2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar média
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 verebek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-22 01:00   
Kedves hunor!

Köszönöm az érdeklődést!

A gyűjtemény jelenleg szégyenletesen kicsi, ami van, az főként erdélyi kiadású könyvekből áll, illetve az USA-ból van néhány prospektusom, baráti körök rendezvényeinek leírása, stb. Erről most nem írnék részletesen, mert tényleg kezdetleges, és azt a látszatot keltené, hogy komolytalan a szándékom. Pedig nem az!

A hobbi a szakirodalom olvasását, és gyűjtését jelenti, erre már magam is büszke lehetek. (Most olvasgattam a magyarság negatív önértékeléséről szóló topikot.) Szóval, azt hiszem, minden Pécsett és az Interneten fellelhető anyagot áttanulmányoztam a témát illetően, így mertem belevágni a gyűjtésbe. Figyelem a magyar aukciós oldalakat, és minden helyi antikváriusnak kiadtam a feladatot a keresett holmik felkutatására.

Beszéltem néhány ismerősömmel, akik a sajtóban dolgoznak, és mindenki örömmel venné, ha a beérkező kiadványokról cikkeket írnék. Olyan is akadt, aki a honlapján szívesen rendezne virtuális kiállítást az érdekesebb darabokból. Mindez még szervezés alatt, de én nagyon lelkes vagyok! (A feleségem szerint inkább buggyant gyűjtő a helyes megnevezés, és egyszer még kiszoruluk a saját házunkból a sok kacat miatt.)

Most ennyit, mert holnap, vagyis ma korán kell kellnem.

Baráti üdvözlettel!

Nácsa János

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-22 00:14   
2006-03-22 00:09, verebek:
-

Kedves Janos,

erdekes a dolog... es orulnek, ha irnal bovebben, mondjuk az eddigi gyujtemenyt bemutatnad, par kovetkeztetest, osszefoglalot irnal.

"Az elmúlt években hobbiként a nyugatra távozni kényszerült magyarság sajtójának történetével kezdtem foglalkozni."

Ezt is kifejthetned bovebben, par konkret dologgal kiegeszitve.

Hunor

verebek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-22 00:09   
Üdvözlök Mindenkit!

Nácsa János újságíró vagyok, Magyarországról, Pécsről. Az elmúlt években hobbiként a nyugatra távozni kényszerült magyarság sajtójának történetével kezdtem foglalkozni.

Városunk 2010-ben az Európa Kulturális Fővárosa címet viselheti. „Pécs, a határtalan város” – szerepelt a jelmondat Pécs pályázatán, mellyel elnyerte a lehetőséget a megtisztelő feladat ellátására. Szeretnék ennek szellemében én is kapcsolódni a rendezvénysorozathoz. Archívum összegyűjtését tervezem, melyben az anyaországon kívül megjelent magyar könyvek, újságok, egyéb kiadványok lennének megtalálhatók. De fényképek, oklevelek, levelek, meghívók, reklámkiadványok is színesíthetik a gyűjteményt. Bízom abban, hogy ezzel olyan értéket hozhatok létre, mely 2010 után is elismerést vált ki hazánkban és külföldön egyaránt.

Célom, hogy 2010-ben egy kiállítás keretében a nagyközönség elé tárhassam a magyar szellemi alkotásoknak azt a körét, mellyel korábban itthon nem találkozhattunk. A kutatók számára is előnyös lesz egy ilyen archívum létrehozása, hiszen egyetemi város lévén valószínűleg sok fiatal történész érdeklődését is fel tudná kelteni.

Örömmel venném, ha minél többen, és minél több helyről csatlakoznának a gyűjtéshez, hiszen így lehetne teljes képet adni a világban szétszóródott magyarok életéről, gondolatairól, érzéseiről. Meggyőződésem, hogy az utolsó pillanatban vagyunk, hiszen ha most nem látunk hozzá a munkához, rengeteg fontos kiadvány kallódhat el a befogadó országokban a közöny, vagy a hozzá nem értés miatt.

Minden adományról leírást készítek, melyben szerepel azoknak a neve, akiknek szíves jóindulatából az archívum hozzájutott a kiadványokhoz.

Amennyiben valaki hozzá tudna járulni a magyar archívum gyarapodásához, a részletek megbeszélése végett, kérem, vegye fel velem a kapcsolatot! E-mailt küldhet a nacsajanos@freemail.hu címre. Postai címem: 7623 Pécs, Csend u. 20. Magyarország

Előre is köszönöm a segítséget!

Baráti üdvözlettel:

Nácsa János

Pécs, 2006. március 22.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-23 10:19   
2006-02-23 03:03, Nylaszlo:
-
Na akkor jön a kisbetüüüüüüü !
Sorry....Laci
-

Rendben.
Egyebkent nem is annyira az ugymond netikett fontos ennel, inkabb, hogy a nagybetus irast sokkal nehezebb olvasni.

Hunor

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-23 03:20   
Kedves Hunor !

Ne haragudj nem akartam kiabálni, főleg nem rád, ismeretlenül... elnézésedet kérem... csak ha azokra az emberekre gondolok akik lóvátettek, kicsit begurulok. A nettiketet majd bepótolom,valőszinü sok a lemaradásom még ezen a területen... sorry
Én elég lelkis vagyok és sajnos nem felejtek, mint általában a művészek, de nagyon tudok szeretni is, ha olyan a szituáció...
A jövö hónap elején például egy olyan ember jön el hozzám, akivel húsz évvel ezelőtt együtt énekeltem a budapesti Rockszinházban.
...
Elnézést kérek mégegyszer azoktól a jóhiszemü emberektől, ha valakit esetleg megbántottam volna.
Azt hiszem ezt a témát lezárhatjuk...
Üdvözlettel M.K.L

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-23 03:03   
Na akkor jön a kisbetüüüüüüü !
Sorry....Laci

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 21:41   
2006-02-22 06:03, Nylaszlo:
-

Kedves Laszlo,

erdekes dokomentum a hozzaszolasod.

Egy dolgot jeleznek: a nagybetus irasmod a neten kiabalasnak szamit (netikett), de ami meg kellemetlenebb: sokkal nehezebb olvasni.

Udv,

Hunor

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 06:03   
KEDVES HUNOR.....

NEM TUDOM HOGY GONDOLHATSZ OLYAT,HOGY MÉG ÉN LEVELEZZEK AZZAL AZ EMBERREL AKI LENYULT TÖBB EZER DOLLÁRRAL.....???????
ENGEM AZTÁN EZEK UTÁN NEM ÉRDEKEL SEMMILYEN ETIKA....IGY IS CSAK A FELESÉGEM AKADÁLYOZOTT MEG ABBAN,HOGY NE VERJEM BELE A BETONBA A FEJÉT ANNAK A MOCSKOS PÉTERMANNAK....
DE AMI KÉSIK NEM MULIK....
MÉG MAGAMBAN NEM ZÁRTAM LE AZ ÜGYET....
BÁRMI MEGTÖRTÉNHET NEM IGAZ?????
ANNYIT MÁR A JÓISTEN ELINTÉZETT HELYETTEM,HOGY AZOKAT A BULIKAT AMIT UTÁNNA CSINÁLT HÁT,HOGY IS MONDJAM FINOMAN-NEM KISÉSÉRTE SZERENCSE....
REMÉLEM,HOGY AZ ILYEN ÉS HOZZÁ HASONLÓKAT MAJD VERI A JÓISTEN ÉS NEM FOG ARRA RÁSZORULNI,HOGY ÉN VERJEM EL....
BÁR AZ OLASZ BARÁTAIM EZT MÁSKÉNT LÁTJÁK,ÉS ŐK AZT TANÁCSOLTÁK NE HAGYJAM ANNYIBA MENJEK A PÉNZEM UTÁN SŐT FELAJÁNLOTTÁK A SEGITSÉGÜKET IS....
PÉTERMAN EGYEDÜL CSAK A FELESÉGEMNEK KÖSZÖNHETI,HOGY NEM LETT IDÁIG JÓL ELNÁNSPÁGOLVA.....Ő ÁLLITOTTA LE A DOLGOT....
NEM AKAROK ÉN LEVELEZNI EGY ILYEN MOCSOK EMBERREL FŐLEG NEM KIKÉRNI A VÉLEMÉNYÉT HOGY ETIKUS VAGY NEM ETIKUS VALAMI.....
EZT LEGFELJEBB CSAK OLYAN EMBEREKKEL TENNÉM MEG AKIK EGYENES BECSÜLETES EMBEREK ÉS NEM EGY SZÉLHÁMOS EMBER AKI BECSAPJA A JÓHISZEMŰ EMBEREKET......
NA ,ENNYIT A HÁROM DOLLÁRÉRT VÁSÁROLT MAGYAR SZÓ TULAJDONOSÁRÓL.....

AMI MEG AZT ILLETI,HOGY TE UGY VÉLED HOGY A JÓLMENŐ ÚJSÁGOMAT A NEW YORK EXPRESS-T AMIT MEGSZÜNTETTEM ILLETVE SZÜNETELTETEK....DE MÉGIS ELADNÁM____???????
MIEBBEN A FURCSA.....
MIVEL ÉN ELSÖSORBAN ZENÉSZ VAGYOK.....NEM ÉRDEKELT AZ UJSÁGIRÁS CSAK MINT ÜZLET....
MIVEL NEM TUDTAM A ZENETANITÁS,ÉS A FELLÉPÉSEIM MELLETT TELJES ERŐVEL AZ UJSÁGRA KONCENTRÁLNI....EZÉRT ABBAHAGYTAM ....ÉS MEG MONDOM ŐSZINTÉN NÉHA MÁR UNTAM IS AZ UJSÁG SZERKESZTÉSÉT.....
NEKEM CSAK ADDIG OKOZOTT ÖRÖMET AMIG LÉTREHOZTAM ÉS ELINDITOTTAM A LAPOT....
SZERETTEM VOLNA HA TOVÁBBIAKBAN VALAKI A SEGITSÉGEMRE LETT VOLNA ....DE EZ SAJNOS NEM TÖRTÉNT MEG,S BÁR RÖVID IDŐ ALATT SIKERÜLT A LAPOT NYERESÉGESSÉ TENNI NEM AKARTAM MINDEN IDŐM AZ UJSGRA FORDITANI....
SOK SOK KIS APRÓ MOMENTUM VEZETETT ODÁIG ,HOGY VÉGÜL AZ TMONDTUK A FELESÉGEMMEL,HOGY EBBŐL ELÉG....
NEM AKAROM ITT HOSSZAN ECSETELLNI.....

IGEN ,ELADNÁM A LAPOT HA TALÁLNÉK RÁ VEVŐT,VAGY BEFEKTETŐT,VAGY SZIVESEN TÁRSULNÉK EGY BECSÜLETES EMBERREL.....
DE NEM MINDENÁRON.....!!!!!!!
NAGYON HAMAR FEL TUDNÁM ÉLESZTENI A LAPOT HA AKARNÁM.....
DE,MOST UGY NÉZ KI HOGY NEM AKAROM....

SAJNOS NAGYON SOK ITT IS A ROSSZINDULATÚ MAGYAR EMBER ,ÉS A SOK HÜLYESÉGBE BELE LEHET FÁRADNI.....
NEM VÉLETLENÜL MONDJÁK AZT ITT AMERIKÁBAN AZ AMERIKAIAK HOGY ASZONDJA......
,,HA NINCS ELLENSÉGED ISMERKEDJ MEG EGY MAGYARRAL,,
HÁT,ÉN ITT MÁR NEM NAGYON ISMERKEDEM....
A NÉPSZAVA TULAJDONOSA .....AZ EGY TALPIG URIEMBER,A KÁLNOKI UR....
NEM LEHET EGY ILYEN PÉTERMAN FAJTÁVAL EGY LAPON SEM EMLITENI,DE VALÓSZINÜ Ő IS MEGÉRZETT VALAMIT AZÉRT ADOTT TÚL AZ AMERIKAI NÉPSZAVA UJSÁGJÁN ....JÓL TETTE HOGY ELADTA....VALÓSZINÜ NEKI IS ELEGE LETT A GERINCTELEN EMBEREKBŐL....ÉS JOBBNAK LÁTTA HA LELÉP....
BARÁTI ÜDVÖZLETTEL M.KOVÁCS LÁSZLÓ

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 00:20   
2006-02-19 01:55, fellegvar:
-

Koszonom.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 10:18   
2006-02-02 04:10, Nylaszlo:
-

"Ok megtaláltalak HUNOR..."

Bocs a kesoi valaszert.

"Te vagy A HUNORPRESS?
Nem?"

Nem.
Csak voltam.

"A ... Magyar szó /előtte a Hid/ tulajdonosa(?) romániai magyar... a Péterman István, ismered???"

Nem.

"Engem lenyult egy pár ezer dolcsival, de azt hallottam másokat is...
De tudom nem mindenki gazember ott se...
Meg különben is ő elhagyta Romániát és idejött gazemberkedni az USA-ba.
Le merem fogadni,hogy a mai napig nem fizet a cikkek után, amit lemásol, egyszerüen az internetről lopja az összest és kész.
Most már odabiggyeszt egy O-t ha az origó-rol veszi, vagy egy i-t ha az index-ről...
Talán egy két magát ujságirónak nevező egyén irogat neki, de régen amikor még nem vette meg három dollárért!!!!! a magyar szót kb. négyszáz- ötszáz olvasója volt hetente, akkor azt hazudta hatezer olvasója van.
Kiszámolta, hogy kölcsönadják az ujságját és minden ujságot további tizenkét ember elolvassa.... tehát 5OOx12=?????

Na de nem untatok senkit tovább ezzel, mert ugye tisztességtelen emberek mindenütt vannak a világon... Nem???"

Speciel etikusabb lenne ennek az irasa, ha parhuzamosan kuldenel egy emailt neki, benne: "Rolad irok egy forumon, a velemenyem, melyet vallalok, de errol ertesitettelek, ha kivansz, valaszolj, de legalabb tudjal rola."

"Bármikor ujra tudnám kezdeni a lapot ha akarnám, de azt hiszem egyedül már nem vágnék bele... túl unalmas volt igy....
De még bármikor képes vagyok meglepetést okozni a volt konkurenciáimnak...
HA ELJÖN AZ ÉN IDŐM !"

Ezt nem ertem. Az irasbol ugy derul ki, hogy csinaltal egy ujsagot, sikeres volt, erdekel is a media, es ennek ellenere megszuntetted par megjelenes utan, es nemletezo ujsagkent viszont varnal befektetot, erdeklodot.
Miert?

"Na, befejezem mert a végén még kis-regényt irok...
Elnézést...üdvözlettel M.K.L. "

Van hely, es egy erdelyi kifejezes: nem ker enni.

De meg mindig varok lapot, emailem: szerkesztoseg_KUKAC_magyaronline.net

Udv,

Hunor

PS: a _KUKAC_ helyere irjal @-ot.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 01:55   
Annak, aki meg nem tudja: Az Amerikai Magyar Nepszava/ Szabadsag kiadoja, a Kalnoky Incorporation tulajdonosa, Kalnoky Gyula eladta az ujsagot az Atlantic Publishing and Holding Corporation nevu amerikai cegnek, es ezzel teljes egeszeben kiszallt a lapbol. Kalnoky Gyula 10 evig volt az ujsag kiadoja. Az Atlantic Corporation tobbsegi tulajdonosa egy luxemburgi bejegyzesu magyar szakmai befekteto, kisebbsegi tulajdonosa az Olivia Media and Publishing Corporation nevu, Amerikaban bejegyzett ceg. E ceg tulajdonosa Bartus Laszlo ujsagiro, aki egyben a lap foszerkesztoje is es a 168 Ora cimu magyarorszagi kozeleti hetilap amerikai tudositoja, de tavaly nyar ota szerkeszti az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsagot.
Az ujsag elso szama, amelyet az uj kiado jelentetett meg, kinezesre es tartalmilag is mas ... Nem a megszokott forma.
Az elso oldalon hirosszefoglalo van, a masodik oldal Hirek egy percben, kovetkezo Vilagpolitika , aztan sorra kovetkeznek az amerikai, magyarorszagi hirek, velemenyek. Persze, mint ahogy az lenni szokott, uj riporterek is jottek a fedelzetre , a regiek kozul nehanyan tavoztak. Az atalakulas meg folyamatban van. En, szemely szerint, megkedveltem Bartus Laszlot, de Kalnokyek hianyozni fognak, mint ahogy Nadai Evat is hianyolom. Nagyon orulok, hogy Halasz Peter, aki a Szabad Europanal dolgozott evekig, az ujsagnal maradt. Elvezet olvasni az irasait. Mint minden bucsuzasnal, nem konnyu a valas a regiektol , de hiszek benne, hogy az ujakban sem fogunk csalodni. Ez az ujsag eddig sem volt szelsoseges es remeljuk, hogy ilyen marad.

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 04:10   
Ok megtaláltalak HUNOR...
Te vagy A HUNORPRESS?
Nem?

A ... Magyar szó /előtte a Hid/ tulajdonosa(?) romániai magyar... a Péterman István, ismered???
Engem lenyult egy pár ezer dolcsival, de azt hallottam másokat is...
De tudom nem mindenki gazember ott se...
Meg különben is ő elhagyta Romániát és idejött gazemberkedni az USA-ba.
Le merem fogadni,hogy a mai napig nem fizet a cikkek után, amit lemásol, egyszerüen az internetről lopja az összest és kész.
Most már odabiggyeszt egy O-t ha az origó-rol veszi, vagy egy i-t ha az index-ről...
Talán egy két magát ujságirónak nevező egyén irogat neki, de régen amikor még nem vette meg három dollárért!!!!! a magyar szót kb. négyszáz- ötszáz olvasója volt hetente, akkor azt hazudta hatezer olvasója van.
Kiszámolta, hogy kölcsönadják az ujságját és minden ujságot további tizenkét ember elolvassa.... tehát 5OOx12=?????

Na de nem untatok senkit tovább ezzel, mert ugye tisztességtelen emberek mindenütt vannak a világon... Nem???
Csak néha ha rágondolok, hogy hogy becsapott bennünket és nem tudok megálljt parancsolni magamnak, csak dől belőlem a ,,magyar szó,,

Az egész ujságomat is azért találtam ki, hogy megmutassam tudok én olyan ujságot csinálni sec-perc alatt amit Ő évek alatt csinált... Ezt különben le is nyilatkozza a feleségem a New york Times-ba.

Megcsináltam egyedül.... mindent én csináltam a tördeléstől kezdve mindent ....
A kiszállitását is én végeztem a lapnak, igy nem volt nagy kunszt megtudni, hogy a konkurenciám mennyit ad el hetente....
Természetesen irtam én is cikkeket, de a nagy részét rábiztam Kevevári Kati ujságiró ismerősömre Mo-on aki élettársával - szintén hivatásos ujságiró otthon - nagyban hozzájárultak a lap sikeréhez...
Megvettem a programot és egy hónap alatt kitaláltam az ujságot és megtanultam a tördelést... zenész létemre....!!!
Bármikor ujra tudnám kezdeni a lapot ha akarnám, de azt hiszem egyedül már nem vágnék bele... túl unalmas volt igy....
De még bármikor képes vagyok meglepetést okozni a volt konkurenciáimnak...
HA ELJÖN AZ ÉN IDŐM !
Na, befejezem mert a végén még kis-regényt irok...
Elnézést...üdvözlettel M.K.L.

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 03:19   
OK elküldök emailben egy első oldalt...
Mégis lásd hogynézett ki a lap...
Hunor ird meg az email cimed!
És te melyik táján élsz a nagyvilágnak????
Üdv M.K.L.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 20:50   
Kedves Laszlo,

akkor szamithatok a lap elkuldesere emailben, vagy esetleg postai uton (gondolom, elobbi egyszerubb, gyorsabb, es ingyenes)?

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 01:46   
2006-02-01 01:41, melindalaczay:
-

Egyetertek Veled, bar vannak ketsegeim a politikai okjektiv tajekoztatast erintoen.

Errol lehetne vitazni a topikban is.

Egyebkent a TV egyik vezetoje regi ismeros, ezt a kapcsolatot az esetenkent eltero velemenyek nem befolyasoljak.

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 01:41   
2006-02-01 01:36, hunor:
-
2006-02-01 01:15, melindalaczay:
-
erre is szükség van, hogy Ok is ott tobb ezer km. re távol értesüljenek az otthoni dolgokrol, és egyáltalán kimutathassák, hogy mit éreznek, mit gondolnak Ok a Magyar helyzetrol, különben nem tudnánk véleményt alkotni bizonyos dolgokról, ha nem tájékozódnánk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 01:36   
2006-02-01 01:15, melindalaczay:
-

Koszonom.
Egyebkent en inkabb valami helyi specifikus dologra gondoltam, mint ami szukseges lehet mas varosokban is - lasd emlitetted Berlint.

Hatter:
Nyugati magyar szerepvállalás
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3154&forum=75&2

A gep meg nem annyira rossz, csak neha szokatlan dolgokat produkal, de utananezek ennek is.

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 01:15   
2006-02-01 00:57, hunor:
-

Fennt van a Gyurcsany fogadása NY-ban, meg hogy mi tortent, a letiltott Kovacs interju, Magyarverés több részben Délvidéken, a Bubik Istvan emlekmusor meg sok mas is, azonnal szerezz egy jobb szamitogepet! Ezt látnod kell! Ez az amirol a masik topikban beszeltunk!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 00:57   
2006-02-01 00:46, melindalaczay:
-

most néztem meg a linkedet, pfuu ez nagyon komoly!, nagyon jó!, kérlek ne add fel, csináldd tovább, szükség van erre, hidd el!

-

Szegyen, gyalazat, de nalam lefagyott - mit lehet latni

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 00:46   
2006-01-31 18:23, Nylaszlo:
-
most néztem meg a linkedet, pfuu ez nagyon komoly!, nagyon jó!, kérlek ne add fel, csináldd tovább, szükség van erre, hidd el!
Kár, hogy ilyen nálunk nincs itt Berlinben!

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-31 18:23   
A feleségem pedig igazat mondott...
Szóval mi inkább a hirdető ujság felé akartunk elmenni, mert azok az olvasók akik megvették a lapunkat, papirral nem rendelkező, illegálisan itt dolgozók voltak elsősorban, és őket a munkakeresés, a lakáskeresés, és a bulik, társkeresés... na ezek miatt vették.
Elsősorban ez érdekelte az itteni magyarokat.
Nem érdekelte a politika, illetve abból kap rengeteget az ember minden felől... ja.
Jelenleg Julia a BIKKÁL tv bemondója, én pedig az egyik segitője vagyok a MANHATTAN-i tv-nek.
So, nem vagyunk elszakadva a médiától...
Legutolsó munkánk egyikét megnézhetitek itt..
http://nemenyi.net/mediacentral.asp?MediaID=35&TypeCode=15&Tipus=Video

Üdvözlettel M.KOVÁCS LÁSZLÓ

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-31 18:05   
Én szüneteltetem a lapomat addig, amig nem találok valakit aki besegit a lap finanszirozásában...
Én egy-két hónap alatt csináltam egy olyan lapot, ami legalább annyi példányban ment el, mint a hid...
Sot, várok olyan emberekre esetleg akik esetleg beszállnának a lapba... vagy esetleg megvennék...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 11:26   
2006-01-29 02:58, Nylaszlo:
-

Meselj a TE lapodrol.
Esetleg kuldj el egy szamot nekem emailben, szerkesztoseg@magyaronline.net

Mas new york-i magyar media?

Hunor

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 02:58   
szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak stb....

Na itt a Törvény... amit tudomásom szerint a mai napig nem tartanak be itt New York-ban....

A magyar szót kb 300-400 példányba kelt el egy évvel ezelőtt itt NEW YORK és környékén... Én csak tudom!
Az ujság 95% megtalálható az interneten... hetente... szóval ez nem nevezhető ujságirásnak.
A törvények rájuk itt Amerikában nem vonatkoznak, legalábbis Ők úgy gondolják...

Nylaszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 02:45   
Mit szeretnének tudni?
Én csináltam a NEW YORK EXPRESS-T....
Üdvözlettel Julia Hajnal férje
M.Kovács László

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 00:45   
En Amerikai-Magyar Nepszava/Szabadsag, Kalnoky Gyula lapja.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 22:36   
Keltsunk eletre - topikot.

Ki mit ismer, olvas/ hallgat/ nez, miert, mi tetszik benne, mi nem tetszik, mit varna el, stb.?

En elsokent egy parat felsorolok:

Uj Kelet - egyetlen Karpat-medencen kivuli magyar napilap, Izraelben jelenik meg, nincsen weboldala
Magyar Kronika - kanadai (Montreal) lap, www.magyarkronika.com
Amerikai Magyar Szo/ A Hid - Petermann Istvan fele business, www.ahid.com
Californiai Magyarsag - www.californiaimagyarsag.com
Argentinai Magyar Hirlap - Buenos Airesben jelenik meg, szerkesztoje regi MON barat, Haynalne Kesseru Zsuzso, epa.oszk.hu/amh, www.hhrf.org/amh, www.lamoszsz.hu/amh

Folytatom...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 00:49   
2005-01-24 22:47, rigojanos:
-

Hajnal lapjarol azota sem hallottam, a Petermann Istvan altal kiadott Amerikai Magyar Szo/ A Hid lapot pedig a legagressziveben terjeszkedo lapkent emlitik (jelenleg ).
Erdekes lenne a jelenlegi helyzetrol, meg egyaltalan a nyugati magyar mediarol tobbet olvasni.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 00:48   
RIGOJANOS UZENETE:

2005-01-24 17:58, hunor:
-

Az amerikás magyarokat nem a politika, hanem a munkalehetőségek, az otthonkeresés és a társasági események érdeklik, nyilatkozta a Timesnak Hajnal.

Erdekes kijelentes. Kar, hogy a cikk iroja nem magyaraztatta meg ezt jobban Hajnallal. Ha altalanossagban allitja ezt, akkor nem ertek egyet vele. Ha viszont azert mondja, mert a politikai erdeklodes kielegitesere ot vannak az amerikai napilapok, mint pl a NYT, vagy a magyaorszagon kiadottak, amik online elerhetoek, es Hajnal lapja az altalanos erdeklodes egy niche-et szolgalna, az is mas.

Egyebkent meg ami a plagiumot illeti, meresz dolog, hogy pont Amerikaban teszi ezt, bar ha csak Magyarorszagon publikalt lapokbol masol, akkor a torvenyek nyilvan nehezebben erik itt utol ot. Megis, az sajnalatos, hogy "ujsagironak" hivja magat, es a New York Times-nak kepes ilyet nyilatkozni...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 00:47   
INKABB IDETARTOZIK - ATMASOLOM A MAGYARORSZAG A VILAGSAJTOBAN TOPIKBOL:

Hunor hozzaszolasa:

Egy nagyon hosszu cikket teszek be a Timesbol - angol nyelvu, es utana jon a roviditett, magyar forditasa is, mely az indexen jelent meg.

(Megj.: sajnos linket a NYT eseten nem mellekelhetek, csak masolhatom - online olvasashoz archiv eseten szukseges a tagsag. ELoszor az angollal kezdem - az az eredeti iras.)

Tehat:

A Hungarian Rhapsody It's Not
By SETH KUGEL

Published: January 23, 2005

T is a tale of rivalries, money, politics and plagiarism, one that stars a cutthroat Brooklyn businessman, a musician/hairdresser couple from the Rockaways and a gray-bearded suburbanite from New Jersey.

More precisely, it is the story of New York's three Hungarian-language newspapers, an industry characterized by a considerable amount of intrigue, given the fact that these papers acquire much of their content by downloading material from the Internet, some of them without permission, and have a total of one full-time employee.

Advertisement

That New York has three Hungarian newspapers is in itself amazing. The city's last major wave of Hungarians arrived nearly half a century ago, after the 1956 revolution, and many New Yorkers of Hungarian ancestry don't even speak Hungarian. According to the 2000 Census, 49,498 people claiming Hungarian ancestry live in New York, 12,406 of whom are foreign born.

Yorkville, once the city's premier Hungarian neighborhood, is a shadow of its old self, and its last purely Hungarian restaurant, Mocca, closed a few weeks ago. Few, if any, immigrant groups can boast an appetite for news that exceeds its appetite for its own cuisine. Yet even as Mocca was dying, a new Hungarian newspaper, called New York Express, was being born. Did it represent a rebirth of the city's Hungarian spirit?

Actually, something far less exalted. The new paper was started by Julia Hajnal, a Rockaway hairdresser, and her husband, a musician named Laszlo Kovacs, to needle Istvan Peterman, the aggressive publisher of Magyar Szo - A Hid, Ms. Hajnal said. As both sides agree, the pair had clashed with Mr. Peterman over money after a party last June at the Hungarian House, an Upper East Side cultural center.

As Mr. Peterman's newspaper expanded to 40 pages from 32, including well-organized sections on world, Hungarian and American news, New York Express tried to establish itself as the advertising newspaper for the Hungarian community. "This paper comes because Hungarians are not interested in politics," Ms. Hajnal said. "What they care about is where to live, where to find a good job, where is the party."

Mr. Peterman disagrees, even if he has to execute his vision by lifting his content from Hungarian Internet sites without permission or credit. "Sue me," he said. "I'll close the company and walk away." He has aggressively expanded; in the case of his Christmas issue, for example, he printed a record 5,600 copies and sent free papers to people whose names were on several new mailing lists he had acquired.

Meanwhile, the owner of the city's more traditional Hungarian newspaper, and, most agree, its best-selling, watches the battle from afar. Literally. From his house on a cul-de-sac in East Brunswick, N.J., Julius Kalnoky refuses to speak ill of either competitor. But there are signs that he is feeling the heat. His paper, Amerikai Magyar Nepszava-Szabadsag, or American Hungarian People's Voice-Liberty, which is 115 years old and sells 4,000 to 6,000 copies a week, is regarded by some younger Hungarians as a relic. As a result Mr. Kalnoky has been eyeing both the advertisers and readers of his competitors.

But his paper, commonly referred to as Nepszava, is the only one with a national presence. Mr. Kalnoky is also unique in that he makes a living from the paper. (Mr. Peterman works for the city's Department of Design and Construction.)

With its old-school feel, Nepszava is, by all accounts, the paper of choice for older Hungarians. One of its attractions are the lengthy essays by writers like Peter Halasz, who has contributed to the paper for more than 40 years. The paper also carries a regular column on Social Security issues.

Yet another issue involving the paper is its political cast. Some critics dismiss it as "Communist"; Mr. Kalnoky, for his part, describes it as "slightly left of center."

Mr. Peterman's paper, Magyar Szo - A Hid (Hungarian Word - The Bridge), was originally just called A Hid, until his purchase last year of the century-old Magyar Szo. Magyar Szo was a beloved but outdated eight-page weekly, painstakingly assembled by an aging staff using old-fashioned cut-and-paste layout techniques, until Mr. Peterman bought it out for $3.

Mr. Peterman's own paper was only three years old at the time. Early on, he ran pieces written by the former Magyar Szo's editors, but no longer. Meanwhile, his paper is growing, and with much fanfare; several times, the cover headline has simply reported that the newspaper has more pages than ever before.

New York Express, the Rockaway-based paper that is the baby of the group and the only one that is bilingual, has yet to gain wide acceptance, and vendors in Manhattan and Queens report that it sells less well than its two competitors. Ms. Hajnal has accused Mr. Peterman of having his staff put copies of his paper atop copies of New York Express on newsstands so it can't be seen. Although Mr. Peterman denied the charge, Ms. Hajnal responded by covering up copies of his newspapers.

Advertisement

"For two weeks I did it," she admitted, "and after two weeks, he complained like a baby."

MR. PETERMAN openly mocks New York Express. "If you don't have an original idea, and start a newspaper out of spite and anger," he said, "do you think you're going to have a chance to succeed?"

He is more diplomatic in describing Mr. Kalnoky's newspaper, but he does complain about its sometimes lengthy editorials.

"Our concern is to give you informa- tion," he said. "Our newspaper is not two pages of babbling."

Although Mr. Kalnoky seems relaxed in his position as senior Hungarian newspaper man, he has recently taken steps to enhance his publication. He has hired the Magyar Szo layout editor part time, recruited several younger contributors, and like Mr. Peterman, sends notices to his competitor's advertisers seeking their business.

It is a tough sell; the advertisers, mainly Hungarian businesses, tend to place their ads in only one paper, usually because of personal connections. A telling exception is Molnar Travel, an Upper East Side business closely allied with Nepszava. Although Molnar's ads appear in Nepszava every week, the agency has begun advertising in Magyar Szo when it sponsors events aimed at younger Hungarians.

The Hungarian newspaper community is so small, rival publishers sometimes show up at the same events. For Ms. Hajnal of New York Express, that means avoiding Mr. Peterman and his staff. "I'm not going to not go to something just because they are there," she said. "But if I can do without, I don't go."

------------------------------------

Es a magyar valtozat az indexrol:

Öldöklő harc a New York-i magyar lappiacon
Index
2005. január 24., hétfő 10:54
Rivalizálás, pénzügyek, politika és plágiumok. A New York-i magyar lappiac szappanopera-dramaturgiájú versenyét egy agresszív üzletember és egy rockaway-i fodrász harca teszi igazán színessé. A harc az újságstandokon a legélesebb, a riválisok igyekeznek a másik újságja fölé pakolni a sajátjukat.

Kiélesedett a verseny a New York-i magyar lappiacon. Bár a városban inkább kihalóban, mint feléledőben van a magyar kultúra, egy pár hete indult lappal immár három újság szolgálja a magyar olvasókat, írja a New York Times. A lap értékelése szerint a történet elsősorban pénzről, rivalizálásról, politikáról és lopásról szól.

Híréhség
A legtöbb emigránscsoport sokkal nehezebben mond le a hazai ízekről, mint a hazai hírekről, a magyarokkal másként van, írja a Times. New York egykori magyarnegyede, Yorkville mára csak árnyéka régi önmagának, és pár hete bezárt az utolsó igazi magyar étterem, a Mocca is. Az utolsó nagy emigránshullám fél évszázada, az 1956-os forradalom után érkezett, a lappiacon mégis most tudott megjelenni egy új, magyarnyelvű hetilap, a New York Express.

A lapot a düh szülte. Kiadója, a rockaway-i fodrász Hajnal Júlia egy az East Side-i Magyar Házban rendezett partin komolyan összeveszett a Magyar Szó - A Híd című lapot kiadó Peterman Istvánnal. A New York-i városháza tervezési osztályán dolgozó Peterman három évvel ezelőtt kezdett újságkiadásba, A Híd című kiadványát tavaly házasította össze a patinás, de elöregedett szerkesztőgárdával dolgozó, fanzinformátumú Magyar Szóval. A nagymúltú lapot három dollárért vette meg, majd hamarosan megvált a régi szerkesztőgárdától, hogy a most már negyven oldalasra bővült lapot kizárólag a magyar internetes híroldalakról forrásmegjelölés nélkül ellopott cikkekkel töltse fel, írja a Times.

Harc a hirdetőkért
"Pereljenek be", vetette el a plágiumvádakat a Timesnak nyilatkozva Peterman. Mint mondta, per esetén simán bezárja a boltot, így megúszhatja a kártérítéseket. Agresszivitása egész üzletpolitikájára jellemző, lapja leggyakoribb főcímei a lapterjedelem bővülését zengik, újságját a vetélytársak vádjai szerint előszeretettel pakolja a riválisok lapjaira az újságstandokon. "Két hétig én is a Magyar Szóra pakoltam a lapunkat, Peterman zokogva könyörgött, hogy hagyjam abba", meséli Hajnal.

Az amerikás magyarokat nem a politika, hanem a munkalehetőségek, az otthonkeresés és a társasági események érdeklik, nyilatkozta a Timesnak Hajnal. A Petermannal üzleti vitába keveredett fodrász és zenész férje, Kovács László nyolc oldalas terjedelemben indította el az amerikai magyar lapok között egyedülálló módon kétnyelvű hirdetési újságját, a New York Expresst. Fő problémájuk, hogy nehezen szereznek hirdetőket. A helyi magyar vállalkozók hagyományosan a Magyar Szóban, vagy a legrégebbi magyar újságban, az Amerikai Magyar Népszava - Szabadságban hirdetnek.

Kerülik egymást
A száztizenöt éves múltra visszatekintő Népszava egyértelműen a legnépszerűbb a három újság között. A hetilapot átlag négy-hatezer példányban vásárolják, ez, tekintve hogy New Yorkban a legutóbbi népszámláláson 49 498-an vallották magukat magyar származásúnak, közülük mindössze 12 406-an születtek külföldön (azaz valószínűleg csak ennyien beszélnek magyarul), szép eredmény. A szintén egyszemélyes szerkesztőséggel, de több állandó szerzővel dolgozó lap inkább az idősebbeket célozza meg hosszú publicisztikáival és nyugdíjasoldalaival. A lapot riválisai előszeretettel kommunistázzák, bár a kiadó-szerkesztő Julius Kalnoky szerint csak egy kicsit áll balrább a politikai középnél.

Már a hármas rivalizálás is mutatja, hogy ahol kettőnél több magyar van, ott vita is van. Ennél is szebb példája a magyar virtusnak, hogy a három lapkiadó, ha teheti, kerüli egymást. "Nem fogok semmilyen eseményt lemondani, csak mert Peterman is ott van, de ha tehetem, inkább nem megyek", nyilatkozta erről a Timesnak Hajnal.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó