2018. december 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Múzeumok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 17:16   
2003-02-10 14:58, Calyx:
-
    British Muzeumban van :
  • -Dürer kiallitas,nagyon jo.Dürer apja aranymuves volt Magyarorszagon,Ajtos-rol szarmazott? vagy Ajtos volt a magyar csladi neve ?...a nevuk:Dürer =ered a Tür (nyitott ajto) szobol.

(Albrecht Dürer was the third son of Albrecht Dürer and Barbara Holfer. He was one of their eighteen children. The Dürer family came from Hungary, Albrecht Dürer senior being born there, and at this time the family name was Ajtos. Now the name Ajtos means "door" in Hungarian and when Dürer senior and his brothers came to Germany they chose the name Türer which sounds like the German "Tür" meaning door. The name changed to Dürer but Albrecht Dürer senior always signed himself Türer rather than Dürer.)
    Egyik fivere neve Laszlo volt.

• -'Kazari' Japan dekoracio kiallitas is van,
    a kamakura periodtol (1185-1333) egesz a 20. szazad elejeig.
    Humoros is :)
    'edo komon gawa' avagy a textil mintakrol konyv az Edo periodbol 1790-bol...
    'kuchiguchi komon' :)))
    a csok csok minta,nyitott 2 szaj egymassal szemben,nyelvek egymas szajaban ...ez
    kosode,vagyis kimono..textil minta...a mintak
    megfuszerezve versekkel a konyvben,mondokakkal,itt pl.:
    ferfi:gyere kozelebb
    no:biztos hagymat ettel,borzaszto szaga van a szadnak

:)
    1790-bol..

-
    Calyx! Dürer Ajtóson született és a magyar neve ezért Ajtósi Dürer! Mellesleg én is láttam a londoni Dürer kiállítást, gönyörü volt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 16:34   
2003-02-19 16:25, Calyx:
-

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 16:25   
Tiziano van a National Galeriaban Trafalgar Square-nel,ma nyilt..a 11 allando festmenyen kivul osszehoztak +30-at,nagyon jo forum volt ma rola ott.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 16:18   
...voltam reggel a National Portrait Galleryben,Julia Margaret Cameron foto kiallitas van,van egy foto amit Virginia Wolf edesanyjarol keszitett (Julia Duckworth)
1872-ben,mikor ozvegy volt az elso ferjetol,es mikor ferjhez ment ujra Sir Leslie Stepenhez akkor egyik gyermeke lett,Virginia (masik Vanessa Bell)

Kepei nagyon erdekesek,kozep 19 szazadbol,viktoria kor minden kepen,gyermekek szarnyakkal,mint angyalok.
Versek (mint Tennysontol Maud) kosztumbe oltozott felnottek..stb...lenne irni mit rola,de idom nincs.
+ Technikailag erdekes eloszor 28cm x 24cm negativokat hasznalt,aztan 1866 !-ban attert
a 36 cm x 30 cm-re is.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 15:08   
Mantegna, Andrea (1431-1506):Samson es Delilah festmenyerol volt ingyenes eloadas penteken a National Gallery-ben,jo volt

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 14:58   
    British Muzeumban van :
  • -Dürer kiallitas,nagyon jo.Dürer apja aranymuves volt Magyarorszagon,Ajtos-rol szarmazott? vagy Ajtos volt a magyar csladi neve ?...a nevuk:Dürer =ered a Tür (nyitott ajto) szobol.

(Albrecht Dürer was the third son of Albrecht Dürer and Barbara Holfer. He was one of their eighteen children. The Dürer family came from Hungary, Albrecht Dürer senior being born there, and at this time the family name was Ajtos. Now the name Ajtos means "door" in Hungarian and when Dürer senior and his brothers came to Germany they chose the name Türer which sounds like the German "Tür" meaning door. The name changed to Dürer but Albrecht Dürer senior always signed himself Türer rather than Dürer.)
    Egyik fivere neve Laszlo volt.

• -'Kazari' Japan dekoracio kiallitas is van,
    a kamakura periodtol (1185-1333) egesz a 20. szazad elejeig.
    Humoros is :)
    'edo komon gawa' avagy a textil mintakrol konyv az Edo periodbol 1790-bol...
    'kuchiguchi komon' :)))
    a csok csok minta,nyitott 2 szaj egymassal szemben,nyelvek egymas szajaban ...ez
    kosode,vagyis kimono..textil minta...a mintak
    megfuszerezve versekkel a konyvben,mondokakkal,itt pl.:
    ferfi:gyere kozelebb
    no:biztos hagymat ettel,borzaszto szaga van a szadnak

:)
    1790-bol..

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-20 12:51   
Volt valaki a trompe l'oeil kiallitason Washingtonban ? (NGA)..marcius 2-ig van.

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-11 23:10   
http://www.museumoftolerance.com/mot/index.cfm

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 15:48   
2002-11-07 20:15, csatao:
-

Sort szivesebben vennek most magamhoz, at is tipegek a Turulba.

csatao  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 20:15   

Mondtam már, hogy gyûlölöm az idôeltolódást? Mennem kell, forog Föld. Igyon az én egészségemre is. Bort.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 18:19   
Budapestre jön a Guggenheim? NOL

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 17:22   
A Nepszabadsag ertesulesei szerint Budapesten is muzemot keszul nyitni a Guggenheim Alapitvany.

Bundi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-06 21:42   
Így néz ki egy kép küldése?

http://www.C:\scanjet\nov5_2.jpg

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 20:10   
2002-10-31 19:35, rigojanos:

Mit szólsz, milyen tanulékony vagyok?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 19:35   
2002-10-31 19:21, kaytee:
-
Hogy kell törölni? Az előbb véletlen előbb nyomtam meg a gombot, mint mielőtt leirtam volna, hogy:
Calyx, Madridban ki nem hagyd a Jamon muzeumot!
-

rakattintasz a torlendo uzenet felett levo "uzenet"-re, es ott kijelolod az uzenet torlese kockat.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 19:21   
Hogy kell törölni? Az előbb véletlen előbb nyomtam meg a gombot, mint mielőtt leirtam volna, hogy:
Calyx, Madridban ki nem hagyd a Jamon muzeumot!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 19:18   
Ha lenne valami ebben az üzenetben, akkor most töröltem volna.
kaytee s.k.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 18:39   
Szemuvegmuzeum Amszterdamban.

http://www.brilmuseumamsterdam.nl/

Itt vettem a szemuvegeimet. Nem igazan hetkoznapi ertelemben vett muzeum, inkabb bolt, mert minden elado. De szav eves kereteik is vannak, es a specialitasuk, hogy csak vadonatuj darabokat tartanak. Egyedi stilusu kereteik vannak, mashol nem igazan latni ilyeneket. Ket nagyon kedves lanye a bolt.

Kolcsonoznek is kereteket filmekhez peldaul.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 18:33   
Volt valaki Lisszabonban ?
Szenes Arpad (1897-1984) kepzomuveszeti muzeum van ott:
Arpad Szenes-Vieira de Silva Foundation

Na meg :-)))):
Museu Nacional do Azulejo
csempe muzeum

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 01:51   
Kedves Valeria,

magan uzenetben a valasz.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 00:50   
Kedves Calyx:

Ha mesz a Chrysler Muzeumba itt kell elmenned Williamsburg elott (ahol en lakom) es okvetlenul talalkoznunk kellene. Talan egyutt mehetnenk a Muzeumba?

Szeretettel udvozol,
Valeria

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 00:08   
Kedves Valeria,

irod:"Jartal mar a Norfolk-i Chrysler Muzemban, ahol a vilagon a legnagyobb allando Tiffany Glass es mindenfele mas uvegkiallitas van?"

http://www.chrysler.org/

Koszonom az informaciot !

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 23:02   
Kedves Calyx:

Irtad, hogy nagyon kedveled a keramiat, uvegeket. Jartal mar a Norfolk-i Chrysler Muzemban, ahol a vilagon a legnagyobb allando Tiffany Glass es mindenfele mas uvegkiallitas van?

Olellek,
Valeria

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-19 16:43   
Kedves Calyx,

ha úgy érzed, hogy valami miatt általában akarsz írni, akkor kérésem ne zavarjon. Veszély esetén, nehogy összekuszálódjanak a dolgok, majd Hunor átteszi a főszerkeszői vétó jogán a szerinte megfelelő helyre. De nem kell további sziporkáiddal várni az ő döntésére, csak írj, ahogyan helyesnek látod.

Judit

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 03:01   
Szia Judit,

a Hunor dontese legyen akkor.

Üdv !

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-17 23:44   
Kedves Calyx,

Nagyon örülök ennek a rovatnak. Engedd meg azonban, hogy változtatási javaslattal éljek:

Figyelemreméltó ötleteidet szívesen hasznosítanám, de javaslom, hogy ne általános múzeumi témát nyissunk, hanem ezt a mindenkori ország rovatában kezeljük. Kevés támpontot adna ez így nekem, ha mondjuk 2 éve múlva egy konkrét út alkalmából nem tudnám, hogy hol keressem a javaslatodat. Nem valószínű, hogy egyszerre akarná valaki megnézni a van Gogh kiállítást Amszterdamban és a Prado-t, mondjuk. De miután adok a véleményedre, feltétlenül keresném a javaslatodat!

Nekem is van múzeumi tippem, amit a fenti okból a Németország rovatban közlök.

Baráti üdvözlettel

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-16 15:58   
http://www.spanisharts.com/prado/goya/perro.htm

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 20:36   
...ki merre jart ? melyik a kedvenc muzeum ?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó