2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar média
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 16:47   
2009-11-23 12:33, olajozott:
-

Kedves Tibor,

kicsit csúsztatsz.
A korábbi javaslatod, és a válaszom, melyre hivatkozol az alábbi topikban olvasható:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=37&forum=70&563

Részlet a Te javaslatodból:

"A Szerkesztőségnek javaslom, hogy gyűjtse össze a világ magyar nyelven megszólaló rádió-és tv-adásait a hozzáférési adatok feltüntetésével! A 2000-es évek elején készültek ilyenek (pl.Hullámvadász), de az utolsó 2003-ban jelent meg! A Radio.lap.hu jó támpont, de az sem teljes, és az alapvető adatok (pl. frekvencia, adásidő, online vagy hagyományos műsorszórás, webrádió, stb.,) onnan is hiányoznak!"

A válaszom:

"Kedves Tibor,

köszönöm a javaslatot, de jelenleg nem szerepel a tervek között, kevésbé érzem a MON profilhoz illőnek (azzal együtt, hogy hasznos információnak tartanám magam is)."

Mint látható, a felvetésedre adott válaszom, a teljes kontextus más, mint amit a Te itteni felvetésed sugall.

És a lényeg:
- a MON alapvetően nyugati magyar oldal, a profiljához elsősorban az ezzel kapcsolatos információk közlése, valamint ehhez illő tevékenységek kapcsolódnak,
- a MON továbbá egyféle hobbilap, de ugyanakkor van bevételi-kiadási oldala, vannak tervek, fejlesztések (melyek nem feltétlenül láthatóak ugyan).

Ami tény: tényleg hasznos információnak tartanám a világ magyar nyelvű műsorainak összegyűjtését, kivitelezhetőnek is tartom, de nem tartom szorosan a profilhoz kapcsolódónak, hogy 90 százalékában magyarországi vonatkozású információkra költsek, miközben nem tapasztaltam erre vonatkozóan érdemi igényt olvasóink részéről. Az elmúlt év(ek) során végeztünk kutatótevékenységet, például feltérképeztük a nyugati magyar internetes jelenlétet, összegyűjtöttük több ezer nyugati magyar orvos elérhetőségét, többségükkel személyes kapcsolatfelvétel történt, valamint nekiláttunk feltérképezni a helyi közösségeket, szervezeteket is. Tehát ilyen, és hasonló területen teljesen nyitott vagyok, örömmel fogadom a javaslataidat, de JELENLEG nem tervezem az általad javasolt terület feltérképezését, amíg hiányosságokat látok a MON profiljához szorosabban kötödő területeken.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 13:23   
2009-11-23 12:33, olajozott:

Kedves Dr. Vuics Tibor úgy is, mint olajozott
Az ötleted jó, látom, nyugdíjas vagy, miért nem csinálod meg te? A szerkesztőség itt Hunor, egy személyben, hát nem vállalhatja fel mindenkinek az ötletét, még ha az jó is. Viszont a net szabad terület, mindenki tehet a közösségért valamit. Ha akar.

olajozott  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 12:33   
Sajnálattal olvastam, hogy a Szerkesztőségnek "nem tartozik a profiljába a Világ magyar nyelvű rádió- és tv-adásainak nyilvántartása". Ez óriási hiba, mert ERRE IGEN NAGY SZÜKSÉG LENNE, AKKOR KINEK A "PROFILJA" MÉGIS??

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-03 19:47   
2008-11-03 09:33, Marianna83:
-

Kedves Marianna,

válaszoltam a freiburgi magyarok topikban. Helyben van magyar egyesület, iskola, óvoda, levlista, nyilván lesz lehetőség aktivitásra.
Megfogott üzenetedben a határozott tenni akarás, ugyan ez a topik nem erről szól, de örülnék, ha nyitnál egyet, és beszámolnál a fejleményekről majd, vagy (ha van kedved) találj ki valamilyen témát a MONon is, indíts topikot, és menedzseld (lehet akármi, tanulmányozd át például jelen témakört, hátha ad ötletet).

Hunor

Marianna83  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-03 09:33   
Üdvözlet mindenkinek, akit erdekelhet:

Jelenleg Freiburgban elö ELTE-BTK törtenelem szakan vegzett ex-diak erdeklödik tudna-e valaki emliteni barmilyen lehetöseget, ahol egy magyar "ertelmisegi" a külföldi magyarsag kulturalis eletenek szervezesebe bekapcsolodhat, abban valamilyen reszt vallalhat, segithet. Jelenleg au-pairkent dolgozom, ami szellemileg nem tul megterhelö...örülnek, ha olyan honfitarsakkal talalkozhatnek, akik hasonloan fontosnak tartjak az anyanyelvü kulturalis milliö letet es az ahhoz valo tartozast stb..

Üdvözlettel,
Nagy Marianna
burghardt_marian@yahoo.com

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-30 18:43   
2007-03-30 09:18, hunor:
jó tudomásul venni, mint része a valóságnak, de jelentőségét túlbecsülni káros.
______
Igazad van. Sajnos nekem az az elvem , hogy "a hallgatás beleegyezés" ezért nehéz nekem szó nélkül megállni, amikor ilyenekrôl hallok. De az is igaz, hogy "okos enged, szamár szenved".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-30 09:18   
2007-03-30 04:06, fellegvar:
-

A nick törölve.

Köszi.

Attól nem kell félni, hogy a vita átkerül ide, mert sem itt, sem ott errôl a témáról nem vitatkoznék senkivel.

Nem is attól féltem, hogy átkerülne, mert a törlés/ letiltás funkciókat meglehetősen biztosan tudom kezelni, inkább zavart az, hogy ilyen esetben értesítenem kellett volna őket, esetleg felajánlani a válaszolást, ezt pedig nem akartam, nem hiányoznak itt.

Pusztán az volt a szándékom, hogy rávilágítsak arra, hogy milyen szomorú, hogy ennyi gyûlölet van egy néhány emberben, aki a saját fajtánk. Ezért nem lesz soha egység a magyarok között, amiért ilyenekkel van tele a világ.

Nincs olyan nemzet, amelyben ne lenne minden vélemény megtalálható, egyetlen kérdés, hogy mennyire szükséges ezeknek helyet adni/ népszerűsíteni, egyáltalán megéri-e bármilyen reagálást elereszteni. Az egység konkrét definiálását valahol megtehetjuk, szerintem sok esetben csak jól hangzó, de fiktív fogalom.

Akkor mit lehet várni a románoktól?

Mit lehet várni, ha vannak ilyen magyarok, vagy milyenek ők, ha ilyen magyarok is vannak? Nem ugyanaz...

Egyébként tényleg kár ilyennel fogalmazni, jó tudomásul venni, mint része a valóságnak, de jelentőségét túlbecsülni káros.

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-30 04:06   
2007-03-29 23:44, hunor:
PS: a nickek megemlítését azért átjavítanám a Te helyedben, nem szerencsés, hogy az ottani fórumbeli vitát átkerül ide.
_________
A nick törölve. Attól nem kell félni, hogy a vita átkerül ide, mert sem itt, sem ott errôl a témáról nem vitatkoznék senkivel. Pusztán az volt a szándékom, hogy rávilágítsak arra, hogy milyen szomorú, hogy ennyi gyûlölet van egy néhány emberben, aki a saját fajtánk. Ezért nem lesz soha egység a magyarok között, amiért ilyenekkel van tele a világ. Akkor mit lehet várni a románoktól?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 23:44   
Én is beleolvastam, ez egyébként egy fórumbeli beszélgetés, így ennek a hírverés is kár (értsd, nyilvánosságot ad, amiért kár), másrészről a hozzászolók ismereteiről annyi elég, hogy egyikük még a jövő időben beszélt Románia csatlakozásáról, majd ezt csak három oldallal utána jelezték nekik.

Hunor

PS: a nickek megemlítését azért átjavítanám a Te helyedben, nem szerencsés, hogy az ottani fórumbeli vitát átkerül ide.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 21:13   
2007-03-29 20:48, Fredi:
mióta olvasol szennylapokat és mióta állsz szóba patkányokkal?
_________
Kedves Frédi !
Nem szokásom , de "kinyílt a bicska a zsebemben" és nem álltam meg szó nélkül . Aztán szó szót hozott . Szánom - bánom már , de reméltem , hogy a vakok tán mégis meglátják a világosságot . A leckét most már megtanultam .

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 21:05   
2007-03-29 19:43, Valeria:
nem az erdelyieket gyalazzak, hanem egymast, de ez mar jo magyar szokas, mar nem is lepodok meg tole.
_________
Kedves Valéria !
Elôször is köszönöm , hogy hiányoltál !
Másodszor , ha figyelmesen olvasod ezt "A felcsúti Néró" topikot , az egyik "nagyérdemû" tag velem vitatkozva köpködi a viperamérget egész Erdély és lakói felé . Ezért tanácsoltam , hogy vissza kell ezt a fentebb említett topikot olvasni , azért , hogy teljes képet kapjál .

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 20:48   
Kedves Fellegvár,

mióta olvasol szennylapokat és mióta állsz szóba patkányokkal?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 19:43   
Kedves Fellegvar, hianyoltalak mert regen jartal itt.

En visszaolvastam a beirasokat, es nem az erdelyieket gyalazzak, hanem egymast, de ez mar jo magyar szokas, mar nem is lepodok meg tole.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 18:56   
Ha valaki kiváncsi arra , hogy hogyan gyalázzák az erdélyieket az Amerikai Népszava fórumán, kattintson ide:

http://www.nepszava.com/index.php?do=forum&threadid=2741&p=1

Érdemes visszalapozni a nyolcadik oldalig.
Üdv: fellegvar

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-21 14:22   
De, Hunor.

Viszont most már szeretném tudni, mi történik ott...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-21 13:02   
2007-01-21 04:53, Ferencz Zsuzsanna:
-

Igen, viszont fórumozásra szerintem nem vonatkozhat újságírói etika (mégha újságírók vitáznak is), hanem fórumszabályok, saját etika, stb., minden más, nem (mégha legtöbb esetben egybeesés is van)?

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-21 04:53   
Mint olvashatjuk, folytatódik a vita.
Tudtommal főleg kétféle újságírás létezik: a kiegyensúlyozott és tárgyilagos angolszász, meg a pontatlanságokkal teli, érzelmileg terhelt és pamflet-elemekben dúskáló franciás-latinos. A bulvársajtóról most ne beszéljünk. (Az osztályozás nem tőlem származik, és régi).
Mivel valóban létezik problema a két újság között (vagy körül?), ha lehetne, szeretném mindezt angolszász stílusban olvasni...
Nem hiszem, hogy a "díszítőjelzőkkel" megtüzdelt vádaskodás máshova vezetne, mint újabb vádakodásokhoz. Emellett pedig mindenkit bemocskol, beleértve az olvasót.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 08:13   
Mondjuk elég régi motoros vagyok, sok mindent megéltem, ez azonban engem is elképeszt.
Pdig ugye megvolt az Ubuge-ellenes menet is.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 00:49   
Adalék - USA témakör alól:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4445&forum=71&10

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 21:58   
2006-11-19 22:46, fellegvar:
-

A 2006-11-11 23:36 idopontban irt hozzaszolasod alapjan kerdeztem.

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-19 22:46   
2006-11-19 22:25, hunor:
Elofizetes felujitasa lesz?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-19 22:25   
2006-11-11 23:36, fellegvar:
-

Elofizetes felujitasa lesz?

Hunor

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 23:36   
2006-02-19 01:55, fellegvar:
Ez az ujsag eddig sem volt szelsoseges es remeljuk, hogy ilyen marad.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 10:58   
Magyar ujsag az USA-ban c. topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3194&forum=71&23

Hunor

krizsan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 13:00   
Kedves Nacsa János. Már egy üzenet vár az olvasásodra: a Hírhozóról.
Az 50. érettségi találkozóra elmentem Zalaegerszegre, és ott az önkörmányzat sajtófelelőse megbízott, hogy inditsunk egy regionális (Zala, Burgenland, Lendva) lapot. KÖRHINTA néven indult, elhibázott terjesztés miatt 3 szám után meghalt, pedig érdekesnek igérkezett.
A HÍRHOZÓ társszerkesztőjével megpályáztuk a Magyar Külügyminiszterium kiirását, az EU népszerűsitő könyv kiadását gyermekeknek. A nyert 500.000 forintból elkészitettük az MESÉLŐ EURÓPA kötetet. Két mesefigura (egy csóka és egy finn troll, barátok lesznek és körbeutazzák az akkori EU országokat, és meglátogatják az ott született mesehősöket: Franciaországban Perrault mesefiguráit, majd La Fontaine után a Babar családot, a Kisherceget, Asterixet és Jules Verne fantasztikus hőseit).
Ha hasznát veszed, küldök egy példányt.

krizsan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-23 07:29   
Az ötlet jó, remélem sikerül megvalósitani. Rövidesen jelentkezek részletekkel, most csak néhány mondat 1993-2003 között havi megjelenéssl (alapitottuk és szerkesztettük) a HÍRHOZÓ c. magyarnyelvű gyermeklapot (ingyenes) és azok a burgenlandi gyerekek kapták, akik valamilyen szinten a magyar oktatásban résztvettek.
Üdvözöl Krizsán György, Graz-Ausztria

Új-Z.Éva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 23:08   
Szervusz!
Ha ide benézel, mindig szivesen látunk, letöltheted-kinyomtathatod a "kisújságot":

http://au.geocities.com/magyar_feszek/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 09:07   
Egy hir - emailben erkezett:

"Talan hallottatok mar rola, hogy az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag cimu ujsagnak uj kiadoja es alkotogardaja van. Az egesz ujsag megvaltozott kivul-belul, a tartalma sokkal gazdagabb, sokoldalubb es modernebb, fiatalosabb. Olvashato az ujsagban egy Rejto kepregenysorozat, a lap allando szerzoi koze tartozik Vamos Miklos es Ungvari Tamas, es sok ujdonsag, uj rovatok talalhatok benne. A szerkesztoseg indit egy olyan akciot, hogy harom hetig ingyen elkuldi az ujsagot annak, aki keri, es akinek tetszik, utana elofizethet. Ehhez csak arra van szukseg, hogy elkuldjetek, a nepszava@gmail.com cimre a neveteket es azt a lakcimet, ahova az ingyenpeldanyokat keritek. Nem kerul semmibe, erdemes kiprobalni.
Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag szerkesztosege"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-23 21:38   
2006-03-23 21:16, verebek:
-

1. Fizetik, mert erdekuk a gyujtemenyben szerepelniuk, es mert fontosnak tartjak.
2. Fizeted Te valamilyen modon.
3. Megvasaroltatsz tobb honapi lapmennyiseget, es egy esetleges ismeros postazza evente egy-ket alkalommal.
4. Beszkennelik a kiadvanyokat, es emailben kuldik el.
5. Nincs tobb otlet.

Hunor

verebek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-23 21:16   
Kedves hunor!

Néhány napja kezdtem el levelezgetni a gyűjteménynel kapcsolatban, és máris szembesültem egy problémábal. Méghozzá a postaköltség mértékével. Európából még aránylag elfogadható áron lehet csomagot küldeni Magyarországra, de az USA-ból már sokkal drágább. Gondolom, ugyanez lehet a helyzet az ausztráliai, vagy a dél-amerikai postával is. Nem várhatom el, hogy akik egyébként is szivességet tesznek, és küldenének kiadványokat, még hatalmas összegeket fizessenek ki a postának is. A megoldáson töröm a fejem. Ha lenne Neked, vagy bárki másnak használható ötlete, azt örömmel fogadnám.

Baráti üdvözlettel!

Nácsa János

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó