2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Húsvéti szokások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-10 20:30   
Itt ez északi országban nem szokás locsolni, más szokás van. Húsvét elötti vasárnap délelött ismerös gyerekek jönnek jókivánságokat mondani, egy verset mondani és szimbólikusan megütni egy díszitött barka-ággal. Várják, hogy egy hét mulva húsvét vasárnap eljönnek egy kis ajándékként, ami általában egy díszített csokoládé tojás.

Ps: piros tojást nem kaptam, nem láttam egész húsvét folyamán.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-10 17:39   
2007-04-10 08:38, bovi:
-
Itt meg egyaltalan nem locsolnak, igy nem csoda, ha hervadozom. Bar Budapestrol felhivott egy barat, hogy virtualisan meglocsoljon, de az olyan volt mint halottnak a jo reggelt

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-10 08:38   
2007-04-10 08:33, Ferencz Zsuzsanna:

Nem csoda, ha keleten szegények az emberek
Itt csak nagyon spórolósan locsolnak, illetve szórnak egy kis szagot az ember lányára
Persze az én koromban már igy is meg lehetek elégedve

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-10 08:33   
Ma reggel már kétszer mostam hajat, a locsolási illatfelhő eltávolítása végett
Bár persze, ha sok fokhagymát ettem volna, ugyanezt elértem volna.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-08 15:30   
2007-04-08 07:43, Ferencz Zsuzsanna:

Itt sem játszák most a csendeséjt egyfolytában

Igazad van Zsuzsam, hála Istennek, ez inkább a pihenésre szolgál, nem a hajszára.
Itt mindenki sétál, elutazik vagy vendéget vár, de közel sem olyan formában, mint karácsonykor.
Kommersz szempontjábaol, a gyerekek kapnak valamit, de a felnöttek nem ajándékozzák meg egymást.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-08 07:43   
Kedves mindenki,
úgy vettem észre, a Húsvét (legalább is itt nálunk) sokkal kevésbé kommersz, mint a Karácsony. Nálatok is?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-08 06:07   
Jaj hogy szeretem a pászkát
Hát akkor: kellemes peszachot a zsidóknak.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-07 22:40   
Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek, szererettel,

Valeria

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-07 22:38   
2007-04-07 08:17, Ferencz Zsuzsanna:
-
Zsuzsa, a zsidoknak most van a Pesach! -

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-07 18:53   
Kellemes Húsvéti ünnepeket kivánok én is mindenkinek, sok piros tojást és a lányoknak sok locsolkodot.

Liz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-07 14:12   
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-07 08:17   
Áldott ünnepeket!
S aki nem keresztény? Kellemes hétvégét!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-05 08:04   
FERENCZ ZSUZSANNA ÜZENETE:

Úgy tűnik, nagyon sokan elutaztak. Néhány főbenjáró MON-tagot napok óta nem látni.

Itt Bukarestben a magyarok és az a kevés német, aki még itt él, hétfőn szintén locsol.
Az idén egybeesik a mi húsvétunk a román húsvéttal, tehát borzasztó rossz lesz a közszállítás, mivel a sofőrök is húsvétolnak.
Ezért úgy döntöttünk, újítunk: vendéglőben tartjuk a locsolást.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 23:04   
2005-03-28 21:27, OMGI:
-
Barabera! Küldtem Neked egy E-mailt, tojásfestésrôl. Remélem örömet szerzek vele.

-

Megkaptam a levelet,halasan koszonom:))
bara

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 23:03   
locsolás, bizony elég italosak a férfiak, és ennek megfelelően kissé sikamlósak is. Mármint a versikéik.
-
Epp ma keptam egy mailt benne egy rakas sikamlos locsolos versikevel a haveroktol,hamar megontozni nem is tudnak..

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 23:01   
2005-03-28 10:20, bobe:
-
Kedves Bobe:

Ezeket en is szeretem, Cloissone, tojasok.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 21:57   
2005-03-25 23:46, poesje:
A zengővárkonyi múzeumban volt szerencsém járni 2003 nyarán. Maga az alapító újságíró barátnője vitt el oda, aki lapján keresztül öregbíti a múzeum hírnevét.
Szép, hogy vannak emberek, akik ilyen hagyományőrzésre fordítják pénzüket (az alapító magyar matematika tanár egy német egyetemen), míg mások ezek hírét adják a világban.
A vendégkönyvbe férjem azt írta be (nem szószerint ídézve), hogy eddig nem lehetett tudni melyik volt előbb, a tojás vagy a tyúk. A kiálltást látva, ami mellesleg valóban lenyűgöző élmény, egyértelmű, hogy a tojás.

Zenkővárkony egyébként egy nagyon kedves kis baranyai község.
És ott található Rockenbauer Pál sírja is mert úgy kérte ott temessék el szelídgesztenyefái tövében.
Sajnos, azóta a fák is pusztulnak. Talán így siratják R. Palit.

A faluról itt egy általam ismert link, utalással egy újabb honlapra, ahol a tojásmúzeum is megtalálható.
Elvégre Húsvét van.

http://www.museum.hu/zengovarkony/zengovarkony.asp

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 21:27   
Barabera! Küldtem Neked egy E-mailt, tojásfestésrôl. Remélem örömet szerzek vele.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 10:20   
2005-03-25 23:46, poesje:
-
Kedves Poesje Köszi a cimet .vegre megtalaltam mit szeretnek jövöre a nyuszitol.
Erre gondoltam

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 07:07   
Kedves Bara, Bukarestben a magyarok (és a még ki nem vándorolt németek) őrzik a locsolás hagyományát. Viszont nagy utakat kell megtenniük,személykocsival, s emiatt nem isznak. Amikor a Székelyföldön ér a locsolás, bizony elég italosak a férfiak, és ennek megfelelően kissé sikamlósak is. Mármint a versikéik.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-27 15:08   
2005-03-27 14:50, Ferencz Zsuzsanna:
-

Locsolok??Itt mar 3. eve nem voltam meglocsolva,de oda haza sok locsolom szokott lenni:)Eleg hagyomany orzo a csaladom,ha mar a vodor vizet hagyomany orzonek lehet mondani..Sosem usztam meg szrazon a dolgot,persze azert szagos vizet is szoktam kapni:)Szoval itt nem lesz locsolas,de delutan valamelyik templomnak nagy jatekos husveti programa lesz itt a kozeli parkban..Tavaly is elmentunk,nagyon elvezte a gyerek es en is:)Azt iden sem hagyjuk ki.
Sok locsolot kivanok nektek:bara

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-27 14:50   
Kedves Barabera,

magam úgy teszek, hogy ceruzával halványan a
tojásra rajzolom a mintát, s csak azután megyek rá viasszal.
Hát locsolóid lesznek-e?

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-27 14:27   
Hat tegnap ejjel elkeszultek a tojaskak,de ha nem banjatok inkabb nem tennek be fotot..
Eleg benacskara sikerultek,en bolond elorajzolas nelkul,mindenfele gyakorlat nelkul akartam neki ugrani:(
Termeszetesen azert annyira nem bankodom,a kislanyom igy is imadni fogja!:)
Kovetkezo husvetra nem igy csibnalom,hanem mar jopar nappal elotte elkezdek gyakorolni rajzolni lapra mintat,azta elorajzolom kifujt tojasokra,es szepen nyugisan(Nem ejjel1 kor!)MEgcsinalgatom..
De azert nagyon halas vagyok az optletert,nem adom fel,nekem is lesz szep tojasom..jovore..D
Kivanok mindenkinek bekes,aldott Husvetot.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 23:46   
A világhálón barangolva akadtam rá a tihanyi és a zengővárkonyi tojásmúzeumra. Gyönyörű dolgok vannak bennük.

http://www.tojasmuzeum.hu/megkoz.html

http://datan-datenanalyse.de/Tojas/index_h.html

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 19:31   
Valeria! A terítôt is én csináltam, de a mintát és a pontos színeket egy szentistváni "népmûvésztÖL" kaptam.
Barabera, Neked pedig sok sikert kívánok, és ajanlom, hogy egyszerûbb mintákkal kezdd el.
Várom a képeket is.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 00:18   
Nagyon szepen koszonom!
Tokeletesen ertem mar mirol van szo..Van nekem ilyen extra eros alufoliam,az szuper erre,mar kis is probaltam..Most mar ertem a lenyeget,kis tolcserke szerut kell kesziteni,ami felveszi a viaszt..
Nagyon-nagyon szepen koszonom,majd hozok kepeket gyartmanyokrol,bar az biztos hogy eleg egyszeruket fogok tudni csinalni igy elsore:))
Koszike megegyszer!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 23:28   
Nagyon ugyes vagy OMGI, gyonyoruek a tojasok es a terito is. Azt is Te himezted?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 22:23   
Mesteri felvételim itt jönnek:

Talán lehet rajtuk látni, mily' "profi" eszközökkel dolgoztam.
Jövôre vállalok megrendeléseket is!

Image hosted by Photobucket.com

Image hosted by Photobucket.com

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 21:49   
2005-03-24 19:42, barabera:
-
Hogyan kel elkesziteni alufoliabol az irokat??
.........
Nagyon megkoszonnem ha leirnad mit csinaljak az alufoliaval hogy irni lehessen vele,..hogy kell hajtani?

Szóval:

A síma alufólia nem eléggé merev, de ha van olyan gyógyszered, ami alus fóliában van, és ügyesen bontasz le belôle mondjuk 1-1½ cm-es darabot, azzal már tudsz mit kezdeni.

Egy vastagabb tû hegyére tekerd fel, de tölcséresre (mint a régi, békebeli "staneclit" ), majd ezt keresztbe óvatosan cérnával tekergetsd körbe (derékszögben) a botocskára.

A kis tölcséres fóliastaneclidet (jó magyaros kifejezés, ugye??) kell mártogatni, birja a hôt, és egyszerre egy csíkra elegendô viaszt fel is vesz.

Megpróbálok csinálni a tavalyiról fényképet, és felteszem, hátha segit.

Addig keresgélj a patikusládában!

-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 19:58   
Csodaszépek a himes tojások, OMGI
Mindenkinek boldog húsvétot kivánok.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó