2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON - Válogatás: Olvasóink levelei - Csak olvasás
Új topik indítása  
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-16 11:47   
Olvasói levél - helyreigazítás a MON hírlevél alábbi mondata kapcsán:

" Ilona Stüberl, Bécs egyetlen magyar étterme."

Az olvasói levél (FIGYELEM - ellenőrzés nélkül közlöm):

Tisztelt Szerkesztöség!

Az állítás, miszerint az „Ilona Stüberl Bécs egyetlen magyar étterme“, eléggé valótlan!

Magyar éttermek Bécsben, információforrás WIRTSCHAFTSKAMMER ÖSTERREICH:
Piroschka, das ungarisch Restaurant; Pilvax Kaffee-Restaurant; Ungargrill...

K. u K Restaurant-Kardos; Papp-Beissl; Adlerhof; Beethoven; és még sorolhatnánk öket...

Szép napot: Bécsi Adrienn

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-08 10:04   
BALASSA JÁNOS (USA) LEVELE:

Kedves szerkesztoseg.
Nevem Balassa Janos, Delvideken szulettem Peterreven.
Amerikaban elek 1972-tol. Virginiaban, Henrico megyeben.
Keresem volna, ha be tudnanak mutatni, vagyis festeszeti munkamat, es valaki az onok honlapjan keresztul vasarol egy kepet, akkor annak ellenerteket adomanyoznam. Megtekintheto a kovetkezo oldalon.
www.festomuvesz.hu/balasa
www.painter.hu/balasa
Udvozlettel,
Janos

-----------------------

SZERKESZTŐI MEGJEGYZÉS: a felajánlást nem fogadtam el, de a bemutatás a megfelelő topikban természetesen megtörténik. Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-15 16:01   
Olvasói levél:

Tisztelt Szerkesztőség!

Engedjék meg, hogy egy számomra szomorú észrevételt tegyek. A következőt olvasom: MON Fórum - a Kárpát-medencén kívül élő magyarok fóruma. Miért? Miért rekeszti ki a magyar a magyart? Mi a Kárpát-medencén belül élők, mi nem vagyunk ugyanolyan értékű magyarok? Mi nem beszélgethetünk a máshol élő magyarokkal? Ők nem a testvéreink?

Más nemzetek tagjai bárhol legyenek a világon, összetartanak, szóba állnak egymással. Valóban ilyenek lennénk mi magyarok?

Üdvözlettel:

Ilona

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-13 15:22   
Levél az egyik MON hírlevél kapcsán:

------------------------------------

Tisztelt Szerkesztő Úr!

Ha már helyesírási témában ajánl tanácsadást, a saját hírleveléből gyomláljon néhány "tő parlagfüvet":
-- pl. stb. elé sose tegyen vesszőt;
-- ne írja nagy kezdővel a Kis kerti pad vagy a XY toszkánai kifőzdéje, Delfin jósda minden szavát;
-- ahol elé viszont vessző kell;
-- az erdélyi-magyar konyhához nem kell kötőjel;
-- magyar-holland (nem kötőjel) (hanem -- mínusz kell, mert viszonyt jelöl)
(Hirtelenjében csak ennyit!)
Szívélyes üdvözlettel: Pödör Ilona, a Borlovag szerkesztője

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 19:15   
Tisztelt Szerkesztők!
Nem tudom, hogy szívesen veszik e, ha felhívom a figyelmüket egy
helyesírási hibára.
A hírlevélben az egyik mondatban " Kedvező áru szállások ....." helyesen
az árú melléknevet hosszú úval kell írni. Melléknév képző a hosszú ú.
Persze a főnév, az áru (pl. szép a kínált áru), az röviddel írandó.
Van még a mondatban egy gépelési hiba is."hostelek", gondolom, hotelek
akart lenni.

Tisztelettel:
Dr. G. Z.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 12:03   
Előzmény - MON Hirlevél:

Kedves Fórumtagok,

Boldog Húsvétot kívánok az ezt ünneplőknek!

Üdvözlettel,
Simon Hunor

Olvasói levél:

Kedves Hunor!
>
> Talán azért külföldön se kéne elkezdeni az új
> Magyarországi megfogalmazásokat!
> Mi még ugy nöttünk fel hogy Kellemes Húsvéti
> Unnepeket kivántunk egymásnak!
> Se Boldogot nem ismertünk ,se azt hogy "aki tartja
> aki nem" meg az "ünneplöknek"
> Svédországba Húsvétot tartanak és mindenki aki ebben
> a kulturába él elfogadja!
>
> Kellemes Husvéti Unnepeket kivánok
>
> Udvözlettel Mártonfalvy Péter

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 12:00   
Egy érdekes válasz - szállodáknak küldtem médiaajánlatot, és véletlenül juthatott el a helyi önkormányzathoz:

MON szerkesztőség
Simon Hunor szerkesztő

Tisztelt Simon Hunor Úr!

Tájékoztatom, hogy ... Község Önkormányzati Képviselő-testülete 2007.április 17-i ülésén megtárgyalta médiaajánlatát, a következő határozatot hozta.
184/2007.(IV.17.) számú önkormányzati határozat
... Község Önkormányzati Képviselő-testülete nem kíván élni a MON
médiaajánlattal.
..., 2007. április 26.

Tisztelettel: ...

polgármester

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 13:03   
Nagyon kérem, hogy értékes és érdekes lapjukat ne "fertôzzék" meg szükségtelen idegen szavakkal, kifejezésekkel (pl:"A topikban ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre válaszolunk. "), még akkor sem, vagy talán különösen azért nem, mert ezel Magyarországon igen elterjedtek. Szegényítjük ezzel a magyar nyelvet és nagyon megnehezitjük azoknak a munkáját, akik itt külföldön magyar származású fiatalokat a nyelv helyes használatára (vagy egyáltalán használatára) akarjuk nevelni.
Tisztelettel
Glaser János, Montreal, Kanada

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-30 12:24   
Kedves Szerkeszto Ur!

En mar majd negyven evet toltottem Amerikaban, ahol harom diplomat szereztem; kettot orvosi vonalon. Tudom, nagyon konnyu a szavak elcsavarasa, osszevonasa. Mi, kint elok ezt megetjuk, beszeljuk, termeszetesnek talaljuk.

Sajnos a magyar nyelv Magyarorszagon is (TUDATOSAN!) el van korcsositva. Latogatasaim alatt szomoruan hallom unokahugaim, stb. rokon gyerekek magyartalan beszedet. Nem beszelve az irott mediumrol, a TV-rol, radiorol. A mai generacio professzorai megbuktak volna magyar nyelvtanbol, fogalmazasbol es minden hasonlo tantargybol az en gimnaziumomban--az en koromban. Ez a teny nagyon szomoru es karos a magyar nepre. Hisz "Nyelveben el a Nemzet"!

Jo indulatbol, minden kritika nelkul, javasolnam, forditsanak nogyobb figyelmet a magyar nyelv helyes hasznalatara; az osszevont angol-magyar szavak mellozesere. Megertem, hogy ez idot vesz igenybe es nehany kollegajuk nem is tudja, hogy helytelen magyar kifejezest hasznal.

Befejezesul egy angol javaslatot hasznalnek: "If there is a will, there is a
way". Ezt nem kell leforditanom, hacsak magyar olvasok, kik nem beszelnek angolul, kezebe nem kerul ez a par mondat.

Szivelyes Udvozlettel,

Dr. MJ

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 15:37   
Tisztelt Szerkesztőség!

Ha jól látom, mától megy majd a mozikban a Farkasok völgye - Irak. Amilyen
nagy vihart kavart külföldön a film, itthon is megérdemelne többet ennél:

http://www.habostorta.hu/hab/eszter/mozi_premier/200612/farkasok_volgye__irak

Javaslom, nyissunk társadalmi vitát róla!

Köszönettel:
Kelemen Gyula

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-26 19:14   
Tisztelt Szerkesztőség,

honlapjuknak és az elérhető információknak nagyon örülök, csak van valami, ami nagyon zavaró, mégpedig ez a haverkodó tegező stílus. Nem igazán értem, hogy Önök - értékek terjesztésére vállalkozó szerkesztőségként - miért követik ezt a sajnálatosan eluralkodó modortalanságot?! Nagyon kérem, szíveskedjenek a továbbaikban a kulturált magázódásra átállni.
Ezt előre is köszönve, tisztelettel és üdvözlettel,
dr. H. G. főiskolai tanár, Budapest

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 20:08   
Tisztelt magyaronline szerkeztösége.

Kaptam e-mailt a szerkeztöségtől, köszönöm, hogy gondolnak a külföldön élő magyarok kapcsolatokról a szülöföldön. E levél útján szeretném megkérni a szerkeztöséget, amenyire csak lehet, tudnának segiteni abban, hogy mivel hiányzik a magyar KULTÚRA a médián, lehesen látni legalább az internet kersztül magyar tv állomásokat, igaz van 3 állomás amelyt fogni - ATV, HIRTV, DUNA, ez nem elég, (a DUNA állomást lehet látni a parabola tányéron), szerintem technikailag nem nehéz, csak akarat kell a tv állomás vezetöitől. Biztos vagyok bene, hogy nagyon sok honfitársunk egyett ért velem, akiknek nincs más megoldás e témában.
Elöre is köszönöm, és kivánok jó és kellemes munkát a magyaronline minden dolgozóinak.

Tisztelettel, Mátray Jozsef

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-12 08:33   
Cs. Cs. Á. LEVELE - MAGYARORSZAG:

T. Cím!

Eötvös írása alkalmatlan vitaindítónak. ( http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=116 ) - a szerk. Nem is értem minek szánták, ha mégis értem, annál rosszabb... A világ általam ismert nemzeteinek fiai ugyanilyenek és ugyanúgy sőt még jobban - lásd amerikaiak - büszkék ennél kevesebbre is, valamint ugyanígy, vagy még jobban szapulják más nemzet tagjait. Miért olyan fontos elhitetni, hogy ez magyar tulajdonság?

Ideje lenne más írást közölni ehelyett, hacsak nem az a cél, hogy a maradék kis összetartást is kiöljék belőlünk. Ez esetben jól csinálják.

Cs. Cs. Á.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 11:06   
Valasz az elozo olvasoi levelre irt valaszomra - ugy gondolom, minden jellegzetes levelvaltasnak, igy ennek is van helye ebben a topikban.

Es a valasz:

Tisztelt Simon Hunor úr!

Amikor itt baj volt, akkor a megfutamodók ott boldogultak, ahol könnyebb volt. De új hazáról beszélni számomra azt jelenti, hogy a szülőföldjüket, a nemzetüket hagyták el. "...Szívet cserél, aki hazát cserél..."
Amikor itt 1990 után végre konszolidálódott a helyzet, akkor "idegenbe szakadt" hajdani hazámfiai szépen előkerültek és kezdtek megszólalni, azután hazaszivárogni. És verték a mellüket, hogy emigrálniuk kellett a kommunista uralom elől.
Amíg itt verés és börtön járt azért, mert valaki kapcsolatot tartott egy disszidenssel, addig ők egy szabad országban tehették azt, amit akartak, illetve amit a tehetségük és a szorgalmuk lehetővé tett.
Én gyerekként másfél évig a recski barakktábor lakója voltam a családommal. Internáltak minket annak ellenére, hogy soha semmit sem tettünk a hazánk ellen, bármilyen hatalom is bitorolta azt. Ennek ellenére sem disszidáltam a 70-es évek elején, amikor mint megbecsült szakembert öt évre egy nyugati országba küldtek dolgozni-tanulni.

A mi családunkban is volt (van) olyan, aki meglépett 56-ban, és most itt van mert ahová szökött, ott mindig idegennek tartották. Ma már nyugdíjas, akárcsak én. Neki egy, nekem négy diplomám van. A különbség annyi, hogy a külföldről küldött nyugdíja 51-szer több, mint az enyém. Főúri módon élhet, dolgoznia nem kell, hallgathatja a fű növését - ezzel szemben nekem azért kell dolgoznom, mert a nyugdíjamból nem tudom a rezsimet kifizetni.
Mégsem bántam meg, hogy nem szöktem meg, képes vagyok szembenézni önmagammal anélkül, hogy köphetnékem támadna.

Kedves rokonunk 56-tól 92-ig nem lépte át Magyarország határát, hanem az "új hazájából" szidalmazta a szülőföldjét. Most itthon ócsárol mindent, és elvárja, hogy felnézzenek rá, az idegenbe szakadt hazánkfiára, holott illene csendben maradnia.

Igaza van, sokan elutasítóak a hajdan disszidensnek számító szökevényekkel. Én csupán azt nem tűröm, hogy belepofázzanak mindenbe, még olyanba is, amit meg sem éltek. Ha egyszer joguk van itt élni, ám tegyék, de ehhez ne várjanak többlet-előjogokat és együttérzést. Ők a saját akaratukból léptek meg, mégis kettős állampolgárok lehetnek. Akiket a politika akarata szakított el az anyaországától, annak meg kuncsorognia kell a bebocsátásért. Elég gusztustalan helyzet.

Különösen gondolkodó nép a magyar:
Amíg az 1848-as szabadságharc leverése után kivégeztek 13 tábornokot, addig a forradalom egyik főszervezője Kossuth Lajos megszökött és megúszta. Az USA soha sem fogadta be igazán ezért a "nemes" viselkedéséért, erről panaszkodik is a leveleiben. Mégis az utókor magasabbra emelte a csak beszélő-lázító Kossuthot, mint az aradi tizenhármat, akik ténylegesen harcoltak a szabadságért.

Zárjuk le ezt a témát, mert aki disszidens, az úgysem érti és természetesnek tartja a saját szökést. Aki végigélte a keserves 45 évet, annak csak a szája lesz keserűbb a hazatérő disszidensek tündöklése láttán.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-20 08:28   
OLVASÓI LEVÉL:

Kérem, hogy ne küldjenek több hírlevelet.
Nem akarok arról olvasni, amivel foglalkoznak.
A Kárpát-medencén kívül élő magyarok problémái nem foglalkoztatnak, őket sem érdekli, hogy mi van velünk.
Amikor itt baj volt, akkor ők leléptek innen, mi pedig "kalandvágyból" itt maradtunk, és végigcsináltuk azt, ami ránk volt mérve. Eközben nem tapasztaltuk, hogy a Kárpát-medencén kívül élő magyarokat érdekelte volna a mi sorsunk.

Kérem, ne zaklassanak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-17 10:32   
Kedves Simon Hunor!

Meglátogattam az oldalt, és nagyon tetszett az őszinteség, ami áthatotta. Bár én nem vagyok nagyvállalkozó, mégis egy üzleti lehetőséget szeretnék kínálni Önnek. Én üzemeltetem a www.e-netro.hu üzleti portál www.bacskiskun.e-netro.hu aloldalát, ahol szívesen jelentetnék meg - poltikamentes!!! - cikkeket Önökről, ha beleegyezését adja. Egyetérzek egyébként mindenben ( pl. idézet ( az Önöké ): Eötvös Lórándt 1889 június 24-én a Tudományos Akadémia elnöki megnyitó beszédében a következőket mondta: „Az utolsó ötven évben az európai műveltség tekintetében sokat haladt előre a magyarság, de a nagy nemzetek színvonalát még nem érte el. Ezért egész erejét erre kell fordítania. "... „Vannak akik az eredeti népszokások eltűnését siratják, s van is abban valami szomorító, épp úgy, mint abban, hogy a gyermek ártatlan játékait nem folytatja férfikorában, de azért a kedves gyermeknek mégis derék férfivé kell válnia, s mi is csak azt kívánhatjuk, hogy művelt nemzet legyünk, nem pedig etnográfiai kuriozitás. " .

(...)

Tisztelettel:

Oláh Gyula

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 23:24   
NEMTUDOM HOGY TUDNAK-E SEGITENI.

PETÖFI SÁNDOR KÉZEL IRT VERSÉT SZERETNÉM ELADÁSRA KINÁLNI

DE SEHOLSEM FOGLALKOZNAK VELE' EZÉRT IROK MAGUKNAK

HA TUDNAK VALAMIBEN SEGITENI KÉREM IRJONAK

AZ EMIL CIMEM: xxx

ELÖREIS KÖSZÖNÖM

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 14:40   
Koszonom kedvessegedet! 84 eves oreg zsido vegyok itt Haifan, aki magyarul
ir es olvas - tehat a magyar maradt a kulturam, s a vilagon a Szeptember
vegen a legszebb vers.
Evenkent megjarom a pesti magyar latogatast. Rokonaim mind vegyes hazassagban elnek s
ez a helyzet barataimnal is.
(...)
A mentalitasbeli kulonbsegek ellenere is
jol jottek ki egymassal a magyarok a zsido neppel Valosaggal kiegeszitettek
egymast.
Isten eltessen az uj evben. Orommel olvasom a MON hirleveleket.
Üdvözlettel

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 14:18   
Tisztelt Szerkesztség !

Nagy örömmel köszöntöm színvonalas, kultúrált honlapjukat. Mindennél nagyobb erénye a szélsőséges politikai töltettől mentes tartalom és forma. Gyakori látogatója és lelkes szurkolója leszek a honlapnak.

Kérem ill. javaslom, hogy a nyitólap baloldalán felasorolt országok közé vegyék fel Lengyelországot is, ahol - ha nem is sokan - de azért mintegy háromszázan élünk magyarokként vagy magyar származású lengyelekként vagy magyar-lengyel állampolgárként (mint az én családom minden tagja).
Talán éppen mi vagyunk, akik a - sajnos - egyre fakuló és már csak a legidősebb nemzedékben tudatosuló magyar-lengyel kapcsolatokért néha valamit tehetünk. Mi a hivatalos formuláktól és a parlamenti ciklusonként módosuló jelszavaktól, céloktól függetlenül ténykedhetünk a hiteles és szép Magyarország kép "karbantartásáért". Honlapjuk ehhez adhat igencsak hasznos támogatást.

Tisztelettel és üdvözlettel,

Szilágyi Szabolcs újságíró
Varsó

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 14:01   
Tisztelt Szerkesztőség

Szeretném tudni, hogy elérhető-e interneten a Magyar vámtörvények, és milyen címen. Előre is köszönöm, tisztelettel:
KB
ZENTA

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 14:00   
1956ban jöttem el szeretet Magyar hazámból..azóta már sok sok év
elszált
felettem,mint truckdriver(tehergépkocsivezető)kerestem a mindennapi
kenyerem.Két éve nyugdijas vagyok..Itt ebben a kis flóridai városban
csak
tudtommal Én vagyok Magyar.Mióta szüleim elmultak azota ritkán van
alkalmam
hogy anyanyelvemet használjam. Feleségem amerikai..de amig csak
élek
ápolom a Magyar származásom.
Tisztelettel. KK

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:59   
Köszöntöm a szerkesztôség minden tagját,'szép munkát végeznek. Gyergyóban ülök egy számítógép elôtt és próbálom elképzelni, milyen lehet, ha valakinek távol a hazája. Újságíró vagyok, tévés ember, sokat forgolódom az emberek között. Itt még mindenki itthon érzi magát, de nem úgy a szórványban.
Török Magdi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:59   
Szeretnénk érdeklődni, hogy mennyi esélyünk van támogatást kapni Önöktől a XI. alkalommal megrendezésre kerülő erdélyi magyar diákszínjátszó
fesztivál (ODIF) számára. A fesztivál Székelyudvarhelyen lesz a Tamási Áron Líceum és a
Vitéz lelkek Kulturális Egyesület szervezésében.

Tisztelettel:
a szervezők nevében Szász-M. Mária

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:58   
Nagyon szep es jo, hogy magyarok akarunk maradni. Jo lenne ha megoriznenk magyar nyelvunket, szavainkat. Van mas szo a topik helyett. Mit jelent, es milyen keverten ragozott szo a " topikkal" ? Reges regen mi topisnak hivtuk a rendetlen, nem megfelelo modon oltozkodo szemelyt. Sokszor hallottam azt a kifejezest,"Ha lehet, ne baratkozz topikkal." Kernem, ha lehet, ne keverjuk anyanyelvunket mindenkievel. Eleg baj az, hogy otthon azt teszik. Eleg gazdag a magyar nyelv, nem kell nekunk a szomszedba, vagy akarhova menni,
hogy ki tudjuk magunkat fejezni. .. Tisztelettel KJ

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:56   
Iam registered but cannot enter the chat room. would someone send English
diretions to get in. I miss all my hbn friends. Koszonom..........szia.
Mary Ann

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:56   
T. Szerkesztoseg
Szeretnem tudni, hogy egy kulfoldon elo, de magyar utlevellel rendelkezo nyugdijas igenybe veheti e az ingyenes utazast a villamoson pesti tartozkodasa idejen?
Valaszukat elore is koszonom a kovetkezo cimre: ...
Kovacs Janos

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:55   
Tisztelt Cím !

Lehetséges-e a főoldalon található CHAT ikon mellett feltüntetni a résztvevők számát, mondjuk így: CHAT(32)

Az oldal színvonalas, gratulálok.

K.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:55   
Tisztelt Szerkesztoseg!

Szeretnek foliratkozni a Magyar online-netre, mivel erdekel minden, ami a diaszporaban elo magyarokkal kapcsolatos.

Koszonettel,
Richter Zsofi Finnorszagbol

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:54   
Kedves Magyaronline!

Szivessen bongeszgetek oldalikon. Sok sikert es hosszu eletet kivanok Onoknek es magamnak is, hogy sok-sok esztendon kreresztul, elvezhessem tudositasaikat.

Maradok tisztelettel: Leslie Montrealbol

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:53   
Budapestrol irtak - meg indulasunk utan:

Tisztelt Simon Úr !

Nagyon köszönöm értesíto- invitáló sorait,melyben a portál elindulását
tudatja. Elso pillanatban az az itthoni kedves szokás jutott eszembe,miszerint a
boldog szülok újszülött gyermekük megérkezését egy kártyán tudatják a baráti körrel és
a családdal, valahogy így: ,,Nagyon friss az élmény -
Alig,hogy születtem...
Anyukám! Apukám!
Írjatok helyettem!

Ne sokat! Csak annyit:
Eggyel több a létszám...
Majd ha szeretni kell-
Számítsanak énrám!,,

Biztos vagyok benne,hogy induló portáljuk az egész ,,családnak,, a Magyarságnak hasznára fog válni.Segíteni fogja a kapcsolatok ápolását úgy a világban szerteszét élo magyar diaszpórák, mint az anyaországban élok között. Engedje meg,hogy ezen áldozatos munkájukhoz sok sikert,magánéletükben Sok boldogságot,a közelgo ünnep apropóján pedig kellemes Húsvétot kívánjak.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó