2018. november 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Lipcsei magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-27 00:15   
Augusztus végétől még eggyel többen lesztek, mert én is Lipcsébe költözöm.

Joc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-20 13:08   
Kihaltunk itt a környéken? Pedig biztosan vagyunk jópáran. Ébresztő

laurex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-04 22:39   
2008-08-22 17:09, Tüchtig:
-

Úgy látszik nem aktuális. Én ismerek pár magyart Bornában, meg Altenburgban, biztos eljönnének ök is Lipcsébe. Fel lehetne eleveniteni a dolgot. Létezel még tüchtig?

Tüchtig  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-22 17:09   
2007-01-07 20:20, lipcse:
-
Minden hónap negyedik csütörtökén kb. 18.30-kor szoktunk összejönni.
-

Helló!

Valaki van esetleg Lipcséből? ez még aktuális???

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 16:44   
2007-11-28 15:19, Filoma:
-

Lehet, ha megtalálod a megfelelő topikot hozzá (hostodból látom, hogy nem Lipcséből írsz), és nem húszoldalas dolgozat szó szerinti fordítása lenne a feladat.

Hunor

Filoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 15:19   
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni fordítás ügyben. Lehet?
Köszi:
Mariann

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 15:00   
2007-11-28 14:58, melindasz:

Látod, türelem ez esetben kapcsolatot terem. Remélem, a két Melinda sok kellemes programot csinál majd. Azért ne hagyjatok el bennünket hűtlenül

melindasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 14:58   
Nagyon örülök neki, hogy jelentkeztel. En a Landsberger stras. lakom. nincs olyan messze a központtol. Szerintem meg ma felcsörgetlek.

Köszönöm mindenkinek a hozzäszoläsät es azt meg le kell irnom, hogy nagyon jol esett. Igy megsem ereztem magam olyan egyedül.

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 11:42   
Szia Melindasza!

Nos engem elersz ezen a fix telefonszamon: 0341 60 44 959, engem is Melindanak hivnak.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 18:25   
2007-11-26 18:22, melindasz:
-
Szivesen segitenék, de ekkora távolságról max.annyit tudok, hogy nézz be az iwiw-re.
Magyarok pedig mindenhol vannak!!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 18:24   
Hát nincs minden topikban mozgalmas élet. De sok németországi topik van, írjál oda is, ismerkedj. A neten nem számít a távolság. Közben hátha ide is jön majd valaki

melindasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 18:22   
Köszönöm hogy valaki reagält, sajnos nem vagyok egy türelmes ember. Föleg, ha idegen környezetben vagyok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-22 14:23   
2007-11-22 14:18, melindasz:

Biztosan nem vagy egyedül egy ekkora városban. Türelem, majdcsak jön valaki

melindasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-22 14:18   
Akkor szerintem egyedül vagyok itt!

melindasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-20 10:35   
Sziasztok!

nem regota vagyok a värosban. tärsasägra lenne szüksegem, a nyelvet alig beszelem es teljesen egyedül vagyok. Ha valakinek hasonlo problemäja van akkor irjon.

pdelphin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-25 16:55   
Sziasztok,

most bukkantam erre a forumra, igazabol csak meg akarom kerdezni, hogy talalkoztatok-e azon a bizonyos szept. 14 vagy 15.-en?

Szeretnek letrehozni egy kis magyar közösseget Lipcseben (tudom, tudom mar leteznek különbözö csoportosulasok...), szoval olyan fiatalokra es nem fiatalokra gondolok, akik szeretnenek neha összejönni, beszelgetni, fözöcskezni, kirandulni, stb.

Magamrol igy elsö nekifutasra: 29 eves, 4 eve elek Lipcseben, most mar a ferjemmel, aki szinten magyar születesü.

Ha van kedvetek, a következö E-mail cimre irjatok: 2006mojito@web.de

rita

csipflo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-05 20:13   
Szia!

Most kaptam meg az uzenetedet, mert eddig nem igazan voltam netkozelben. En mar mindjart egy hete itt vagyok. Te milyen ugyben errefele, mivel foglalkozol? Es mikor van szabadidod? Az email cimem: csipflo@hotmail.com, erre irjal. Nos varom a valaszod, addig is a legjobbakat: Csip

kincsem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-05 19:15   
Sziasztok,
úgy látom már vagyunk egy páran Lipcsében, most már csak találkoznunk kéne. Mit szólnátok a jövö hétvégéhez? (szept.14,15,16) Bárhol, bármikor. Ha ráértek, írjatok és egyeztetünk!!

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-22 18:35   
2007-06-25 12:17, Susi Lipcse:
-

Szia!

Engem Melindanak hivnak, Erdelyböl sz.rmazom, s kb egy honapja Lipcseben lakom(mondhatni a központban). Egyre jobban kezdem megkedvelni a varost, környeket. Szivesen vennem fel en is a kapcsolatot masokkal... de eddig senki sem jelentkezett. Segitsegre is szüksegem lenne, vagyis inkabb utbaigazitasra.
Ha gondolod, hogy jo lenne felvenni a kapcsolatot egymassal, irj vissza es egyeztetünk. Termeszetesen masok jelentkezesenek is nagyon örülnek, jo lenne kialakitani egy kis összefogo csapatot, akikkel megegyezes szerint összeülhetnenk.
Kivancsi vagyok, hogy nalad jelentkezett-e mar valaki? Nem nagy mozgas van itt ezen az oldalon, hol vannak az emberkek? Nagyon örülnek, ha vegre jelentkezne mar valaki.
Kivanok neked minden jot, es varom, hogy visszairj...

Melinda

csipflo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-09 17:51   
Sziasztok!
Erdélyi srác vagyok, aki szeptembertől egy évet Lipcsében leszek tanulmányi ösztöndijjal. Szivesen ismerkednék Lipcsében élő más magyarokkal.

Susi Lipcse  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-25 12:17   
De régen keresek már egy oldalt, ahol megismerhetek magyarokat Lipcséböl, és nagyon örülök, hogy végre sikerült. Jó lenne találkozni valakivel... Minden jelentkezöt szeretettel várom. Zwenkauban lakom és 28 éves vagyok.

kincsem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-17 20:49   
Sziasztok lipcseiek,

örömmel olvasom, hogy szülövarosomban is vannak magyarok. Kb. 2 havonta latogatok Lipcsebe, a nagyimhoz. Nagyon szeretnem, ha rajta kivül meg masokkal is tudnek talalkozni. Legközelebb julius környeken mennek ismet. Szoljatok, ha lesz valami tali.

Üdv

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 11:03   
En is üdvözöllek!

Sajnos meg nem jutottam semmire, de nem adom fel!

kimo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-18 13:57   
Üdvözlök mindenkit!

Az elkövetkező hónapokban Lipcsében fogunk dolgozni. Olvasgattam a forumot, a Váradi csárdán kivül merre találhatok magyarokat?
Merre vagytok magyarok?
Üdv: kimo
UI:üdvözöllek Melinda,jutottál valamire?

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-17 17:56   
2007-04-10 06:13, Ferencz Zsuzsanna:
-

Köszönöm szepen megegyszer az utbaigazitast, remelem, sikerül majd rajuk talalnom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-10 06:13   
Melinda, élnek Lipcsében magyarok, olyanok is, akik ott végleg letelepedtek.
Magam a kilencvenes évek végén éltem ott.
Szóval: szerintem (mint lipcsei is jelezte), még mindig havonta találkoznak. Gondolom, még mindig a Rathausban.
A lipcsei magyarok közül különösen kedves és segítőkész hölgy Vietzke Mariann. Budapestről ment férjhez Lipcsébe.
Viszont, azt hiszem, az ottaniak még nemigen ismerik a MON-t.

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 14:08   
Már tavaly november óta figyelem a lipcsei oldalt, de nem nagyon látogatott. Mi az oka? Létezik, hogy nem lennének olyan magyar nyelvet beszélők, akik szivesen vennék fel a kapcsolatot másokkal? Csak remélem, hogy egyszer valaki csak jelentkezik majd. Habár ez még nem minden, hiszen értékes ismeretségeket kötni manapság nem könnyű dolog. Nos, addig is marad a remény...

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 13:53   
Köszönöm az útbaigazítást, remélem azért még jelentkezik valaki, hogy bővebbet is megtudjak. Mindenesetre mégegyszer köszönöm!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 11:30   
Kedves Melinda, látom, a lipcse fedőnevű úr vagy hölgy nemigen jelentkezik. Én is éltem Lipcsében, eljártam a lipcsei magyarok találkozóira, akkor a városháza pincevendéglőjében tartották.

melindaszat71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 11:23   
Szép,jó napot mindenkinek!

Jelenleg Hamburgban élő erdélyi származású magyar vagyok, aki júliustól Lipcsébe fog költözni. Keresem azokat a magyarokat, akikkel a későbbiek folyamán lehetne tartani a kapcsolatot, egy jó ismeretség, társaság jó lenne. Mi a módja ennek?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó