2020. július 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svájc >> Mai ajànlatom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 09:51   
2007-03-23 08:28, Roxas:
-

Vàlasz itt: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=443&forum=23&2542

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 08:28   

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-22 22:42   
2007-03-22 20:08, Roxas:
-
Most te jössz Ecet!

Nem tudok mivel jönni, Don Roxas! (....)
Az én öseim közt sehol egy darab kiràly, még egy vànyadt herceg se. Gyanutlanul kérdeztem a szefàrd szàrmazàst abban a meggyözödésben, hogy az nem titkolnivalo.
Egyébként melyik forumon irnak a szefàrdok?
Mit freundlichen Grüssen
Elias Canetti

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-22 20:08   

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-22 06:51   
Igaz, bocsi.

Máshogy fogalmazok:

Nem akartam általánosítani, de nekem a bécsiekkel csak rossz tapasztalatom volt. 9 hónapig dolgoztam ott. Ha valakivel értelmesen tudtam Bécsben beszélgetni (a kollégákat és az ügyfeleket is beleértve), akinek nem volt 100 km magasan az orra, nem fordított hátat ha megjelentünk, arról hamar kiderült, hogy nem született bécsi.

Az első időben nem értettem, mi a különbség a kollégák közt. Csak annyit tudtam, hogy akik szóba álltak velem, azok Burgenlandból, vagy Alsó Ausztriából jöttek. Csodálkoztam is, hogy nincs egy bécsi sem. De volt, csak ők nem keveredtek a vidékiekkel és a külföldiekkel.

A többi osztrákkal, a svájciakkal, bajorokkal (beleértve a münchenieket is), szászokkal sokkal jobb tapasztalataim vannak.

A budapesti helyzet (sajnos) ismerős.

2007-03-21 23:50, hunor:
-
Egyetértek, ezért is vettem ki - ne beszéljünk általánosítva népekről, népcsoportokról, stb.

Hunor
-

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-21 23:50   
Egyetértek, ezért is vettem ki - ne beszéljünk általánosítva népekről, népcsoportokról, stb.

Hunor

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-21 23:09   
Szerintem nem kéne általánositani ,hogy tapló népség.
Nekem él rokonom Wiennában és nem tapló. Én 2 honapig voltam betanulo a Vösendorfi metróban a 90-es években, akkor csak pozitivummal találkoztam, söt még marasztalni is akartak azok a"taplok". Menj este Budapesten a Hungárián a belsö sávban szabályosan, egy ismerösömnek lerugta a lámpánál a kopasz a tükrét, majd a pisztolyával megfenyegette, hogy tul szabályosan vezetett. Minden relativ, hogy ki mennyire taplo népség.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-21 10:33   
Olvasmàny àllat szeretöknek.

http://www.animalexperiments.ch/pdf/tod.pdf

Tierversuche erlauben ..... keine sicheren, zuverlässigen Rückschlüsse auf
Mensch, Tier und Umwelt und haben in Wirklichkeit lediglich eine Alibifunktion:
Bei Schadens- oder Todesfällen weisen die verantwortlichen Chemiekonzerne
und Gesundheitsbehörden darauf hin, dass sie die gesetzlich vorgeschriebenen
«Sicherheitsprüfungen» am Tier durchgeführt haben – und deshalb nicht haftbar
sind. Tierversuche dienen also nicht dem Schutz von Mensch, Tier und Umwelt,
sondern der juristischen Abwehr von Schadenersatzansprüchen infolge tödlicher
oder zu Invalidität führender Produkteschäden und Vergiftungen.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 07:31   
SVP-Veranstaltung aufgemischt

An der «Chropfleerete» auf dem Zürcher Bürkliplatz gestern Abend ist das Festzelt der SVP von unbekannten Jugendlichen mit Knall- und Rauchpetarden angegriffen worden.

«Fremd im eigenen Land» war das Thema der zweistündigen Wahlkampfveranstaltung der Zürcher SVP am Freitagabend. Etwa 70 Sympathisanten der SVP waren gekommen. Ein paar Personen nutzten die Chance, ans Mikrofon zu treten und ihre Meinung zu sagen.

Eine ältere Frau kritisierte die «Verhätschelungspolitik» des Sozialdepartements der Stadt Zürich, von welcher vor allem Ausländer profitierten. Ein älterer Mann wünschte sich eine Schweiz, in der es keine Ausländerkriminalität mehr gibt. Weiter war die Rede von Sozialhilfemissbrauch oder von Überfremdung.

http://www.20min.ch/news/zuerich/story/28457018

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 18:21   
2007-03-16 17:35, ecet:

inkább egy lambot, az legalább nem amerikai. De az Unimog se rossz!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 17:35   
2007-03-16 15:40, Roxas:
-

vegyél egy hummer h2-t. pillanatyilag az a legnagyobb benzinzabàlo. hamar lesz rajta matrica

http://www.hummer.com/intl/home.jsp?country=hu&language=en

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 15:40   
2007-03-15 12:02, ecet:
-

Én egy beleolvados ezüst oktáviával agyagozom a hegyen, töröm le kezét a buckalakónak, ha matricázza a kotkodát.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 12:02   
2007-03-14 13:46, Roxas:
-
A svájciak szeretik használni a kürtöt.

az aktuàlis ellenség az offroadfahrer. az umweltfricik scheiss matricàt ragasztanak az autodra. ha a cityben van dolgom a hitelesség kedvéért megyek egy kört az agyagbànyàban, hogy jo sàros legyen a gép. akkor azt hiszik, hogy erdész vagyok. ugyan az enyém nem fogyaszt többet mint egy mittelklassewagen, de azt nem tudjàk az umweltmeierek.

Frroki Kati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 10:50   
2007-03-14 23:08, ecet:
-

Igen!
Valoszinüleg nem, mi is csak kapcsolatok rérén kaptuk meg. Ha egy 10 emeletes 20 éves tömbröl lett volna szo, akkor bàrkinek kiadtak volna. De ez egy pàr éves, csak 13 lakasos tömb, és az se szàmi,t ha a lakàs honapokig üresen àll. Még mindig mi vagyunk az egyetlen ausländer csalad, pedig most is 2 lakas fél évig üresen àllt, most elsején jönnek az uj lakok, 2 svàjci csalàd.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 23:08   
2007-03-14 11:19, Frroki Kati:
-
"a lakas verwaltung egyik dolgozoja szemelyesen latogatott minket meg, és gyözödött meg rola, hogy nem hordok fejkendöt, és nem muzolmànok vagyunk"

ejh! fejkendös muzulmànoknak nem adtàk volna ki a lakàst?

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 13:46   
Sziasztok! Ez, amiröl olvastam, szerintem területfüggö. Itt Zugban szinte egyedül közlekedünk magyar rendszámmal. A svájciak szeretik használni a kürtöt. A legtöbb dudaszót és mutogatást Zürichben kaptuk, és nem azért, mert bénán vezetek. Tavaly kitettem a gépre a "H" felségjelzést, apró cimereket. Ugy képzeljétek el, hogy azóta nincsen duda, még ha a zöldnél el is bambulok. Nincsenek kekecek az autópályán sem. A gondnokbácsival együtt auslanderezünk a közös mosókonyhában tapasztalható rendetlenségekért. Ez nem az integrálódást jelenti, hanem tényleg el kell fogadnunk öket, és szokásaikat. Egyszerüen ök is örülnek, hogy mondjuk nem tamil bevándorló vagy. Bocsánat a tamiloktól.

Frroki Kati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 11:19   
Sziasztok!

Nagy érdeklödessel olvastam az utobbi par nap üzenetvàltasait. És el kell mondanom, én teljesen màs véleményen vagyok a svàjciakkal kapcsolatban. Bàr az valoban igaz, hogy nagyon sok arogàns és "ausländerfeidlich" van köztük, de vannak szép szammal kivételek.
Az én csalàdom pedig nagyon kevert, én magam magyar vagyok (99 ota itt), de a férjem exjugoszlaviai albàn szàrmazàsu (20 éve itt), és mi nagyon sok pozitiv tapasztalatrol tudunk beszàmolni, mint a munkahelyen, mint a szomszedsàg teren. 4 éve költöztünk egy 13 lakasos lakotömbe egyetlen ausländer csaladkent (de azt meg kell jegyeznem, hogy a lakast jo kapcsolat nélkül valoszinü nem kaptuk volna meg, és igy is a lakas verwaltung egyik dolgozoja szemelyesen latogatott minket meg, és gyözödött meg rola, hogy nem hordok fejkendöt, és nem muzolmànok vagyunk), de itt az elsö pillanattol kezdve szivélyesen fogadtak, és egyenranguan kezeltek. A lakok nagy része fiatal, csalados, és nagyon sok közös programot rendezünk együtt. Esetenként borozgatàs raclet fondü grillezés stb. Bàr neha vannak diszkusziok, pl. gyereknevelés, csalàdi összetartàs, stb., de mindig szàmithatok a szomszedaimra, ha van valami gondom, mindig segitökészek, és forditva is, ránk is szamithatnak.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 05:14   
2007-03-13 16:35, Ibolya:
-
nehogy megijedj kicsit modositom a jotanàcsot:

"versucht euch erst gar nicht beliebt zu machen. ES KANN KONTRAPRODUKTIV SEIN"

amivel arra gondolok, hogy viselkedjetek ugy mint ahogy odahaza tennétek. pl. ha valakinek a sviccerdücsre nem àll a szàja maradjon a németnél. alig van szànalmasabb mint egy tört svàjcinémet.

a svàjci "tàrsasàgi élet" màsképpen müködik mint a magyar. inkàbb takaréklàngon. a haverkodàs különbözö egyletek és sportklubok keretei között zajlik. svàjciak ugyszolvàn soha nem hivnak meg valakit a lakàsukba. ennek megvan a kézenfekvö oka amire nem akarok kitérni. a svàjcinak joga van olyannak lenni amilyen.
helyedben kérdeznék konkrét esetben ismerösöket akik régota svàjcban élnek: csinàljam igy, vagy csinàljam ugy?

Ha nem költöztök Svàjcba, milyen minöségü a kapcsolatod Svàjccal? Nem értem. Svàjcban dolgoztok és Németben laktok?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 04:57   
2007-03-13 18:20, hunor:
-
jah. december végén jöttünk vissza elintézni ezt, meg azt. miért kérded?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 18:20   
2007-03-13 15:48, ecet:
-

Most Zürichben vagy?

Hunor

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 16:35   
2007-03-13 15:48, ecet:
-
paranoia pur….
-

Logikus, hogy azért félnek, mert valakik veszélyeztetik a megszokott nyugodtságukat, hogy finomabb legyek. De megnyugtatlak, hogy itt sem különb a helyzet. A németek is ugy vannak, hogy csak magukat szeretik, de ezt nagyon logikusan is elmagyarázzák történelmük alapján, hogy miért ez a rokonszeretet.

Több ok miatt nem fogunk Svájcba költözni, csak mellé, az most itt nem téma. Svájcban nincs meg ez az “Ellenbogengesellschaft“, mind itt. A munkatempo is gemütlich, nem ölik meg magukat a munkában, nincsenek rászorulva. Viszont amit nem hittem volna, hogy szakmailag is hátrább vannak a németeknél. Igy az okos svájci pozitivan fogadja német kollegáját. Férjem tapasztalata szerint a svájci igazi “teamarbeiter”, ami a németekre nem jellemző. Csak épp nagyon nyugodtan, lassan dolgoznak, és szakmailag is jobbak a külföldiek.
Eddig a rovid idö alatt egyik kollegája sem hivta meg, viszont gyakran találkoznak a városba, olasz, luxemburgi, magyar kollegákkal.
Köszönöm a biztatást, jókivánságot. Kitartással és akarattal minden rendbe jön, csak egészség legyen.

schlusswort und guter rat: versucht euch erst gar nicht beliebt zu machen. es ist kontraproduktiv. der (deusch)schweizer kann zwischen nettigkeit und unterwürfigkeit nicht unterscheiden

Ezzel kissé megijesztettél, na majd megbeszélem a „fönökkel“ a hétvégén, hogy mit szól ehhez.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 15:48   
2007-03-13 14:50, Ibolya:
“vigyázat, jönnek a németek”

-
paranoia pur. hogy sokan félnek érthetö. a swiss (volt swissair) is azota nyereséges miota a németek àtvették a vezetést.
félreértés ne essék, svàjc egy jo orszàg, jol lehet élni itt. ha a németeket nem is szeretik de respektàljàk öket. a svàjciak magukon kivül senkit nem szeretnek, söt még magukat sem igazàn. egyetlen svàjcinak nem jutna eszébe élöben leadni egy németnek azt a szart amit levélben ir a blicknek. also, keine bange, megtalàljàtok minden bizonnyal a szàmitàsotokat ha svàjcban éltek.
schlusswort und guter rat: versucht euch erst gar nicht beliebt zu machen. es ist kontraproduktiv. der (deusch)schweizer kann zwischen nettigkeit und unterwürfigkeit nicht unterscheiden.
sok szerencsét kivànok és üdvözletem

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 14:50   
2007-03-13 13:30, ecet:
-
…insofern ist der deutscher tatsächlich arrogant, zumindest im vergleich zum albaner, oder?
-

Az, hogy a férjem bajor, nem német, pozitiv a svájciaknak. Tudtunk szerint a svájciaknak a németek mind svábok, és ezt bizony nem pozitivnak vélik. Forditva meg olyat is hallottam, hogy die Schweizer sind der bessere Schwaben

Vicen kivül, pár honapja férjem szomszédja meghivott estére egy pohár borra, elmentünk. Elmeséltem, hogy én erdélyi vagyok, és ugyanúgy, mint a svájciak 3 nyelvet “mehr oder weniger” beszélek. Érdekes volt számukra ezt hallani, viszont nem értették, hogy miért vallom magam magyarnak.

Annyira feszült volt a helyzet, hogy férjemmel megpróbáltuk kissé vidámabbá tenni. Elmeséltem egy viccet, gondolom, ezt te is tudod:

Habsburg Otto wird berichtet:
- Exzellenz heute ist Fußball, spielt Österreich und Ungarn.
- Oh, sehr interessant, gegen wem?

Nem értették.

Más, ott voltunk Zürichben sörözni, nem messze a lakástól, egy magyar vendéglöben. Férjem nagyon egzotikus felépése miatt, érdeklödtek, hogy mi járatban. Elmeséltük. Hát sajnos nálatok is Zürichben megvannak a tipikus Bild Zeitung olvasók tulajdonságai, magyar változatban is megtaláltuk. Szemükben lehetett olvasni, hogy “vigyázat, jönnek a németek”.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 13:30   
2007-03-13 09:27, Ibolya:
-
naja. a németeket cikizni egy pszicholigiai jelenség.
mit mondjon a szegény büszke svàjci valakire aki tud németül, ugyanolyan jol képzett mint sajàt maga?
ha az albànra ràröffen a helvetier az félelmében behuzza fülét farkàt és kussol. a német meg esetleg igy vàlaszol: 'komm zisch ab arschloch!'
ez bizony elég arrogàns vàlasz nem? insofern ist der deutscher tatsächlich arrogant, zumindest im vergleich zum albaner, oder?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 09:27   
http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche/artikel57754
http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche/artikel56299?display=kommentar
http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche

-

Köszönöm Ecet,

az fenti linkeket adom férjemnek, a témáról egy egész beszámolót tudna irni. Nemrég két hordó Andechser sört, nürnbergi bratwurschtot, müncheni weiswurstot vitt a céghez születésnapjára. A svájci kollegák nagyon meglepödtek a gesztuson, egyesek eljöttek a partyra, mások meg nem. A külföldiek mind ott voltak, beleértve a luxemburgi fönökét is, aki elárulta, hogy das ist einmalig in unserem Unternehmen.

Grüezzi

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 07:27   
2007-03-10 06:06, ecet:
-
Wie viele Schweizer verträgt die Schweiz?

Na, Mahlzeit! Da soll noch einer sagen, wir hätten zu viele Deutsche in der Schweiz. Schaun ’mer doch mal, wie viele Schweizer dem Teutonen-TV Traumquoten bescheren. mehr

http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche/artikel57754

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 06:06   
Szégyenletes Stimmungsmache a német bevàndorlok ellen.

Elhülyült Schlagzeilen im SonntagsBlick:

"Einwanderungsrekord! Deutsche flüchten in die Schweiz.
Exklusivzahlen: Letztes Jahr kamen 24 700- und es werden noch mehr."

Pàr debil vélemény itt:

http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche/artikel56299?display=kommentar

http://www.blick.ch/news/schweiz/deutsche

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-14 09:32   
Az egyik szemem sir, a màsik meg nevet ...
TWA blogja:
http://w.blog.hu/2006/12/14/szavazz_rank_loptunk#comments

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 13:58   
RADIR

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-15 16:31   
Der letzte Knopf

http://www.dasinternetabschalten.de/

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó