2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Gyerekszáj
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 kjud  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-11 21:34   
Gyerekeim a Micimackót nézik, nagy kedvenc.
Arról vitatkoznak, hogy ki melyik szereplő legyen.
Pistika (2,5): Én vagyok a Micimackó.
Izu (4): Én meg a Micimaca.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-04 21:33   
Ezúttal másfajta gyerekszáj, kollegám mesélte, micsoda frenetikus élményben volt része a Media Marktban:

Anyuka, apuka, meg a kb. 10 év körüli kisfiúk kérnek tanácsot a videójáték osztályon (Wii, Nintendo stb.). Az eladó lelkesen magyaráz, ajánl is egyet, meg egy hozzávaló szuper játékot, korhatár 0+.
Erre a gyerek felháborodva az eladónak:
-Ich will doch kein Spielzeug für Babys, kapierst du das nicht????
(Nem bébijátékot akarok, nem érted???)

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-04 21:25   
Fiam megint összeveszett a legjobb barátjával. Ùjfent örök harag. Barátnömmel megbeszéltük, hogy nem avatkozunk bele, intézzék el ök ketten... Nem is követtem az eseményeket vagy egy hétig.
A fociedzésem látom ám, élénken cseverésznek.. Edzés után csak megkérdem:
- Kibékültetek?
- Ó már rég!
- Mióta???
- Tegnap óta...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-06 00:20   
Annak idején gyerekkoromban, fiatalabban mint 18 éves koromban, 8 évig köteles volt az orosz nyelv tanulása. Szorgalmas kedves barátaim feladatot írtak nekem, hajnalban felkeltem és néhányszor átolvastam és kivülröl fonetikusan megtanultam a szöveget. Az orosz órán csak jelentkeztem és ledaráltam gyorsan a szöveget egy szót sem értve az egészböl.

Kedves Erazs,
örülj gyerekszájadnak, hogy ilyen élénken és okosan viselkedik.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-05 23:45   
Gyakoroljuk a nyelvtant, a helyesírást fiammal. Ölemben a laptop, mert elötte a szinonímákat, antonímákat keresgettünk interneten. De ha már ölemben a laptop írok egy gyors emailt (kb. 2 perc). Mondom a lelkecskémnek, addig nézze át a szöveget, amit még majd diktálok neki, hogy kell írni, ne legyen benne helyesírási hiba. (Rövid szöveg, 5 perc alatt le lehet írni.)
Hát nem megtanulta kívülröl a szöveget, míg megírtam az emailt?!?!?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-29 17:12   
Fiam csuklik. Kérdi miért. Mondom biztosan emlegetnek.
- De kicsoda?
- Szerintem a Nagyi. Már nagyon rég nem skájpoltunk.
Csuklás abbamarad. Pár órával késöbb megint csuklik.
- Jetzt reicht´s aber! Die Omi hat mich schon wieder "ge-emleg-t."
(Most már elég! A Nagyi már megint emlegetett.)

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-26 12:46   
2010-10-26 11:19, Andu:
-
1 hét Schullandheim. Hétfön mentek, péntek jöttek.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-26 11:19   
2010-10-25 23:29, Erazs:

1 egész hetes iskolai kirándulás?! Merre voltak, a Bahamákon? ) Csak nézek, remélem nálunk ilyen nem lesz! ) 1, max. 2 napos kirándulás 9-10 éves mütyiknek szerintem untig doszt elég.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-25 23:29   
Fiam összeveszett a legjobb barátjával az egyhetes iskolai kirándulás alatt. Bunyó is volt. Ìgy "örök harag".
Èn nem látom azért annyira szörnyünek a helyzetet, mondom is neki, hogy majd ha annyi idösek lesznek mint én egy sör társaságában jókat vigyorognak az egészen.
- Most egy kis idöre van szükségetek egymás nélkül...
- Igen! Legalább 40 évre!!

A dolog pikanteriája, hogy ma (2 nappal a fenti kijelentés után) már beszéltek egymással.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-24 22:27   
Tegnap a fodrásznál mellettem ült egy fiatal családapa. Miközben nyírták a haját, a neje az elötérben várt rá a kb. 4-5 éves kisfiukkal. A házi szokásnak megfelelöen a kuncsaftnak közben felszolgáltak kis tálcán egy pohár üdítöt néhány cukorka (régen M.o-n tutti-fruttinak hívták) kiséretében. A kissrác ezt meglátva lecsapott az édességre.

Úgy a fodrásznö mint a mama gyözködték a gyereket, hogy ez a papáé. Legföljebb megkérdezheti töle, hogy ad-e neki belöle. A gyerek erre a kezébe vette a tálcán lévö összes futtit, odamutatta öket a papának, majd a maga nyelvére fordítva mondandót, így szólt a papához:
"Ugye, Te nem kéred ezeket?"

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-10 18:27   
Autó ülünk, Salzburgi autópálya, fiam nézelödik:
- Ott a Chiem-tó!
(Gyengébbeknek: Chiemsee)

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-27 09:56   
Tej nélkül nem lehet élni! Reggelire 1 litert megiszunk ketten a kisfiammal. Tegnap hiba csúszott a logisztikába, elfelejtettünk tejet venni. Pffff, most mi lesz? Szólok neki:
- André baj van, reggelre nem lesz tej!
- Kein Problem, majd iszunk kakaót! )))

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-21 22:56   
Ma este lefekvés elött még kártyáztunk. Volt egy baklövésem, aminek következtében a fiam nyert. A játék végén a fiam összegezte az eredményt:
- Anya, ha nincs a "bak-leves", akkor szerintem te nyersz.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-21 22:54   
Egy kicsit régi sztori, de ma jutott eszembe mert láttam egy Golden Retrivert.

Kikölcsönöztük akkori fönököm kutyáját, aztán U-Bahnnal vittük a megbeszélt helyre. Fiamnak nagyon tetszett, hogy a kutya érti a parancsot: Sitz, Platz (Ül, Fekszik). Lelkesen mondogatta is a kutyának az U-Bahnban - jobb szórakozási lehetöség híjján - hogy Sitz-Plazt-Sitz-Platz.... A kutya csinálta egy darabig, aztán fekve maradt. Fiam nagy tudálékosan megállapítja:
- Anya, a kutya megsüketült.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-07 20:13   
"Férfiszáj"

Párom és barátnöm férje vigyáznak a 3 gyerekre meg a kutyára. Mire hazaértük a férfiak igencsak fölöntöttek a garatra. A gyerekek meg rohantak be a házba, hogy hányt a kutya (kihányta az ebédet).
Erre a barátnöm férje:
- Pedig a kutya nem is ivott!!!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-07 20:07   
Fiam és az apja bírkóznak, küszködnek egymással, nekem meg már teli volt a hócipöm velük. Ezért rájukröffentem:
- Nem igaz, hogy nem bírtok nyugton maradni! Ha az egyik nyugton van, a másik nem bír magával!! Egyik kutya, másik eb!
Erre a fiam:
- Èn az eb vagyok! Apa a kutya!
Kicsit késöbb: - Anya, mi az az eb?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-02 19:45   
Anyáknapja 2010. Az én "német" kisfiam megpróbálkozott a lehetetlennel. Magyarul írni.

"Liebe Anyu, binden yót a Anyunappan! ))

A hibák ellenére is értem, és könnyekig meghatott a figyelmessége.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-31 22:48   
Esti müsor a magyar tévéújságban:
CSI Miami

Kisfiam elolvassa:
- Csí Mami

Családunkban a sorozatra rá is ragadt ez a név

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-14 13:36   
A sztori "élöben" nem volt olyan vicces, de azért egy gyerekszájat megér

Fiam a havas-jeges domboldalon jön felfelé. Szólok neki, hogy ne a jégen, mert nagyot fog esni. Persze falra hányt borsó, esik egyet teliszájjal vigyorogva, nekem a lélegzetem bennmarad, mert nem sok kellett, hogy kiüsse a fogát. Szerencsére nem esett nagyot. Lecsúszik a jégen, jön fölfelé, persze megint a jégen, hiába szólok megint..., megint esés. Ezúttal nem olyan szerencsésen, mert beverte a szemöldökcsontját elég rendesen, aki nem látta mi történt, az ordítás hangerejéböl biztosan rájött. Ennyi volt a csúszkálás, irány haza.

Otthon próbáljuk neki magyarázni, hogy ha esik akkor ne a háta mögött vagy zsebben tartsa a kezét, tartsa elöl, védje az arcát.
- De hát akkor az ujjam töröm el!!!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-21 22:18   
Nagyi:
- Szivecském vidd el a szemetet a kukához, amíg bepakolom a kocsiba.
- Nem viszem!
- De vidd el légyszíves, hogy el tudjunk indulni.
Kelletlenül elindult, de megjegyezte az orra alatt (azt hitte, a Nagyi nem hallja):
- Nagyi ezt még megbánod!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-25 14:55   
Múlt szombaton párommal kettesben mentünk a karácsonyi nagybevásárlást intézni. A fa is a listán szerepelt. Osztottunk-szoroztunk: a gyerek nem fér be a kocsiba...
- Drágaságom ugye elleszel itthon egyedül, amíg megveszünk mindent?
- Igen persze, nem lesz semmi baj.
- Jó oké, akkor gyere csukd be az ajtót.
- Kívülröl?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-14 20:33   
Egy nem szokványos vacsora

Vacsora közben párom meséli, hogy annak idején amikor a narancs még kulans cikk volt, édesanyja felrakott 4 szem narancsot a szekrény tetejére....
- Szem? Szeeem??? A narancsnak van szemeeeee??? Hehe de vicces.. - így a legkisebb.
- Minden ami kerek, azt mondhatjuk szemnek is - próbálom magyarázni. Kezembe fogok egy narancsot: - Ez egy szem narancs.
Aztán két paradicsomot: - ezek pedig két szem paradicsom. Minden ami kerek, arra mondhatjuk, hogy szem pl. akár 3 szem krumpli, vagy 4 szem borsó. De olyan nincs, hogy 1 szem banán.
- Minden, ami kerek? Akkor 1 szem tányér.
- A tányér az nem jó, mert az lapos. Helyesbítek: minden ami gömbölyü és ami..
- Gömbölyü? Akkor 1 szem luftballon.
- De a luftballon az nem jó, mert...
De ekkor már fiamat nem lehetett lelöni.
- Nem, 99 szem luftballon. 99 Luftballon...
99 handgranaten.. Ès már énekelt is torkaszakadtából: "99 Handgranaten fliegen durch den Kindergarten..."

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-10 09:25   
A német és a magyar nyelv keveréke.
Az alábbi történet kevésbé szalonképes, de hát istenem, a magyar nyelv gazdag!

A fiam valamiért aggódott, én pedig az elejét akartam venni a témának, a la elegánsan:
- Nem ám izgulsz ez miatt! (de nem így mondtam, hanem így: Ez miatt aztán nem kell fosni! )
- Anyu, ich tue nicht fosni! - hangzott a harcias válasza, teljesen fel volt rajtam háborodva. )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-10 09:19   
Nagyon büszke vagyok a kisfiamra, szinte csak egyeseket (Dojcslandban ez a legjobb jegy) hoz haza az iskolából, holott a 4.osztály már eléggé húzós.

A dolgozatokat, lapokra írt leckéket, egyéb munkákat egy mappában hozzák-viszik a gyerekek. (Itt úgy hívják: Jurismappe)
Aztán a lapokat témánként rendezve le is kell(ene) fűzniük a megfelelő dossziékba.
De nem a fiam! Az ő mappája több kg nehéz. Iszonyat mi minden van benne, tán mai napig harcoló népet csapatok is.
Legfelül volt egy újabb 1-es dolgozata, aminek nagyon örültem, de a további papírmennyiség miatt kicsit méltatlankodtam.
- Na, anyu örülsz?
- Persze, hogy örülök, de tudod még boldogabb lennék, ha a többi felesleges papír sorsát végre elintéznéd! - kezdtem a lapokat átforgatni ...
- Úristen André, miket nem cipelsz magaddal? Egy részük nagyon régi, ez nem lehet igaz!
- Nosztalgialapok anyu, nosztalgialapok! ))) - válaszolta a kisfiam halálos nyugalommal az atlétatrikó felvétele közben.
- En pedig vigyorogtam az apjával együtt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-10 07:45   
2009-12-09 22:05, Erazs:
-

Juj, eszembe se jutna ilyen, de a biztonság kedvéért szerintem mentsd el Te is magadnak - még harminc év múlva is jó lehet nézegetned.*

Hunor

PS: ezzel nem arra utaltam, hogy harminc év múlva nem lesz MON.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 22:05   
2009-12-09 06:19, hunor:
-
El ne tüntesd ezt a topikot, mert a beszólások csak itt vannak meg írásban, sehol máshol

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-09 06:19   
Még!

Hunor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-08 23:39   
2009-10-23 21:10, Erazs:
-
Valamit csavarj fel
_

De ha már a fűtést sem lehet, akkor esetleg a kormányt jobbra vagy balra.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-08 21:24   
Rádiók

Anya, a "Frühaufdreher" übersetzungja a "Pirítós", igaz?

( Frühaufdreher: Bayern 3
Pirítós: Danubius )

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-23 21:10   
Valamit csavarj fel

Autóban ülünk, rádió szól, beszélgetünk....
Fiam közbekotyog:
- Anya tekerd feljebb a hangeröt!
- De most beszélgetünk és nem halljuk akkor egymást.
- Na jó, akkor a fütést tekerd fel...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó