsinki központjaban, Liisankatu 15 cimen, a Budapest.

Mindkettö egy magyar etteremtöl rendeli a sutemenyeket, melynek neve Vihreä Tähti. Ez egy exkluziv etterem, cime Välitalontie 71, 00660 Helsinki. www.vihreatahti.fi

Cafe Paprika, Helsinki, Pursimiehenkatu 27, közel a varosközponthoz, Agnes Hyökki az uzletvezetö. honlap: www.pitopalvelupaprika.com . A sutemenyeken kivul peksutemenyek es meleg fött etelek, szendvicsek is kaphatok.

Van egy regota uzemelö etterem is Helsinki központjaban, Pannonia a neve.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-07 17:16   
Tippek Finnországban. Magyar éttermek, üzletek, szolgáltatók, újságok, rádiók, TV műsorok, szervezetek, stb. helye.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó