2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Gyerekszáj
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-20 22:05   
Kb. 4-5 éves sztori:

Tócsában benne a gyerekbicikli elhajítva. Fiam meglátta:
- Anya nézd, biciklis a víz.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-18 19:32   
Még jöhetnek!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-17 21:51   
A buszjegyet még le kell csempételni

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-17 21:50   
Vérhömérséklet

- ....Kiscicám, neked nem kell 20 pulcsit felvenned, te nem vagy olyan fagyos mint én. Te melegvérü vagy.
- Anya a melegvérü azt jelenti, hogy én akkor 10 perccel késöbb fagyok meg mint te???

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-02 23:07   
Eszembe jutott még egy régi sztori, kb. 2-3 éves lehet.
Kisszivem a Nagyinál nyaral, Nagyival mennek dolgozni, (nagyon szeretett ö is a Nagyival "dolgozni", hiszen ott valaki mindig foglalkozott vele).
Munka elött beugrottak a boltba ennivalóért. Àllnak a kigyozó sorban, a pénztárnál elöl öreg nénike.
Fiam hangosan:
- Nagyi miért olyan lassú az a néni? Szerintem biztosan azért mert lusta!!!!
Persze a Nagyi próbálta csitítani, de fiam csak feszengett.. Odaérnek a pénztárosnénihez, ugye szintén tanúja volt a jelenetnek és megkérdi:
-Hát mi sürgös dolga lehet egy ekkora kisfiúnak, hova sietsz ennyire?
- DOLGOZNI!!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-19 21:40   
Szívemcsücske hazajött a nyaralásból, és mondta, hogy szeretné, ha a legújabb kedvenc levesét majd megföznénk.
- Ès mi az, hogy hívják?
- Az nem tudom, de kell hozzá, víz, tészta és ézelítesítö.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-15 21:02   
Lelkem a Nagyinál nyaral. Anyukámmal skypon beszélgetek, ö meg a billentyüzetet vette kezelésbe.
A következö üzenet villogott a képernyön:
- ne beseay schokat (ne beszélj sokat)

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-21 22:10   
2009-07-20 20:06, Andu:
-
Èn sokszor már akkora elfelejtem mire ide beírnám.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-20 20:06   
2009-07-16 20:01, boszildi:

Kéne Ildi, kéne!
De ehhez én lusta vagyok, másrészt meg abban bízok, hogy úgyse felejtem el öket ..... aztán látod már arra se emlékszem, hogy valamikor írtam róla.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-16 20:01   
2009-07-15 21:58, Andu:

Kedves Andu,érdemes az ilyen kedves mondásokat megjegyezni, mert felnőtt korukban nagyon tetszik nekik amikor elmeséljük, hogy miket mondtak kiskorukban.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 21:58   
Jééé, ma találtam a párom gépében, még tavaly írtam egy levelet a barátnöimnek, ez is benne szerepelt:

A kisfiam telefonon beszél a nammmmamával. Az kb. annyit jelent, hogy ö majdnem sír, hogy nem tudom hogy mondják, én pedig súgom neki a magyar szavakat.
Egy illyen "párbeszéd"
én: André meséld már el a nammmamának hol voltál!
Ö: ja, wo war ich?
én: hát énekelni az iskolával
Ö: ja singen mit der Schule, und?!?!
én: mondd nammmamának, hogy itt a Deutsche Einheit placccon, ismeri, itt van nem messze. Ott ahol a szökökút!
Ö: Nammama hier in der Nähe, weißt du, a szökött út ..

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 12:45   

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 13:24   
Ket óvodas megy haza. Megszólal az egyik:
- Kisszisza, kisszisza!
- Mi van vazzeg, nem bíjod kimondani, hod matka?!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 20:12   
2009-05-22 19:46, Andu:
-
Hát persze!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 19:46   
2009-05-22 16:40, Pompéry Berlin:

Ki is az a Vadász Jani? A kedvencem, egy szuper pali!

Ò Juditkám, rádzúdíthatom a válaszom privátban?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 19:43   
2009-05-22 13:36, bovi:

Bovika bevallom neked nagylányosan: a mai napig se küldök el önállóan elkészített németnyelvü leveleket .... mert tele lennének hibával. De most ne ilyen klasszikus derdiedas-ra gondolj, meg visszahatós igékre, meg szórendre, mert ezek mennek általában. Fogalmazásnál az is megkönnyíti a dolgomat, hogy a leírt anyagot huszonnyolcszor le tudom ellenörizni.

De! Amivel gondom akad, az a magyaros fogalmazás. Jaj de sokszor javítja ki apus a kész mondataimat egy mély, hosszú sóhajjal ...

Apropó, éppen most szólt rám, hogy "verkrampf´ dich net" )) .... túl gyorsan verem a billentyüzetet. Aztán elmeséltem neki, miröl is van szó, erre képzeld el kijavított!! Azt mondta (nagyon nagy büszkeségemre!!), hogy ö egy kicsit magasabb szintü levelezést folytat, ahhoz szokott, ehhez képest javítja a leveleimet.
Arra a kérdésemre, hogy ezek szerint a leveleim elmennének-e alacsonyabb (trottel ) szinten, azt válaszolta, hogy böven!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 16:40   
2009-05-22 11:17, Andu:
-
Isteni a sztori! De már megbocsáss: who is James Hunter?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 16:38   
-
Bp-i unokaöcsém felesége magyar ugyan, de gimnazista korában a szülők a k-berlini ker. kirendeltségen dolgoztak, így ő itt járt iskolába, majd utána a Humboldt egyetemet végezte, tehát anyanyelvi szinten tud németül --> ergo a gyerekekkel otthon konzekvensen németül beszél, akik ezáltal kétnyelvűek. Eddig rendben.

A kisebbik leányzó, aki két és fél éves, a minap a nagypapát beinvitálta a szobájába, leültette a fotelba, kihúzott egy könyvet a polcról, a kezébe nyomta, maga elhelyezkedett az ölében majd felszólította, hogy olvasson fel neki. A nagypapa, aki nem elég momentán a németben, de tudta, hogy miről szól a mese, a nyitott könyvvel a kezében elkezdte mondani a történetet emlékezetből magyarul.

Sára kb. 5 percig figyelmesen hallgatta, majd sértődötten felkászálódott, kivette a könyvet Opi kezébeől, mélyen a szemébe nézett és lesújtó, egyben kioktató hangon közölte vele:
- "Ez németül van."
Visszavitte a polcra, leemelt egy magyar mesekönyvet, azt megint Opi kezébe nyomta és közölte:
- " Ez magyar. Inkább ezt olvasd!"

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 13:36   

Hogy mennyire irigyellek, azt elsem tudod képzelni
Nekem nincs akit megkérdezhetek, csak a Halász szótáram, amikor bizonytalankodom

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-22 11:17   
Na megoldódott a der, die, das rejtély!

Ma a reggelinél akartam valamit mondani németül (hiba! ) ) és hirtelen nem ugrott be, hogy mi a Buchstabe szó névelöje.
Mucitól megkérdeztem, ö egyböl lökte: der.

Allati, hogy teljesen hibátlanul beszél németül, a névelöket úgy látszik még az apatejjel szívta magába. Hogy-hogy nem keveri öket? Hogy lehet ennyire biztos az alkalmazásukban? Mi az ami a gyerekeknél megvan, a felnötteknél (a nyelvet felnöttként tanulóknál) már hiányzik? Miért felejtem el, a hatszázszor kimondott szó névelöjét? ... meg hasonló gondolatok kavarogtak a fejemhben. Ezen aztán elmorfondíroztam egy darabig, aztán megkérdeztem öt.

- Es mindig tudod a névelöket?
- persze
- és soha nem is tévesztesz?
- soha
- Szerinted én miért tévesztem el öket?
erre rámnézett, és nagyon komolyan közölte velem:
- azért mert az én fejemben még van hely ilyenekre, de a tiedében már nincs, mert tele van James Hunterrel!

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-01 14:18   
A nyelv topikról jutott eszembe. Mindenki azt kérdi 5 és féléves lányomtól: na Bogi, milyen nyelven beszélsz a gyerekekkel az oviban? Hát magyarul!
Meghívás az egyik családhoz. Bogi sok helyre jár, kicsit unja. Klingelünk. Kislány kiszól az ajtóból: nyomjátok a kapunyitó gombot. Bogi nem érti (mi a fene lehet ez a sok német szó?). Ezért jobbnak találja, ha visszakiabál a "házigazdának": "inkább szólj anyádnak, nyissa már ki a kaput, mert itt vagyok!" - magyarul.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-28 13:48   
Milyen gyorsan változik a nyelv:
Anyukámnál még:
- Jön még kutyára dér!
Növéremnél és nálam:
- Jön még kutyára kamion!
Fiamnál:
- Jön még kutyakamion!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-18 21:22   
2008-11-16 19:24, Andu:

Szerintem amikor még csak a polcról veszik le a játékot, már tudják, ki fog nyerni.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 19:40   
2008-11-16 19:26, Tihi:

Pár éve még kértük írja rá azt is, hogy:

Papchennek 4 téligumit..... ))))))

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 19:26   
2008-11-16 17:08, Andu:
-
"Wichtig: Falls übertrieben, Lego Creator Riesenrad 4967 auf jeden Fall und dann was anderes weglassen!"

Kedves Andu,
én is így írtam volna ha jó 60 évvel fiatalabb lennék. Ügyes kis srác, üdvözlet

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 19:24   
2008-11-16 19:09, Erazs:

Monopolyt játszik a én fiam is rendszeresen a plüsállataival!

Ma 6-an játszottak "együtt", abból az egyik a Mókus föhelyen, egy párnán ült, ugyanis ma volt a születésnapja. ) A mobiltelefonon pittyegett reggel, nem tudtam mi a fene van vele, aztán láttam emlékeztetö jött. Erinnerung Geburtstag Eichhörchen
Kicsit kiabáltam, hogy legközelebb a saját telefonjába mentse el ezeket az izéket, de rögvest közölte, hogy van egy rossz híre, Knut születésnapja is be van állítva. ))

A fiam mai monopoly csatájának eredménye semmi izgalmat nem okozott, hozta a könyvszerinti eredményt.
Fiam 2-szer totális gyözelem, Pepi kétszer Bankrott. A többi plüssi is gatyeszból kilógó sejhajjal fejezte be a játékot.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 19:09   
Ketten fiammal monopolyztunk. A mai játék nagyon "élethüre" sikerült. Fiamnak lassan már egy vasa se volt:
- Anya tudsz adni egy százast?
- Anya kéne 300.
- Anya most nem fizetek neked csak egy 10-est (700 helyett )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 17:08   
Nálunk már "félig" kész az aktuális Wunschzettel a Jézuskának címezve.

Csak Legoból háromféle játék, a fiatalember precízen melléírta a kódszámát + egyéb kiegészítö információkat.
A Lego óriáskerék mellett zárójelben a "bitte mit Batterien!" azaz "kérem elemmel", az 50 éve Lego város mellett (mindestens ohne Rathaus!) azaz legalább a városháza nélkül!) kiegészítések olvashatók.

A lista átolvasása után hosszasan nem kaptunk levegöt, ezt követte egy alapos fejtágítás, hogy valóban mi az amit egy gyerek magának kívánhat, hol is a határ... mire vágytunk és mit is kaptunk mi annak idején gyerekkorunkban a Jézuskától/ Chriskindtöl stb. (de megjegyzem a mai gyerekek erröl a "kapzsiságról" Isten bizony nem tehetnek, hiszen mindenük megvan, nem éheznek, nem fáznak, el se tudják képzelni mi a szenvedés, ök igazándiból nem vágynak semmire se - a meglevö 200 játék mellett - csak sokra, még többre...)

Na a beszélgetésünk hatására megszületett a Jézuskának írt levél utolsó mondata:
"Wichtig: Falls übertrieben, Lego Creator Riesenrad 4967 auf jeden Fall und dann was anderes weglassen!"
(fontos: ha túlzásba estem volna, akkor azért az óriáskereket mindenképpen kérném, és valami mást el lehet hagyni!)

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 12:38   
Limonádé készítéséhez készülünk, nem találjuk a citromfacsarót.
- Eredj fiam, kérdezd meg apádat, nem látta-e a citromfacsarót - mondom.
- Apa! Nem láttad a narancskiszúrót?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-09 22:07   
Mai fejtörös kérdés:
- Anya, hány órából áll egy éjszaka??

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó