2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Ki hogy tölti a Karácsonyt? Család, barát, egyedül?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-15 16:45   
2013-12-07 21:59, Valeria:

Kivanom, hogy az iden is egyutt tudjatok unnepelni.

Köszi Valika!
A következö hét közepére igérik a hazaengedését
Igy veszek mégis egy fát, hogy olyan ünnepünk legyen, amitnt megszoktunk.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-09 10:01   
2013-12-07 22:13, poe:
-

Azt hiszem mindenki úgy szeretné tölteni a karácsonyt, ahogyan Te leírtad itt. Nem hiányzik belőle semmi! Egész szereteted és hited benne van.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-07 22:13   
Nálunk már hatodik éve, mióta apám meghalt, anyukám van itt decemberben. Együtt sütünk-főzünk, mézeskalács házakat, figurákat készítünk, sokat sétálunk, járjuk az üzleteket, bámészkodunk, uszodába megyünk. Esténként filmet nézünk, internetezünk, zenét hallgatunk. A szentestét egy baráti házaspárral töltjük felváltva hol nálunk, hol náluk Belgiumban. Jó vacsora, ajándékbontás, kellemes beszélgetés, mindig ugyanaz, mégsem ugyanúgy, hiszen a háziasszony mindig ki akar tenni magáért, és valami újjal, váratlannal, szokatlannal rukkol elő. Vagy az étel, vagy a díszítés, tálalás, néha mindkettő meglepetés.
Karácsony első és/vagy másnapján meg szoktunk hívni egyedül élő személyt az asztalunkhoz.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-07 21:59   
2013-12-07 16:46, bovi:

nagyon jó lenne ilymódon ünnepelni az idén. is!

-

Kivanom, hogy az iden is egyutt tudjatok unnepelni.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-07 16:46   
Ha az lenne a kérdés, ki hogy szertné tölteni a karányonyt, arra tudnék válaszolni:

Nagyon jó lenne, ha párom is velem lenne és nem a kórházban!
Fánk mindig volt eddig, de most még nincs tervezve.
Annak dacára, hogy csak ketten vagyunk, nagyon ünneplösen töltjük a szentestét.

6-kor lemezröl harngszó azután vacsora és hozzá lemezröl a hiszekegy , után a szózat.
Sok német karácsonyi dalunk van szalagon. Nem nézünk tv-ét. Emlékeket idézünk fel sok évre visszamnöleg.
Magamkészitett krémes az utóétel.
Mindezt nem untuk meg az elmúlt 55 év alatt, nagyon jó lenne ilymódon ünnepelni az idén. is!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-12-20 15:39   
Aldott Karacsonyt es Bekes Boldog Ujevet kivanok minden kedves MON tagnak.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 15:40   
Mindenkinek bekes karacsonyt kivanok!

Hozzam vendeg jon Magyarorszagrol, igy egy kicsit mas lesz a kari az iden. De nagyon varom mar.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 15:14   
Amadeus,
Milyen jò neked!! Hàt kellemes karàcsonyt Mo-gon, kivànok neked.
De mi is megyünk haza, majd januàrban.

Exfórumtag1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 11:21   
Mi a szentestèt itthon tòltjùk, szùk csalàdi kòrben, csak mi 4-en.A templomban szentmise èjfèlkor, a gyerek is szerepelni fog.Hètfòn anyòsèknàl ebèd-vacsora.Mindenkinek kìvànok ezentùl Kellemes Karàcsonyi ùnnepeket!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 07:38   
Nem szivesen megyek télen hosszú útra, de miután hóesés nem várható, megyünk MO-ra karácsonyozni.
Reggel indulunk, mindenkinek kellemes, békés ünnepeket!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 05:57   
En nem usztam meg marmint a fözöcsket de nem baj.Az unokam azt mondta mar csak kicsit kell aludni es talalkozunk

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 04:00   
Én a szomszédban, lányom őnagyságánál töltöm a szentestét.És a vasárnapi ebédet is.
Megúsztam a főzöcskét, hála az egeknek

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 23:40   
Bovi,
Nàlatok legallàb ott van veled a pàrod szent estèn, de kèpzeld az èn pàromnak èjszaka be kell mennie dolgozni. Èn tènyleg egyedül maradok.

Da azzal vigasztalom magam, hogy ilyenkor jol lehet keresni(naja, ez nem vigasz), ès egy jòt fogok tèvèzni.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 21:24   
Mi itthon egyedül:-(
Igy van ez már 47 éve, de soha nemfogom megszokni.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 21:14   
Mi itthon töltjük, de jön majd a Weihnachtsman (az olyan mikulásféle, na de hát Jézuskás jelmez nincsen )

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 18:36   
Mi csak ide a szomszédos Belgiumba, egy baráti házaspárhoz, szentestére.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 17:34   
Na gyerekek, sokan utaztok elfele.
Áldott karácsonyt mindenkinek!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 21:51   
Poe, de jó, hogy Te tudtad!

Akkor majd valamikor biztosan jön Rzsike is.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 20:44   
2005-12-26 18:13, OMGI:
hogy az idôjárás Rzsikének még az utókarácsonyát is elronthatja. Ha a párja valahol a hó rabságába jutott, még továbbhalasztódik az Ô ünnepük!
Szurkolok nekik, hogy ne így legyen.

Szerencsére nem így történt. A férjúr tegnap este hazaért azóta Rzsike nem látható

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 18:13   
Kedves MON társak!

Lassan kifelé bandukolunk az ünnepekbôl, remélem mindenki kellemesen, úgy tölthette, ahogyan azt elképzelte elôre.

Ma híreket is hallgattam már, és szomorúan láttam, hogy az idôjárás Rzsikének még az utókarácsonyát is elronthatja. Ha a párja valahol a hó rabságába jutott, még továbbhalasztódik az Ô ünnepük!
Szurkolok nekik, hogy ne így legyen.

hegyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 15:59   
Kedves novikati!
Remélem,hogy nem vagy annyira egyedül mint elöször jelezted!Tudom ma otthon vagy a chaten szoktunk dumcsizni.Én jeleztem neked az elöző napokban a problémámat a fórummal.
Remélem a nagymamád jól érzi magát a tér környékén!!!
Majd 1-2 nap múlva már minden ok lesz itt is.
Addig is kivánok neked Békés Karácsonyi Ünnepeket Pestről.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 14:32   
En is az unokaimmal vagyok hetfoig, akkor utazom vissza az otthonomba. Csodas napokat toltok veluk, reggel bemasznak az agyamba es meselnek. Nagyon aranyosak, mint afele negy evesek. A fozes is az en dolgom, de az sem baj, hiszen otthon alig fozok, igy legalabb gyakorolom a tudasom, bizonyitom, hogy meg nem felejtettem el fozni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 11:54   
Jutka lányomnál és Eszke unokámnál töltöm a ma estét, holnap ők jönnek hozzám. Ez így nagyon igazságos, miért csak én süssek-főzzek?
A kicsike öltöztetőbabát kért tőlem Karácsonyra, tehát napokig vagdostam a papírt.
Sikerült a baba, meg a garderób, még székely ruhát is fabrikáltam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 10:36   
En az utolso lehetoseg ele teszem az X-et, par napos fuggetlen ferfikent. Jo lesz ismet megszokni, egyebkent az egyedul sem eppen olyan egyedul - legalabbis nem erzem ugy.

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-22 23:25   
Mi harmasban töltjük.
A fiam a férjem és én.
De nagyon szép lesz
Elhoztunk Norvégiából másfél bőröndnyi ajándékcsomagot. Összesen van kb 25.
(Az OMGI-é is itt van ám)
Már ugy várom a csomagbontást, mint egy gyerek.
Norvég menűt eszünk, (szivesen) de magyar CD-ről szólnak a dalok. A karácsonyfán lesz norvég és magyar zászló.
És a kávéhoz beigli lesz.
Első napján töltöttkáposzta lesz, 2. napján ujra novég a menű.(lutefisk)

Szilveszterkor vegyes

Hát igy néz ki egy vegyespáros karácsonya

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-22 23:19   
OMGI!!!
Nagy voltál...! és hogy eszedbe jutott ilyesmi..
Nagyon rendes tőled.

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-22 20:07   
Minden evben nalunk unnepeljuk meg a karacsonyt, ez azt jelenti hogy 16 szemely, kezdve a dedmamatol a legkissebbig a kisunokamig. A szilveszterezs szinten nalunk van.
KIVANOK MINDENKINEK KELLEMES KARACSONYI UNNEPEKET, S EGY NAGYON BOLDOG UJEVET!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-22 14:38   
Gyerekek!!!!!!!!!!!!!!
Ma délben a Duna tv-ben, a Kívánságműsorban, a következő szöveget olvasták be (amelyet aztán nóta követett):

"Edesanyam, aki betöltötte a 85. eletevet a legnezebben a maganyt viseli annak ellenere, hogy gyermekei, unokai, dedunokai a közeleben vannak, törödnek vele és gyakran talalkoznak is. A karácsonyi asztalt -nélkülünk- 4 generació, 17 ember fogja körülülni.
Sokszor eltöprengek, milyen nehez lehet azoknak, akiknek még a közelukben sincs senkijük.

Ezert gondoltam arra, hogy a vilagban élô, barmely okbol szetszorodott magyarsagnak, az internet jóvoltabol született MagyarOnline.net közel 6000 tagjanak ezuton kivanjak bekes, boldog karacsonyt es unnepeket!
Az uj esztendöre pedig jo egeszseget kivanok azzal, hogy sose érezzék magukat egyedül, a MON-on mindig van valaki, akivel szot lehet valtaniakar ejjel, akar nappal, és magyarul.
Ugyanezeket a jókivansagot szeretnem termeszetesen küldeni a hataron belül elöknek is."

A szerző természetesen OMGI.
Köszönjük!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-22 12:35   
Idén dec. 23-28. között ismét Budapesten ünnepeljük a karácsonyt. És mert ez tavaly jól bevált, megint szállodába megyünk, de sokat leszünk együtt a családdal. A Szilvesztert pedig baráti körben otthon fogjuk tölteni Berlinben.

novikati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 19:24   
Egészen a tegnapi napig úgy volt, hogy egyedül leszek Szenteste.
Először úgy voltam vele, hogy TV-zek, aztán úgyis elalszom. De később belegondoltam, hogy milyen rossz is lesz nekem egyedül.

Óriási szerencsém, hogy végülis nem leszek egyedül!
Legalább Szenteste nem...

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó