2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Mottó: Így csinálják ezt nálunk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-28 14:42   
Illés bácsi cukrászdája

https://www.youtube.com/watch?v=lu4UlgHGq6A

https://www.youtube.com/watch?v=zTql5cOB6EY

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 16:25   
Kedves Frédi, mindketten (és mások is) jól tudják, hogy Romániát nem kellett volna felvenni az EU-ba.
Kedves Poe, itt nagyon jó sajtot, túrót készítenek,főleg azt eszünk. A piacra nem vihetik, mert nem felelnek meg az EU-normáknak: nincs csomagológép, nincs saját pecsétjük, stb.
Húst főként a keresztelőkön, lakodalmakon eszem, amikor levágják az állataikat.
Hatalmas sikernek örvendenek itt a vándor-turkálók, amikor a falusiak felvásárolják a nyugati szajrét.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 14:57   
2009-07-01 07:17, Ferencz Zsuzsanna:

Régen a felesleges tejből túrót, tejfölt, sajtot, vajat készítettek az emberek, és azzal piacoltak. A városi népek kapkodták, mint a cukrot, a friss falusi tejtermékeket. Bolond világban élünk, amikor a falusi emberek is a szupermarketben veszik meg az enivalót Nemcsak Romániában van ez így, vajdasági kis falunkban pár éve estem pofára - nem EU!!! - amikor barátnőm grillezni akart, és be kellett mennünk a 45 kilométerre lévő városba, hogy húst, friss kenyeret, paradicsomot és káposztát vegyünk. Azt hittem, viccel
Ennek azt hiszem a Pofám leszakad topikban lenne a helye.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 12:16   
Kedves Zsuzsa,
részvéttel olvasom rossz híreidet. Sajnos csak egy konklúziót tudok belőle levonni: Románia felvétele az EU-ba nem csak elhamarkodott volt de nagy hiba is!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-01 07:17   
Homoródszentpéter anyagilag nagyot hanyatlott a tavaly óta.Szerintem ez a válság és az EU hatása: a csorda a harmadára csökkent, a tejbegyűjtő február óta nem fizetett, de az emberek viszik a tejet oda, mert nincs mit kezdeniük vele.
A földek parlagon, mert nincs pénz megművelni. A falu boltja egyre gyatrább, nincs pénz vásárolni, tehát árut nemigen hoznak. A mészárszék bezárt, mert nem felelt meg az EU-s követelményeknek. Tehát jelenleg a beszerzés nekem is hatalmas gond.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-07 15:51   
Nincs olyan hét, hogy ne kapnék kérő-kérdező email-t számomra ismeretlen emberektől, akik az Internetről bányásztak ki és vagy úgy vélik, hogy eleve én lennék az, aki rajtuk segíteni tud, vagy körlevelük egyik példányát címezték többek között nekem is – az „Aki mer, az nyer” mottó alapján. Eleinte bosszankodtam ezen, hisz nem vagyok ingyenesen lehívható Internetes adattár, és se lehetőségem, se kedvem nincs ahhoz, hogy zsinórban állást, ösztöndíjat, aupair-családot, gyakornoki posztot, fellépési lehetőséget vagy szállást szerezzek vadidegeneknek. Mégis az ilyenirányú kérések növekvő mennyisége meggyőzött arról, hogy van egy általános igény, amelyet valószínűleg táplál a növekvő Berlin-trend. Ez arra ösztönzött, hogy a sorozatosan hozzám érkező segélykérések típusai alapján összeállítsak egy általános linkgyűjteményt, amelyet, kedves olvasó, az alábbiakban megtalálsz.

De mielőtt annak nekiesnél és azt felhasználva bárhová támogatásért fordulnál, ajánlom megfontolni és messzemenően magadévá tenni a következő általános szempontokat, amelyek tükrözik az itteni emberek és az intézményrendszer szemléletét, és nem feltétlenül azonos a tiéddel.

Folytatás itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&2540

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-14 07:06   
Arról volt szó, hogy magyar belpolitikai témák nem, illetve egyes esetekben Bobó talponállója topikban lehetségesek csak. Így átköltöztettem oda.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3564&forum=75&1796

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 12:37   
2006-11-24 10:50, Andu:

Böbe nálatok is van hitoktatás az iskolákban?

-
A gimnaziumban van egy kötelezö tantargy a vallastan. Itt minden vallasrol tanulnak a gyerekek röviden. Tehat nem hittan, mert olyan nincs. Ez egy protestans orszag es a nep nem igazan vallasos.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 10:50   
2006-11-27 09:39, hunor:
A Kisalföld?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 09:39   
2006-11-27 09:38, hunor:
-

Egyik videki magyarorszagi lapnak van hasonlo melleklete, ismeri valaki?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-27 09:38   
Felhozom meg emlekeztetonek a topikindito uzenetet:

Egy regi MONbarát javaslata alapjan inditom a topikot, az o levele legyen a bekoszonto:

"szerintem az itthon elo magyarokert akkor es talan azzal tehetik a legtobbet, ha (...) felvilagosultsagot sugaroz es nem kioktato modon, de mindenkeppen a jo peldak garmadaval segiti az orszagot abban, hogy a legtobbet hozza ki lehetosegeibol, es idovel valoban korszeruve valjon, a szo igazi ertelmeben europaiva; ahol pl. egy parlamenti valasztas nem elet halal kerdese, es ahol a valasztopolgar a voksolast valoban a demokracia unnepekent elheti meg; ahol - ez szerintem dontoe - az emberek tudnak orulni a masik sikerenek es nem arra epitenek fel eletstrategiakat, hogy mikent arthatnak masoknak

szoval abbn az ertelemben kellene egy (...) pozitiv kisugarzast adnia, hogy a vilagban szanaszet szortan eloe okos, tehetseges es sikers magyarok szemuvegen keresztul bemutatja a vilag legjobb megoldasait (egyfajta "best practice" gyujtemeny lehetne; Így csinálják ezt nálunk - mottóval ..."

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 06:43   
Na megindult az Interneten is a kampány, hogy szentképek legyenek az osztálytermekben. Magam is kaptam néhányat, hogy írjam alá a "kérvényt".
Érdekes az indok:
" cerem revizuirea Deciziei, in sensul pastrarii simbolurilor
religioase in scolile publice, conform normelor europene si
internationale unanim acceptate".
Vagyis:
"Kérjük a határozat megváltoztatását, olyan értelemben, hogy az állami iskolákban megmaradjanak a vallásos jelképek, az általánosan elfogadott európai és nemzetközi normáknak megfelelően".

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 18:58   
A sved osztalytermekben csak az oktatashoz szukseges szemleltetö eszközök vannak. Most allami iskolakrol beszelek nem a maganiskolakrol amiket muzulmanok penzelnek, mert nem tudom ott mi van.
Itt egy link egy elemi iskola mindennapjai kepekben:
http://www.buf.kristianstad.se/osterslov/vildabilder.htm

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 13:20   
2006-11-22 12:10, Ferencz Zsuzsanna:

Természetesen felhasználhatod, a kiötlöjét nem tudom megkérdezni

Németországban leszedték az osztálytermekben a kereszteket, mert sértette a más vallásúak szemét. Ugyanez történt Olaszországban is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 12:10   
Poe, kösz. Nagyon szép mondás... Felhasználhatom?
Úgy emlékszem, volt valami vita a német sajtóban, pár esztendővel ezelőtt,már nem is emlékszem, melyik tartományban: lehet-e kötelezni az iskolákat szentkép kiakasztására? Per is lett a dologból.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 11:37   
2006-11-22 11:24, poe:
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 11:24   
2006-11-22 03:44, Ferencz Zsuzsanna:

A régi, békebeli Jugoszláviában a vécéket kivéve minden nyilvános helyiségben ott lógott a falon Tito nagyméretű, színes portréja. Amikor halála után sok évvel végre valakiben lett elég bátorság, hogy felvesse eltávolításukat, egy okos ember mindjárt megjegyezte: de a szöget is ki kell ám húzni!
Mert mindig akad oda pályázó.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 03:44   
Régen kötelező volt ugye N. Ceausescu elvtárs képének a kitevése.
Lehet, hogy ezt akarják helyettesíteni?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 23:06   
2006-11-21 22:56, SOM:
-
Izé.. Románia a végletek országa (most milyen jelet tegyek a végire? ? ! / . / ? )
-
akkor kérdezd vagy jelentsd ki ez abszurd, és destruktiv, és jó kérdés is egyben?!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 22:56   
Izé.. Románia a végletek országa (most milyen jelet tegyek a végire? − ! / . / ? )

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 22:43   
2006-11-21 05:57, Ferencz Zsuzsanna:
-
Folyik a vita Romániában: az osztáklytermekben kötelező legyen-e legalább egy szentkép kitevése?

huuuh, hát, ha ilyenen gondolokodnak tényleg nagy gáz van nálatok, kit érdekel, hogy van e vagy nincs? engem nem zavarna semmilyen felekezet képe.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-21 05:57   
Folyik a vita Romániában: az osztáklytermekben kötelező legyen-e legalább egy szentkép kitevése?
Pedig sok az ateista és sok a protestáns. (Zsidók már nemigen élnek itt, mert elmentek).
Más országokban hogy van ez?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 10:42   
... de félretéve a tréfát, már voltam olyan szituációban, hogy furcsállották miért vagyok én olyan fehér. Aztán közölték velem, "ja, en azt hittam a magyarok mind olyan barnák,amolyan barna böruek mint a cigányok." A furcsa az, hogy engem az ilyesmi már meg sem lep.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 10:33   
2006-05-15 17:46, bobo.2003:
-
Ezt igy is gondolod tenyleg, ahogy irtad ?
-

nem! Dehogyis! Csak viccelek!

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 17:46   
Ezt igy is gondolod tenyleg, ahogy irtad ?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 17:23   
2006-05-15 07:55, Ferencz Zsuzsanna:
-
"A németek és a magyarok között az összekötő kulturális kapocs a roma".
Mi erről a véleményetek?

szerintem egyszeruen a zene szeretetére gondolt.
A németeknek volt egy két jó zeneszük és nekünk is.(van is) Szerintem Ok nem erzik olyan erzekenyen a különbséget mint mi. Nekik a roma az magyar,vagyis magyar cigany zene.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 17:17   
2006-05-15 07:55, Ferencz Zsuzsanna:

"A németek és a magyarok között az összekötő kulturális kapocs a roma".

Ezt inkabb a legenytol kellett volna megkerdezni. Valoszinuleg ugy ertette, hogy a nemet roma es a magyar roma kozott az osszekoto kapocs a roma szokott lenni.

Viszont azt kizartnak tartom, hogy a zeneszek ne tudtak volna magyar lakodalmas zenet jatszani. Legfeljebb nem engedte a nemet roma nekik. Ez egy egeszen mas teszta. Aki fizet, az rendeli a zenet!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 13:34   
Most hiába várom, hogy a Mester Ákost is felfedje valaki?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 11:38   
Ah, párdon! Túl sok 168 órát olvasok!
Köszi Mary és bocs Zsuzsa!

Micsoda szégyen!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 11:20   
2006-05-15 11:11, Zuloaga:

Nem Kertész Imrére gondolsz, Zulóka?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó