2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Túró és Rudi, vagy a magyar termékek EUrópában
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Zsuzs76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-30 01:03   
Már van Olaszországban Túró Rudi? Szegény párom ott dolgozik, ha megy tele, a bőröndje trudival!

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-18 14:44   
2007-04-17 15:40, giulia2005:

Szia Giulia,

tényleg, a Realban is lehet kapni? Ezt jó tudni. Realból több van, és közelebb is van, mint a Metro

giulia2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-17 15:40   
Szia!

Most találtam én is a REALban, és még le is van szelve a Pick szalámi! Meg, ha jól emlékszem, legalább háromféle fajta van!

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 09:29   
Sziasztok,

a közelmúltban találtam a Metroban Pick szalámit, nem is egyfélét.
Ugye nem kell mondjam, mekkora földöntúli boldogság volt belekóstolni?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 20:04   
2007-03-28 17:02, BalogJánosSonáj:
-
Tudom, hogy a Pick gyartja a szalamit, mert en is fogyasztom amikor Budapesten vagyok. Viszont a csomagomban nem hozhatom, tiltja az USA vam az elelmiszerek borondbevalo behozatalat. Igy a Bendenel vasaroljuk a szalamit es a gyulai kolbaszt.

BalogJánosSonáj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 17:02   
2007-03-28 03:50, Valeria:
-
Az importöröket kell megkérdezni, mert én elsö kézböl tudom, hogy a PICK nem hagyta abba a téliszalámi gyártását! Én viszont sosem veszek külföldön magyar szalámit, mert nem lehet tudni, hogyan szálították, tárolták...stb.Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ha meglátogatom anyám, nagyanyám Szegeden, akkor "betankolhatok" a Pick gyári boltjában. Ott mindig garantáltan friss a szalámi. Természetesen ezt csak az teheti meg, aki autóval ugorhat el Magyarországra. Egyébként nagyon tudom ajánlani a "Csabai csípöskolbász"-t én erre tértem át a szalámiról.
Az USA-ban talán azért nem lehet kapni, mert azt hiszik, hogy instant Bin Laden?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 03:50   
Sajnos mar evek ota nem lehet valodi magyar teliszalamit kapni az USA-ban, nem tudom mi az oka. Valaki tudja?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 11:48   
Egy közeli rokonom a méztermelésben dolgozik Magyarországon. A napokban mesélte telefonon, hogy holland kamionok érkeztek holland címkés üvegekkel, ezeket ők méhecskeszorgalommal telitöltötték. Szóval támogassuk a magyar mézipart, vegyünk holland mézet

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 10:03   
Na megérkeztek a Béres cseppek Bukarestbe is... persze más a neve a terméknek: Activit.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 16:08   
Egyet azért szeretnék megjegyezni: a Túró Rudi sem igazán echt magyar. Ukrajnából származik az eredetije.
Attól függetlenül én egy valódi Túró Rudi fan vagyok.
Szeretem nagyon, de csak a pöttyös az igazi.
Az is Mátészalkáról.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-02 15:25   
tegnap este "echte" nemet vendegeink voltak,
a sok magyarosch valasztek közül egyertelmüen az unicum lett a nyerö!!!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 14:05   
juuheejj!!!

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 03:17   
Üdv!

Turbó Rudolf függöként szeretnék egy hírt megosztani veletek:

Meghódítja Európát a Túró Rudi

A szomszédos országok után, a keményebb diónak számító Nyugat-Európát célozza meg a Pöttyös Túró Rudi gyártója. Az itthon kulttermékké avanzsáló csokis édesség tavasszal startol Olaszországban és Spanyolországban.
Április második felében indulnak a Pöttyös Túró Rudi első szállítmányai Olaszországba.
Külföldön nem Pöttyös Túró Rudi néven kerül a termék a forgalomba, helyette az angol Dots, vagyis "pöttyök" márkanevet választották. Olaszország után, várhatóan még három másik európai piacon is megjelenik az idén a Dots. A spanyolországi debütálás májusra várható. Emellett Németország és Ausztria meghódítása is szerepel a tervek között.

Meghódítja Európát a Túró Rudi

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 07:03   
www.pottyos.hu/markatortenet/

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 06:33   
2006-02-15 03:36, Lepu:
-
"Nem egészen. A pötyös az nem Danone. Tudtommal még mindig a szabolcstej gyártja."

Igen en is igy tudom. Meg azt, hogy a szabolcsitejnek a Szlovakok viszik a tejet, mert ott olcsobb mint Magyaro-on.
Ha a Danone terjeszti, akkor az olyan, mintha a pestist terjesztene.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 03:58   
A román variáns - Dots- pöttyös.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 03:36   
Nem egészen. A pötyös az nem Danone. Tudtommal még mindig a szabolcstej gyártja. Bár már egy ideje nem jártam Magyaro.-n A danones rudi az pocsék, azóta mindig megnézem. Ugyanúgy mint 2 fajta traubi van, de csak a balatoni a jó. Ez vonatkozik a Márkára is.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 00:32   
2006-02-14 14:39, barna:
-

Persze, hogy Magyar, illetve az volt, de mar megsem, mert a Danone.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 14:39   
2006-02-14 06:54, melindalaczay:
-

A Danone valóban francia cég, de Túró Rudi már a privatizáció előtt is volt Magyarországon, a legnagyobb fiam 25 éves és kicsiként már ette.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 06:54   
2006-02-13 22:15, hunor:
-
Szerintem nem adtak el semmit, hiszen a termek nem vedjegyzett (a cikk egyik resze szerint nem is lehetseges ez), es nem latok semmilyen jelet, mely eladasra utalna - Te hol olvastad ezt?

A Danone nem magyar cég, tehát a Rudi sem az, és azt csinálnak a Magyar termékekkel amit akarnak, ha akarják át nevezik "Dots"- ra, én igy értettem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 04:20   
A pálinka-palinca perét nagy érdeklődéssel és szenvedéllyel követte a román sajtó, végül valóban a magyarok nyerték meg azt.
Túró Rudi kapható Romániában, Dots néven.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 22:15   
2006-02-13 21:57, melindalaczay:
-

"En attol tartok, hogy nem is akartak. Csak eladni megint valamit, valaki ebbol megint nagyon gazdag lett, a lenyeg, hogy nehogymar valami jo legyen masnak is."

Szerintem nem adtak el semmit, hiszen a termek nem vedjegyzett (a cikk egyik resze szerint nem is lehetseges ez), es nem latok semmilyen jelet, mely eladasra utalna - Te hol olvastad ezt ?

"Apropo palinka, en ugy hallottam, hogy a Romanok akartak magukenak tekinteni, de vegulis Magyar kuriozum maradt, vagy nem?"

Azt hiszem igen, hm, jol tudom

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 21:57   
2006-02-13 18:25, rigojanos:
-
"Inkabb a magyar resz inkompetenciaja idegesito, azaz hogy nem volt annyi eszuk, hogy levedessek, amit le kell. Igy sajnos fair game lemasolni barmit."

En attol tartok, hogy nem is akartak. Csak eladni megint valamit, valaki ebbol megint nagyon gazdag lett, a lenyeg, hogy nehogymar valami jo legyen masnak is.

Apropo palinka, en ugy hallottam, hogy a Romanok akartak magukenak tekinteni, de vegulis Magyar kuriozum maradt, vagy nem?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 20:27   
2006-02-13 18:19, melindalaczay:
-

Engem erzelmi alapon nagyon felhaborit.

-

Elsore elfogadhato.

Utana pedig menjunk tovabb, en peldaul hoztam egy hatterinfot.

"A hatvanas évek elején a Szovjetunióban a KGST országok élelmiszeripari szakembereinek tartott egyik tapasztalatcsere-ötletbörze jellegű tanulmányút egyik eredménye a Túró Rudi, de ekkor érkezett meg Magyarországra a kaukázusi kefír is - avat be a Rudi-sztoriba Kispál István. A desszert ősének a SZU-ban Eszkimó néven forgalmazott, csokoládéval bevont túró-zsír-vaj keverék tekinthető."

Forras: Index, http://index.hu/gazdasag/magyar/rudi20040521/

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 19:34   
2006-02-13 19:09, ubuge:

És az AEÁ szempontból jogos levédeni bármit.

Azert ez nem egeszen igy van. Barmit levedeni nem lehet.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 19:09   
2006-02-13 18:25, rigojanos:

-
sajnos fair game lemasolni barmit.
-

És az AEÁ szempontból jogos levédeni bármit. Ez szerintem hatványozottan sz@rabb ügy, mint az előbbi. Kitalálom, hogy én találtam ki a szempillantást? Levédem, s onnnan arrafele az én hátam mögött áll egy akkora gazdaság, amelyet következmény nélkül nem lehet lőcsön rúgni.
Megnézem, mi lesz, ha egy hasonló nagyságú gazdaság kezd mejd kapálózni (ilyesmibe már belerepedt néhányszor a nagy AEÁ foga), s hasonló fegyvereket kezd bevetni.
Szerintem az egész mesének lesz még rohadtul kellemetlen következménye.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:25   
2006-02-13 18:19, melindalaczay:

Ez jogi kerdes, es az erzelmek nem szamitanak kulonosebben. Inkabb a magyar resz inkompetenciaja idegesito, azaz hogy nem volt annyi eszuk, hogy levedessek, amit le kell. Igy sajnos fair game lemasolni barmit.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:19   
2006-02-13 18:12, hunor:
-

Engem erzelmi alapon nagyon felhaborit.
A Rudi nekem Magyarorszag izet is jelenti, ez a mienk! Olyan ez mint a privatizacio, eladnak egy Magyar termeket es meg azt sem tudjuk, hogy kinek!
Milyen hasznot hoz ez mar megint Magyarorszagnak? Szerintem semmilyet, sajnos!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:12   
Melinda,

olvastam az ajanlott cikket (http://index.hu/gazdasag/magyar/rudi060127/), szamomra nem tunt annyira gyalazatosnak, es erdemes konkretan ertelmezni, hogy mi is lehetne vedett, es hol - foleg az alabbi reszek olvasasa utan:

"Szakály Sándor szerint sajnálatos, hogy az egyébként szakmai szempontból több ördöngösséget is magába foglaló gyártási technológia nem élvez védettséget. Ugyanakkor - tette hozzá - az eljárásra kapható védelem csak húsz évre szól, így ha lett volna, le is járhatott volna, ma pedig már valószínűleg hiába is kezdeményezné bárki is, a technológia ugyanis túl széles körben ismert."

"Ha pedig a Túró Rudi megjelenik külföldön, a várt sikerből, az új termékre jellemző gyors növekedésből mindenki részesedni akar. És ezt meg is teheti: a Túró Rudit ugyanis mint terméket, illetve előállítását semmi nem védi. Maga név természetesen védett ugyan, és a szakértő szerint ez esetben még az önálló Rudi megjelölés is támadható lehet, de ha valaki egy új fantázia néven lép piacra, bárhol a világon, semmi nem korlátozhatja - akár azt sem, hogy a hazai piacra is belépjen."

"Megtehetik: sem a terméket, sem az egyébként a tejiparban komplikáltabbak közé tartozó eljárást nem védi semmiféle jog, így az első osztrák klón is csak neve miatt lesz fogható, ha egyáltalán."

Ertelmezeshez erdemes lenne alaposabban belebujni jog berkeibe, de van egy olyan erzesem (az eddigi cikkek alapjan), hogy igazabol csak erzelmi alapu a felhaborodas, kevesbe jogos.

Es arrol is eshetne akkor szo, hogy mit "nyultunk le" mi. Van ilyen?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:05   
Folytatas innen - Turo Rudi es tarsai kapcsan:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1769&forum=4&711

Ha vaalki talalna jobb topikcimet, tegye fel a kezet, atnevezem.*

Hunor

*nem erzem a legjobbnak, de surgos igeny lepett fel ra.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó