2018. június 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Színház
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 13:41   
Sziasztok!
Egy kis ízelitőt küldök nektek a tegnap esti POSZT előadásról! Aki nem ismerné fel, Básti Juli és Jordán Tamás van a képen!

Lindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-06 15:14   
Sziasztok és szép napot mindenkinek!

Nem tudom, hogy hallottattok vagy olvastatok-e róla, hogy városunkban megkezdődött a POSZT(pécsi országos színháztalálkozó). Akit érdekelnek a programok részletesebben az körülnézhet itt: www.poszt.hu

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 23:21   
2003-06-05 23:16, Pompéry Berlin:
-
Igen, Calyx, pont erröl van szó.
------

Pont azert masoltam ide :-)

Kosz, hogy megosztottad ! remek dolog a Net, legalabb olvasni tudjuk :-)
...ezer kilometerek nem szamitanak :-),
ha nem is szinhazi elmeny, de remek iras :-)

Kosz ! Judit !

ui.: csak gondolj bele, Te mint virtualis ismeros jartal Szabadkán es lattal remek szindarabot, voltal kegyes megosztani az elmenyt, en mig fozok es a preparalas kozben (kaposztalevelek parolodnak) ide-ide szaladok egy remekmuvet olvasni :-)

Mert ha nem irsz rola, soha nem tudtunk volna rola :-)

felenk Washingtonban kulonben is nagyon gyér a szinhazi elet :-(

Ágota Kristóf ( Kristóf Ágota ) 1935-ben született Magyarországon. 1956-ban Svájcba emigrált, és egy Gyárban helyezkedett el, amíg tökéletesen el nem sajátította a francia nyelvet. 1987-ben írta meg első nagysikerű regényét, a Nagy füzetet amely meghozta számára a világhírnevet.
Ezt követően megszületett A bizonyíték, valamint A harmadik hazugság című regény is. Ennek a trilógiának a többsíkú története - időnként elmosódó határokon át ingázva a képzelet, a valóság és a hazugság világa között
egy ikerpár világát tárja elénk. A regényt eddig 33 nyelvre fordították le.
Ágota Kristóf ma is Svájcban él, francia nyelven ír. Regényeit rádió- és színpadi drámáit, verseit a világ számos országában ismerik.
2001-ben neki ítélték Svájc legtekintélyesebb irodalmi díját, a Gittfried Keller Díjat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 23:16   
2003-06-05 22:05, Calyx:
-
http://mirror2.bibl.u-szeged.hu/zetna/www.zetna.org.yu/zek/folyoiratok/71/kristof.html

http://mirror2.bibl.u-szeged.hu/zetna/www.zetna.org.yu/zek/folyoiratok/71/kristof1.html
-

Igen, Calyx, pont erröl van szó.
Olvastam még évekkel ezelött a Trilógiát - leforditották magyarra is, hisz Kristóf Ágota franciául ir. Megrázó. Egyéb müvei is rettenetesen depresszivek. A stilus pedig, mint az általad idézett részletek. Tömondatok. Eleinte nagyon szokatlan olvasmány, de érthetö a cél.

Szóval mindezek ismeretében állítom,hogy kiválló elöadás volt.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 22:05   
2003-06-05 21:54, Pompéry Berlin:
-
Jol hangzik Judit !

Ágota Kristóf:

Nem fáj!
Ballada
I. FELVONÁS:
http://mirror2.bibl.u-szeged.hu/zetna/www.zetna.org.yu/zek/folyoiratok/71/kristof.html

II. FELVONÁS:
http://mirror2.bibl.u-szeged.hu/zetna/www.zetna.org.yu/zek/folyoiratok/71/kristof1.html

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 21:54   
A múlt héten az EPMSz (Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem) idei Akadémiai Napjain vettem részt Palicson, Szabadka mellett a Vajdaságban. A konferencia kultúrprogramjának egyik pontját képezte egy szinházlátogatás Szabadkán. A gyönyörü szecessziós épületben - amelynek elöcsarnokát ma sajnos Internet kávézónak használják - Kristóf Ágota Francia-Svájcban élö irónö regényéböl készült "Nem fáj" c. darabját láthattuk.

A szerintem kitünö dramaturgi munkát a rendezö aránylag kevés szereplövel vitte szinre. A legtöbb színész több szerepet alakított. A darab autentikusan adja vissza a szerzö megrázó gondolatait. Kristóf Ágota rövid tömondatos stilusa és stiluselemeiben is a drámaiságot fokozó irodalmi müve méltó adaptációt nyert a drámában. A háború borzalmai, az elnyomás, környezeti közöny, emberileg roncs személyiségek, emigráció: mindezt sikeresen ábrázolja úgy a drámaturgiai munka, mint a szinészi, rendezöi teljesítmény. Legjobb alakítás szerintem a nagymama figurája.

Európai szintü elöadás, megrázó élmény volt.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 16:58   
Vettem jegyet szombatra a "Saturday Night Fever" cimű darabra, remélem nem fürdök be vele. Nem játszanak semmi jót, jön a nyári szünet.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 15:39   
http://www.in-transit.de/content/en/program/elements.html

Undesirable Elements Berlin

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-25 15:26   
A & E TV-n ment most (breakfast with arts c. mûsorán) Karen Blixennek (alias Isak Dinesen, a Távol Afrikától írója) egyik
elbeszélésébõl 'Lucifer's child', Karen Blixen syphilie-rõl, és kapcsolata
Denys Finch Hatton-nal.
Julie Harris elõadásában.
Nagyon jó !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 11:14   
Brazil

"Scottish dialect deployed by Ronan O'Donnell in this hour-long monologue left me seriously baffled".... :-) de jo hogy ezt irja egy szuletett angol,alig lehet erteni barmit is Ronan monologjabol.

"But, even as an ardent Scotophile, I have to admit that I emerged from this lively Battersea pub/theatre feeling linguistically battered."

:-))))

Pont igy voltam en is.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 11:05   
Tom Courtenay igazan nagyon jo volt,de a kritika oldal igaz amit ir Michael Billington,de annak ellenere nagyon nagyon jo alakitas,nekem felejthetetlen:
Pretending To Be Me

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 11:00   
Nagyon jo ! :-)
The Green Man

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 16:16   
Soho theatre :100

...atkerulsz a masik vilagba halal utan,van egy napod eldonteni mi volt a legkellemesebb gondolatod/pillanatod az eletedben,abban a pillanatban fogsz maradni
orokre....

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-13 17:07   

0-10-ig ,nalam 8

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-12 12:49   
PubQuiz,interaktiv darab..eloszor kezdodik kocsmaban (pub) ahol kerdoivek kitoltese a feladat csoportokban,a kerdesek foleg politikai,masodik resz a studio szinhazban lent,interaktiv a szineszekkel.
Jo szorakozas es jo munka az agynak is.
Jo volt.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 16:09   
Este lattuk,Lyric Hammersmith szinhazban,
G. Orwell 1984...nagyon remekul volt megoldva,digitalis kepekkel vetitve nagyon muveszileg tobb szogbol,tobb perspektivabol,kulonbozo vetitovasznokra.
Az egesz technikailag remek megoldas,a szineszek is remekek voltak.
A vilagitas,minden szuper.
Jo lenne ha eljutna NY-ba is.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 15:04   
Mime fesztival van Londonban,
lattam este a Jonathan Stone es Barnaby Stone fivereket,avagy muvesznevukon
'Ralf Ralf' fiverek
http://www.ralfralf.co.uk/
A darab cime:'us boys we multi-task'
nagyon jo volt,szatirikusan humoros.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 18:16   
melyiket ??:

- Blue/Orange ,Joe Penhall
- Burn This,Lanford Wilson (Elisabeth Shue and Peter Sarsgaaard,sajnos nem Edward Norton :-( )
- Boston marriage,David Mamet

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 15:25   
Meghalt Shütz Ila?! ((( Emlékére ma megnézem végre a "Valami Amerika" cimű filmet amiben állitólag fergetegeset alakit.

Az én legemlékezetsebb szinházi élményem Alföldi Robert rendezésében a "Vihar" volt. Annyira tetszett, hogy többször is megnéztem, mert minden barátomat elvittem rá. Minden értelemben igényes és újszerű volt. Nagyon jó rendező. (Jó festő is hozzá teszem. Most volt otthon kiállitása, sajnos az újság rosszul hozta le az időpontot és már megszünt pedig úgy rohantam rá, de láttam az albumát, nagyon igényes és bár nem ez a stilus a kedvencem, tetszettek a szinei.)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 18:49   
2002-12-11 17:39, Kero:
-
Meghalt Schütz Ila színmûvész

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 17:39   
Meghalt Schütz Ila színmûvész
Életének 59. évében szerdán tragikus hirtelenséggel elhunyt Schütz Ila Jászai Mari-díjas, kiváló és érdemes mûvész, a József Attila Színház tagja. Schütz Ila 1969-ben szerzett oklevelet a Színház- és Filmmûvészeti Fõiskolán. Egyik legemlékezetesebb alakítását Bernard Slade Jövõre, veled, ugyanitt címû darabjában nyújtotta: Doris szerepét Sztankay István partnereként több mint 300-szor játszotta. Forrás: MTI

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 23:31   

HORVATH PETER "Kilencen,mint a gonoszok"cimu vigjatekat mutatta be a Jozsef Attila Szinhaz /BUDAPEST/ SZTANKAY ISTVAN foszereplesevel oktoberben.
A Nemzeti Szinhaz Studioszinpadan pedig november 5-en kerult szinre az iro "Pesti Szin" /zenes kavalkad/ cimu darabja.A rendezo SELMECZI GYORGY.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-11 15:46   
Valtoznak az idok :)

Volt mikor a mama vitte a lanyat a Diótörö-re,most a mama van meghivva (moi :)) a lanya visszi a Kennedy Centerbe,de csakis ketten megyunk :)

"Quality time" egyutt :)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-05 04:28   
Berliniek !

Judit es Elckerlyck,
latattok a Roland Schimmelpfennig-tol:
Push up 1-2-3

Most fog menni nalunk.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-13 03:38   
A Magyar Drama Napja alkalmabol dijatado unnepsegre kerult sor szeptember 20.an,az Uj Szinhazban.Szep Erno-dijat vehetett at HAY JANOS A Gezagyerek cimu dramajaert,KARPATI PETER eddigi dramairoi munkassagaert es VISKY ANDRAS dramairoi es szinhazi muhelyteremto munkassagaert.
A Szinhazi Dramaturgok Cehenek dijat az evad legjobb magyar dramajaert SPIRO GYORGY az Elsotetites cimu muveert erdemelte ki.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 13:12   
idei oszi szezon:
http://www.goethe.de/uk/was/3_2002/scena.htm
November 9 - 25
Scena Theatre
Goethe-Institut Inter Nationes
The Corcoran Gallery of Art

New Plays from Berlin
The Berlin-Washington Theatre Exchange

Albert Ostermaier,
http://www.nyu.edu/deutscheshaus/writers/bio_ostermaier.htm

Theresia Walser,

("Theresia Walser So wild ist es in unseren Wäldern schon lange nicht mehr (munkacím: Erdeinkben már régóta nem történnek ilyen vad dolgok) A nagy sikerű müncheni ősbemutató után . Freie Werkstatt Theater Köln - off-csoport, R.: Christoph Rech A történet elmesélhetetlen, a darab ugyanis elsősorban játék a nyelvvel, kaland a nyelv világában. Alapjául a svájci és német nyárspolgári világ szolgál. Walser azt mutatja meg, mi történik ezekkel az emberekkel, ha tisztába akarnak jönni magukkal és környezetükkel." )

Roland Schimmelpfennig,

("Roland Schimmelpfennig: PUSH UP 1-3 (Nyomd föl)
A "push-up" ugyan angolul van, de a német darab az amerikára monitorozó globális alaphelyzet párjeleneteit vetíti elénk.
2001 novemberében a két "legtrendybb" német színházban (Berlin, Hamburg) volt az ősbemutató.
Néhány idézet:
HEINRICH: Néha a tévében megy ám a saját cégünk reklámja is, - a cégünk reklámjában egy nőt egy parkban egy férfi átvisz egy nagy pocsolyán. Aztán jön egy mondás és a lógónk.
ANGELIKA: Ha barátnők lennénk, akkor reggel csak egymásra kellene néznünk, és már mosolyognánk. Mert mindketten tudnánk a másikról, milyen sokáig próbálkozott a tükör előtt, hogy a kontúrceruzával még valamit csináljon az unalmas arcából. Mint a többi nők milliárdjai.
SABINE: Minden, amit veszek: kék. Így aztán - színben minden passzol.
Ennek ellenére, megfordulok félúton, és még egyszer átöltözöm. Mindent kicserélek. A harisnyát, a bugyit, a melltartót.
ROBERT: Ugyanaz volt a kategóriánk, csak különféle területeken dolgoztunk: mindketten kompetensek voltunk, flexibilisek, innovatívak, és kemények magunkkal és a többiekkel. Mindketten máris, a harmincas éveink elején, olyan pozícióban, amit mások soha az életben nem fognak elérni.
-
ROBERT Aki megáll, azt megelőzik. A pocsolya megismétlése halálos.
PATRÍCIA Nem állunk meg. New Yorkba megyünk.
ROBERT A New York-i másolat nem teszi jobbá a pocsolyát.
PATRÍCIA Miért nem hívtál föl?
-
PATRÍCIA Az első pocsolya-film sikere már önmagában nekem ad igazat - az emberek ezt akarják. Az emberek szerették az első pocsolya-filmet.
-
FRANK: Lejátszom néhány kört a repülőgép-szimulátoron, közben fél kézzel megeszem a kihűlt pizzát. Huszonhét évesen volt az utolsó állandó barátnőm. Mióta elment, jobbára egyedül vagyok. 22 óra tájban kinyitom a második sört, és fölmegyek a hálóra.
-
FRANK: A tinédzserek nem érdekelnek. Különösen szeretem az olasz, a magyar és a francia ingyenes oldalakat. Csak a Megamuffnál több száz kép van. Többszáz nő. A képek igaziak, valódiak, a képeken a nők valóban csinálják, de nincs nevük, csak számuk.
-
HANS Főzök egy teát. Aztán fölülök a szobakerékpárra, és tréningezni kezdek. A napi tréningem hétköznap eléri a négy órát. Viszonylag nyugodtan kezdem, lassan növelem a tempót. Egy este olyan 80-100 kilométert teszek meg. A szobakerékpár mellett van egy térkép, az országúti távolságokkal, hogy lássam, merre megyek.
-
MARIA Nézd már meg magad, meg engem. Én se viszlek át semmilyen pocsolyán.")

Marius von Mayenburg,
("Paraziták
(Berlin, Schaubühne),
Marius von Mayenburg rettentő látletet tár elénk - pardon: vág a pofánkba - egy család, egy város, egy élet sivárságáról.")

Dea Loher
http://www.goethe.de/z/13/stuecke/loher.htm

....

814 Seventh Street, NW
Washington, DC 20001-3718
Tel: (202) 289-1200
Goethe Institut

Union Square Theatre
NY NY
Lanford Wilson :Burn This
rendezo: James Houghton
August 27- November 3, 2002

Catherine Keener (1999 Oscar nominee for Being John Malkovich), Edward Norton (two-time Oscar nominee for American History X and Primal Fear), Ty Burrell (Macbeth on Broadway, Black Hawk Down) es Dallas Roberts (Signature's production of Enter the Night).

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 16:12   
"Drágulnak a pesti színházjegyek"
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=69398&DocID=66593#66593

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 23:35   
Londonban láttam 1 éve: Notre Dame de Paris.
Modern musical volt, inkább akrobatikával, mint tánccal és fantasztikus diszletekkel.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 19:44   
Nem1 Valamikor decemberben, a kártya otthon van, most nem tudok utánanézni, de arra se tudok emlékezni, hogy a premieret megtartották-e 12-én! Volt akkor más zabszem is

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 19:19   
Ahhhh,
es voltal tavaly 12.-en ?
(Pont egy nappal Szept.11 utan volt a premier) a premieren voltal ?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó