2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kicsit nosztalgiázunk is...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 21:20   
... megvan! Beugrott!

"MAGOR-bolt" -valahol a belvárosban.

Egyébként itt igyekszem finn árut venni, de bajban vagyok, ha meglátok valami magyar terméket, -mert akkor bizony az gyôz. (többnyire!)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 21:19   
Ot eves voltam mikor eloszor ettem eletembe es utojara szolo cukorkat.Apu hozta volt magyarorszagrol mikor meglatogatta rokonait.Meg lehet talalni?nem eszek soha cukorkat de azt meg enem bar mikor Nagyon finom volt

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 20:06   
Vanni van, de épp most viszik ki a gyártását az országból, -ha nem tévedek Szlovákiába.
Merthogy az uj -nem magyar- tulajdonosnak ott jobban megéri. Ha igaz, a Balatonszeletet sem magyar kezek fogják gyártani.

Otthon én "dafke" magyar árukat keresek! Legközelebbb megkeresem otthon a csak magyar termékeket forgalmazó üzletet. Te jó ég, hogyishivják a boltot???? Tudja valaki?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 17:59   
2004-01-31 16:24, OMGI:
-

Meg mindeg van Boci csoki, azt meg vihetsz. -

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 16:24   
.... de Bambi már nincs,
a magyar Sportszelet pedig maholnap szintén történelmmé válik.
(Lassan nem tudok otthonról, magyar csokoládét hozni az ismerôsök gyerekeinek.)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 14:58   
Kedves Hunor, ez miért lenne nosztalgia? Most is lehet kapni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 13:17   
Elso latvanyosan nagysikeru MON topik volt ez.

Nosztalgia: Turo Rudi.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 16:21   
Orionról jut eszembe:
AZ Orion-nosztalgia kitört itt is. A berlini Open Air Mozifesztivál is csinál neki reklámot. Nem néztem utána, melyiket/keket fogják vetíteni, de a reklámszöveg és néhány izgalmas felvétel nagy kedvet igyekszik kelteni hozzá. A körülöttem ülő tizen-hiszanévesek blazíyrt arccal fogadták. Nekik mindez nem mond semmit szemben a "Casablanca"-val, a "Van aki forrón szereti"-vel, stb. Nekem mulatságos, egyben érthetetlen, hogy mi lehet 2003-ban izgalmas ebben. (Azon túl, hogy Dietmar Schönherr felettébb csinos pasi volt.) De biztos van, különben nem vetítenék.

bestelelke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 15:23   
Nálunk van szentjánoskenyér-porral és kókuszreszelékkel ízesített buláta. Szerintem mindenütt létezik, ahol reform- és biokaját tartanak. Vagy csak magában szereted?

2003-03-06 00:03, bimbi:

bestelelke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 15:17   
Szóljon, aki énekelte az oviban a következő szövegű dalt:
"Felszállt az Orion,
benne Meklin (jó-jó, nem így kell írni, de így énekeltük!)a parancsnok.
Ádám a gépháznál, Hásszó a kilövőállásnál.
Tamara ideges, Meklinbe szerelmes.

Naaaaaa??????????

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-05 20:43   
oleaster fa illata

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-21 13:40   
Nagyanyám valamikor a hatvanas években kijutott az egyik öccséhez Amerikába. Valami isten háta mögött hely volt és amikor a nagyi megérkezett az utcán kereszte kifeszítve ott volt valami olyasmi, hogy "Welcome Kati néni". És a helyi újságba is bekerült a fényképe. Nagyanyám meg csak pislogott mert itthon gyors- és gépírókisasszony korában a harmincas években, majd késõbbi életében kicsit kevesebbet fényezték. ))

szju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-19 18:04   
Kedves Forumosok,
nagyon örülök, hogy megtalaltam ezt a topicot! Klassz volt vegigolvasni, pedig vannak olyan momentumok, emlekek, targyak-amiket en nem eltem meg. A hetvenes evek vegeböl, ill. a nyolcvanas evekböl (akkor voltam gyerek ill. tini) nekem is eszembe jutott par dolog. Ime:
Méta sportruhazat, Frutti cukor, Surda Surdilovics, Mentök, Nök a pult mögött, Korhaz a varos szelen, Onedin csalad, Aphrodite öröksege, A messziröl jött ember, tevetorna (Idösebbek is elkezdhetik), Menö Mano, Skala Kope, Gabi fogkrem, diplomatataska, Melinda es Velmetina samponok, Pampalini, Kukori es Kotkoda, Mazsola es Manocska, Jimmy es a csodalampa, Kapuciner csoki 4.30-ert, Gazdalkodj okosan!, Kucko Kalocsay Miklossal, Füles Macko, emeletes tolltarto, Leo jegkrem, Milla Duo börradir, csavaros fagyi 1.50-ert, Modern Talking, magasszaru Tisza cipö, Sandokan, Isaura, csösapka, kötött labszarvedö, Europe, C.C. Catch, kömosott farmer, Majka, Gyalogbeka, zöld Fa szappan, Van benne valami Vago Istvannal, fatörzs torta, pöttyös könyvek, Gögös Gunar Gedeon, Moso Masa mosodaja, Ablak Zsiraf, 77 magyar nepmese stb.......
(folyt köv.)
Mindenkinek kellemes karacsonyt es bekes, boldog uj evet kivanok Basel-böl:
zsuzsa

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 21:26   
Subaszőnyeg falidiszként.
Csináltam egyet én is. Saját tervezés volt. Elég szép lett, mindenki dicsérte. Ezen felbuzdulva újabb, de már sokkal nagyobb méretüt akartam késziteni. Viz volt a témája, fehérből egyre sötétebb kékekbe áthullámzó szinekkel. Le se kellett rajzolnom, olyan jól el tudtam képzelni. Elkezdtem kivitelezni. Lelkesen dolgoztam rajta, néha bele az éjszakába. Aztán letettem.
Féligkész állapotban.
Még megvan. A fonalak is, amik a befejezéshez szükségesek. Néha eszembejut, hogy be kéne fejezni, ha már 1975 nyara óta nincs szivem kidobni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 20:18   
Vizsgaidőszak
Egyszer követtem el azt a baromságot, hogy egy elméleti vizsgát dec. 24. reggelére tettem. Elhúztak. Olyan pocsék karácsonyom sose volt! Úgy tűnik, a magamteremtette stresszt már akkor kezdtem.

Pulóverkötés
Mindig vizsgaidőszakban jöttem bele. Csakhogy ne kelljen a könyv mellett ülnöm. Aztán az utolsó két napban mégis neki kellett esni a néhány ezer oldal átlapozásának. Igy több egyújas, újatlan, esetleg csak az eleje és a fél háta kész pulóver-torzóval bírtam az egyetem végén. Vizsga után ugyanis már nem volt akkora érkezésem a befejezésükre.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 19:27   
Éjféli mise. Köbànya, Pataki téri Szt. Làszlo (Lechner Ödön) templom.
Csont hideg volt benne.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 19:09   
Hamár nosztalgia és karácsony:
ALBÁN FÜGEDZSEM

Ezt kapta a megboldogult jó szocializmus idején a férjem karácsonyi ajándékba: rögtön 6 üveggel egy dobozban. Isteni volt! Ha hozzáfértünk. A teteje ugyanis olyan volt, mint a megbonthatatlan szovjet konzerv. Enver hodzsa lekvárnak hívtuk.

De kár, hogy elfogyott a szocializmus! Ugyanis azóta elfogyott a fügedzsem is. Nem, nem úgy értem, kapni itt is lehet, mindenfélét, de egyik sem olyan jó!

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 14:35   
Jaja, Bimbi, de gyönyörü a TE karácsonyi meséd, az élö babával, még meg is könnyeztem!
Szeretettel Zsizel

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 18:10   
2002-12-12 17:29, Zsizel:
-
Ach kedves Zsizel! Köszönöm! Mit mondjak, nem talàlom a szavakat! Talàn csak ennyit:

IGAZAD VAN!

Neked és a csalàdnak boldog karácsonyt!

(eZ)

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 17:29   
Ecetkének:
... tudd, hogy

"Du bist wunderschön
Du bist wundervoll
Du bist großartig
Du bist vollkommen
Du bist liebenswert"

- Ez a versike tölem van ... olvastam ezt a topikot ... és boldog karácsonyt!

Zsizel

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 21:03   
Az "Orion" nemet TV film sorozat kaphato DVD-n:

http://www.cinesoundz.de/dvd.htm

A kis Mukk tortenete is
http://us.imdb.com/Title?0045470

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 19:01   
2002-12-08 18:34, Valeria:
-
"Ismétléskényszer" (Wiederholungszwang) jelenség ismeretében megoldottam egyszerüen de hatàsosan a problémàt Vali

Neked is Kellemes Karàcsonyi Ünnepeket

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 18:34   
Ecet:

Eppen ezert kell Neked masnak lenned a Te gyerekeiddel, nem szabad a rossz csaladi szokasokat tovabb folytatni. Legyen Nektek boldog a Karacsony.

Oszinten kivanom.
Valeria

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 08:48   
Orultem mikor apam haza jott Magyarbol es hozot SZOLOCUKORKAT na az volt aztan egy finom edeseg

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 20:12   
parlamenti fenyõünnepség csak eminenseknek
mozibérlet
Alba folyékony mosószer
kalauzpult
bordás kötött forrónadrág, banánszoknya
alföldi papucs
uszkárok
Helga c. film
szivacskabát
Monchichi
blendi fogkrém
farmotoros Ikarus
lábra húzható padlókefe
ultra paszta szaga
Tombol a Hold címû film
http://us.imdb.com/Title?0067357
"The raging moon" Bryan Forbes
Zizi
Pacsni

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 07:03   
2002-11-25 04:20, bimbi:
-

"(...) nem voltal eleg jo gyerek ebben az evben. Hat ez nem volt valami szokatlan mindig azt mondtak roszab vagy mint egy fiu".

Szegény Bimbi!

Ez valahogy nekem ismerös. Ilyen és hasonlo tartalmakkal sikerült anyàmnak az ünnepeket maradandoan tönkretenni. Még manapsàg is elfog a keserüség ha eszembe jut, hogy jo szülémnek a szeretet ünnepén màs nem jutott eszébe mint közölni velem, hogy valami jobbféle bünözö vagyok.
Kérdem mit tud egy 8-10 éves gyerek elkövetni, hogy igy beoltsàk büntudattal? Meszet enni, hàzat felgyujtani, megnyuzni a macskàt? Nagymamàt kirabolni? Én nem emléxem hasonlora, anyàm mégis elöadja a mai napig ezt a szàmot kedveskedés gyanànt. Az egyetlen cselekedete amiben valoban következetes. Aztàn még zàroul jolelküen hozzàfüzi "tudod fiam, azért akàrmi is történt, te mégis csak az én gyerekem vagy". Ebben a kedvenc mondàsàban különösen a "mégis csak" megjegyzés van a legjobban a kedvemre. A kedvesség burkolt jelentése azoknak akik nem értenék egy csapàsra:
"minnél nagyobb haramia vagy te, annàl inkàbb szeplötelen vagyok én."
Sokàig törtem a fejem vajon mi minden "történhetett" ami anyàm lelkivilàgàt ilyen maradandoan megsebezte.

Gyerekkoromban december 24.-e munkanap volt. Apàm szent este rendszeresen késöbb jött haza a szokàsosnàl, öt ora helyett hat vagy hétkor, mert a kollégàkkal emeltek egyet a gyàri pressoban. Hazaérkezésekor anyàm ezt a türhetetlen magatartàst bevezetésül egy kiados szemrehànyàszuhataggal nyugtàzta. A büntetés késöbb siràsba és hangos jajveszékelésbe ment àt, s a csucspont a bejelentés volt, hogy ö most bizony megy a dunànak! Mindezt olyan meggyözö erövel, hogy hosszu éveken keresztül komolyan vettem a spektàkulumot és majd meghaltam a félelemtöl.

Na Kellemes Karàcsonyi Ünnepeket a gyerekeknek, de csak azoknak akik megérdemlik!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 20:51   
2002-11-25 04:20, bimbi:

Tündéri történet, és oly jól irtad le! Végigizgultam, mert nem tudtam, csak reméltem, hogy happy end lesz belőle.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 02:03   
Egyik ifjukori szinházélmény:

Halasi Mária : Az utolsó padban c. darab

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 01:45   
karácsonyiszünet matinék :

Mark Twain: Koldus és királyfi

Moziban:Gennadi Kasanskitól,Hókirálynõ 1966
(Hans Christian Andersen)

=======================
December 6 Mikulás

fõleg,mikor mentünk a belvárosba a puttonyost keresni....
fényesre tisztitott barna magasszárucipõ
az ablakba,félelem,hogy virgácsot hozz-e

velorex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-30 22:43   
hallo, egy kis karácsonyi ajándék mindenkinek!

..

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó