2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Színház
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ofélia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 10:25   
Erdélyi színházi portál: www.hamlet.ro

rufus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 01:55   
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe
Kentaur weboldalát!

Jó böngészést hozzá!

www.kentaur-art.hu

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 22:55   
Koborlo:

Azon kivul muszaj megnezni Marai Sandor "A gyertyak csonkig egnek" cimu darabjat a Magyar Szinhazban a Magnas Miskat az Operettszinhazban, es meg tudnam tovabb sorolni, de nem teszem.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 23:39   
Szerbusz Koborlo!
Sajnálom,hogy szinház-érzékenységed "sérülést" szenvedett,de elhatároztam,hogy nem fogom elhallgatni ezt a negatív tényt.
Ám ne vonj le belőle általánosítást,mert mindig vannak darabok,amiket muszáj megnézni!-ilyen darab pl,Krudy Gyula:Vörös postakocsi-ja a Víg-szinházban.Nemrégen volt a bemutatója,mikor én már nem voltam ott.
Érdemes megnézni Weöres Sándor:Szent György és a Sárkány,Zsámbéki Gábor által rendezett darabot...vagy egy norvég író,Jon Fosse Őszi álom,Ascher Tamás rendezésében...de megy a müsoron Moliere:Tartuffe,szintén Zsámbéki rendezésében.A szereposztásokat Budapest egyik legjobb szinházának szinészei kapták,alakítják a Katona-József szinházban.
Jó szórakozást kívánok!

Barátsággal
Avokado

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 13:43   
2004-02-17 02:54, Koborlo:
-

Mostanában készitem elő az utitervem Europába. Tervezek pár szinház látogatást is
........ szeretném megmutatni Fiamnak aki épitészmérnök Europa legszebb épületeit és miután zene rajongok is vagyunk duplán élvezhetjük kivülröl,belülröl.

Koborló kedves!

Ugye nem felejted el megmutatni az új budapesti Nemzeti Szinházat (természetesen elmesélve fiadnak a történelmi hátteret!!), a budapesti Operaházat, a Zeneakadémiát és a szebbnél-szebb, titokkzatosabbnál titokzatosabb gyönyörû budapesti épuleteket.

Lesz-e elég szabadságotok minderre?

-

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 02:54   
Kedves Avakado.
Mostanában készitem elő az utitervem Europába. Tervezek pár szinház látogatást is
Az biztos hogy a Milanoi Skala benne van
Mert szeretném megmutatni Fiamnak aki épitészmérnök Europa legszebb épületeit és miután zene rajongok is vagyunk duplán élvezhetjük kivülröl,belülröl.
35 év ota a magyar szinházi élet és müvészet selejtes része jutott el ide Cleveland Ohioba ahol élek.
Az első években Még élveztem pár jo előadást. Koos és Koncz, Zalatnai, Horváth majd Bilicsi
és számos énekes zenés est után mindig alacsonyabb nivóju szereplőkkel számtalan elöadást szenvedtem végig. Akkoriban ez a Magyar kultura jőtt ide dollár szerző körutakra.Azt hiszem a nyolcvanas évek elején Kabos gicsses tizpercre röviditett müsora után feladtam a reményt hogy valaha is élvezem a magyar müvészek előadásait külföldön.De most készülök Haza.
Pár szinházi est is vissza hozhatja amit ezek a rosszul szervezett régi turnék elrontottak.
De szinházi beszámolod szerint ha durva szavak ismétlödésére lehet csak számitani nem érdemes vigjátékot nézni még ha jo is a témája.
Baráti szeretettel Géza.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 00:04   
Hello,Üdvözlet Nektek!

Ugyancsak a pesti januári létem alatt sikerült,mint szakmabelinek eljutnom egy Bemutató előadásra.Spiró György:KOCCANÁS c darabjáról van szó a Katona József szinházban.A rendező Zsámbéki Gábor,a főszereplők Gáspár Sándor és Ónodi Eszter voltak és még sokan mások.
Az írónak négy évvel ezelőtt volt egy késő délutáni "koccanása",AHOL nem sérült meg senki,csak a két kocsi oldala.Nem volt egyértelmü ki volt a hibás,igy megvárták a rendőröket,stb...Aztán egy Goldoni tipusu vígjátékot hozott ki belőle,abszurd helyzetekkel reális kiinduló pontokból.Két és fél évig gyűjtőgette a szereplőit s épitette a konfliktus szituációkat!Igy egy jól pergő,életszagú darabot láthattunk,tele meglepő fordulatokkal,zaftos dialógusokkal.Itt nem is értem,miért kellett annyiszor,de annyiszor ismételni azokat a durva szavakat,amiket mindannyian jól ismerünk a közlekedésben?!
A mai magyar szinház van olyan erős,hogy nem kell "rájátszani" és leadni a minőségből.Kár,hogy ez megtörtént.

Szeretettel
Avokado

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 20:15   
2004-01-26 00:21, böbike:

Szia böbike!

Lehet, hogy én se bírom ki aztán rábeszélem a férjemet, hogy nézzük meg egy pesti kirándulás alkalmával!

böbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 00:21   
Szia Lindike!
Újra meg szeretném nézni,mert ebből sosem elég.Már felíratkoztunk egy ismerősnél,de talán őszre tud majd jegyet szerezni.De,kivárjuk,mert érdemes:))

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 22:08   
Szia böbike!

Köszi a jelentést az "operaházból"! )) Ha megnézzük akkor majd csak tavasz tájékán! Biztos, hogy kellemes élményben volt részed!

böbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 14:32   
Szia Lindi!
Jelentem láttam:))
Az előadás szuper, a díszlet gyönyörű,a szereplők kiválóak.
Azóta láttam a Páratlan páros 2-őt is szintén a Madáchban.Ha könnyű, vidám estére vágysz (vágytok)- nézzétek meg.
Szolnokon láttam viszont a Székelyfonót.
Néhol szívszorító,népdalok gyönyörűek,valamikor láttam az Operában,de ez az előadás ugyanolyan színvonalas volt,mint hajdanán a nagy Operaházi.

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 12:29   
Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek mert az új évben még nem jártam erre felé!
Azt szeretném kérdezni, hogy látta-e már valaki az Operaház fantomja c. darabot és mi a véleménye róla? Én még előtte vagyok!

boisfleur  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-31 16:15   
Calyx | 2003-01-21 19:23 The Talking Cure...
Kedves Calix, láttam, hogy a London topicban ismertetted az előadás címlapját. Lehet, hogy sikerült megnézned az előadást is?

boisfleur  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-31 15:33   
Üdvözlök minden topic-lakót (új látogatóként) és egyúttal boldog, sikeres új esztendőt, sok jó színházi előadást is kívánok mindenkinek.
Azt remélem, hogy élnek a világban olyan szerencsések, akik megnézhették az alábbi előadásokat és volna kedvük mesélni róluk:
Látta-e valaki az idén márciusban New York-ban bemutatott Edward Albee: The Goat or Who is Sylvia? című komédiát, amely a Broadway szezonját lezáró Tony-díjak átadásán a legjobb prózai előadásnak bizonyult? Mitől volt vajon ennyire jó? Budapesten a Radnóti Színház mutatta be most ezt a darabot Szilvia, a K. címmel. A kritikák itt vegyesen fogadták a sztorit, de a Martint játszó Szervét Tibor átélt játéka mindenki szerint kiemelkedően jó.
Ugyancsak Szervét Tibor játsza majd a februárban bemutatásra kerülő Christopher Hampton: The Talking Cure – Gyógyító beszélgetés c. darabban Jung szerepét, amelyet Ralph Fiennes játszik 2003. januárja óta a londoni National Theatre-ban. Látta-e már valaki? Milyen az az előadás? (Bár, ha R. Fiennes játszik benne, szerintem csak jó lehet.) Kíváncsian várom a válaszotokat.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-15 23:10   
Hallottátok?

HÁY JÁNOS A Gézagyerek c.darabjával második dijat nyert a debreceni Csokonai Szinház,a lengyelországi Torunban rendezett "Kapcsolat"c.nemzetközi szinházi fesztiválon.A rendező: Pinczés István

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 19:42   
Montreal, Quebec

Q ART THEATRE
presents the North American premiere of György Spiró’s
SOAP OPERA
SEPTEMBER 24TH through OCTOBER 5TH 2003

by György Spiró; Translated by Andrew Bock; Directed by Gabor Zsigovics.
Featuring: Bobo Vian, Nicolas Wright, Igor Ovadis, Freya Ravensbergen, Yann Bernaquez and Victoria Barkoff.

AT: Le Studio du Monument-National - 1182 St-Laurent Blvd., Montréal (metro St-Laurent)
Performances: Tuesday-Saturday: 20:30; Sunday: 14:00 (followed by Discussion)
ADMISSION: $22 - $15 Students/Seniors/Groups/Theatre Artists (UDA,EQUITY,QDF)
BOX OFFICE: 514.871.2224
Q Art Theatre, Montreal’s only bridge between the Canadian and Hungarian artistic communities, stands deeply rooted in its adopted soil to present the hotly debated play SOAP OPERA, which delves directly into the subject of the long-term repercussions of the Shoah. When a Hungarian woman is tracked down by a sales agent of a multinational conglomerate, who tries to sign her up for a Jewish reparations scheme, he tells her that she is on the “list”, and that no question she will get money. The woman says no, because she would not accept the fact that there are lists of Jews, that her father’s (not even hers directly) suffering, and slave labour could be legitimized by a post-dated contract… Thus begins SOAP OPERA, a portrait eternising how we, “the ordinary people” are affected in the long term by the horrors of history.
The fifty-seven-year-old George Spiro is an internationally known playwright, novelist, translator, Slavic scholar, dramaturge supreme. One of the most impudent, intriguing, and irascible Hungarian man of letters, he has been an infuriating gadfly, a conscience-ridden vigilante in every regime. Each of his plays, publications, speeches, performances, broadcasts, films, et cetera is surrounded by controversy, and mini-revolutions. As social critic, without degenerating into self-righteousness, he sets out to reveal the hard truth, to contrast the sham with the real in present-day Hungary.
Controversial, honest and alert, Gabor Zsigovics has integrated his Hungarian, human and artistic sensibilities into his works as a Canadian theatre artist. Most recent example of his talent is directing and co-adapting the critically acclaimed The Portrait of Dorian Gray, as part of the New Classical Theatre Festival at the Saidye ‘B’ Off Centre. For twenty years, Mr. Zsigovics has directed plays for Q Art Theatre in Toronto, Montreal and Budapest, Hungary, such as: The Tragedy of Man by Madách, Mrozek’s The Party, Örkény’s Catsplay in Montreal and Lear en fin (Végülis, Lear) in Budapest, Hungary. He says about the play:
“I feel that it is important to face those questions that usually are swept under the rug of political correctness. Life doesn’t follow trends, it keeps torturing us with our history, collective sins and individual shortcomings. In Soap Opera – a somewhat modern Antigone story - we will discuss important and dangerous ethical questions. The play will bring them up mercilessly, but it will leave the excruciating answers to the audience. Whether they like it or not. The Greeks did not invent drama for the weak at heart!”

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 17:57   
An elegant Wilde thing / Zsigovics Gábor rendezése Montreálban

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 09:27   
2003-08-05 21:51, böbike:

Köszi küldheted mert ICQ-um van!

böbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 21:51   
Lindi
Ha van messengered vagy ICQ-d szívesen küldök egy kis kedvcsináló zenét:)-

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 10:04   
2003-08-03 16:48, böbike:

Köszi a búzdításodat és megpróbálom minél előbb megvalósítani a színházlátogatásomat!:

böbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 16:48   
2003-08-02 14:53, Lindi:

Szia Lindi!

Én sem Pesten, hanem Szolnokon lakom. Igaz közelebb, csak 100 km-re. A jegyet még februárban szerezte egy munkatársunk, így sikerült júliusban megnéznünk az előadást
Feltétlen nézd meg, mert ilyen színházat ritkán láthatsz! Még egy kis éjszakai utazást is megér...
Újra meg fogom nézni mégegyszer, mert a szerelmemet februárban még nem ismertem és feltétlenül vele is el akarok menni
Sikeres jegyvadászatot kívánok

böbike

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-02 14:53   
2003-07-29 09:24, MagyarOnline.net:

Rettentő szívesen megnézném, de sajnos pécsi vagyok és ezért nem olyan egyszerű a programok megszervezése!:( Talán egyszer csak majd valahogy összejön!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 09:24   
Böbike üzenete:

Sziasztok!
Vasárnap este csodálatos élményben volt részem.A Madách színházban láttam Az Operaház fantomját.Mindenkinek ajánlom,nézze meg.
A főszereplők fiatalok, szépek és nem utolsó sorban nagyon tehetségesek.Vasárnap a Csengeri Attila-Bíró Eszter-Miller Zoltán hármas játszott,a hangjuk, játékuk csodálatos volt.
Bencze Ilona,aki gyönyörűen beszél és énekel,kár,hogy ritkán hallhatjuk dalolni.
Mikó István,aki annyira természetes, brilliáns.
A jelmezek és díszletek lenyűgözőek,a hanghatás frenetikus és félelmetes.
Régen láttam ilyen szuper előadást,ahol a színészeken és táncosokon látszott,hogy élvezik ők is a játékot.
Köszönöm az egész társulatnak,hogy ilyen szép ajándékot kaptam vasárnap este.
BRAVÓÓÓÓÓ!!!!

zsebbibabba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-27 13:27   
Sziasztok! Amator szinjatszo fesztivalokrol szeretnek erdeklodni. Kerlek irjatok, ha tudtok segiteni.
Koszonom

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 18:49   
Sajnos Kristóf Ágotától semmilyen más letölthető művet nem találtam sem a Mek-en, sem más keresőprogramon. :-(

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 16:26   
2003-06-05 23:16, Pompéry Berlin:

Szia Judit, elolvastam végre a Kristóf Ágota darabot, nekem nagyon tetszett, még igy is, hogy nem szinházban láttam.
Köszi, hogy megismertettél vele.

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 09:45   
Sziasztok!

Itt vagyok egy kis POSZT ízelítővel méghozzá a súgófesztiválról! Nagyon jól alakítottak a színészek, egy kellemes vidám estét nyújtottak a nézöknek! Elnézést ha nem lehet kivenni az alakokat, de sajni a kakasülöröl tudtam fényképezni. Kulka János, N.Szabó Sándor, Csankó Zoltán, Szombathy Gyula, stb. A gálaesten is ott voltunk ami nem csak szép, de megható is volt!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-09 14:17   
2003-06-08 09:06, Lindi:

Ok:-) Nevető smiley-k okésak, csak nem nekem:-)

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 09:06   
2003-06-08 04:04, Maya:

Helyetted is megtekintem a műsorokat. Jövöhéten újabb érdekes beszámolóval érkezem és persze képmelléklettel!
Addig is jó szórakozást és minden jót! (Jaj, bocs én meg szeretem a nevető smile-kat)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 04:04   
Saturday Night Fever...it's okey. Abszolut semmi kifogásolnivalóm nem lehet a darabon, nagyon jól volt megcsinálva, tetszetős koreográfia és nem fárasztották a népet semmi olyannal ami gondolkodásra késztetne, ellentétben a valóban klassz látvánnyal.
Ennek ellenére én mégis türelmetlenül ültem, értékeltem mindazt, amit láttam, de...de nem tudom. Talán a musicaleket nem nekem találták ki.
Elvisen kiborultam, Mamma Mia darabért rajtam kívűl mindenki örömtől ragyogó arccal jött ki a különleges és klassz élménytől amit kapott...valami másra vágyom.
Például arra, hogy még jobban tudjak angolul, amikor több minden eljut hozzám a darabok/filmek mélyenszántó mondanivalójából (amennyiben van neki olyan).
De ezt nem róhatom fel a darabok hibájaként.

S hát irigylem Lindit aki most épp a pécsi kulturális életet élvezheti, amiről én magam is tudom, hogy nagyon jó. Élvezd Lindi helyettem is! (utálom ezeket a mosolygó fejeket...)

Judit köszi a beszámolót a színházi élményedről Kritóf Ágotával, érdeklődésem felcsigáztad, így alig várom, hogy a Calyx által megadott linkeken nekiállhassak olvasni. S igazad van Calyx! Ilyen szempontból remek a net:-)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó