2018. október 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> A legérdekesebb álom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 21:30   
Efraim, nagyon irigyellek!

efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 19:44   
Az álom, az bíz fura dolog. Sokféleképp magyarázzák. Mindenesetre két kategóriát állítanék fel. Az egyik álom, amit akkor álmodunk amikor alszunk, a másik az amit akkor álmodunk amikor ébren vagyunk. Minden bizonnyal én is szoktam álmomban álmodni, de soha nem emlékszem rá, mikor felkelek. Nehezen alszom el, sok minden jár a fejemben, aztán egyszerre kiolvad a biztositék és beáll a kép- és hangszünet. Megszünik körülöttem a világ. Reggel ötkor, fél hatkor viszont kipattan a szemem és frissen ébredek. Van egy nagyon jól programozható biológiai órám is. Sokkal jobb mint a vekker. Ha időre akarok felkelni és mondjuk éjfélkor megyek csucsukálni, akkor elalvás előtt azt mondogatom magamban: "Most éjfél van. Reggel ötkor fel kell kelnem. Öt órát alhatok. " és ezt mondogatom addig magamban, amig a biztositékom ki nem olvad. Olyan pontosan nyilik ki a szemem reggel ötkor, mint a parancsolat és semmi fáradtság.
Mindazért, hogy elfelejtem az álmaimat kárpótol, hogy ébren is képes vagyok álmodni. Álmodom egy közlekedési lámpánál amig zöldre vált, autóúton, ha nincs forgalom, TV-nézés közben, ha unalmas a műsor és lehetne folytatni a sört. Hogy miről álmodom ? Mindig egy a téma, fizikai folyamatokat modellezek fejben, és mire a számitógépemhez érek, már csak le kell gépelni az ötletet, be kell püfölni a megfelelő adatokat a MAPLE matematikai progba, megrajzolni AutoCAD-val és minden készen van. Aztán álmodok még róla kicsinység és keresem a hibákat. Érdekes dolgokra jövök rá. Milyen kár, hogy ez a világ nem a létező világok legjobbika, milyen kár, hogy az emberek legtöbbször süketek és vakok, mert elmennek teljesen nyilvánvaló dolgok mellett. A múltkorában például azon dühítettem fel magam, hogy olvastam az újságban egy hírt. A NASA és a Boeing az un.Podkletnov effektust akarja felhasználni az űrjárművek tömegcsökkentésére, hogy hosszú távú repüléseknél energiát nyerjenek. Ha egy szabó mondaná ezt, vagy egy suszter nem is csodálkoznék. De a NASA tele van jobbnál jobb fizikusokkal. Való igaz, hogy a Podkletnov effektussal el lehet érni néhány százalékos tömegcsökkenést, de az a hókusz pókusz amivel ezt eléri.... ráadásul két különböző inerciarendszerről van szó, vagyis az egyiket cipelni kell, hogy a másik tömege csökkenjen. Akkor hol van a csökkenés ? Dühömben megálmodtam az igazi megoldást. Ez egy értékes álom.

GaborL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 11:18   
Bocs, hogy ide csak ugy beszúrom, de lehet hogy megőrültem... ébren is álmodom... arról hogy létrehozok egy közösséget, először itt Szegeden, majd... szerteszét mindenhol ahol az embereket érdekli a jövőnk... ahol a gyerekeink egy tisztább világban azt mondhatják majd... -Őseink, ezt jól csinálták.. Álom vagy valóság... aircar Már én sem tudom... www.lgbor.dr.hu

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 15:42   
Szervusztok Kedves JÓ Beszélgetötársak!
Megjöttem, újra KÖZTETEK vagyok. Csupa jó hírrel! 2 nehéz hónappal a hátam mögött, de derüsen és teli optimizmussal. A többit majd hosszabban, más helyen, -nem itt az álmok között!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-29 03:24   
Csatlakozom.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-29 03:04   
Kivanok Neked en is kellemes ket honapot, hogy minden rendben legyen, s szeretettel varunk vissza...
Bab

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-29 02:37   
Kedves OMGI,
hiányozni fogsz, sokunknak.
Azt kívánjuk, legyen nagyon szép ez a két hónap, minden baj nélkül.
Nem történhet-e meg, hogy egy-két üzenetet küldjél közben? Hogy tudjuk, mi van veled.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-28 21:45   
2002-10-27 22:50, OMGI:
-
Holnapután indulok is hozzá, nem leszek köztetek min. 2 hónapig.
Legyetek JÒK és szeressétek egymást.
üdv. Mindenkinek!

-

A legjobbakat OMGI,vigyazz magadra !

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-28 21:31   
2002-10-28 00:09, bimbi:
-
OMGI , sajnalom ere nem is merek mondanni semit.Remelem csak a jobbakat.

-
Köszönöm Bimbi!!!!!!!
Gondolni fogok Rátok, kedves csevegõ Barátok!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-28 00:09   
OMGI , sajnalom ere nem is merek mondanni semit.Remelem csak a jobbakat.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 22:50   
Nos, Álomfejtõk figyelem!
27 éves házasság után a saját esküvõmet láttam, hosszu fehér menyasszonyi ruhám volt, de fekete kötényem!!! (Sose hordok fõzésen kívül kötényt!)
A családom volt körülöttünk, -kivéve Édesanyámat, aki most nagyon beteg.

Holnapután indulok is hozzá, nem leszek köztetek min. 2 hónapig.
Legyetek JÒK és szeressétek egymást.
üdv. Mindenkinek!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 20:26   
Kedves Kaytee,

En szerintem az almod elore mutatta azt a hejet ahol fogol jarni a jovobe. Nem aszimilalnam osze babonas gondolatokal.
Velem gyakran fordul elo hogy amit almodok , megtortennik , van mikor hamar, van mikor eveken belul.
Parat sorolnek, '85 hazasodtam,egy hetkoznapi regelre azt kozoltem ferjemnek valamit nyerni fog, mert penzt lattam es takarek konyvet.Az alom iljenkor nagyon "eredetti"-nek tunnik.Ferjem kinevettet Delutan a postas egy ertesitest hozot amiben az volt hogy a bankhoz kelet menni ( a regi CEC -Romania).Hazza jott es kozoli hogy az egyik takarek konyven autot nyert.
'89 nyaran egy vasarnap, mondom ferjemnek , perfektul beszeltem angolul es olyan hazakat lattam amik nem ismerosok nekem, jot nevettunk mert nem tudtam meg akor angolul 96 Amerikaba -Visa Lotteryval jottunk Most latom az epuleteket
Ott hetel ezelott lattam almomba egy langolo hazat egy dombon.Ra 3 hetre a parhuzamos utcaba a szomszed 3 emeletes haza le eget.Szoval Kaytee van az ugy hogy elore is almodod a dolgokat.Miert? Nem tudtam sose meg magyarazni magamnak.Csak meg tortennik velem.

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 18:45   
Az álmomban végig telefonálnom kellett, és, ha valaki hozzámszólt, leintettem, és utána veszekedtem vele, hogy nekem telefonálnom kell!Aztán már akiket hívtam, azok szóltak rám, hogy hagyjam abba és ne hívjak senki mást, de én csak telcsiztem tovább.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 18:16   
Gyerekkoromban volt egy visszatérő álmom, amiben a lépcsőházban szoktam összetalálkozni, egy nagyon ijesztő, kirúzsozott szájú, emberméretü békával. A béka kergetett, és én valahogy tudtam, hogy nem is béka, hanem valaki, akit ismerek, és attól félek, hogy visszatér az életembe.
Ettől teljesen független dolog, hogy férjem békafazonú disztárgyakat gyüjt, fából, kerámiából, porcelánból, akármiből. A világ minden tájáról hozunk ilyen békákat, nagy gyüjteményünk van már. Még sose asszociáltam a régi álommal ezeket a cuccokat. Mult hónapban azonban Mexikóban, amikor szokás szerint szuvenirbékát kerestünk, egy bolt polcáról szinte rámvicsorgott egy PONT olyan figura, ami annakidején álmaimban kergetett. Ugyanolyan ijesztően kirúzsozott szája volt! Egyből felismertem. De nem vettem meg, mert nem akartam behozni a házamba.
Vajon ez a "találkozás" mit jelenthetett? Az illető, akit gyerekként azonositottam a békával, 3o éve halott.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-03 04:19   
Ujra vissza az álmokhoz... A Kishalál (ahogy Ecet találóan nevezte ) ahol a lélek éli önálló életét. A lélekrôl néhány szo.. mára egy olyan köznapi fogalommá vált, amely szinte semmit nem hordoz magában. Mint egy elmosódott, összefogdosott festmény, kikopottan, tartalmatlanul, elkoptatottan. S eppen ezért szivesen veszik birtokukba azok, akik semmitmondo ékesszólással akarják látszatfényüket csillogtatni. A 'lélek' kifejezés be van lökve az elégtelen, zavarosnak mutatkozó ismeretlenbe. Éppen ugy, mint a 'szellem' szo, mely alatt kisérteteket értünk, mindig valami aggasztót, nem teljesen tisztát, vagy gonoszt.
A 'szellem' az Ember. Minden más csak burok, viselésük által a szellem erôsödik, izzik. Ez az izzás soha nem alszik ki, s a 'burok' levetése után emeli, vezeti. Amint a sulyos földi test (az asztralis testtel együtt) lehullik,ebben az állapotban hivják a szellemet léleknek, megkülönböztetésül a hus-vér földi embertôl.
A szellem a minden. A hus-vér testtel földi embernek nevezzük, ha azt leveti akkor lélek, de ha leveti a legfinomabb burkokat is, akkor megmarad egyedül szellemnek, ami mindig is volt. A különbözô burkokat a szellem izzitja át, nélküle semmit nem jelentenének.
Az állatoknál ez másképpen van, lélekként van bennük bizonyos lényszerü, ez az embernél nem létezik. Ezért gondolják sokan, hogy az állatnak lelke van, ami lehetôvé teszi számukra, hogy megnyilvánuljanak. Ha kimondjuk, az állatnak van lelke ami vezeti, akkor az embernek szelleme van, s ez talán jobban jelöli a külömbséget. Mivel az ember esetében elég nehézkes ilyen kifejezéseket használni: 'a szellem a burkaival', 'burkolt szellem', vagy szellem burkolás nélkül' s a 'felfedett szellem', ezért könnyebb lélekrôl beszélni, melynek le kell oldódni a sulytól, ami semmi mast nem jelent, mint levetni a szellemet visszatartó burkokat hogy szabadon tovabb tudjon fölfele emelkedni.
Az anyagi létnappalt és a 'kishalál' éjszakáját a felejtés sötét szakadéka választja el, de amint naponta megtapasztalhatjuk, az anyagot egyre inkább áthatja és finomitja a szellemi megismerés fénye amivel lassanként bevonul az elfogadott tudomány légterébe, uj pszichológiát teremt, ami modern korunk visszakanyarodása az ôsi mágikus gyakorlatok felé. Rá fogunk találni olyan uj tudatállapotok létrehozásának módszerére, melyek egyszerüen szükségtelenné teszik a fizikai sikon az ujraszületés sorozatokat, lehetôvé válnak számtalan létformák megismerése, vágyak, indulatok összevont idôben való átélése. A nyugaton 'ébrenálmodtatás' pontosan ennek a terápiának az elôhirnöke.
Az álom egy ösztönös müalkotás, egy megvalósitás, kiélés. Egy olyan biztosito szelep, melyben az ember lereagálja feszültségeit. Ezért lehetséges, hogy az álom sikja lehet a pszichológia ibolyántuli klinikai laboratoriuma. Kulcsaival, jelképeivel sajátos egyéni hieroglifáival ellenképeket, gyogyitó elixirt képes létrehozni.
Elmult éjjel szivárványos kristálykörök voltak körülöttem. Semmihez nem hasonlitható erôt adtak, emeltek, amig a Földet felülrôl láthattam a sziporkázó csillagokon át. A Vénusz planéta után még egy sor más bolygó következett, egyáltalán sokkal több bolygó létezik, mint amirôl tudunk. S nincs üres tér, üresnek látott légterünk érzékszerveink hiányosságából adódik...
bab

Csilindrina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-29 22:06   
Egyik éjjel álmodtam egy furcsát. Van egy nagy szerelmem nekem. És azt álmodtam, hogy miatta zokogok. És odajön hozzám valaki, egy lány, hm, akivel egyáltalán nem is vagyok jóban, csak felszínesen ismerem, s az én kedves szerelmem, aki engem nem szeretett soha, valahogy őt szerette egyszer egy rövid ideig. De mindez nagyon régen volt.
No és álmomban ennek a lánynak sírok az én szerelmem miatt, s ő vígasztal. MILYEN ABSZURD.
Erre ma mi történik velem? Na mi?
Hát az, hogy ott volt ez a lány. És sírt. Nekem meg beurgott az egész álmom, atyaég, kész voltam. Amúgy sem bírom nézni a síró embereket. Oda akartam menni hozzá, hogy elmondjam. álmomban te vígasztaltál engem, hát most majd én téged. De nem is vagyok jóban vele! Szinte semmilyen kapcsolatunk nincs!
Hát azért csak odamentem, bár minden dörömbölt itt belül.
Mondom: "nem mondod el, mi a baj?"
Rámnéz, meglepett, de sír. Válaszol valami olyasmit, mintha én lettem volna ő. Teljesen magamra ismertem, hehe.
"Nem tudom."
És elküld a nézésével. Arrébb megyek, elfordulok. Én is sírni kezdek. Sírok, sírok, sírok.
És mi a legfurcsább az egészben? No micsoda?
Egy óra múlva látom, hogy az én szerelmem ezt a lányt vígasztalja.
Persze, hogy tovább kellett sírnom.
Ez most itt nem az önsajnáltató topic? Eltévesztettem volna a házszámot? LoL.
Csak azért írtam le, mert velem ezt történt ma, s szerintem elég furcsa.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 15:23   
Nem a legerdekesebb alom,de igen furcsat almodtam,altalaban mindig valahol utazasban vagyok.Az elmult ejjel valahol Kinaban voltam,es ahogy megeheztem betertem egy etterembe,ugy nezett ki,mint egy tibeti kolostor,nagy vastag faoszlopok,ami szurke az oregsegtol,nem korhadt,de 'aged' oreg,azok tetejen csipke faragas az oszlopban benne.
Allok a sorba,hogy asztalt kapjak enni,de hallom hogy vitatkoznak,hogy egyedul vagyok igy nem akarnak ram pazarolni egy asztalt,hanem osszeakarnak ultetni masokkal,
de ez latom,hogy a hatam mogott megy,mig varok.Es persze nem ertem a nyelvet ahogy beszelnek,de kitudom talalni a test nyelvbol,hogy mirol is van szo.
Megkapom az asztalt az egyik oszlop mellett,
de eszreveszem,hogy a padlasrol kukorica szemeket dobalnak az oszlop belsejebe,es az pordul spiralisan az oszlopon belul lefele,es mivel kis nyilas faragasok vannak az oszlop aljan is,igy nagy zajjal pordulnek le a kukorica szemek,es az asztalomhoz kozeli kis lyukon ki is omlenek,de nagy porral egyutt,mintha a porszivot forditva kotne be az ember...rajovok,hogy nem vagyok
szivesen latott vendeg ebben az etteremben es elakarnak zavarni ezzel a kis jatekkal.
Mindez kozben latom,hogy miket foznek,latok egy lovat de mint a jellyfish vagyis meduza formajaban,atlatszo a lo,csak a korvonalai latszanak,latom azt is hogy van egy nagy krokodil a konyhaban es a szakacs epp nyomja ki azt ami a krokodil gyomraban van felig megemesztve es azt kesziti el vacsoranak....

stb.....

Edgar Cayce mit mondana ra ??

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-21 23:36   
2002-09-17 17:47, Zsizel:
-
" Hallo Bab és Többiek!
én is ismerek egy ilyen embert itt a földön, itt és most!!!! Majd fogok róla irni, csodákat éltem át általa, látható, kézzel fogható csodákat. Merjek irni róla? Nem néztek hülyének?"

Zsizel Kedves, várom a leirásod, egyre türelmetlenebbül. Már tudod, hogy ebben a topikban senki nincs hülyének nézve, sôt megtisztelô, ha valaki valóban vall a vele való történésekrôl... Várom, várom leirásod, (tudom Oct. 1-ig nem vagy), várom oct. 1 után is...
Vigyázz magadra!
Babi

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 04:44   
Kedves Zsizel ,Pacsirta , Bimbi
A tény az, hogy mindig késô este vetôdök haza, irok a Forumba, majd másnap rettegve nyitom ki, hátha valami nagy butaságot irtam le véletlenül... Hát igy megy ez Azonban ma korábban itt vagyok, elolvastam irásaitokat, s igen nagy boldogság telepedett a lelkembe! Zsizel kedves, elôbb a Te gondolataidra reagálnék. Azt tudnod kell, hogy a saját személyemet semmiképpen nem szeretném elôtérbe állitani. Rajtam kivül itt még nagyon sok igen értékes ember van, akiknek irásaiból tanulok, s szégyenkezve kellene elkullognom egy idô után, ha a Fórum adta lehetôséget arra használnám, hogy valamifajta varázslatos személyként próbálnék kitünni. Nem en vagyok az egészben a lényeg, hanem a gondolatok, amiket átadhatok. Becsülettel megpróbálom leirni mindazt, amit ugy érzek,hogy mások hasznára válhat valamilyen formában. Ezen kivül olyanokat is leirok(velem megtörtént furcsaságok ), amikre én magam nem találok épkézláb magyarázatot, talán közösen eredményesebbek leszünk...
Az üzenetek máris ott vannak minden irásomban, s ez a késôbbiekben is igy lesz. Most,ebben a pillanatban kifejezetten Neked irok le valamit. Zsizel Kedves! Ezek a magasabb s alacsonyabb szintek, amikre gondolsz, nem léteznek. Egyszerüen agyi fikciók, mint sok minden más világunkban.Nincs magasabb szintü ember, s nincsen alacsonyabb szintü. Hanem csak egyszerüen lények(emberek) vannak, akik bizonyos, saját életmissziót igyekeznek betölteni,sajátos, csak rájuk jellemzô utjaikon lépkednek.Ez lehet többé kevésbé kiteljesedett, sohasem befejezett, de mindig meghatározó.Aki utja elején tart, s esetleg botladozik, annak segitenünk kell,(Ez Életünk Fô Feladata, Ez által Teljesedik Ki Utunk!), mert Egyek vagyunk, szüntelenül változó formában megjelenô apró fogaskerekei a Világmindenségnek.
Amit Te magasabb szintnek nevezel, az lágzóan égbeirt szenvedések s alig elbirható örömbe hullások egymásba való átégésének következménye, amik egy nap magasrendü ideák átitatódása s a Tüz Valóságos Érintése által átégetik az emberi szellemet, beolvasztják az EGO-t a Világmindenség mindent átfogó rendszerébe.
Mindenki eljut idáig, minden egyes individumnak el kell táncolnia saját, csak önmagából kiinduló,csak reá jellemzô, önmaga alkotta, örvénylô táncát, hogy egy nap felemelhesse belsô tekintetét,s meghetessen egy mérföldet 'elôre'...
11 éve 'járok tudatosan e szük ösvényen. Elôtte is jártam, de nem tudtam róla.Elôbb történések által bevezetôdtem,késôbb találkoztam a leirásokkal is.
Hogy médium vagyok e? Már multkor utaltál erre. E szónak számomra negativ töltése van,amit nem tudok megsemmisiteni.Médium az, aki feltétel nélkül alárendeli akaratát valami ôt meghaladó erônek.Talán mást tartalmat fednek szavaid...
Alapvetôen Kedves Zsizel a boldogságerôk szabadultak fel bennem szavaid nyomán... Köszönöm Neked .
A másik nagyon kedves meglepetés Te vagy Kedves Pacsirta! Hiszen mindannyiunkat titokban hatalmába kerit a félelem, hogy talán kinevetnek bennünket irásaink nyomán. De nézzük csak! Mint minden másnak, a félelem gyötrelmének is van antitoxinja Méghozzá az imagináció, a képzelet Fônix szárnyu sasmadara, melynek mindent elsöprô fényereje van.Elképzelem, hogy két év mulva minden egyes emberfia, aki olvassa irásainkat, a kisagy irányitása alatt lépéseket tesz belsô gyémántja felfényesitéséhez. E gondolatsorral fényes fonálra füztem minden részletét félelmemnek, ad absurdumra juttattam, kilugoztam nevetségességtôl való félelmem ilyesztô tartalmát. Igy kell valahogy megbirkozni minden napjaink kényszeritô félelmeivel is, antitoxint lehelni fenyegetô erejébe, hogy elveszitse erejét, s akcióképességét.Ezt azzal a bizonyos Bátorság-gal tesszük meg, mely velünk született, mely önvalónk belsô Mágusává avat bennünket, s Lehetségessé változtatja a Lehetetlent ...
Az emberi 'hullámhosszra' való ráállitódás egy olyan tény, melyet ma már a tudomány sem kérdôjelez meg. Az ember agya egy közvetitô, konvertáló készülék a 'világok' között.Bár az agy jelenlegi sürüsége akadályoz bennünket, hogy e mágneses 'konvertáló készülékkel' szárnyalhassunk ahogyan az régen lehetséges volt (Atlantisz,MU), de mint tudjuk a Létezés s fejlôdés egy egymásból alakuló, soha meg nem szünô folyamat, remélhetôleg egy nap eljutunk oda, hogy a science fiction egésze bevonul ünepélyesen az elfogadott tudomány felségterületére s amirôl ma csak képzelgünk,az mind a megtapasztalható, hivatalos tudomány rangjára emelkedik...agyunk funkcionálását mi magunk leszünk képesek teljes mértékben uralni.

Hatalmas belsô megfigyelési képességed van, mely automatikusan felismeri az azonos-; vagy külön nemüt. Ez a 'tudás'azok képessége, akikrôl legutóbb irtam. Egy ember, aki ilyen hatalmas képességgel bir, az belelát a másik 'véredényeibe', osztályozni tudja a másik ember belsô emberi tulajdonságait,lelki/szellemi állapotát, sôt következtetni tud reakcióira, ellenreakcióira. Vigyázz e hatalomra kedves Pacsirta, nem sok emberfiának adatott e képesség. Használd önmagad, s mások javára...

Kedves Bimbi Hasonló dolgokról irtál, hétvégén talán tudunk majd beszélni is errôl, ird meg melyik idôpont lenne számodra alkalmasabb, megpróbálok Hozzád alkalmazkodni.
Szeretettel: Bab

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 04:20   
Jooooo bimbike En mit almodjak meg neked?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 02:54   
Kero,figyely csak ha en megkapom azt a nyeremenyt amiert jottem Amerikaban akor adok neked belole anyit kifizezsd a mortgagedat
Edig csak az 5 szam jot ki a 6 -bol amiota it vagyok, es akor a Jackpot 11 Millio volt!!!!(majd be estem a B*diba mikor lattam az 5 szamot az ujsagban) de meg probalkozom

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 02:43   
bimbike legy oly kedves es almodj nekem 760 ezer dollart es egy kifizetett mortgaget is.

Ezer koszonet

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 02:30   
Az hogy iranyitanni tudtam almomat, igen velem is megtortent.Ami erdekes nalam aza hogy amit almodok szinte valosagra fordul rovid idon belul , van amikor masnap, van mikor 2 het van mikor egy honap vagy evek.Tudnak ere boven adni peldat ami mind edig megtortent.
Valahogy nem tudom meg magyarazni de van sokszor mikor borzasztoan at elem almaimat es tudom arol akirol almottam bajban lesz vagy valami tortenik majd vele.Jot is tudok mondanni nem csak a rosz jon elo almomban.
Azt hogy erzed milyen az iletto akivel beszelsz , tarsalogsz, en is eszlelem tudom kitol ovakodjak , tudom ki a gyenged.

Bab,it jon az a masik erzes amirol szeretnek beszelni egyszer veled

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 22:24   

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 20:43   
Kedves Bab,
tulajdonéppen már rég otthon lenne a helyem, de volt egy rendezvény az egyetemen, és utána még ujra bejöttem az irodámba, hogy benézzek a MON-ra, hogy mit irtál Te. Emlitetted e TE "fejlödési" folyamatodat ezen a területen, ez nagyon érdekel. Meg az "üzeneteket". Tudom és érzem, hogy van üzeneted számomra. - Nagyon sajnálom, hogy e-mailen keresztül megbántottak. És azt is megjegyzeném, hogy aki ezt meg merte tenni, az nagyon alacsony szellemi és lelki szinten mozog. Mert ha nem ért egyet e témával vagy nem érdkeli, akkor ne olvassa el ezt a forumot és ne szóljon hozzá!!! De a másikat megbántani? Remélem, az illetö olvassa szavaimat! Szégyellheti magát. Mert Te egy megbántó szót nem irsz le! - Nem válaszoltál arra, hogy médium lettél-e, és milyen formában??
- Egyébként anyósom egy abszolut földhözkötött valaki, és mégis rendkivüli érzékenységgel rendelkezik. Ha a TV-ben például tüzet mutatnak, érzi az égett szagot. Meg bármi már program van, ami jellemzö szaggal összeköthetö, a szagát mindig érzi. Ébren, tehát nem alszik. - Holnaptól okt.1-ig nem tudok benézni. De nagyon várom mindenfajta leirásodat. Olyan csodálatos a szókincsed, ez is azt bizonyitja, hogy Te magasabb szinten mozogsz lelkileg, mert a hétköznapokban igy nem beszélünk. Kérdezném, mikor, mennyi idö alatt sajátitottad el ezt a széleskörü tudást ezen a területen? - Nem csoda, hogy engem annyira érdekel ez a téma, hiszen Roland, szeretet férjem hirtelen meghalt, karácsony elött egy héttel, most lesz 7 éve. Egyszer láttam öt az utcán, két autó között állt, tölem 3 lépésre. Barátokkal álltunk ott, tehát ök is észrevették, hogy én most hirtelen valamit/valakit látok. Ök nem látták. -
Egyelöre ennyit ... Azért ide irtam, hátha másokat is érdekel. Talán másnak is vigasz, hogy a lélek él tovább ... - Remélem, kedves Bab, hogy még nagyon sok midnent át tudsz adni nekünk, én nagy szeretettel és örömmel várom!
Ölellek Zsizel

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 17:02   
2002-09-18 10:33, ecet:
Ecet Kedves
Uj valoban nincs, több ezer éves gondolatok fölött meditál a világ, s egyre intenzivebben... (Tanulási folyamatunk is pusztán emlékezések sorozata...)

Az gondolatátadás célja mindig meghatározó, s a célba igyekvô UT hordozza a 'kulcsokat'.
Mit gondolsz Kedves Ecet, nekünk akkor most, itt a Forum lapjain le is kellene zárnunk minden felmerülô gondolatot? Ha valóban tanulni születtünk ebbe a világba, akkor most engedjük el egymás kezét, ne adjunk át egymásnak semmiféle eddig megszerzett tapasztalatot, információt? Szerezze meg magának mindenki önállóan, mindenfajta segitségnyujtás nélkül..., ha tudja... ?
Sokszor egy könyv, egyetlen mondatában benne van minden amiért egyáltalán megiródott. Ezek egymásnak való átadására, egymás fejlôdésének meggyorsitására szolgálnának az eszmecserék...
Bár meglehet, tévedek...
Szeretettel: Bab

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 10:33   
2002-09-18 08:57, bab:
-
Hat akkor a Buddha filozofian bizony sokan reszelgettek, arrol nem is beszélve, hogy Buddha elött mar volt a Veda.

Veda: Brahmana és Upanishada, Chr. elött 1500
Siddhartha Gautama Buddha szül. Chr. elött 563-ban, meghalt, Chr. elött 486- ban
Jesus Christus szül. 8 vagy 4 ben, meghalt 30-ban
Mohammed született 570-ben, meghalt 632-ben

Nincs uj a nap alatt

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 08:57   
Nem csak ott Kedves Ecet Hasonló megfogalmazásokat találhatsz a Taoizmusban, a Zoroaster hitvallásban, Mohamedán hitvilágban, a Vedikus-; a Rozsakeresztes s Aranyrozsakeresztes filozófiában, a Sikh leirasokban, ezekrôl ir a Mormon hitvilág, az ôsrégi Arvisura, az Ujszövetség, a Gnosztikus törekvések, a Grál legenda, az Ezoterika, a Teozófia kiadványok, a parapszichológia és még sorolhatnám... Errôl beszélnek évezredek óta a legendák, a Fénnyel, a Szeretettel, az ember emberibbé tételével foglalkozó minden megnyilvánulás.
üdvözlettel: Bab

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 07:40   
2002-09-17 08:44, bab:
-
Kedves Bab, a hozzaszolasod nagy vonalakban a buddhista tanban Anatman-, Anitya-, Dukkha-, és Samsara néven ismeretes fogalmak leirasa
Üdv. (eZ)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 05:48   
En is mindig szinesben almodok

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó