2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON - Válogatás: Olvasóink levelei - Csak olvasás
Új topik indítása  
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:52   
Svajcbol irtak:

Kedves Simon Hunor! Nagy örömmel olvastam ma a magyar online net oldalait. Rendszeresen fogom olvasni az irŕsokat čs örülök annak, hogy van egy közös hatŕrontuli magyaroknak szolo "homepage". Habŕr čn önkčnt költöztem Svŕjcba, nem mindig könnyü a kčt kultura közötti különbsčget tolerŕlni, de igy, hogy ilyen sokmindent olvashatok Magyarorszŕgrol, olyan, mintha ujra otthon lennčk. A munkŕjukhoz kivŕnok sok sikert, üdvözlettel:Stocker Marianna

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:51   
Nagyszeru es gratulalok. Utanad egy nappal a Voros Katalin is kuldott egy ertesitest Rolatok a berkeley-i magyar diakok listajara. Hetvegen irok velemenyt, most Clevelandben vagyok adatgyujtesen.
Csak igy tovabb,
Gergo

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:50   
Kedves Szerkesztöség !

Szívböl gratulálok a lapnak, nagyon élvezem minden sorát és kívánok nagyon sok sikert a további munkához. Buenos Aires-ban élek és pszichológus vagyok. Minden magyart szeretettel üdvözlök és kellemes Husvéti Ünnepeket kívánok.

iglói Bihar Enikö.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-11 13:50   
WE irja, Berlin:

Köszönöm az értesítést, gratulálok hozzá, sok látogatót kivánok nektek -
nekünk. Kellemes Húsvétot, sok hímestojást és locsolót "vízbevetö hetfőn"

Tisztelettel

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:24   
Kedves Hunor!
Olvasom a MON hirlapját minden rendben van csak egy hibát találok , a hiba
nem is hiba a rendessen magyarúl beszélö embernek, az ékezetek hiányoznak a betükröl (a hosszú magán hangzok talán nem is olyan fontossak és néha nem is irja ki a gép).
A második generácionak ez nagyon érethetetlen és sokszor pár kisérlet után
feladják a küzdelmet , mert nem értik meg az olvasotakat. Ne vegye ezt birálatnak ez csak az én tapasztalatom az én gyerekeimmel akik elég jol beszélik a magyar nyelvet..
Tisztelettel
KF

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:24   
Kedves Hunor!
Köszönöm hogy elküldted ezt az írást. Mint a cikkből is kiderül, és ez az én véleményem is, valóban nagyszerű munkát csináltatok az MON web oldallal, és ezért gratulálni szeretnék. Már ez is igen szép eredmény amit megvalósítottatok, es ezután is óriási potenciált látok a részetekre a magyarság összefogásásra, a magyar kultúra megőrzésére szerte a világon.
Egy valamit szeretnék megjegyezni, ami engem zavar, hogy nem szabad politikáról beszélni a klubban, ahogy ezt egy üzenetben is olvastam tőled. Én már a Kádár időkben megszoktam hogy szabadon beszélhessek bármiről, és itt az USA-ban különösen megértettem milyen fontos hogy ilyen alapvető szabadságjogaink meglegyenek.
Ne haragudj hogy ezt felhoztam, nem akarom ezzel csökkenteni a munkátok és klub értékét.
Üdv,

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:23   
Kedves Szerkesztok!

Tetszik a MON, vegre egy forum, ahol az alaphangot a megertes, egyutterzes,
mondhatom a szeretet adja meg, nem pedig a gyulolkodes, az indulat es a
megosztottsag. Jok az elso beszamolok. Remelem nepszeruek lesznek. Sok sikert
kivanok.

HR

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:22   
TISZTELT HÖLGYEIM ÉS URAIM!
Mellékelten küldök Önöknek tíz rejtvényt. Ha fejtörőim megnyerik tetszésüket, közlik őket, és egyszerre elküldik valuta-bankszámlaszámomra mind a tíz fejtörő „összhonoráriumát", akkor alkalomadtán újabb rejtvényeket küldök majd.
SIKERES, BÉKÉS, ÖRÖMTELI, STRESSZMENTES, NAGYON BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK!
Barátságunk további ápolásának reményében,
Őszinte tisztelettel,
HS

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:21   
1. LEVEL:

Kedves Uram

En eljottem Magyarorszagrol mert szivbol utaltam azt a mocskot ami hazudozas jellemtelenseg aljassag ott folyik.!100 eberbol 120 hazudik az utca embere is nem
csak a politikusok.En idejottem ebbe a gyonyoru orszagba es nem kivanok magyarkodni.Szivbol utalom ezt a magyarkodast ami itt folyik ha ti magyarkodni
akartok mejetek haza ne itt magyarkodjatok az ausztral dollarbol mert itt konnyu.Kibicnek semmi sem draga.Gusztustalan amit itt a magyarok muvelnek es ezert tart ott Magyarorszag is ahol van mert itt is egymast feljelentik irigyek egymasra stb ott folytatjak ahonnan eljottek magyarorszagrol.En Ausztralnak vallom magam mert nekem mindent Ausztralia
adott magyarorszag csak a szart es a megalazast.Ezert megkerem soha tobbe ne kuldjon nekem E mailt a Magyarsagrol mert ha csak tehetem elkerulom oket.
ugyszinten.Tisztelettel Thomas

2. LEVEL - az elozore kuldott valaszomra:

Kedves Uram

Azt gondolom meg kell kovetnem ont mert on egy intelligens uriember,azt gondolom ha az itt elok is ilyenek lennenek mint on akkor szivesen lennek kozottuk mert tudnek tanulni mint ontol is jelen esetben.Tudja en csak ot eve elek itt es azt a sok rosszindulatusagot amit itt tapasztaltam sajnos nem tudom elfelejteni.Bocsasson meg nekem elozo levelem
hangveteleert de en meg otthon Mateszalkan sem talalkoztam olyan bunko faragatlan parasztokkal mint itt.on viszont jo lecket adott nekem milyen egy intelligens magyar ember,ennek szivbol orulok es nagyon oszinten kivanom onnek hogy a jo Isten aldja
ont es csaladjat ha van.Tudja sok ilyen ember kene mint on.Tudja engem naponta bombaznak innen Ausztraliabol hulye E mailekkel es ismerem az illetoket milyen rosszindulatu osszeferhetetlen alakok.

Gondolom Onnel sem kulomb a helyzet mert a magyarok mindenhol azt keresik hogy acsarkodjanak.Dolgozom Auszralok kozott es mindig
azt keresik hogyan segithetnek nem azt hogyan kritizaljanak.Ez a nep csodalatos bekeben elt meg az Europaiak nem jottek ide es nem csinaltak rohanast versenyzest a munkahelyeken stb.Volt egy nyugodtan elo nep es az keleti regio nepei idejottek es ez a ki ha en stilus teljesen felzaklatta a bekes Ausztral embereket akiket szinten rakenyszeritettek a rohanasra.Mire jo ez mit akarnak a keleti emberek bebizonyitani hogy letudjak dolgozni az itt eloket.Micsoda marhasag ez.Orulok hogy valaszolt a levelemre minden jot onnek es orulok hogy megismertem.Tisztelettel

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:18   
Erdeklodve nezegetem a MagyarOnline hirleveleit. Valtozatos, erdekesnek igerkezo es sokfele erdeklodest szambavevo ajanlatokkal mutatkoznak be. Varom a folytatast es nagyon remelem, hogy a kesobbiekben sokkal nagyobb odaadassal veszik figyelembe a "Helyesen magyarul" jelszonak is beillo temakort. Nem a szuksegbol elsajatitott technikai kifejezesek ellen emelek szot, hanem a foloslegesen hasznalt (es fulbantoan kifacsart) idegen szavak miatt tiltakozom. Hiszen, ha valamire van megfelelo magyar szavunk, akkor azt kotelessegunk hasznalni, lasd: tema, temakor, tartalom - nem pedig topik, topikok, topikokbol; tarsalgo, beszelgetes, cseveges - nem chat, chatelot, chaten. Amikor azt probaljuk targyalni, "Hogyan maradjunk magyarok?" - szerintem ugy, hogy szivunkon viseljuk megmaradasunk egyik legdragabb kincset es legfontosabb eszkozet: anyanyelvunket.

Tisztelettel,
SAE

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:17   
Tisztelt Simon Ur !

Sajnos csak most volt alkalmam - valoszinüleg sajat hibambol - az Önök E-mail szolgtatasanak "valodi" cimzettjeit megismerni, t.i. azokhoz szolnak, akik "szabad akaratukbol, vagy kenyszer hatasara (?)" kivandoroltak Magyarorszagrol.

1./ En mind a mai napig magyar allampolgarkent külföldön (Nemetorszag)
tartozkodom. Magyar utlevellel es magyar - 93.000 m˛ - es - tudattal.
(T.i. a magyarorszagi arvizi karok jobban sziven ütöttek, mint a Nyugat- europaiak, mivelhogy - legyen akarmilyan kormany Magyarorszagon – azok helyrehozatala, a karok kijavitasa sokkal, sokkal nagyobb aldozatot követel mint a nyugatiaktol...)

2./ Egyre inkabb ugy erzem, hogy külföldön a "magyar-magyar" mar nem igazan
szamit a helybeli diszpora tagjanak, csak az aki "kivandorolt", vagy az, aki a Törtenelmi Magyarorszag leszakitott reszeröl szarmazik !!
(A kenyszer szot nem igazan ertem a kivandorlasnal, csak az 56-osok börtön/ akasztofa elöli kimeneküleset !! A 70-es 80-as evekben mar nem "kergettek" ki senkit sem, legfeljebb az ment, aki a jobb megelhetesben bizott - altalaban nem hiaba -.)

3./ Magyar allampolgarkent kivanom es kivantam hazamat külföldön (nem csupan a jelenlegi lakhelyemen, hanem barmerre a vilagban jarva) nepszerüsiteni. Ezt kötelessegemnek ereztem a rendszervaltozas elött is !! (Függetlenül attol, hogy az 1990. elötti kormannyal, parttal, politikaval nem ertettem egyet es mint ilyen parttag SEM voltam ! Sem "kenyszerböl", sem "szabad akaratbol"!)

4./ Tekintettel arra, hogy külföldön rendkivül rossz tapasztalatokat szereztem hogy a kinnt elö magyarsag egyes tagjai a korabbi "enjüket" meghazudtoljak, megvaltoztatjak, igy nem is kivanok/kivantam aktiv szerepet vallalni egyik külföldi magyar (?) szervezetben, klubban sem.

Fentiek miatt kerem sziveskedjenek törölni cimlistajukbol.

Üdvlözlettel

SL

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:16   
Tisztelt szerkesztö,

Köszönet az "AUSZTRALIA: Nem minden papsajt..." cimü Wetherellne Szent-Ivany Ildikorol szóló cikkért.

Nagyon sok Ausztráliával kapcsolatos kérdésemet megválaszolta és valóban érdekes módon, egy család történén keresztül ábrázolt egy kultúrát ill. sokak számára vonzó kontinenst.

GG

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:16   
Tisztelt Szerkesztoség!

Megleponek és aggasztónak tartom, hogy a fenti néven meghirdetett magyar nyelvu lapjukat egy nem létezo, ékezet nélküli helyesírással adják közre. Ez a hanyag megoldás éppenséggel ellenkezik a hírlevélben meghirdetett elvekkel és célokkal: ébren tartani a külföldön élo magyarok nemzeti és nyelvi tudatát.

"A magyar kozossegem es en! -- Mit jelent magyarnak lenni?" - szól a pályázati felhívás. Nos, röviden válaszolok rá: mindenekelott tiszteljük anyanyelvünk helyesírását, akkor is, ha a feleslegesnek látszó ékezetek nem szerepelnek az angol írógépen. Különben is, hol van már az írógép; a számítógépen minden betut, jelet meg lehet szerkeszteni, sot létezik kész
magyar billentyuzet-program is. Javaslom beszerezni.

Tisztelettel: BJ
Budapest

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:12   
Ez csak egy mezei jelzés, hogy felfedeztelek benneteket!

Bravo..ez nagyon jo ez az amire sokan vártak...a minap néztem a Duna TV magyar adását a heti hirekben itt egyszer egy héten van egy rövid össze foglalo az el mult hét otthoni eseményeirol.30 percben. Ahol meg emlitették a web cimeteket! Na meg is kerestem és csk ujra szeretném meg köszönni a szervezeteteknek azt hogy voltak emberek akik vették a áradságot o az idöt meg az energiát, hogy ezt létre hozzátok. Még egyszer sok sikert valamint sok kitartást a problémák megoldásához valamint az akadályok elháritásához amik biztossan voltak no meg lesznek is de biztossan sokáig fog ez a web lap menni ! További sok sikert ! Nem akarom Szálasit idézni mert egy negativ person volt de ide illik amit mondott hogy: Kitartás!

csak innen a szomszédbol.... A. L.

PERTH/Wetern AUSTRALIA

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 11:10   
Akkor par korabbi levelet felteszek, valogatas az elmult harom ev olvasoi leveleibol. Szandekosan markansabb fogalmazasu leveleket is kozlok - hogy hogyan latnak minket, viszont nem vitatopik, szerzoik nem MONtagok.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 19:19   
MON - Válogatás: Olvasóink levelei

Egy kicsit szemezgettem az eddigi levelek kozott - ezeket kozlom, erdekes olvasgatni, visszatekinteni, elolvasni, hogy mit gondolnak rolunk olvasoink.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó