2014. október 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Salzburgban élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 faz369  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-08-29 12:39   
Üdv mindenki!
Segítsègre lenne szüksègem persze nem ingyen,mert haza kellene jutnom most hètvègèn vagy jövő hèt elejèn szolnok megyèbe Linzből.Ha valaki tud kèrem segítsen.
Üdv:Zoli

faz369  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-08-29 10:30   
Üdv mindenki!
Segítsègre lenne szüksègem persze nem ingyen,mert haza kellene jutnom most hètvègèn vagy jövő hèt elejèn szolnok megyèbe Linzből.Ha valaki tud kèrem segítsen.
Üdv:Zoli

Szín Gergő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-08-26 17:49   
Sziasztok. Nem tudom mi a szokás itt de remélem jó helyre adok fel hirdetést. Szeretnék valami munkát találni Ausztriában bármilyen munkát elvállalok csak legyen valami amivel tudom rendezni a lakástörlesztőmet, és a többi elmaradásomat. Józan életvitelű, 28 éves fiatalember vagyok és sajnos bekebelezett a mai világ bárhová mentem dolgozni leépítés,leépítés, nem tetszel nekünk, stb.. kifogások. Nyelvtudásomról annyit ha lehet annak nevezni 12 évet tanultam németül igaz rég volt már de könnyen tanulok. Bárki aki segíteni tud kérem jelezze felém mielőbb.

notforsale  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-11 10:35   
2013-10-22 10:52, NyariG:
-
Hát elég döglött ez a topik de probe szerencse.
Szóval szombaton a családdal Salzburgba menyünk, és érdeklödnék hogy hol lehet ott normális áron kajálni, van-e olcsobb éterem esetlek talponálló kolbászos vagy valami

- Esetleg próbáljátok meg du. 3 v. 4.-től a nagy Spart(Schumacherstr 15),ott du. már fél áron lehet enni,ha jól emlékszem.V. az ATTILA'S IMBISS ettől kb. 200 m-re...finom magyar ételekkel,lángossal...stb.

NyariG  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-10-22 10:52   
Hát elég döglött ez a topik de probe szerencse.
Szóval szombaton a családdal Salzburgba menyünk, és érdeklödnék hogy hol lehet ott normális áron kajálni, van-e olcsobb éterem esetlek talponálló kolbászos vagy valami

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-18 08:52   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-24 08:18   
2012-08-24 08:13, hunor:
-

Még kiegészítés - Németország témakör alatt próbálkoztunk enyhítéssel, az alábbi topikokat kifejezetten ezért indítottam:

INFÓTÁR: Németországban - Letelepedés, ügyintézés, helyi infók
APRÓHIRDETÉSEK - CSAK ITT!
Állások - CSAK AJÁNLATOK
...

Sajnos még ez sem ért sokat - minden topik ugyanúgy kezdett megtelni hirdetésekkel, az Állások - csak ajánlatok pedig keresésekkel.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-24 08:13   
2012-08-23 22:59, s.balazs:
-

Kedves Balázs,

szerintem sem vidám ezen a téren a helyzet, de tudnod kell még, hogy tíz év alatt sok ezer álláskeresést töröltem csak Ausztria témakörből. Megfordítva a helyzetet, képzeld el akkor azt, hogy mi lenne, ha ez szerepelne itt minden témában...

"Felmerült már esetleg a fórumszabályzat módosítása, szigorának enyhítése?"

Nagyon sok MÁS ötlet merült fel, ami remélhetőleg idén megvalósul - kérlek, azt várd meg, és lássuk akkor a helyzetet! Viszont ezek egyike sem kapcsolatos a kivándorló témákkal kapcsolatos változtatással - lásd pl. ezen okokat:
- sem állást, sem lakást nem magyar fórumokon reális keresni, ez sehol sem így működik (általános tanácsadás az más, arra pl. Németország témakör alatt a INFÓTÁR: Németországban - Letelepedés, ügyintézés, helyi infók topikot),
- a MONt továbbra is elsősorban helyi magyarok beszélgetőfórumának, a külföldi magyar léttel kapcsolatos témáknak szánom - ha az általad felvetett módon változtatok, akkor az egész fórum két hónapon belül a külföldre költözni szándékozók oldala lenne (lásd a korábbi hivatkozott számadatot).

Némi rugalmasság azért van bennem, korábban lefoglaltam, és még mindig enyém a kivandorlok.hu domain (tartalom nélkül), de őszintén szólva nincs kedvem rá oldalt csinálva, látva, hogy a legtöbb oldalon a kivándorlási témák jelentős része "nem beszélek nyelvet, mindent vállalok", valamint a google használatát mellőző lakáskeresésből áll.

Ha van ötleted, konkrét javaslatod, akkor annak örülök, de a fentiek tíz év tapasztalatát tükrözik - nagy alapos érv kell, hogy változzon, valamint szükséges lenne ehhez a fórumtagok szavazata (anno ezt a szabályt is közösen szavaztuk meg).

Ez tehát vonatkozik a szabályzattal kapcsolatos felvetésedre, a másik kapcsán (hogy miért nincsen más téma) fel lehetne hozni a Facebookot, a Magyarországgal való közelség miatti csökkentett kapcsolattartási szándékot helyi magyarok között, vagy akár a MON tartalmának viszonylagos régiségét - de erre lásd harmadik bekezdés első mondatát!

Hunor

s.balazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-23 22:59   
Szia Hunor!

Köszönöm a választ.
Kicsit elgondolkodtam... Ez nekem annyit jelent, hogy az embereknek 2011 óta, csak olyan témákban írtak a fórumon, amit a szabályzat tilt. Más témát nem is dobtak fel! Felmerült már esetleg a fórumszabályzat módosítása, szigorának enyhítése?

Balázs

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-21 13:59   
2012-08-21 11:30, s.balazs:
-

Kedves Balázs,

a kivándorlási kérdések, valamint az állás-, lakáskeresések hiányoznak, ezeket töröltem (fórumszabályzat szerint).

Hunor

s.balazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-21 11:30   
Mivel egy ideig nem voltam net közelben, nem tudom, hogy mi történt a honlappal.

Hogy lehet, hogy az utolsó bejegyzés 2011-es keltezésű?

mt87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-11-04 19:26   
Holnap Obertrum am See? Este egy kis szorakozas?

nojszee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-14 23:19   
Sziasztok,

holnap napközben Gmunden-ban leszek.

Kicsit szeretném feltérképezni a várost behatóbban.
Ha valakinek lenne kedve csatlakozni, szóljon itt, és cserélünk elérhetőséget.

Üdv mindenkinek!

nojszee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-14 23:12   
2011-10-09 17:29, mt87:
-

Sziasztok,

én is benne vagyok egy találkozóban! Találjuk ki, hogy hol és mikor.

Én hétközben általában délután 5-től tudok elszabadulni, de a hétvégék szabadok.

Üdv,
N.

zola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-14 19:52   
2011-10-09 17:29, mt87:
-

Felőlünk ok!

mt87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-09 17:29   
Szia/ Sziasztok!

Mi lenne, ha összehoznank valami talalkozot?
Egyszerü kis Gasthaus, aztan meg tudnank beszelni, ki merröl, hogyan, merre, meg ilyenek!

LacekB6  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-08 23:37   
Sziasztok, Laci vagyok!

Salzburgtól 5 percre lakok Walsban és szívesen ismerkednék magyarokkal, mert eléggé unalmas így.Ha valakinek van kedve írjon!

leskolaci_KUKAC_freemail.hu

vagy Facebook: Leskó László Salzburg

mt87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-08 08:14   
Sziasztok!

Esetleg valaki ma Gokart?
St.Pantaleonban van.
En megyek ma

zsofia.lukacs1987@gmail.com az email cimem!

nojszee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-07 14:24   
Szia Zola,

illetve sziasztok!

Írtam Nektek az itt megadott e-mailcímre.

Üdv,
N.

nojszee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-07 14:23   
2011-10-05 20:36, mt87:
-

Szia Zsofi!

Én Ebenseeben vagyok, ez kb 1 órányira van Salzburgtól.

Szívesen felvenném Veled a kapcsolatot, tudsz adni e-mailcímet? Vasárnap utazom vissza, ott sajnos még nincs netem, de amint tudok benézek.

Üdv,
N.

zola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-05 21:06   
Sziasztok!

Mi egy fiatal pár (25 év) vagyunk. Nemrég költöztünk ki párommal Salzburgba, még nagyon idegen minden. Ha van olyan aki hasonló cipőben jár, és szívesen találkozna velünk, jelentkezzen a zola12@freemail.hu

mt87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-05 20:36   
Szia! En egy fel orara lakok Salzburgtol;
Te/Ti melyik iranyba laktok?

Üdv:Zsofi

nojszee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-27 21:56   
2011-08-18 20:09, boglar04:

-

Szia Bogi,

én Salzburgtól egy órányira élek. Találtál már ismerősöket? Ha még keresel, én jelentkeznék..

Üdv,
N.

boglar04  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-18 20:09   

boglarka41  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-16 20:32   
Sziasztok!

Lassan egy hónapja Wals mellett lakom, szabadidőmben szívesen megismerkednék magyarokkal, legalább egy kis csevegésre. Egyedül vagyok kint, családom egyelőre még Magyarországon és nehezen szokom az ittlétet. Írjatok.

E-mail címem: boglarka36_KUKAC_freemail.hu

Adrienn87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-23 21:57   
Szia.

Merrefelé lax? Csaphatunk egy görbe estét, rám is rám férne... Túl sok volt már a probléma.

pzsu22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 22:02   
Konyhai kisegítöt keres azonnali kezdéssel a Gasthaus Egender Schönebachban.
Netto fizetés 1.200,- EURO
Szállás (szoba), étkezés biztosítva!
Hetente hat nap munka, hétfö mindig szabad.
Alapfokú német nyelvtudás szükséges!

További info:
Elisabeth Ratz
+43/6644345753
http://www.gasthaus-egender.com/

Adrienn87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 15:22   
Sziasztok!

3 hete költöztem ki páromhoz Salzburg mellé, Hinterreith, ha valakinek lenne kedve ismerkedni annak nagyon örülnék, mert nem mindig tudok hazamenni, főleg hogy most kezdtem itt dolgozni, és szabadidőmben jó lenne valakivel megismerni a környéket, vagy csak barátokat szerezni idekint. Én egy 24 éves nő vagyok.

MSN: goxi@freemail.hu
E-mail: lesko.adrienn_KUKAC_citromail.hu

szilvia_orban  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-16 16:24   
Sziasztok!

Áprilisban költöztünk a párommal Salzburg mellé. Ő dolgozik, én meg itthon vagyok, mert nyárra várom az első babánkat. Szívesen ismerkednék kisgyermekes fiatal anyukákkal, akik már felfedezték a környéket, vagy akikkel ezt közösen lehetne megtenni.
E-mail címem: szilvia_orban@yahoo.com

mt87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-14 13:21   
Sziasztok!

Parommal lakok Salzburg mellett, kb. 35km.
Sajna egyedül vagyok en is, mert parom osztrak, ugyhogy magyarul nem tudok senkivel se beszelgetni.
Szeretek motorozni, kirandulni.
Es a görbe estek is hianyoznak.

Üdv: Zsofi (Mattighofen)

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó