2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> A legérdekesebb álom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 22:28   
2005-05-31 22:14, espa:

Na de Bovi! ha felrobbantam volna, hogy meséltem volna el ?

Én már voltam halott álmomban!!!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 22:14   
2005-05-31 22:12, bovi:
Robbanás elött, vagy utána ébredtél

Na de Bovi! ha felrobbantam volna, hogy meséltem volna el ?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 22:12   
2005-05-31 21:09, espa:

Isteni volt felébredni!

Robbanás elött, vagy utána ébredtél

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 21:09   
Az egyik legrémesebb álmomat mesélem el, a ma éjszakait:

Utaztunk a SAS légitársasággal és egy ismerős stewardess nagyon kedvesen (ahogy általában viselkednek a gépen) mint egy kis mkrofont felrakott mindkettőnk gallérjára egy-egy bombát
És azt mondta: követelnek valamit a SAS-tól és mi vagyunk a túszok. De elárulja akár teljesitik a követelésüket akár nem mi mindenképpen felrobbanunk sajnos, mert ismerjük őket.

Isteni volt felébredni!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:42   
2005-05-15 00:46, fellegvar:

Ilyen szemtelen kérdésre még én sem vetemedek!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:26   
2005-05-15 01:21, poe:
itt a falnak is füle van....
------
Az igaz , a falnak fule es szeme is van nemcsak ott , itt is !

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:21   
Szomszédok vagyunk, hallom a falon át, amit magyaráz a szeánszokon. Hiába, itt a falnak is füle van....

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:18   
2005-05-15 01:14, poe:
Beléptél a sorba, az itthonról hazajárók sorába. Akármikor útra indulsz eztán, mindig nehéz lesz. Menni is - jönni is. Nyugodj bele. Ezt is meg lehet szokni.
-------
Nem vagy Te veletlenul Mrs. Wasorr tanitvanya ?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:14   
2005-05-15 01:10, fellegvar:
Csak azt nem ertem , hogy miert erzem rosszul (kellemetlenul) magam ? Mintha valami megis bantana ...

Persze hogy bánt, hiszen megmondtam előre. Beléptél a sorba, az itthonról hazajárók sorába. Akármikor útra indulsz eztán, mindig nehéz lesz. Menni is - jönni is. Nyugodj bele. Ezt is meg lehet szokni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 01:10   
2005-05-15 00:56, poe:
Mi öregek még az álmokban is tapasztaltabbak vagyunk a fiataloknál
________
Jaj , te kis öreg !
Ez nem is jutott eszembe , de logika az van benne biztos ! Csak azt nem ertem , hogy miert erzem rosszul (kellemetlenul) magam ? Mintha valami megis bantana ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 00:56   
Kedves Fellegvár

Miért nem szakemberhez fordulsz ha álomfejtésről van szó? Mrs W. biztosan segítene.
Na de ne vicceljek itt, mikor komoly dologról beszélgetünk.

Álmod a tipikus késleltetett reakció. Nagy izgalommal készültél erre az utazásra, és valószínűleg tudat alatt végig izgultál, nehogy történjen veled valami rendkívüli, amit nem tudsz önerőből megoldani. A másik összetevő egy kis lelkiismeretfurdalás, hogy édesanyádat ismét ott kellett hagynod.
Ezeknek a kivetítődése lehet ez az álom, most, amikor már úgymond "biztonságban" vagy.
És hogy miért pont Böbe szerepelt benne? Hát mert elutazásod előtt pont ő volt, aki bíztatott, hogy menj csak, majd meglátod, hogy jó lesz minden. Ő ismeri mindazokat a helyeket, amelyeket Te most bejártál.
És azért nem hallotta meg, amit mondtál, mert ő TUDTA, hogy minden rendben lesz. Mi öregek még az álmokban is tapasztaltabbak vagyunk a fiataloknál

Remélem, sikerült botcsinálta álomfejtőként és amatőr lélekbúvárként valami hihető magyarázatot prezentálnom.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 00:46   
2005-05-15 00:38, Mary:
Talán szeretnél Böbével találkozni, aki eddig erre nem reagált?
_________
Kedves Mary !
Nincs kizarva , hogy jovo evben fogok vele talalkozni Erettsegi talalkozonk lesz . Marmint a ferje es en osztalytarsak voltunk ... Kerlek , ne kerdezd , hogy ez hanyadik (!!!) talalkozo lesz

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 00:38   
Kedves Fellegvár,

Böbének hangosabban kell kiabálni, mert ö ugyanis 87 éves (vagy 88, 89), nem hall valami jól. Gyerekei annál inkáb.

Viccen kívül: nem tudom, álmod mit jelent. Talán szeretnél Böbével találkozni, aki eddig erre nem reagált?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 23:26   
Nagyon rossz es ugyanakkor furcsa almom volt es mivel egy MON tag is reszt vett benne , elmeselem .
Elore bocsajtom , hogy negy napja jottem vissza szulo-latogatasbol es , hogy ez volt az elso alkalom , hogy Edesanyam almomban a jelenlegi koranak megfelelo alakban jelent meg . Eddig ugyanis mindig fiatal volt almomban ... fiatalabb mint en most ... Tehat a tudatalatti dolgozik ebben az esetben is , de meg sem ertem . Talan valaki , aki ert az almokhoz ??
Tehat az alom :
Nehezen jaro (agyverzesbol felepult ) Edesanyammal setalok ... Semmi taska , penz , irat , szemelyazonossagi nelkul ... Elhaladunk a Bobe haza mellett (akivel az eletben egyszer sem talalkoztam) A Bobe csaladja ( leanyai , unokaja - a ferje nem ) kinnt van ... Koszonok Bobenek ketszer is ... nem akar eszrevenni ... megyunk tovabb Edesanyammal es egyszercsak rosszul lesz ... Ketsegbeesve , zokogva szolitom Bobet , hogy engedje meg , hogy leultessem Edesanyamat a hazaban ... nem valaszol , de a leanyai beengednek es egy fotelbe ultetik Edesanyamat es en ketsegbe vagyok esve ... kozben toprengek , hogy idegen orszagban , melyik orvos fog velem szoba allni penz es biztositas nelkul ? Szerencsere veget ert az alom itt . Valahogy megis rossz erzessel maradtam , mi van emogott ? Gyorsan felhivtam Anyukamat telefonon . Hala Istennek , jol van ! Megis , mi az ami zavar ?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 12:31   
:
vajon mi lehetett benne, csak nem Ms Wasorr rejtett bele valamit?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 11:20   
A fedele hosszú, hegyes fogakkal volt szegélyezve és két zöld csatt volt a tetején. Az egész táska nadrágszíjjal volt szorosan áttekerve, de néha megremegett.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 23:54   
Dehogynem jo, ilyen volt a taska ? :

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 23:16   
2004-10-14 22:12, bobe:
-
Es mas semmi? :

Arra nem emlékszem, hogy a "más semmi"-re felfigyeltem volna álmomban.
De tisztázzunk valamit: a "más semmi" esete jó dolog lenne avagy rossz? Továbbá: egy krokodilbőr táska már Magának nem is elég jó?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 22:44   
2004-10-14 22:12, bobe:
-
Es mas semmi? :
-

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 22:12   
2004-10-14 16:23, Perec:
-
Az öltözékből csak egy krokodilbőr retikülre emlékszem.
-
Es mas semmi? :

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 16:55   
14/10/2004 16:42
Nehany honappal ezelott volt egy nagyon erdekes almom,meg most is vilagosan emlekszem ra .Repultem a felhok kozott,ereztem a testemen a levego aramlasat,a kezemmel tudtam iranyitani a repules sebesseget,es eggyetlen celpontom Budapest volt.Annyira realis volt az alom,hogy felebredtem.
-Eddig meg nem volt gondom a honvaggyal....

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 16:23   
Az öltözékből csak egy krokodilbőr retikülre emlékszem.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 16:07   
Hogy voltam felöltözve?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 12:52   
Most jutott eszembe. Pár nappal ezelőtt álmomban esküvőre mentünk. Kint tekeregtünk valami füves lejtőn, egyetemi campusra emlékeztetett a hely, gyűltek a meghívottak. Arra határozottan emlékszem, hogy nem sütött a nap.

A furcsa az egészben az volt, hogy nem tudtam, ki az ifjú pár. Végül aztán rájöttem, a meghívottakból ítélve, hogy volt gimnáziumi osztálytársaim valamelyikének lehet ez az esküvője. Rövidesen meg is jelent a menyasszony, bár arra már nem emlékszem, hogy tényleg osztálytársam volt-e.

Ismerős arc a meghívottak között, akiről pedig tudtam, hogy máshonnan ismerős: Később jöttem rá, hogy ez a 87 éves KB volt!
Lehet, hogy ezt az érettségi találkozósba kellett volna írni?

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-07 15:47   
Pacsírta
"én irányítani tudtam az álombéli történést..."

Ez nekem is megy már nagyon!!
Pl. ha rosszat álmodom, kínoznak, üldöznek vagy hasonló kellemetlenséget, akkor mondom magamban az álmomban: ezt csak álmodom!
Akkor megszünik a fájdalom amelyet éreztem és csinálhatnak velem amit akarnak! De legtöbbször nem folytatódik az álom, hanem felébredek.
Ha pedig olyan álomból ébredek fel ami kellemes történet számomra, akkor behunyom a szemem újra és magamban mondogatom, hogy a folytatást szeretném.
ÉS MEGTÖRTÉNIK!!!

Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 15:19   
Szia, szia...kedves Mindnyájatoknak!
Érdekesnek tűnt a topik címe, kezdtem az olvasást, közel egy óra alatt mindent elolvastam. Tetszett, ugyanis nagyon sok helyen, a saját, meg nem fogalmazott gondolataimmal találkoztam.
Sok lenne talán leírni, hogy valamikor, 10 éve, volt egy érdekes álmom, akkor semmit sem jelentett, de nagyon megmaradt bennem. Pár hónapra rá, kezdett beteljesedni valami belőle, sajnos negatívum, az álom vége jót jelentett, megjelent egy bizonyos helyen, a Szentháromság, megmenteni engem a világvégtől, ami a kertünk végéig jútott már el.Valóban, szeretnék egy,évek óta tartó, számomra meglehetősen kellemetlen helyzetből kikerűlni. Várom tehát, a teljes álom beteljesedését.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 21:29   
Részecskék

Álmomban üveggolyókból voltam.
Rengetegből.
Csillogókból.
És szétszóródtam.
Gurultam ide-oda.
Ki és be.
Le, de nem föl.
Akkor éreztem közeledik az (álom)vég.
Mielőtt felébredtem volna összeszedtem magam.
Most ébren vagyok és egyben.
Szerencsére.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-09 03:20   
Szia Zsu,

Igen igy van...olyan is volt, hogy bokot kotottem a zsebkendomre, hogy ne felejtsek el valamit, es ha a zsebembe nyultam akkor eszembe jutott.....ezek mind beprogramozasok:)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 02:51   
Ilyenféle agyprogramozás létezett már akkor is, amikor még nem volt kitalálva: nagymamám például arra tanított, ha elfelejtem, hova raktam ezt vagy azt, tegyek az asztalra, szájával lefelé,egy üres poharat, s mikor visszafordítom, eszembe fog jutni. Érdekes, hogy az esetek többségében bevált.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-04 18:50   
Szia Efraim,

Nagyon erdekes jelensegrol irtal. Hatha tudok segiteni. Azt irod nehezen alszol el, de mielott elalszol, akkor mondogatod magadnak, hogy hany ora van, es mennyit alhatsz, mikor kell ebredned, es ebredeskor pontosan az az ido van. Ezt hivjuk programozasnak. Nem kompjuter programozasnak, hanem agy programozasnak. De az agy a mi nagy kopjuterunk. Ha nehezen tudsz elaludni, akkor csinald azt a programozast mint amit csinalsz az ebredessel. Mondogasd magadnak azt hogy: " Holnap reggel koran kell kelnem, es ezert most el kell aludnom. Olyan nyugodt vagyok hogy mire 10-tol 1-ig szamolok el is alszom, es reggel frissen 5-kor( vagy a be programozott ido) ebredek meg"....Es akkor kezdjel el 10-1-ig szamolni. Es nem telik bele egy het, es ez is menni fog, ugyanugy mint az ebredes. Agy programozas, illetve agy kontroll-nak is hivjak. Ez az ugynevezett Jose Silva fele metodus.
Ha nem emlekszel az alomra, akkor ugyanugy be programozod magad arra hogy emlekezz ra. Peldaul el alvas elott ilyet mondogathatsz magadnak; "Almodni fogok, es reggel mikor megebredek emlekezni fogok az almomra"...Esetleg csinalhatsz olyat is, hogy igyal meg egy fel pohar vizet este, es programozzad azt hogy amikor felkelsz es megiszod a masik felet a pohar viznek, akkor az almod eszedbe fog jutni....
Es millio ilyen dolgot be lehet programozni az agyba, es ugyanugy es ugyanolyan gyorsan es eszrevetlenul fogod ezeket csinalni, mint amikor beulsz a kocsiba, es oda se nezel amikor a slussz kulcsot beteszed es elinditod az autot, es vezetsz es valtod a sebeseget, anelkul hogy oda neznel....
Ami fontos hogy amikor ilyeneket programozol az agyadba, akkor mindig legyel egy nyugodt allapotban. Ezert a nyugodtsag allapotat is be kell programozni. Tanulj meg valami olyat ami neked nyugalmat jelent ha azt csinalod. Mondok egy peldat. Peldaul amikor nyugodt allapotban szeretnel lenni, akkor eleg ha ossze teszed a huvelyk+mutato+ kozepso ujjodat mind ket kezeden, es mar a nyugodt allapotba leszel, ha peldaul 5-tol 1-ig vissza szamolsz. Az fontos meg, hgoy amikor ilyeneket csinalsz, akkor csukd be a szemed, es a nezzel csukott szemmel ici picit fel fele a szemhejad alatt. Gyakorold ezt egy hetig, es utanna csak ossze teszed azt a harom ujjad, es lelegzel, es vissza szamoolsz, es mar nyugodt is vayg, es utanna johet mindenfele programozas, amit eppen akarsz, vagy amin eppen dolgozol....
Ha a harom ujjad osszetetele nem eleg, vagy nem szereted, akkor talalj ki olyat ami neked mukodik. Vagy esetleg, olyat mint peldaul, hogy a nyelveddel erintsd meg a szaj padlasod, es a szamolassal az nyugodt allapotba tesz teged. Olyannak kell lenni, amit akarhol leht csinalni, es nem is veszik eszre hgoy csinalod. Semmi esetre se legyen ez olyan amit nehez lenne csinalni, amikor eppen nyugodt allapotba szeretnel lenni, peldaul nem jo otlet, az ha eppen a ket mutato ujjad be szeretned dugni a fuleidbe.....vagy ilyesmi, mert kellemetlen is es nem is egy nyugodt allapot.

Probald ki, ha valaki ismeri ezeket az agy programozasokat,akkor irjon rolla....

Sziasztok

Husi

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó