2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> KULTÚRA - Kultúrák - különbségek
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 10:28   
Az amerikai es európai kultúrák különbsége?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 10:12   
Kedves Judit,

olvastam egymás után két üzenetedet is melyekben az amerikai izlést s egyáltalában stilust lehuztad a sárga földig.

Kérdezlek én, szerinted KULTURA az, amit a Ti "bundesdeutsche" Claus Peymannotok müvel? Idézek itt egy ujságcikket:

http://www.stern.de/kultur/theater/theaterwelt/artikel/?id=265800

PREMIERE Claus Peymann: Die Kritiker sollen mich am Arsch lecken

A fentihez inkább elnyelem a kommentárt! Nem tudom neki megbocsájtani, hogy mikor Bécsben voltam s Nina barátnömmel elmentünk a Burgtheaterbe egy Peymann által létrehozott darabba, éppen hogy csak kibirtuk a szünetig s akkor mentünk haza felháborodva, mit müveltek a hires szinpadon az ö ötletei szerint!

Nina engem felvilágositott, hogy Peymann-t a homoszexuális barátja vitte oda, s nem direkt választva lett a poziciora.

http://www.aeiou.at/aeiou.encyclop.p/p303680.htm

Bécs mint konzervativ kulturális központ nem érdemelte meg ezt az arrogáns, exaltált, pökhendi poroszt, s mindig ha nevére gondoltam, "bajorosan" tettem! Tudom, most a Berlinieket boldogitja, büszkék vagytok rá?

Hol maradt a német kultura, csak a mult hiréböl élnek? Ha vissza gondolok, amiket az elmult idökben német lapokban olvastam külömbözö Németországban lévö Inszenierungs-Skandalokrol, mindig erösebb ez a benyomásom!

A "müveletlen" amerikai pedig az, aki annak idején az ujonnan megnyitott Las Vegasi Bellaggio hotel reklámjához a televizio reklámban olasz áriát énekeltetett Andrea Bocellivel. Én annak idején nem ismertem ezt a fiatal olasz operaénekest, de nagyon tetszett a hangja, s a reklámon keresztül kutattam az Interneten s megtaláltam, ki ez az énekes, s rögtön vettem is töle CD-t. Azota lettem kissé hütlen Pavarottihoz, akit addig imádtam sok más amerikaival együtt.

Szerencsére Bécsben akkor a Staatsoperban is voltam, másik barátnömmel, aki ott dolgozik s aki nekünk a Burgtheater jegyeket is ajándékozta, s ott nem ért csalodás.

Andrea

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó