2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Mottó: Így csinálják ezt nálunk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 11:11   
2006-05-15 10:46, Ferencz Zsuzsanna:

A Mátyás pincében nagyon húzzák a németeknek (is) a roma zenét (ott ez valóban kult. kapocs ... és nemzetközi pénzforgalom ) ... Kertész viszont akár a Nobel díjat is a németeknek köszönhette, hisz német kiadó karolta fel anno, német kiadó vitte a magyar szavakat a németen keresztül a világhírnévre ...
Tehát, ha "a németek és a magyarok között az összekötő kulturális kapocs a roma" , akkor Kertész Ákos is az lenne , de neki esze ágában sincs ...

Ennyi.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 10:46   
Zulóci, elolvastam kilencvenhatszor... Nem értem. pedig tudom, kicsoda Kertész Ákos. És tudom, mi a Mátyás-pince...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 09:39   
2006-05-15 07:55, Ferencz Zsuzsanna:

"A németek és a magyarok között az összekötő kulturális kapocs a roma".
Mi erről a véleményetek?

- A Mátyás pincében ez lehet, hogy így van, de mióta roma pl. Kertész Ákos?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 07:55   
Háromnapos lakodalmat tartottak Erdély közepén, egy faluban: egy marosvásárhelyi magyar lány ment férjhez egy berlini némethez. A rengeteg vendég zöme német volt. A vőlegény kérésére autentikus roma zenekar szolgáltatta a cigány zenét.
A magyarok egy idő után rossz néven vették, hogy nincsen magyar zene. Míg aztán a barátnőm fia megfogalmazta:
"A németek és a magyarok között az összekötő kulturális kapocs a roma".
Mi erről a véleményetek?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-21 13:13   
Húsvét gyanánt Varsóban jártam, (Lengyel férjem miatt) és el voltam hülve a változásoktól amit ott tapasztaltam.
Kb 6 éve jártam ott, illetve 3 éve is, de akkor csak a rokonságnál ültünk egyik székrol a másikra. Most látni akartam a várost, hogy mit változott mire emlékszem még.
Hatalmas beruházások vannak mindenütt, az utakat megcsinálták, nem láttam olyan kátyukat mint Budapesten sehol sem, a régi városrészen (ami még megmaradt)felújították az épületeket, gyönyörüen ki vannak festve.
A lepattant paneleket kifestették szintén; csinos kis tetot kaptak már egy két helyen, mégis jobban mutat mint azelött.
A régi 50es években épült házakat nem ledózerolnak teljesen, hanem kibelezik, csak a fal marad, de az még jó, hiszen téglából van és utaná kezdik renoválni, építeni Oket.
A város szemétmentes!
Ami a legdurvább volt számomra, a Magyar Nagykövetségünk. A sok gyönyörüen parádézó nagykövetségek között a Magyar a leglepattantabb, csak az Unios zászló virított rajta ujonnan.
Autópályájuk azóta sincsen túl sok csak az a 100-150 km ami azelott is volt és rengeteg pénzbe kerül, de a régi rossz útjukat is felújították.
Gondolom a Lengyelek sem úsznak a pénzben, akárcsak Magyarország, de úgy látszik ott jobban tudják valahogy a pénzt csoportosítani, mint nálunk otthon.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-20 01:04   
2006-03-19 11:20, frimi:
-

Csak azután igy is legyen - nemzeti és gazdasági tekintetben is!

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-19 11:20   
2006-03-17 19:05, Antal:
-
Természetesen vannak esetek, amikor nem az úthálózat kiépítettsége a domináns tényező. Ugyanakkor mégis nagyon nagy súllyal esik latba, amelyet soha sem lehet figyelmen kívül hagyni a tervezés folyamán. Jelentős költségnövelő tényező lehet! Akár a módozata, de főként, hogy annak kiépítésében esetleg milyen hányad esik magára a beruházóra!

Akár a nyersanyag/alapanyag, akár a végtermékeknek a felhasználói piacra történő juttatása kulcsfontosságú logisztikai szempont. Ha számításba vesszük a szállítás módozatait, akkor nyilvánvalóan a legkézenfekvőbb megoldás a közút. A vizi út ugyan a legolcsobb, de... A vasút olcsóbb lehet, de a vasúti hálózat kiépítése nem kifizetődő egyetlen egy befektető részére sem. Legfeljebb a rácsatlakozás megvalósítása jöhet számítéásba, amely mindössze pár száz méteres vágánylefektetést jelenthet. A légi úton történő szállításnak megint magától értetődő akadályai vannak.

Mindenképpen a legkézenfekvőbb megoldás a közút. Úgy gondolom, hogy még a nagy tőkeerővel rendelkező beruházók számára sem rentábilis kilométerszám közutat kiépíteni. Ezért állami feladat ez. Ha ezzel terhelnék a befektetőt, akkor inkább távol maradna, mert a befektetés megtérülése olyan hosszú időbe tellne, amely már gazdaságtalanná tenné azt.

Ezért tartom személy szerint fontosnak, hogy Kelet-Magyarországra minnél hamarabb korszerű közúthálkózat vezessen el. S ezért fontos, hogy Erdélyen keresztül épüljön ki autópálya, mert ez Erdélyt minden tekintetben közelebb hozza Magyarországhoz és ezáltal Európához.
Frimi

Antal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 19:05   
A közúthálózat kiépítettsége és minősége minden bizonyossággal fontos szerepet játszik egy bizonyos országban vagy régióban való beruházási döntés meghozatalánál. Véleményem és tapasztalatom szerint vannak azonban más, talán fontosabb feltételek is, melyek ha adottak, az esetleges beruházó hajlandó eltekinteni az úthálózat állapotától. Ilyenek például:
- az illető piac és a környező piacok nagysága valamint fejlődési potenciálja
- az erőforrások közelsége és ára
- repülőtér közelsége a döntéshozók számára stb. A fontossági sorrendet megvitathatjuk.

"A tőke nem közutakon áramlik Romániába vagy Bulgáriába, hanem bankokon keresztül."

Ezt én is aláírom. Az utóbbi években sokat fejlődtek a banki szolgáltatások és a devizaforgalmat szabályzó előírások az említett országokban. Emlékszem viszont időkre is, amikor egy összeg átutalási díja egy repülőjegy ára volt...

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 15:12   
2006-03-09 22:23, frimi:
-
2006-03-09 21:46, melindalaczay:
-
"A tőke nem közutakon áramlik Romániába vagy Bulgáriába, hanem bankokon keresztül."

Igy van ez is kell hozzá, + aglomerizációs háló, ami utat is jelent es ami egy út építésével jár. Hiába van a bankban pénz, ha nem tudsz belole gyárat építeni, mert nincs hozzá út. A nyugati régiónak vannak útjai és autó pályája is.
En erre gondoltam, mikor írtam.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 01:09   
2006-03-08 17:27, goldi:
-

Pont tegnap hallottam a rádióban egy ilyen konferenciáról, de sajnos vezettem és csak éppen, hogy elkaptam.Nagyjából a lényeg, hogy vannak próbálkozások a génmentes élelmiszerek érdekében!

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 22:23   
2006-03-09 21:46, melindalaczay:
-
A tőke nem közutakon áramlik Romániába vagy Bulgáriába, hanem bankokon keresztül. A közutak sokkal inkább megkönnyítik olyan cégek betelepülését, amelyek keleti piacokra szállítanak. És persze lehetővé teszik ehhez a szükséges alap- és nyersanyagok szállítását.
Frimi

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 21:46   
2006-03-08 14:57, frimi:

"Azért is fontos - többek között - az úthálózat kiépítése, mert ez Szabolcsot közelebb hozza Nyugat-Európához. Mert a működő tőke oda telepszik be szívesen, ahová könnyen eljuthat. És ez teremt új munkahelyeket. És onnan csak egy ugrásra van egy hatalmas piac is."

Igazad van teljes mertekben! Ezert megy olyan jol a nyugati régióban, mert az ut ipart hoz be cegeket, cegekkel allasokat, aztan az ott dolgozók enni is szeretnenek meg szorakozni stb. De most mar lehet, hogy keso lenne ez is, mert, ha meg is epitenek akkor ezen aramlana at Romaniaba meg Bulgariaba a toke, mivel ott joval olcsobb a munkaero meg minden egyes vonzata, mint otthon.

goldi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-08 17:27   
Most hallgattam egy előadást a gén kezelt élelmiszerekről. Állítólag Mo. még ellenáll az ilyen élelmiszer behozatalának, de mivel az Eu-ban már engedélyezett szerintem előbb-utóbb itt is az lesz. Pedig a magyar epernek, vagy paprikának nincs párja. Nálunk Németországban már létrehoztak "gén mentes övezeteket". Kiváncsi lennék nálatok hogy kezelik ezt a témát.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-08 14:57   
2006-03-06 10:39, MoMa:
-
Hadd tegyek két megjegyzést...

Valamikor a 70-es években egy kollegám két évet töltött Vietnamban valamilyen segélyporgram keretében (már nem emlékezem, hogy mi volt az...). A színes, fotókkaql illusztrált útibeszámolóban meghökkenve láttam a nyomorúságos vityillókat Ho-Si-Minh város környékén, amelyekben tisztességes ágy nem volt, de japán szines televízió készülék igen!

Igy van ez a mobillal is. Kaja nincs, de fel lehet hívni a péket...

S ma már nem is ütött kopott mercikkel járnak sokan, hanem csillogó-villogó szinte új nyugati gépkocsikon. De ez egy sajnálatos jelenség, ugyanis nagyon sokan vettek fel (svájci frank alapú) hiteleket, amelyek törlesztő részleteit nem tudják fizetni s így egy ma alig használt kocsit már 30-40%-kal olcsóbban lehet vásárolni.

Ami meg Szabolcsot illeti: úgy tudom, hogy a munkanélküliség ott valamivel meghaladja a 20%-ot! Megdöbbentő!!!

Az ország nyugati és keleti fele között életszinvonalban - mondhatni - óriási a különbség. Mert a nyugati rész, valójában már majdnem Nyxugat-Európa, a keleti rész meg inkább Kelet- és nem Kelet-Közép-Európa.

Azért is fontos - többek között - az úthálózat kiépítése, mert ez Szabolcsot közelebb hozza Nyugat-Európához. Mert a működő tőke oda telepszik be szívesen, ahová könnyen eljuthat. És ez teremt új munkahelyeket. És onnan csak egy ugrásra van egy hatalmas piac is.
Frimi

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-06 10:39   
2006-03-05 12:04, poe:
-
"külföldön élö magyar mindig tudathasadásos kicsit."

Kedves Poe,
én is egy ilyen tudathasadásos magyar vagyok.
Az én tudathasadásomnak ám az az oka, hogy évekig csak Budapestre jártam vissza, és időhiány miatt Szabolcs mindíg kimaradt. Így hát mikor itt olaszba kérdezték milyen most a helyzet Magyarországon, elmeséltem nekik, amit otthon Pesten láttam.

Hát, most ezt is bepótoltam.
Mobilja mindenkinek volt, még olyan is ami filmez stb... (ilyen mellesleg még nekem sincs...) Na meg mercik, lehet, hogy 10 éves, de mercinek kell lennie. A vizet ám az utcáról kellett hordani, mert a házba vezető vízvezeték már az óra előtt le volt fagyva... napokra. Erre természetesen senki nem reagált. Ja hogy felhívják a vízműveket vagy valami... De mobilja mindenkinek volt...

Ennyit az én tudathasadásomról. Magyarország az Magyarország. Budapest meg Budapest. Nem kell a kettőt összekeverni.

Én teljesen megrökönyödtem mekkora különbség van egy pest melletti kis falu, mondjuk Gyál, meg egy Csenger melletti ugyanolyan kis falu, mondjuk Porcsalma, stb... között.

Ekkora különbséget még itt a legeldugottabb szardíniai kis faluban sem lehet tapasztalni.

Valahogy az otthoniakban, úgy találtam, az értékrendszerükben valami zűr van. Tisztelet a kivételnek... természetesen.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 12:23   
2006-03-05 12:04, poe:
-
"külföldön élö magyar mindig tudathasadásos kicsit"

most megyek haza marciusban egy par napra kivancsi vagyok, hogy mi valtozott,utoljara oktoberben voltam otthon, es epp akkor bontottak le a Deakon azt az undorito hazsort es parkot hoztak letre helyette.
Bp mindig valtozik egy kicsit, mar lassan kezdek eltevedni, mert nem ismerem az új házakat, bevásárló helyeke,t kávézókat amelyek újonnan hoztak létre!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 12:04   
Igazad van Melinda, van ilyen, meg olyan tapasztalat is. Sajnos itt nem érvényesül a "csak a szépre emlékezem", mert a külföldön élö magyar mindig tudathasadásos kicsit. A szíve egy darabja mindig otthon marad, de a szeme ahhoz szokott, amit új hazájában lát. Észreveszi azokat a dolgokat, amin az otthon élők a megszokás miatt átsiklanak, sőt, hogy még kellemetlenebb legyen, azt is látja és érzi, hogyan látnak bennünket a külföldiek. Ez az oka a sokszor kicsit ingerült, vagy elkeseredett hangú kritikának.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 11:48   
2006-03-04 23:59, Mary:
-
szerintem túl gyorsan "jött" minden Magyarországra.89-ig "semmi" és aztán a nagy szabadság.Beáramlott minden aminek nem kellett volna ez tény, anélkül, hogy valaki fel emelte volna a kezét, hogy Állj!Ezt nem kérjük!
De szerintem az nem igaz, hogy otthon nincs igény a jóra a szépre a rendre és a másra.Szerintem azért mostmár foglalkoznak otthon is azzal, hogy lenyirják a füvet az utak mellett, ha keresztul mentek videki falvakon, vagy városokon nyáron a legtöbb közülük gyönyörüen rendben van, tele virágokkal, tiszta utcakkal.
A mai fiatalsag már elég sokat utazik, hála a fapados járatoknak, ök látják, hogy hogy él nyugat, elobb utóbb át veszik a jót is majd, csak idore van szükség még.
Az, hogy "másmilyen színe van a járdának,"ja hát kérem ezt még abban az idoben tákolták össze amikor nem volt fonos, de nézzetek meg az új építésü házakat, lakó negyedeket Budapesten, nekem tátva szokott maradni a szám, hogy milyen szépek és milyen igényesen vannak kialakítva.
Az viszont igaz, hogy a bp-i ember nem foglalkozik környezetével, mert azt gondolja a lakásáig terjed az O birtoka a többit meg oldja meg a közös képviselo ugyis annyi pénzt fizetnek neki.Bár erre is van ellen példa, pl.a lakásom ahol van ott összefogtak a lakók és kifestettetek a házat kivül belül!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 23:59   
2006-03-03 17:14, goldi:

Kedves Goldi,

nagyon érdekes, amiket írsz és nagyrészét ugyanígy érzem.

Például azt, hogy Mo (és nem csak) nyugattól mindig azt veszi át, ami rossz, nem azt, ami jó.
Nagy kár, hogy nem örizte meg magának azt az otthonosságot, bensöséget, úgymond rokonságot egymás között, ami régebb volt (habár ennek is megvannak az árnyoldalai).

Valóban a pénzhajtás áll elötérben, mindenki versenyezik a többiekkel, külsöségekben és státuszszimbólumokban gondolkodnak. Itt látszik, hogy nem fogták fel a lényeget.

Ha egy nyugati akármilyen kocsiban megjelenik, az általában nem a státuszát mutatja (kivételek vannak, persze), hanem egyszerüen meg tudja magának azt az autót engedni, és személyreszabottan megvette azt, ami neki passzol. A magyar megveszi a kétüléses sportkocsit, akkor is, ha három gyereke van, akiket nincs hová tennie, de minek, amikor a kocsi a státuszt szimbolizálja? Meg a reklám is ezt sugallja.

Ha a topik címét nézzük, akkor én azokra a dolgokra gondolok, amiket át lehetne venni, de nincs rá vevö. Példák:

- a nyugati országokban a kriminalitás ellenére biztonságban érzik magukat az emberek. Miért? Magyarországon miért nem?

- nyugaton is van szemét, burján, mocsok, por stb. , de tesznek ellene - különféle okokból. Pl. betegségek elkerülése, a lakosság védelme, környezetvédelmi aspektusok stb. Mo-n ez luxusnak tünik, amelyet az állam nem tud magának megengedni.

- a legtöbb állam nagyon védi a tulajdont, drákói büntetés jár a legkisebb lopásra is - Mo-n csak fáradtan legyint a rendör, ha lopást jelentesz, hiszen mindennapos.

Még sorolhatnám, hogy miket lehetne átvenni más országoktól, de nincs rá igény, ezek olyan dolgok, amiket az egész társadalom kell akarjon. Az egyének kívánsága, érdekes módon, nem érvényesül.

Ezzel ellentétben átvevödik minden, ami könnyü, amit egyénileg meg lehet csinálni. Jó vagy rossz, mindegy.

A nyugati társdalmakat általában a fogyasztói társadalom címszó alatt vezetik. Én személyesen nem láttam jobb példát a szociális problémák megoldására, a tulajdon, a család, az emberi méltóság védelmére.

Szerintem ezeket kellene importálni, nem a külsöségeket, a talmit, az anyagit. Van értékrend, morál, szociális lelkiismeret, közös összefogás. Ezek jó importcikkek és a sokat emlegetett "magyar szívvel" is biztosan összhangban lennének.

Kár, hogy ez nem így van és kár, amint írtad, hogy elfogy az emberek közötti kommunikáció; versengés és pénzhajtás a módi. Ez félreértelmezett nyugatiság.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 15:30   
Valahogy nem minden igy volt, ahogy itt vázoljátok.
A magyarok mindig szerettek mindent jobban utánozni, mint ahogy az eredeti kinézett.
Kevesen vannak itt a mi korosztályunkbol, igy nem tudhatjátok.
56 elött, tilos volt minden. ami nyugatrol jött, de mágis volt mindenkinek csöves nadrágja, olyan szük szoknyája, hogy nemlehetett vele a villamosra felszállni, tilos volt a rokizás, mégis csináltuk. Persze volt olyan is, ha elkaptak bennünket, néhányat bevittek a rendörörsre és büntetésböl összeesésig kellett rokizni.
Az emberek valóban változtak az utóbbi évtizedekben, de ennek a jobblét az okozója. Amikor mindenkinek lett tv-je, nem jártak már egymáshoz, az autó is megszüntette az egymásra szorulást. Nem azért mert amerikásak lettek, hanem lehet nekik is.
Már nemtudnék ott élni, mivel az idö ideszoktatott bennünket, 20 az 50-hez, de bármikor, ha hazamegyünk, azonnal otthon érzem magam.
Azt mi már rég nem használjuk, hogy nálunk....
nincs különbség, csak az igények mások.
Vannak utak, jó utak, de nem kaszálják a magasranött füvet, amitöl mindjárt ápolatlanabb lesz a környék, nincs igény a rendre, a szebbre. Ilyen dolgok tünnek nagyon fel, ha nem ott élünk.
A legszebb lakónegyedek elcsúfitva az össze-vissza járdákkal. Van járda is, de ök inkább levágják, a rövidebb utat veszik. Nincs igény a az ápolt környezetre. Ha ezt látom, sajnálkozom, de tudom, hogy én is innen jöttem, ilyen voltam.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 18:56   
Kedves Goldi,

nagyon rokonszenves amit írtál és öszintének is tűnik (Ma sajnos itt és ott az emberek félnek, vagy restellnek öszinték lenni)és sajnos igaznak is. Jó, hogy megírtad!

goldi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 17:14   
2006-02-09 22:05, rigojanos:
-
Egyetértek rigojanossal! Nem biztos, hogy Magyarországnak szüksége volt (van) az ilyen változásra.
Húsz éve Németországból jöttem (hoztak)férjhez Mo-ra. Otthon (No.)azt láttam, hogy a szüleim hajtják a pénzt, főleg apám, hogy nagyobb háza, jobb autója legyen, mint a szomszédnak, pedig lefogadom, hogy két szót nem váltott vele életében. Szülői felügyelet hiányában a hugommal elég sokat csavarogtunk. Azt nem ecsetelem, hogy mi volt a rekciójuk, amikor bejelentettem, hogy férjhez megyek Mo-ra, finoman szólva nem tartottak normálisnak.
Mindenesetre engem nagyon meglepett, hogy itt az emberek "beszélnek" egymással. Számomra akkor itthon (Mo)sokkal lassúbbnak tűnt az élet, mint Németországban. Eleinte a kedves idegen voltam a szomszédaim számára, de egyre gyakrabban jöttek hozzánk beszélgetni, meg telefonálni, mert az utcánkban csak nálunk volt telefon. tőlük tanultam meg főzni, meg egy csomó házi munkát.
Az évek alatt szép fokozatosan itt is megváltozott az élet és az értékrend. Ma szinte mindent pénzzel mérnek az emberek.A cél, hogy a gyerek a legjobb iskolába járjon, a legújabb mobil telefonja legyen, az apuka lehetőleg két évente le tudja cserélni az autóját, stb. Egyre kevesebbet beszélgetnek (beszélgetünk) egymással. Az emberi értékrendet tekintve Mo. ma eljutott a nyugati fogyasztói társadalom szintjére.
"Én nem ezt a lovat akartam"

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-28 13:36   
Mi kb. 10 éve azt vallottuk a barátnőmmel, hogy : "Carpe Diem" (élj a mának), "Egyszer vagyunk fiatalok, utána más mentséget kell hogy találjunk" és kedvenc filmünk a "Holt költők társasága" volt.
Ma már nem is tudom, hogy a bánatban tudtunk annyi marhaságot megcsinálni.
Bár ha jobban belegondolok, azért még ma is így gondoljuk, csak kicsit több felelőségérzettel mások iránt (család, saját gyerkőc )

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 18:59   
Amúgy az olaszoktól szeretném átvenni a "dolce vita" életérzést. Anno sikerült valamennyire, Mo-ra visszatérve kapkodtam is a fejem rendesen, hogy "ezek meg hová rohannak mind". Azóta viszont ez lekopott...

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 18:57   
2006-02-09 22:05, rigojanos:
-
Szerintem azt hozzák haza, ami nekik tetszett, amit ök el tudtak fogadni. Hogy ez jó-e vagy sem, mennyi veszi át a tízmillió magyarból, nem tudom. Világmegváltáshoz sokan kellenek. Fizikából rémlik ilyesmi, hogy tehetetlenség meg tehetetlenségi nyomaték...

G
-
--

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 22:05   
Azt hiszem az elmult 15 evben rengeteget fejlodott Magyarorszag, mindenfele teren. Hogy erdemben mit jelentenek ezek a valtozasok, az persze vitathato, de sok szempontbol latvanyos transzformacion ment keresztul tobb terulet - es ennek a kulfoldrol jott befolyas az oka.

A mediaban a leglathatobb talan a valtozas (ha nem is mindig pozitiv fejlodesrol van szo), es ebbe beletartozik a szorakoztatoipar ugy, mint a sajto mas teruletei. Csak a televiziot nezve egyertelmuen lathato az amerikai media befolyasa, es abbol is inkabb a szenzacioehseg kielegitesenek trukkjei. Es bar ugy tunhet, hogy ennek ugyan nincs kozvetlen koze a kozelet mas teruleteihez (pl. politika), megis nagyban befolyasolja az atlagemberek ide vonatkozo igenyeit, elvarasait, toleranciaszintjet, illetve az abbeli tudatot, hogy mit van jogom tudni valakirol, legyen az maganelet, vagy munka. Szerintem a kulfoldrol bearamlo szorakoztatoipari elemek talan leghangsulyosabb resze az "image", mint uzleti eszkoz fontossaga. Ez amennyire irrelevans dolognak tunik neha, donto fontossagu lehet barmilyen, tokeletlensegre utalo botlas, es olyan szempontoknak kell sok teruleten megfelelni, aminek semmi koze nincs a kepesseghez.

Ez mind azert fontos szerintem, mert azzal, hogy az embereket hozzaszoktattak kozismert szemelyek bulvarszintu, szenzacio-izu bemutatasahoz, ki is alakitottak az elvarasokat. Ahogyan a kulfoldi politikai kampanyokat nagyban befolyasolja az eladhato, meghatarozott demografiaknak apellalo image meglete, vagy hianya, ugy Magyarorszagon is egyre lathatobb ez a tendencia. Szerintem ez olyan terulet, ahol teljesen mindegy, hogy helyeseljuk, vagy nem az ilyen iranyu valtozasokat, el kell fogadni, hogy ez az uj normal szint, es egyszeruen igazodni kell hozza, nem meg akarni valtoztatni.

Es egy nagyon sok kulfoldrol bearamlo dologra igaz - tehat amikor aziranyu vagyainkat fejezzuk ki, hogy mennyire jo lenne, ha a kulfoldon elt/tapasztalt magyarok visszahoznanak az ott tanultakbol, abba a pakliba az olyan valtozasok is beletartoznak mindig, amikre talan azt mondjuk utolag, hogy enelkul jobb volt. De mindenbol csak tanulni lehet, ugyhogy szerintem is fontos annak eloterbe hozasa, hogy ki mit tapasztal az uj kornyezeteben, aminek otthon is hasznat latnak. Vagy nem.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 13:25   
Nálunk, ITT így csinálják.

Kicsit offolok, de a címadó témánál maradok.
Tehát hogyis csinálják itt?

Történet 1.

Vendégségbe indultunk. A szokásos kis használaton kívüli hamutartóból kiszedtem az órámat, gyûrüimet (nem sokat, csak ami van,) és óriási válogatást rendeztem az összes (2 db) aranyláncom között, melyiket vegyem ma fel. Döntöttem, elindultunk, elmentünk, jól éreztük magunkat, majd 5! óra elteltével hazajöttünk. Belépve a bejárati kapun (3 emeletes, 21 lakásos ház), a hírdetôtáblára tévedt a pillantásom.
Jé, -mondom-, ott lóg egy lánc, épp olyan, mint az enyém, (amit a gyerekektôl és a páromtól kaptam félévszázados szülinapomra!).
Továbbléptem, mert hiszen csak hasonló, de az enyém nem lehet. Azt otthonhagytam a hamutartóban.
De a kisördög! Visszaléptem, közelebbrôl néztem, és majd elájultam, az enyém volt! Monogrammostul, szivestül!!! Alig mertem hozzányúlni, pedig az volt. De hogy került oda???
Bementünk a lakásba, olyan szívdobogással, hogy csak na, tényleg nem volt ott. A torkomat sírás fojtogatta, hiszen számomra nem az arany az értéke, hanem az, ami mögötte van, amit csak én tudok.

Mi történhetett? Amikor kivettem a hamutartóból a másikat, nyilván ez valahol "velejött", fennakadhatott a ruházatomon és a lépcsôházban leesett.

És aki megtalálta, nem tekintette a sajátjának, kiakasztotta a nyilvános táblára és az OTTMARADT órákon kereszül.

A kis köszönölevelemet pedig napokig nem vette le senki ugyanarról a helyrôl, valószínûleg természetesnek tartotta amit csinált.
Hát itt így csinálják.

Mára ennyit. Pici történet, de meglehetôsen jellemzô.

(Ha visszatérünk a topik eredeti támájához és érdekel valakit, akkor még van történetem arról, hogy itt hogy csinálják. Megjegyzem nemcsak pozitivak, ert hogy mindenhol vannak negativ dolgok is. )

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 13:11   
2006-02-01 13:04, Pompéry Berlin:
-
2006-02-01 12:14, hunor:
-
2006-02-01 00:27, melindalaczay:
-
Mégis van visszhangja, jó lenne felrázni Magyarországot hossza tartó álmából!
-
Rugdossuk.
-
Bar akkor szerintem nem annyira jotanacsokra van szukseg, mint peldaul lecserelni a polgarmestert ...

-

Elnézést, de ez nem lehet a mi feladatunk. Hogy mennyire nem az, azt láthatjuk a rendszeres felháborodáson, amit a kivülröl jövö világmegváltás arat.

-

Az a gyanum, hogy felreirtam valamit, vagy felreertheto.

Melinda egyik korabbi uzeneteben szerepelt a budapesti fopolgarmester lecserelese, mint javaslat, erre irtam, es a szandekom az volt, hogy tukrozodjon, szerintem NEM erre, es nem ilyen javaslatokra van szukseg.

Hogy szerintem mire?

"olyan peldak, helyzetek bemutatasara, melynek megismeresere a nagy atlagnak nincs lehetosege."
Vagyis a MON egy ablak, lehet kinezni, es a nagyvilagbol lehet mutatni - ezt sem feltetlen kuldestudattal, nagyjabol adott is.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 13:04   
2006-02-01 12:14, hunor:
-
-
-
Rugdossuk.
-
Bar akkor szerintem nem annyira jotanacsokra van szukseg, mint peldaul lecserelni a polgarmestert ...

-

Elnézést, de ez nem lehet a mi feladatunk. Hogy mennyire nem az, azt láthatjuk a rendszeres felháborodáson, amit a kivülröl jövö beavatkozási kísérlet arat.

A minap moziban voltam (Beszámoltam róla a megfelelö rovatban.) Amikor az "Ein ganz gewöhnlicher Jude" forgatókönyviróját megkérdezték, hogy filmje a főhős kirohanása ellenére iskolában vetítendő tanfilm lenne-e, Charles Lewinsky a következőket válaszolta.

"Nein. Ich habe keine Botschaft. Wer eine Sendung hat, soll zur Post gehen."
(Nem, nincs küldetéstudadtom. Aki hírt - itt szó szerint kinyilatkoztatást - akar továbbítani, menjen a postára.)

Az más dolog, hogy az ember válaszol, ha kérdezik. Ill. elmondja, leírja élményeit és ebből, aki akar, önmagára, környezetére nézve következtetést von le. DE AZT ÖNKÉNTES ALAPON.

Nem szükséges megváltani a világot. Ne felejtsük, a világ ezt többnyire nem igényli.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 12:14   
-

-

Rugdossuk.

Bar akkor szerintem nem annyira jotanacsokra van szukseg, mint peldaul lecserelni a polgarmestert (szo, ami szo, mindig csak a lecsereleset emlegeti mindenki, de alternativat mar nem annyira), hanem olyan peldak, helyzetek bemutatasara, melynek megismeresere a nagy atlagnak nincs lehetosege. Szerintem ebben rejlik ennek a topiknak a lehetosege.

Szemleletrol, meg nagyon regen sokat vitatkoztam ismerosokkel egy tervezett gorogorszagi ut kapcsan. Ok mondtak, koltseges, en mondtam, semmi gond, lehet stoppolni, lehet nappal pincerkedni, este meg szorakozni, amint azt angol diaklanyok teszik - nem, nem, kivitelezhetlennek tunt ez. Nem tudom, hogy ez mennyire nemzet-, orszagspecifikus, de szerintem hasonlo, altalam jellemzonek erzett hozzaallas tobbet art, mint akarhany ... (kivant nev beirando).

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó