2018. október 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Ki hogy tölti a Karácsonyt? Család, barát, egyedül?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 11:01   
Most kaptam egy hírt, hogy Valaki itt közülünk egyedül fogja tölteni a karácsony estét!

Itt üzenem, hogy ahogyan korábban írtuk, Mi itt vagyunk, Senki ne érezze azt, hogy teljesen magára van hagyva.

Az Élet néha ilyen kegyetlen, de azért is vagyunk, hogy segítsünk enyhíteni a mások szomorúságát a magunk ereje és lehetôsége szerint.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-19 23:28   
Én még nem tudom mi lesz…..

OMGI, nálunk minden évben a boldog készülődést beárnyékolja az esetleges egyedüllét veszélye. A férjem munkájából adódóan soha nem tudom mikor ér haza, ugyanis ahol ő dolgozik, ott nem ünnep a karácsony.
Most megint nem tudom mi lesz... készülődök, sütök főzök, feldíszítem majd a fát... remélem azért szombaton estére hazaérkezik. Különben van egy megállapodásunk is - bár ez a szenteste magányát nem enyhíti – mi akkor tartjuk a karácsonyt amikor ő hazaér. A fiam már tavaly sem töltötte velünk a karácsony estét,nem lakik már velünk, szíve választottjával töltötte az estét. Ketten voltunk a párommal szép csendesen, de legalább együtt, ami nekem a legszebb ajándék. A karácsonyfa alatti ajándékok a két nap alatt azért elfogynak, mert a családból sokan meglátogatnak és a gyerekek csillogó szemekkel bontogatják a jézuskájukat.

Ha esetleg mégis egyedül leszek...idejövök. Milyen jó hogy vagytok... a skype nevedet megköszönném
Visszaemlékszem, tavaly éppen karácsony utáni napon találtam rá a MON-ra.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 14:41   
Kedves karácsonyozók

Nekünk sincs gyerekünk, de mi sosem vagyunk egyedül karácsonykor. Van egy házaspár, akikkel évek óta együtt töltjük a szentestét, a másik két napra pedig mindig meghívunk 1-2 magányos ismerőst az ünnepi asztalhoz. Elvált, agglegény, özvegy akad mindenhol. "Jobb ízű a falat, ha mások is esznek..." Arany Jánosnak igaza volt.

Eszembe jut egy régi karácsony, a romániai forradalom évében. Ültünk a gazdagon terített asztal mellett, 7 kilométerre a határtól szentestén. Nem ment le a falat, hiába volt minden fölséges és drága. A határ túloldalán sötétben, étlen feküdtek az emberek, a kórházakban nem volt mit adjanak a betegeknek.
Körülszaladtam a szomszédságot, hogy másnap reggelre hozzák el, amit nélkülözhetnek. Megraktuk az autót mindennel, ami a házaktól kikerült. Kilószámra a kolbász, fél sonka, 20 liter tej, zsák liszt, lekvárok, sütemények, méz, vaj, cukor, gyümölcs, csokimikulások a gyerekeknek, ami csak befért. A párom egy másik fiatalemberrel nekivágott a határnak...
Máig is őrzöm a kórházi alkalmazott tintaceruzával írt átvevő elismervényét és köszönő sorait.
Aztán megjött az étvágyunk is.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 14:14   
Tenyleg szomoru kerdes ne haragudj OMGI !
Igy unnep elött mar felkesziteni a maganosokat hogy mi var rajuk? . Mi is kettesben leszunk az iden. De hat van ez igy is, mindazok ellenere hogy gyermekeink vannak söt unokank is. Az a legfontosabb szerintem hogy gondolatban egyutt legyunk es szeretettel gondoljunk egymasra. En talan nem kellene elmeseljem mitöl lehetne szomoru ez az unnep de ahanyan annyifele leszunk. Igy alakult, ez van . Jövöre egyutt leszunk ha lehet, ha meg nem akkor megkeressuk azt az idöpontot amikor össze tudunk gyulni es akkor örvendezunk egymasnak.
Bovikam hidd el nem vagytok egyedul mi rengeteget gondolunk ratok, gondolatban veletek voltunk, vagyunk es leszunk. Vigasztalasul csak annyit meselek hogy az anyam egyesegyedul lesz senki sem latogatja senki sem törödik vele hogy s mint van. Sok ilyen karacsonya volt mar es mint latom nem csinal problemat belöle.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 12:18   
Drága fellegvár, bovi, emi!

Épp ezekre a fájdalmakra gondoltam, -kiindulva magamból-, amiért ezt a témát megnyitottam.
Örülök, hogy megértettétek és nem vettétek tolakodásnak.
Igen, az ünnep mindenkinek mást jelent. De tudom, hogy fôképp azoknak, akik hozzászoktak a Valakikkel együtt való ünnepléshez (csendben vagy boldog gyermekzsivajtól hangosan)és ma ez hiányzik, betölthetetlen ür van a szívükben.

Ezt az ürt szeretném picit betölteni azzal, hogy Karácsony idejében is legalább a MON nagy családja együtt legyen, és beszélgessünk, figyeljünk egymásra.
Nem szabad, hogy bárki is egyedül érezze magát!
Sem a keresztény ünnepen sem késôbb.

Akit át akar ölelni a Magány sötétsége, ne engedje, jöjjön ide, biztosan itt leszünk!

Én ígérem itt leszek, és ha beszélgetni akartok, a Skype-on is megtalál. Aki kéri, adom a hívónevet.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 11:12   
Nekem ebben az évben megadta a jó Istenem hogy a kis családommal töltsem a karácsonyt.
Nagyon boldog vagyok mert ez az az ünnep amikor a legjobban érzi az ember az egyedüllétet ha nincs családja körében.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 09:48   
2005-12-18 08:49, Várady:

Köszönöm vigasztaló szavid, azt tudom, nem fogunk unatkozni, megünnepeljük szépen a szentestét minden évben. 6-kor gyertyagyujtás, harangszó, ajándékosztás, vacsora utána himnusz, szózat stb...Azután elmegyek éjféli misére, tehát kimeritek minden lehetöséget, de családot mindez nem pótol

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 08:49   
Kedves Bovi!
Karácsony egy igen meghitt... ünnep.
Mi a három gyerekünkre való tekintettel (na és a 3 unokára is) hála Istennek együtt ünneplünk. De előfordult az a gondolat is a nejemmel, hogy milyen jó lenne egyszer csak kettesben egyedül lenni otthon, vagy valahol távolban. Néha hiányzik egy kis magány. Az eleven és nyüzsgő élet után kell egy kis magány is az újra feltöltődésre.
De utána irány a család.
Bovikám ti ketten is nagyon szépen tudjátok eltölteni az ünnepeket a német tv. csatornákat átnéztem és sok szép hangulatos műsort találtam. Aztán ha egy kis hazaira van szükségetek kapcsoljatok a hazai műholdas adásokra. Van egy műsor ami élő adást ad a neten is. Csak ráklikkelsz és nézheted az adást. Gondolatban veletek leszünk mi is A MON nagy családja!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 08:39   
Kedves OMGI!
Szép és jólsikerült témát nyitottál!

Nekem a szóra krácsony, mindig összeszorul a torkom: Nem hiányolunk már senkit, mert nincs kit
Ugyanúgy minket sem senki!
Az év legnehezebb napjai állnak elöttünk, de szerencsére nem vagyok magam, férjem azzal vigasztal, hogy elmúlik ez a pár nap is, mint a többi.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 00:45   
2005-12-17 21:20, OMGI:
Hát ezek a gondolatok jutottak eszembe, készülve az utolsó adventi gyertya meggyújtásásra és a sütik elôkészítésére.
Sokaig gondolkoztam azon , hogy irjak vagy ne irjak …Ez a kerdes,vegulis,elegge szemelyes .Ugy dontottem,hogy megis megirom a sajat tapasztalatomat a karacsonnyal kapcsolatban.Talan,nem vagyok az egyetlen,akinek egy ideje a karacsony inkabb szomorusagot rejt mint kimondott oromet . Kis gyerek korom ota a karacsony ugy szerepelt a tudatomban mint csaladi unnep. Mindig orommel,izgalommal keszultunk karacsonyra es elkepzelhetetlen volt , hogy a csalad ne legyen egyutt karacsony este . Igy nottem fel es igy folytattuk akkor is , amikor mar megalakult az en kis kulon csaladom is. Akkor mar a ferjem szulei es az en szuleim is nalunk gyulekeztek minden ev karacsonyat megunnepelni . Eloszor,a ferjem szulei hagytak itt , egyik a masik utan , 3 ev leforgasa alatt … Igy most mar nelkuluk teltek el a karacsonyok es nagyon hianyoztak . Megszokni nem lehetett , de beletorodtunk …nem volt kiut … Aztan,anelkul,hogy sokaig terveztuk volna , kivandoroltunk Amerikaba es a szuleim ott maradtak. Az elso evek karacsonya orom helyett banatnak adta at a helyet …Minden karacsony este sirva telefonaltam haza , de ez nem potolta az urt … Kesobb a szuleim itt toltottek a karacsonyt velunk , ez mar jobb volt…Sajnos , nem sokaig orulhettunk . Edesapam meghalt , Edesanyamnak az orvos megtiltotta a repulest …Es … eljott az ideje annak is , hogy a felnott leanyunk Floridaba koltozott . Azota a karacsonyt hol Floridaban a leanyomekkal , hol New Yorkban a fiamekkal , de soha nem egyutt toltottuk . Ebben az evben , hosszu ido utan eloszor , itt lesznek a leanyomek is , a fiamek is velunk karacsony este , de … a beteg , oreg Edesanyammal most is csak telefonon fogok beszelni … Es , bar orom lesz a gyerekekkel egyutt lenni , a szivem megis fajni fog . Ezert , nekem nem hoz igazi oromet a karacsony…

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-17 21:20   
Nem kiváncsiskodni akarok, de hátha lesz aki válaszol, - márha nem érzitek a magánszférába való túlzott betolakodásnak.

Jómagam -szerencsére a párommal- itthon. Viszont a család többi tagjától igencsak messze leszünk. Jó érzéssel tölt el, hogy odahaza, (Mo-on)rajtunk kívül együtt lesz mindenki. Ha jól számolom, 16-an lesznek együtt 24-én délután. Mi viszont telefonon leszünk velük összeköttetésben.

Tudjátok, eszembejutott egy kb. 15 évvel ezelôtti karácsony, amikor elöször nem voltunk otthon (persze a szívem majd megszakadt!) és 1-2 percet tudtunk beszélni az otthoniakkal, mert annyira drága volt.

Meg éjszaka lógtunk a kis világvevô rádión, (az 540-es hullámhosszon), hogy a zavaros éterbe elcsípjük a késô esti híreket! Ma meg, itt van a szobában a DUNA TV, az m2 és a tányérantennával 4 magyarnyelvû rádiómûsor. Így már nem is kell egyedül lenni.

Hát ezek a gondolatok jutottak eszembe, készülve az utolsó adventi gyertya meggyújtásásra és a sütik elôkészítésére.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó