2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Szomorú hír Nagykanizsáról
Új topik indítása   Üzenet küldése
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 13:00   
Pista bacsit szemelyesen ismertuk mi is. Szerencsetlen eset ha valaki ebben a korban, jo egeszsegben egy auto segit a masvilagra. Sajnalom az ismerosotoket.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 22:11   
Kedves Majci!

Most jutottam hozzá elolvasni a topikokat néhány napos távollét után.

Szomorú hírt küldtél. Bár nem ismertem személyesen az elhunytat, de Veletek érzek szomorúságotokban.
Ôrizzétek meg emlékét a szívetekben.

Eszembejutott egy tragikus azonosság.
Nekünk, az ittélôknek ismert, tisztelt és szeretett Rácz Pista bácsit is közlekedési baleset vitte el, 90 éves korában.
Az Ô helyébe sem tud lépni senki, egy ûr maradt utána.

Gondoljunk RÀJUK szeretettel!

majci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-04 21:07   
Szomorúan értesítelek Bennteket, hogy a mai napon Kovács Károly barátunk, aki a Magyar-Finn Baráti Kör alapító tagja, tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Kerékpározás közben, amikor Nagyrécsére tartott, egy kamion elütötte.
A közismert Karcsi Bácsink, január 2-án lett volna 80 éves. 1986. január 15-én találkoztam vele először, amikor baráti körünk alakuló ülése volt és így ő is alapító- és vezetőségi tagunk is volt. Finnországon négy helyen élnek barátai, akiket többször is meglátogatott. Néhány évvel ezelőtt két finn barátjával résztvett egy négy napos gyalogos túrán az Urho Kekkonen Nemzeti Parkban. Az itt összegyüjtött élményeiről külön előadásban is beszámolt körünk egyik programján.
Korábban festményeiből kiállítást rendezett Finnországban, Oulu városában, melynek anyagát az ott működő szociális otthonnak ajándékozta.
Nagyon szerette Finnországot, a finn tájat, a finn embereket és finn barátait. Ezeket a festményein sokszor megörökítette, csak úgy mint ceruza vázlatain. Finn barátait már elektronikus úton értesítettem tragikus haláláról.
Az okozta halálát, amelyet egész életében nagyon szeretett, a kerékpározás.
Sosem feledjük vidám életszemlétet, hegedű játékát, örök optimizmusát.
Köszönjük ezt Neki és hiányozni fog mindig!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó