2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Tényleg negatívak vagyunk?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 19:26   
2007-11-16 19:12, csizo77:
-
Nem csoda azt nevelte beléjük az idegen érdek, a magyar történelem hamisítás.

-

Ha mégis visszanéznél, fejtsd azért ki, hogy pontosan mit is nevelt belém az idegen érdek, és az hogyan nyilvánul meg szerinted.

Hunor

csizo77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 19:12   
2006-03-05 13:57, hunor:
-
2006-03-02 10:55, Nagy Lajos:
-
Kedves HUnor !
Bocsáss meg kérlek, hogy egy ilyen hosszú (de szerintem nagyon fontos és ideillo) szÖveggel elárasztalak (Benneteket) ! :
xxx
VARGA CSABA : Mire lehet büszke a magyar

-

Kedves Lajos,

semmi gond, de nem latom, hogy miert illene ide.

Vagy esetleg azert, hogy par kulfoldi velemenye hatasara nagyon boldognak es buszkenek kell erezni magunkat, ertsd, ezek nelkul meg nem?

Amugy ezt meg tipikusan nepbutito osszeallitasnak tartom, benne van minden, ami szinten tipikus: felsorolas, hogy milyen kitunoek vagyunk, mekkorak voltunk (ami vagy igaz, vagy nem), mennyi mindent adtunk a nagyvilagnak, mennyire egyedulallo a magyar nyelv, kiegeszitve par idezettel, es termeszetesen kotelezo az ellenunk szott osszeeskuves.

Vess ram kovet, de ilyen irasok utan csak negativabban erzem magam.

Van, aki szerint ez meghatarozoja, hogy ki hogyan erzi magat?

Hunor

-

Szomorú vagyok a Hunor és az Andi véleménye miatt de nem lep meg, ilyen véleményű emberek emberek vesznek körül mindenütt. Nem csoda azt nevelte beléjük az idegen érdek, a magyar történelem hamisítás.
Szomorú dolog hgy már meg sem értjük Nagy Lajos gyüjteményét. Az ő anyaga pontosan(!) ide illik. Ahelyett hogy lehúzzuk Őt inkább kicsit magunkba nézhetnénk. Én vajon kutattam-e annyira hogy megtaláljam: ki is vagyok én, magyar? Hiszen a mai korban nem menő dolog büszkének lenni és értékelni a magyar értékeket. Bezzeg a nyugat, az igen... gazdagok. Mintha az értékeket anyagiakban mérnék. Én éltem nyugaton. De nem találtam valódi értékeket.

Tisztelt Nagy Lajos. Köszönjük és gratulálunk a közzétett anyagodhoz.

Ui. Többé nem kívánok hozzászólni. Ezen a honlapon nincs keresnivalóm. Amit itt olvastam sérti az önérzetem.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-25 00:47   
Nekem nem írtak ilyen szépeket, de azt írták amit vártam, kb. azt mondom, hogy reális a válaszuk a tesztre.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 13:57   
Önértékelés:

Nem könnyű megingatni az önbizalmadat, túl tudod tenni magad a hibáidon is, tudod, hogy végül - szokás szerint - jóra fordulnak a dolgok. Békében élsz önmagaddal, ismered értékeidet, és meg is tudod becsülni őket. Szilárd önértékelésed biztos támaszt nyújt a legnehezebb helyzetekben is.

Jótanácsok
Fontos, hogy dicséretesen pozitív szemléletedet sikerüljön fenntartani, állandósítani. Ha néha megállsz, és számbaveszed céljaidat, sikereidet, eltöprengsz egy kicsit lehetőségeiden, és célkitűzéseid elérése érdekében kiaknázható belső értékeiden, biztosan eléred végül azt a lelki egyensúlyt, ami hosszú távon is lehetővé teszi erős önbizalmad és képességeidbe vetett hited megtartását.
Mindebben segítségedre lehetnek például az Optimista Klub munkatársai, akikhez e-mailben fordulhatsz info@optimistaklub.hu. Akár névtelenül is írhatsz nekik, leveledre, kérdéseidre minden alkalommal ugyanaz a segítő fog válaszolni, így a rendszeres levélváltásnak köszönhetően egy megértő új barátra is szert lehetsz.

Megküzdés:

Sok erőt érzel magadban az akadályok legyőzéséhez. Számodra a nehézségek gyakran inkább érdekes kihívást jelentenek, mint leküzdhetetlen akadályt. Bizonytalan élethelyzetekben sem veszíted el kezdeményező-készségedet. Rugalmasan tudod terveidet lehetőségeidhez és a körülményekhez igazítani, anélkül, hogy fel kellene adnod őket. Legtöbbször képes vagy arra, hogy kedvező irányba alakítsd a kellemetlen helyzeteket is.

Jótanácsok
Ne engedd, hogy aktivitásod, kreatív problémamegoldó képességed csorbuljon. Örülj sikereidnek, és használd fel dinamizmusodat arra is, hogy kissé "felrázd" azokat is, akiknek kevesebb jutott a kezdeményező-készségből. Példát mutathatsz társaidnak a problémákhoz való okos hozzáállásból, segíthetsz nekik megmutatni, hogy nem kell feltétlenül megijedni, és megfutamodni a nehézségektől.

Közvetlen optimizmus:

Úgy gondolod, hogy veled csak jó és kellemes dolgok történhetnek a jövőben. Az előtted álló időszakot akadálymentesnek látod, nem tartasz tőle, hogy kedvezőtlenül is alakulhat sorsod. Tudod, hogy született nyertes vagy, és hogy nem is csalatkozhatsz szerencsédben. Fel sem merül benned, hogy a véletlen próbatételeket is tartogathat számodra. Optimizmusod már-már irreálisan eltúlzott.

Jótanácsok
Dicséretes a pozitív hozzáállásod, a pozitív elvárások hozzájárulnak ahhoz, hogy aktívan tudd alakítani sorsodat a kívánt célok elérésének irányában. Mégis, talán nem árt, ha számításba veszed a realitásokat is: előfordulhat, hogy jó szerencséd,megtréfál, és váratlan nehézségekkel találod szembe magad hirtelen. Pozitív hozzáállásod ilyenkor a legfontosabb, hogy le tudd küzdeni az akadályokat.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 13:26   
2006-03-24 13:21, hunor:
Ne legyél már ilyen negatív!

(én se fizettem a tagságért! )

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 13:21   
2006-03-24 13:04, Andu:
-

Es meg nem is fizettek erte.

Megnezem mindjart en is, bar en eleg ovatosan allok hozza.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 13:04   
2006-03-24 12:15, hunor:
jó!!!!
Velem máris nyertek egy új tagot!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 12:15   
Nem tudom, hogy megfelelo-e ez a topik, de annyiban biztos, hogy a Kedves kitolto cimzes nem helytallo, ismeretlenul, spamkent kaptam a levelet, most fogom csak megnezni.

Kedves Kitöltő,

Magyarország híres a vendégszeretetéről, de sajnos arról is, hogy az itt lakók sírva vigadnak.

Szeretnénk egy vizsgálatot készíteni, hogy bebizonyítsuk,mennyire vagyunk optimisták! Ebben kérjük az ön segítségét.
Nagy munka, de nagyon hálásak leszünk érte. Egymillió embert szeretnénk elérni !
Ezért kérem, ha teheti és ideje van (3 perc), akkor töltse ki Optimista Tesztünket weboldalunkon keresztül.

http://www.optimistaklub.hu/teszt.php

Az eredmény azonnal látható ! Kezdeményezésünk non-profit,semmilyen politikai párthoz, érdekeltségi körhöz nem tartozik! Járuljon hozzá ön is, hogy optimista hangulatjelentést adhassunk Magyarországról.
Kérem küldje el annyi embernek felhívásunkat, akinek csak tudja !

Ha linkre kattintva nem mükődik, akkor másolja be a böngészőbe, vagy az oldalunk (www.optimistaklub.hu)
bal oldalán kattintson rá (Optimista Teszt)!

Akik eddig az ügy népszerűsítse mellé álltak: http://www.optimistaklub.hu/hir.php?idx=236

Köszönjük !

Egy Optimista Magyarországért Közhasznú Alapítvány
O p t i m i s t a K l u b ( O K )

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-14 10:11   
2006-03-13 21:22, amadeus:
-
igen, valahol itt van a kutya elasva a szamokat nezve, bar en nem vagyok egy pszichologus (csak marketing pszichot tanultam ), de ameddig ezeken az adatokon nem korrigalnak az emberkek, maradunk negativ gondolkodok.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-14 04:47   
kedves Hunor,
azt ajánlod, kegyen a cím :Tényleg negatívan gondolkodunk?

Hát ez jó, mert félreérthetetlen....

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 21:55   
2006-03-13 19:29, melindalaczay:
-

A negatív gondolkodást nevezzük át, "felejtsük el", illetve felejtessük el!Hiszem, hogy lehet javítani sok mindenen, mert a statisztikák csak az Anyaországot marasztalják el, de ez tekintetbe véve az állampolgárok túlnyomó többségének körülményeit, nem is nagy csoda.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 21:49   
2006-03-11 16:38, Valeria:
-

Bocs! Nem ebben az értelemben gondoltam, inkább a Te megfogalmazásod a helyénvaló!
AKI ANNAK VALLJA ÉS ÉRZI MAGÁT! Üdv.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 21:22   
Lehet, hogy nem ide tartoznak, de érdekes statisztikai adatokat találtam, a „régi“ uniós országok különbözö átlagai lettek az új belépö országokkal összehasonlítva.:

Öngyilkosságok
férfiak MO: 3,2 % / EU: 1,7 %
nök MO: 1,0 % / EU: 0,6 %

Átlagos életelvárás
férfiak MO: 68,3 év / EU: 75,8 év
nök MO : 76,6 év / EU : 81,9 év

Munkaköltségek óránként :
MO : 3,83 € / EU : 22,21 €

Termelékenység fejenként
MO : 17.000 € / EU : 57.600 €

Föiskolai végzettség
MO : 14,1 % / EU : 21,8 %

Fogyasztók kiadásai alkoholra és cigarettára
MO : 19,4 % / EU : 12,8 %

Gépkocsitulajdon/100 lakos
MO : 24 / EU : 49

Mobiltelefon/100 lakos
MO : 68 / EU : 78

Computer/100 lakos
MO: 11 / EU: 34

Internet/100 lakos
MO: 16 / EU: 36

Forrás : http://www.eu-kommission.de/

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 19:29   
2006-03-13 19:21, hunor:
-
2006-03-13 17:51, melindalaczay:
-
2006-03-13 04:54, Ferencz Zsuzsanna:
-

Ha van javaslat mas topikcimre, akkor irjatok be, es atnevezhetjuk.

Hunor
-
hmm
tényleg negatívan gondolkodunk?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 19:21   
2006-03-13 17:51, melindalaczay:
-
-

Ha van javaslat mas topikcimre, akkor irjatok be, es atnevezhetjuk.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 19:20   
2006-03-13 17:24, Nagy Lajos:
-

Hm, azon gondolkodom, hogy Funar es a nagy emberi mivolt, vagy eppenseggel az altala mondottak volnanak humorosak. Az allitasa kapcsan: az erdelyi Hargita megye tenyleg vezet Romaniaban az ongyilkossagok szamat illetoen, azonban az (ossz)magyarok, mint nemzet, vagy Magyarorszag, mint orszag vilagelsosegerol nem tudok.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 19:16   

Zsuzsa, nekem nem volt félreérthetö, hiszen a "Tényleg negatívak vagyunk?" kérdés kizárólag egyet kérdez, mégpedig azt, hogy miért is vagyunk mi magyarok pesszimista beállítottságúak.

De valószínüleg igazad lehet, mert sokan félreértették. èn is feladtam a válaszok követését, mert elveszítettem a fonalat!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 17:51   
-
"Sajnos, rájöttem, hogy a rovat címe rossz. Vagyis nem derül ki belőle, hogy a magyarság negatív képére avagy a negativizmusra utal-e.
Ezért a viták is két szinten folynak.
"
-
igen en is igy latom, en azt hittem, hogy itt arrol irunk, hogy negativan gondolkodunk, nem pedig arrol, hogy en nagativkent elem meg, hogy magyar vagyok-e vagy sem.

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 17:24   
2006-03-07 19:39, hunor:

-

Kedves Hunor!

Még ha ez humor is, de nézd mit ir egy nagy ember Magyarorszagrol, igy gondolom a magyarokrol is :
"Magyarország készül a nagy csapásra, .... Ez egy öngyilkos kísérlet, de a magyarok vezetik a világ öngyilkos statisztikáit" — fejtegette Funar."

Tehat még masok is olyan negatívnak ítélik meg felfogásunkat magunkkal szemben...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 04:54   
Sajnos, rájöttem, hogy a rovat címe rossz. Vagyis nem derül ki belőle, hogy a magyarság negatív képére avagy a negativizmusra utal-e.
Ezért a viták is két szinten folynak.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 21:01   
Az alábbiakat elolvasva nekem az derül ki, hogy a magyarság-érzés nem kimondottan homogén, hanem mindenki másféleképpen éli át. Én büszke vagyok arra, hogy magyarok ennyi mindent feltaláltak, de tapasztalatom szerint majd' senki nem tud erröl. Én magam sem. Utánaolvastam, a nagy része stimmelni látszik.

De hogy lehetek magyar, ha nem tudtam, hogy magyar találta fel a gyufát vagy egyebet? Úgy látszik, enélkül is magyar voltam eddig és valószínüleg az fogok maradni ezután is.

Akkor mégis mi dönti el, hogy magyarnak érezzük-e magunkat vagy sem? Sok feltalálónk ellenére mégsem ez a fontos pont. A pusztán a lovász, vagy Erdélyben a marhapásztor biztosan nem tudják, mi mindent talált fel a magyar elme. De kétségen kívül magyarok. Mitöl?

Van egy rakás ok, érzelem, egyéni sors és felfogás, ami összekovácsolja a magyarságtudatot. Mindenkinél más.

Ha sokszor negatívak is vagyunk, meg kell nézni a dolog pozitív oldalát: sok millió magyar sok millióféleképpen gondolkodik és érez. Valahol mégis egyek vagyunk, van egy közös nevezö. De mi ez?

Én pozitívnak tartom a magyaroknál, hogy habár elég nagy része nem ismeri részletesen a történelmet, nem tud helyesen írni és beszélni magyarul, nem ismeri a magyar Nobel-díjasokat és feltalálókat, mégis része egy nagy közösségnek. Mindig felteszem a kérdést magamnak: miért? Honnan jön ez? Nem tudom...

Eddig viszont sose találkoztam olyan magyarokkal, akik negatívak lettek volna, ha saját nemzeti magától értetödéséröl szólt. Ezen a téren mindenki egyenlö és társ.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 16:38   
2006-03-10 00:38, barna:
-

Magyarnak csak egyféleképpen érezheti magát az ember - MINDENFÉLEKÉPPEN! (ha annak született?)

-

Az en lanyom nem szuletett magyarnak, de megis magyarnak erzi magat

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 00:38   
2006-03-07 19:39, hunor:
-

Magyarnak csak egyféleképpen érezheti magát az ember - MINDENFÉLEKÉPPEN! (ha annak született?)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-07 19:39   
2006-03-07 18:13, Nagy Lajos:
-
foként Hunor -nak ;

-

Kedves Lajos,

csak a szemelyes velemenyem, hogy ilyen osszeallitasok erdekesek lehetnek irodalomtorteneti adaleknak, tortenelemkutatoknak, meg szines olvasmanynak is elmehetnek - de ahhoz semmi koze nem szabadna legyen, hogy ki mikeppen erzi magat magyarkent.

Hunor

Nagy Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-07 18:13   
foként Hunor -nak ;

Egy kicsit melléfogtam evvel. Ugyanis a címben való negatívitást összetéve az életben tapasztalt rossz véleményünket magunkról, a magyarokról ..., gondoltam, hogy ez fellelkesíti, büszkévé teszi a népet, az Isten adta népet a magyarságára.
Ugy tunik, hogy melléfogtam. Bocsánatát kérem mindazoktól akik csak végigolvasva vették észre, hogy érdektelen volt ez !

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 17:02   
2006-03-05 16:41, hunor:
-
"Teged erdekelne, ha ilyeneket probalnanak felsorolni? Masreszrol meg szerintem nincsen olyan nemzet, aki legalabb ennyit(mint alabb szerepel) nem tudna felsorolni. "

nem, engem sem érdekelne, öszintén szólva.

"Hm, aki csak ettol erzi magat magyarnak, erosebbnek, stb. "

miért kell az ero, és ezért kell ilyen klisékhez folyamodni néha. Különben mindenki feladná.
Ott van pl a sport, szerintem nincs olyan Magyar ember aki ne lenne büszke a másik Magyarra amikor nyerünk olimpian EB- n stb, de ez is csakis a Magyarokat érinti.

Nézd meg az amerikaiakat, már gyerek korukba beleverik a fejükbe a nemzettudatot, az összetartást,a kint logo zászlók a házak elott,hogy büszkének kell lenniük hazájukra.
El is érnek egy csomó mindent!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 16:41   
2006-03-05 15:06, melindalaczay:
-

"En az elejen mikor külföldre kerültem, hasonlóan gondolkodtam, hogy mi igenis nagyok vagyunk stb,aztan rájöttem, hogy ez a kutyát sem érdekli itt külföldön. En maradok Kelet Europainak igyis ugyis, ha ezeket fel merném emlegetni, hogy a magyarok mennyi mindent feltaláltak, egyrészt nem hiszik el, másrészt nem érdekli Oket, mert mindenki a saját nemzetébol indul ki."

Teged erdekelne, ha ilyeneket probalnanak felsorolni? Masreszrol meg szerintem nincsen olyan nemzet, aki legalabb ennyit(mint alabb szerepel) nem tudna felsorolni.

"Szerintem ez hasznos Magyarországnak nemzeterositésre, de külfoldon ezt már nem lehet eladni."

Hm, aki csak ettol erzi magat magyarnak, erosebbnek, stb.

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 15:06   

En az elejen mikor külföldre kerültem, hasonlóan gondolkodtam, hogy mi igenis nagyok vagyunk stb,aztan rájöttem, hogy ez a kutyát sem érdekli itt külföldön. En maradok Kelet Europainak igyis ugyis, ha ezeket fel merném emlegetni, hogy a magyarok mennyi mindent feltaláltak, egyrészt nem hiszik el, másrészt nem érdekli Oket, mert mindenki a saját nemzetébol indul ki. Szerintem ez hasznos Magyarországnak nemzet erositésre, de külfoldon ezt már nem lehet eladni.
Ami a nyelvet érinti: én több mint 20 különbözo nációjú emberrel dolgozom együtt, es annyit szokat megjegyezni a magyarrol, hogy de fura nyelv, ez olyan mint a torok, vagy valai szlav nyelv?Fogalmuk sincsen nyelvünk eredetéröl, aztán váltunk témát, mert már nincs kedvem ecsetelni nekik, hogy az én nyelvem valami egészen különleges, mert Ok is ezt érzik az Ovékérol.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 15:02   
Jaj, de jó, már azt hittem az én készülékemben van a hiba!
Most megnyugodtam, ezek szerint Hunor, Te sem érted mit keres itt ez a hosszú beírás?
Köze nincs a témához, végigolvasni pedig szerintem senki nem fogja, annyira nem érdekes. Isten bizony megpróbáltam átböngészni, de hamar feladtam.
Nem értem mit akar mondani vele és mi a lényege!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 13:57   
2006-03-02 10:55, Nagy Lajos:
-
Kedves HUnor !
Bocsáss meg kérlek, hogy egy ilyen hosszú (de szerintem nagyon fontos és ideillo) szÖveggel elárasztalak (Benneteket) ! :
xxx
VARGA CSABA : Mire lehet büszke a magyar

-

Kedves Lajos,

semmi gond, de nem latom, hogy miert illene ide.

Vagy esetleg azert, hogy par kulfoldi velemenye hatasara nagyon boldognak es buszkenek kell erezni magunkat, ertsd, ezek nelkul meg nem?

Amugy ezt meg tipikusan nepbutito osszeallitasnak tartom, benne van minden, ami szinten tipikus: felsorolas, hogy milyen kitunoek vagyunk, mekkorak voltunk (ami vagy igaz, vagy nem), mennyi mindent adtunk a nagyvilagnak, mennyire egyedulallo a magyar nyelv, kiegeszitve par idezettel, es termeszetesen kotelezo az ellenunk szott osszeeskuves.

Vess ram kovet, de ilyen irasok utan csak negativabban erzem magam.

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó