2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kicsit nosztalgiázunk is...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 02:38   
Kedves Fellegvár, ismét megjelent a halva. Épp a tegnap vásároltam, 15 év után.
Prselt napraforgómag és méz az üsszetétele, ersetleg kicsi kakaóval izesitik.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 01:56   
2004-11-26 01:37, Pompéry Berlin:
-Minden török üzletben kapható "halva" néven. Franciaországban pedig "nougat" néven láttam

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 01:37   
2004-11-25 23:16, fellegvar:
-
Dehogynem! Minden török üzletben kapható "halva" néven. Franciaországban pedig "nougat" néven láttam viszont (semmi köze a nugáthoz), a hazája az Ardéche déli részén lévő kis városka (nevére nem emlékszem) és iszonyú drága.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 23:16   
Es a torokmez ??? Az mar nincs ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 22:52   
ilyen 100-as boltban vagy mi a csudában láttam a nyáron krumplicukrot ... és hogy is hívják? azt a jaj, nem jut eszembe ... olyan pici kúpalakú cukor, csokis bevonattal és borszesz van benne .... ah diannás cukor!!!!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 22:37   
Krumplicukrot!!!!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 20:24   
2004-11-25 20:14, OMGI:
- Láttam valahol anyáron otthon, de ha megölnek, sem emlékszem, hol. Valaki otthonról biztos meg tudja mondani.
________
Krumplicukrot vagy torokmezet ??

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 20:14   
Láttam valahol anyáron otthon, de ha megölnek, sem emlékszem, hol. Valaki otthonról biztos meg tudja mondani.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 18:30   
2004-11-25 17:41, zitazita:
-
a krumplicukorra emlékeztek???????

De még mennyire emlékszem , hol lehet kapni????

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 17:41   
a krumplicukorra emlékeztek???????

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 03:23   
2004-01-31 21:19, bimbi:
- Ot eves voltam mikor eloszor ettem eletembe es utojara szolo cukorkat.
En sem vagyok "edes-szaju" , ritkan eszem edesseget , de a torokmez jut eszembe gyerek korombol ... Azota is , ha valami hasonlot latok , megveszem , de mindeddig meg mindig csalodas ert . Vajon annak valoban csak a torokok ismerik az igazi receptjet ?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 03:25   
Én igy ismerem:

Nyuszi ül a füben,
szépen szundikálva.
Nyuszi talán beteg vagy,
hogy már nem is ugorhatsz?
Nyuszi, hopp, nyuszi, hopp,
máris egyet elkapott!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 17:16   
Időszerü nosztalgiadal és játék:
Nyuszi ül a füben,
füben szundikálva.
Nyuszi talán beteg vagy,
hogy már nem is ugorhatsz?
Nyuszi, hopp, nyuszi, hopp,
máris egyet elkapott!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 19:10   
2004-03-11 15:34, Pompéry Berlin:
-
2004-03-11 13:39, zitazita:
-
nagyon köszönöm,igazad van puszillak

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 15:34   
2004-03-11 13:39, zitazita:
-
Zita,

ha válaszolsz, reagálsz egy üzenetre, mint ahogyan azt én itt most teszem, nem kell bennehagynod az eredeti teljes szöveget. Ki lehet belőle emelni a lényeget, a többit törölni. Egyrészt helyet spórol, másrészt azt már olvastuk egyszer, a teljes ismétlés zavarólag hat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 15:31   
A minap a kezembe került a Film Színház Muzsika 4 száma a 60-as évekből. Megdöbbentem, hogy milyen rossz papírra nyomtatott milyen soványka füzetecske volt. Viszont mindenkit ismerek, aki előfordul benne. Mármint színéz, rendező, énekes, zenész, magyar és külföldi.

Ilyen kicsi lett volna a világ?
Vagy ilyen öreg lettem?
Esetleg akkor kisebb és áttekinthetőbb volt a választék? (Erre utal a hetilap oldalszáma)

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 13:39   
2004-02-02 09:12, OMGI:
-
emlékeztek még az IM.-re ,???Ifjúsági Magazin.
8 db van már belőle
Érdekes újraolvasni.
előfizetési dij egy évre:48 forint pl.1969.-es számban Kábitószer az NSZK iskoláiban.....1964 tagfelvétel a KISZ .-ben 1969.-ben:786429 fő
1972.-ben:820234 fő
1969 nov.első helyen a slágerlistán:Schöck-Zorán:Ülök egy rózsaszinű kádban Metró

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 23:37   
Van egy kulfoldi honlap (webarchivalo, automatikusan dolgozik), mely lementi a honlapokat, majd rakeresve azokra, kesobb is elohivhatoak, es lathatoak, hogy mikent neztek ki korabban.

Ime, a MON a kezdetek kezdeten, igy senki nem latta meg szerintem:

http://web.archive.org/web/20011030073021/http://www.magyaronline.net/

Es a MON Forum, amikor meg 480 tagja volt, es piros volt (juj be zavaro most igy nezni egykori alapszinunket ):

http://web.archive.org/web/20021010094203/www.magyaronline.net/forum/

Hunor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 10:23   
2004-02-02 09:12, OMGI:
-
"Borzasztóan sajnálo, - egy mondattal töbet írt a kezem (beszélt a lepénylesôm), mint kellett volna,. Ki az ördög gondolta, hogy ebbôl is ilyen vita kerekedik."

Kedves OMGI!

OFF.

Soha se sajnald, mert egy forum lehet vitaforum is. Ott ahol mindenben egyformak a nezetek, nos tapasztaltuk, hogy az nem egeszseges dolog...

Magam, mint a vita kiprovokaloja azert remelem, hogy az nem volt oncelu, hanem tartalmazott valamelyes informaciot is. Akar pro, akar kontra.

ON.

Nekem az akkori Gorkij, ma Ligeti fasorban levo Moszkva Etterem kerthelysege utan van nosztalgiam, no meg a jo tanczene es - nem utolso sorban - az ott megfordult es altalam megforgatott - szep leanyok utan.
Frimi

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 09:12   
Borzasztóan sajnálo, - egy mondattal töbet írt a kezem (beszélt a lepénylesôm), mint kellett volna,. Ki az ördög gondolta, hogy ebbôl is ilyen vita kerekedik.

De engedtessék meg nekem, hogy apránkén letûnô igenis valamilyen formában magyar termék után "hadd legyen már nekem nosztalgiám"!

Mert nosztalgia nemcsak a 20-30 évvel ezelôtti dolgok után lehet -szerintem-, hanem az iránt is, amit mostanság tüntetnek el a szemünk elôl. Egy szép rét, amelyet nem gondoznak és ahol a tavaszi szellôrózsa eltûnik a gazban, -ha korábban ott jártam, nekem az is nosztalgiát okoz.

De mit is mond a kifejezésrôl az "IDEGEN SZAVAK ÉS KIFEJEZÉSEK KÉZISZÓTÁRA"?
Nosztalgia, (görög eredet)
jelentései: 1. sóvárgás, vágyakozás vmi után ami elmúlt, visszahozhatatlan
2. ritkábban: honvágy

Tehát idefér a BOCI-csoki és az összes, apránként eltünt magyar áru is!?

Egyébként erôs nosztalgiát érzek a 70-es évek elején közkedvelt "forrónadrág" után.
Emlékeztek még rá? Már csak azért is, mert akkor 30 évvel fiatalabb és 20 kilóval könnyebb voltam.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 02:24   
2004-02-02 01:38, Pompéry Berlin:
-
Natu:rlich - ahogy a muvelt franciak mondjak, akik jol beszelik az angol nyelvet!
Frimi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 01:38   
2004-02-02 01:26, frimi:
-

Ha jössz hozzánk, feltétlenül hozzál Túró Rudit! Zsófi imádja! Szintén nosztalgikus okokból.

Judit

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 01:26   
2004-02-01 23:54, Pompéry Berlin:
-
Kedves Judit!

Koszonom, hogy teljesitetted keresem.

Ami a temat illeti, persze Veled es Rigojanossal is egyetertek, hogy az mashova passzol. Ugy ereztem azonban, hogy az "apropo" azert e topicban volt.

Most ugy gondolom , hogy igy rendjen van a dolog, mert akit erdekel esetleg a tema es az esetleg ebben kialakulo eszmecsere, az meg fogja talalni. Nem banto szandekkal mondom, de a Turo Rudi es a magyar gazadasag egyik fontos kerdese nem kifejezetten osszetartozo dolog.

Irasodat elolvasom s ha ugy erzem, hogy velemenyunk nem talalkozik s a velemenykulonbsegrol erdemes beszelgetni, akkor ott fogom folytatni, ahova a tema kerult.
Udv!
Frimi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 00:07   
Sok jo informacio volt az irasodban Frimi, ami jo temat vet fel az EU kapcsan is (magyar termekek, profit kivitele, stb.), ugyhogy en orulok, amikor ilyen "multifunkcioju" irasokat is latok

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 23:54   
frimi, kérésedre visszamásolom az írást.

Miután magam vitatkozom egyes gondolataival, amelyek nem a nosztalgiát, hanem inkább a globalitást érintik, ezért engedelmeddel ott is meghagytam, ill. az egészet és a folytatást áttettem a "Magyarország a rendszerváltás ..." c. témába, hisz konkrétan abba passzol.

Judit

frimi üzenete:

2004-01-31 20:06, OMGI:
-
Most olvastam bele ebbe a topicba s irasod apropojan szeretnek ket megjegyzest tenni.

Az egyik: nagyon fontos dolog, hogy ne vigyek el mas orszagba semmilyen termeknek a gyartasat, hiszen az majdnem bizonyosan a munkanelkuliek szamat fogja novelni. Ugyanakkor csokken az allami koltsegvetes bevetele is, hiszen a ceg - es a foglalkoztatottak - mas orszagban fog (ill. nem fognak) adozni, mas orszag allami koltsegvetesi beveteleit fogja gyarapitani!

A masik: ami a magyar eredetu termekeket illeti, szep es nemes gondolat a csak magyar termek vasarlasanak szandeka. Csak az a kerdes, hogy mi tekintheto annak? Csak az a termek, amelyet magyarok altal tulajdonolt ceg gyart? Vagy az is, amit a tulajdonos nemzeti hovatartozasatol fuggetlenul Magyarorszagon allitottak elo es forgalmaztak? Persze az elozo mindenkeppen "magyarabb", de az utobbi sem tekintheto "kulfoldinek". Eppen az elozoek miatt, hiszen magyar embereknek teremtenek munkaalkalmat es a magyar allamnak adoznak!

Ugyan azt fel lehet vetni, hogy mi lesz a profittal? Ha a kulfoldi tulajdonos teljes mertekben kiviszi is a profitot (ami azert nem feltetlenul bizonyos), azert a bevetelbol "valami" csak marad belole itthon is: a ber es az ado. S van e arra garancia, hogy a "tiszta" magyar tulajdonos nem fogja kivinni a profitjat, hogy ott befektetve mas allamnak adozzon ill. mas orszagok allampolgarainak teremtsen munkaalkalmat? Nincs ilyen garancia...

A Magyarorszagon eloallitott termekek preferalasa nagyon jo elgondolas, csak szerintem kulonbseget kell tenni! Aki a magyar gazadasagot akarja magyar termekek vasarlasaval tamogatni, az szerintem akkor jar el helyesen, ha az importtermeket nem veszi meg! Vagy ha megis, akkor sokkal, de sokkal nagyobb bizalmatlansaggal kezelje azt, mint a hazait! Ugy tudom, hogy vannak "nyugati" orszagok, ahol ez a fogyasztoi kultura egyik alapveto eleme!
Frimi

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 22:55   
2004-02-01 15:44, Pompéry Berlin:
-
2004-02-01 08:43, frimi:
-
Kedves Pompery!

"A téma már nem a nosztalgia, így áttettem engedelmeddel a Te megjegyzésedet és az én válaszomat az Élet Európában rovatba."

Ezuttal kenytelen vagyok tiltakozni!!!

Valaszom ugyanis OMGI irasanak apropojan szuletett, ahhoz IS kapcsolodott, ugyanis emlekeim szerint konkretan o vetette fel a magyar termekek vasarlasaval kapcsolatos gondolatot. Ezen tulmenoen e topicban esett szo a "Magor" termekekrol is, amely mozgalomnak kifejezetten ez a motivacioja.

Igy megitelesem szerint irasomnak itt a helye, es ahova soraim atkerultek, ott annak nincs "talaja", hivatkozasi alapja. E temaban viszont nem kivantam vitat inditani.

Igy osszessegeben az athelyezes indokat tevesnek es igy magat az athelyezest - utolaogos "engedelem keressel" - onkenyesnek itelem.

Kerem, soraim visszahelyezeset!
Frimi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 15:44   
2004-02-01 08:43, frimi:
-
Kedves Frimi,

A téma már nem a nosztalgia, így áttettem engedelmeddel a Te megjegyzésedet és az én válaszomat az Élet Európában rovatba.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 08:43   
2004-01-31 20:06, OMGI:
-
-
Most olvastam bele ebbe a topicba s irasod apropojan szeretnek ket megjegyzest tenni.

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=839&forum=60&77

Frimi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 02:53   
Kedves Annita, Magyarországon lehet kapni. Nics ott vagy egy jóbarátod, aki küldene?

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-01 01:55   
2004-01-31 14:58, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Hunor, ez miért lenne nosztalgia? Most is lehet kapni.

De hol lehet kapni azt, vagyis a Turo Rudit?
No, mara jol betettetek nekem a nosztalgialast!
Ha most itt teremne egy zacsko Rudi az asztalomon, hat kerem, csakugy dolne a borravalom a szallitonak. Hajajjj..
Szoval, ki kuld nekem Rudit???????

Anita

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó