2020. július 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svájc >> Svájci magyar események
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 23:24   
2007-04-04 15:25, zsiros.monika:
-
"nem túl pontosan tudok fordítani"

Nem forditàsra, hanem olvasàsra gondoltam
Azt hittem a svàjci élet, (politika, közigazgatàs) stb. érdekel. Amiben segiteni tudtam volna az a megfelelö oldalak keresése a neten.
Magyar könyvtàr-, cserkészet-, ràdio ügyben sajnos tàjékozatlan vagyok.
Helyedben érdeklödnék itt is:
http://www.magyarhaz.ch

sok sikert!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 15:35   
Kedves Mónika,

javaslom, indíts a témának egy önálló topikot a Magyar Világkapcsolat témakör alatt, es vezesd egyféle blogként, én pedig hírlevélben majd kiküldöm - így érdekes, és hasznos beszélgetés lehet.

Példák, más kutatások, diplomamunkák topikjai:

Magyar kisebbség Belgiumban
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4074&forum=75&15

ANGOL: Angliai magyar emigráció - diplomamunka
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2944&forum=75&3

SZAKDOLGOZAT: Magyar emigránsok Amerikában
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3271&forum=75&48

Felmérés a diaszpórában elő magyarok számára indított weboldalakról
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2849&forum=75&24

Ha jó ötlet, jelezz, és indítsd el a topikot, vagy megteszem én, és átmásolom az eddigi üzeneteket is a témában.

Hunor

zsiros.monika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 15:25   
Ecet!
Köszönöm a gyors reagálást!
Valóban általánosan fogalmaztam. Rengeteg kérdésem lenne.

Kérdezted a német tudásom. Tanultam németet, de nem túl pontosan tudok fordítani, ezért nem merek hagyatkozni rá.

Mondok néhány példát, hogy mire lennék kíváncsi:

- olvastam a neten, hogy működik Svájcban egy magyar rádió, de az összes infóm róla a neve. Szeretném tudni pl., hogy milyen műsorokat sugároz, milyen gyakran, kiknek szól, ..., vagy, hogy egyáltalán működik-e még. Van-e még hasznos sajtótermék a magyarok számára a Genfi Megyar Értesítőn kívül, pl. TV, vagy más egyéb hírforrás

- hallottam a Genfi Magyar Könyvtárról is, ami lassan magyar kultúrközponttá kezd válni. Ezeket cikkekből tudom, de azt nem, hogy mit gondolnak erről az emberek. Valóban ki tudják használni a lehetőségeket, milyen programok színesítik a művelődési lehetőségeket, stb.

- sok magyar szervezetről is olvastam, ill. óvodáról és iskoláról, valamint cserkészetről. Ezeknek a működése, kihasználtsága is érdekel. Itt legfőképpen a fiatalok művelődési lehetőségei és a magyar nyelvhez való viszonyukra lennék kíváncsi

Lenne még több kérdésem is, de ez talán mutat egy kis irányt.

Gondoltam arra is, hogy összeállítok néhány kérdést és az alapján könnyebb lenne a dolgog, de az már inkább interjúnak számít.

Ha azonban ez könnyebb lenne... Nyitott vagyok az információszerzés ezen módjára is.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 14:34   
2007-04-04 13:47, zsiros.monika:
-

grüzzi monika

az érdeklödésed elég àltalànos. ird meg pontosan (lépésröl lépésre) mire vagy kivàncsi. ha tudsz németül szivesen segitek az informàcio keresésben. minden megtalàlhato a neten.

zsiros.monika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 13:47   
Kedves Svájci Magyarok!

Szeretném a segítségüket/teket kérni!

Én egy Győrben tanuló főiskolás lány vagyok, aki éppen a szakdolgozatát szenvedi. A témám a külhoni magyarság kulturális élete, azon belül pedig Svájcot szeretném kicsit bővebben elemezni.

Elég sok honlapot, újságot és könyvet találtam a témához, de valahogy nem az igazi.

Rátaláltam erre a fórumra és itt szeretném megragadni a lehetőséget, hogy segítséget kérjek. Ha tudnának/tok nekem ebben mármilyen módon segíteni, kérem írjanak/tok a fórumon, vagy a zsirosm@freemail.hu címre.

Amire konkrétan kíváncsi lennék, hogy milyen az élet magyarként egy idegen országban, milyen lehetőségek vannak a művelődésre, a szórakozásra stb.

A svájci magyar szervezetekről is találtam információkat, de nem látom ezt az ott élő emberek szemszögéből.

Az üzenet kb. ápr. 18-ig érvényes a leadási határidő miatt, de később is szívesen várok információkat, hiszen meg is kell védenem, amit írtam.

Előre is nagyon köszönöm!

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 20:09   
Most vasárnap (ápr. 1.) kinek lenne kedve eljönni a Rigi-re?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 14:39   
Húsvét hétfõi vígasság

Kedves Mindannyian!

Húsvét hétfõi közös tojásfestésre, locsolkodásra hívunk Benneteket

Idõpont: 2007. április 9. hétfõn de 10 órától

Hely : Magyar Plébánia (Szent István Központ); Zürich,
Winterthurerstr. 135.

9-es, 10-es villamos, Langmauerstrasse megálló.

Hozzatok magatokkal.

- festeni való nyers vagy fõtt tojást, lyukas nylonharisnyát,
(lányok)

- kölnit, finom illatosat, néhány szál tavaszi virágot (fiúk)

- a reggeli asztalra a nagy közös büfébe finom fõtt sonkát,
kalácsot, tormát, innivalót, vagy amit szerettek (azt eszünk,
amit hozunk!!!)

- jó hangulatot

Mi hozunk : tojásfestõ anyagokat, zenét.

Szeretettel várunk Benneteket és barátaitokat, rokonaitokat

a cserkészek

a Magyar Iskola és Óvoda nevében

Teca, Kati, Maszkot és a többiek

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 22:49   

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 20:48   
Thurgaui tavaszi vásár...

Izé, én lebetegedtem, én nem tudok menni.
Viszont páran mennek az ismerőseim közül. Közvetítsek?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 16:23   
Vagy veszek elöre gyártottat,vagy készitem a Cibere,Görhöny,Lepcsánka,Tocsni licencet.Persze tejföllel összemázolva a tetején,kis poréhagyma karikák,meg pirosarany diszités....

hmmm, összefutott a nyál a számban...

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 13:27   

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 10:19   
Halihó! Ha lesz Ghoulasch, akkor mi mennénk, oli.

Huhhh, nem tudom biztosan, lesz-e gulyás (vagy Gulasch ). Ha jól láttam Szandráék (zürichi Piroska Étterem) bent vannak a szervezésben, ö esetleg tudhatja. Az email címe info@ungarn-tourismus.ch .

A honlapon amúgy ez szerepel:

Restaurants und Cafés:

* Messe-Restaurant (Halle 5)
* Frühlingscafé von Gastro Frauenfeld (Halle 1b)
* Raclette-Stube (Halle 2)
* Gastland Ungarn (Halle 3)
* Red Grizzly Saloon

A Gastland Ungarn-ba szerintem beleférhet egy gulyás

Roxas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 15:35   

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 13:52   
Márc. 22-töl márc. 25-ig tartják a 31. Thurgaui Tavaszi Vásárt Frauenfeldben (TG). Számunkra különösen érdekes, hogy Magyarország lesz a vásár vendége.

Bövebb infók:

http://www.tg-messe.ch/xml_1/internet/de/application/d5/d16/f77.cfm

Kinek lenne kedve megnézni?

Frauenfeld Zürichtöl vonattal 40, autóval kb. 30 percnyire van a bodeni tó irányában (keletre).

Balázs

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 18:25   
Svájci magyar események, tippek:

http://2006.magyarhaz.ch/xxxx/portal.php

Hunor

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-04 18:38   
M E G H I V Ó

"Talpra magyar, hí a haza, itt az idő, most, vagy soha!"

A Zürichi Magyar Egyesület, a Svájci Keresztény Magyar Munkavállalók Szövetsége, a zürichi magyar r. k. Szt. István egyházközség és a zürichi magyar protestáns gyülekezet szeretettel meghívja Önt, kedves családját, barátait és ismeröseit a vasárnap,

2007. március 18.-án sorra kerülö

Március 15. emlékünnepélyre

Ökumenikus Ünnepi istentisztelet 11.30 órakor, a Bruder Klaus római katolikus templomban, Milchbuckstr. 73, 8057 Zürich (megközelithető a 9﷓es és 10﷓es villamossal a Langmauerstrasse megállótól).

Ezt követi a 13.00 órakor kezdődő Emlékünnepély

Ünnepi beszédet mond:

Dr. Eröss György
publicista, filozófus
Fribourg

A műsorban:

a Zürichi Magyar Ökuménikus Kórus, a Zürichi Magyar Iskola növendékei, a Magyar Ház fiataljai valamint a Zürichi Cserkészcsapatok.

Vendégeinket cserköszeink magyaros büfével várják!

www.magyarhaz.ch
www.ungarnhaus.ch

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-06 17:47   
MEGHÍVÓ

A Zürichi Magyar Egyesület szeretettel meghivja Önt, kedves családját és barátait 2007 január 27-én a SWISSÔTELBEN rendezett hagyományos Zürichi Magyar Bálra.
BÁLNYITÓ FIATALOK BEMUTATÓJA ÉS TÁNCA
MÜSORBAN MAGYAR NÉPTÁNCCSOPORT BEMUTATÓJA

TÁNCZENE:

BÁLTEREM

LUCKY BRIDGE kitünö budapesi tánczenekar
KISTEREM ÜSTÖKÖS hazai szorakoztató zenekar

EGÉSZ ÉJJEL

MAGYAROS BÜFÉ! NAGYSZABÁSÚ TOMBOLA

BÁLI 3 fogásos menü 21.30-tol!

Fr. 48. - személyenként
MEGJELENÉS HÖLGYEKNEK: báli vagy ünnepi öltözék
URAKNAK sötét, vagy ünnpi öltözék
BELÉPÖDÍJ Fr. 55. - személyenként
Fr. 45. - a Zürichi Magyar Egyesület tagjainak, nyugdijasoknak, tanulóknak és tanoncoknak.

ASZTALFOGLALÁS

KÖTELEZÖ!!

Toth Erzsébetnél esténként 2006 dec. 23-ig, valamint 2007 jan.08-tól 19.00 és 21.00 óra között a 052 / 243 38 40 telefonszámon illetve Jagy Lajosnál esténként 2006 dec. 26-tól 2007 jan. 7-ig,19.00 és 21.00 óra között a 044 929 24 97 telefonszámon vagy E-mailen keresztül az ungarnball@gmx.ch címen.

A jegyeket a mellékelt befizetési csekkel,(PC-Konto 80-29446–5) vagy internetes átutalással lehet kifizetni.

Fizetési határidő: 2007. január 21

Kérjük a befizetési csekket olvashatóan és részletes felsorolással (felnött, diák, tag, nyugdijas) sziveskedjék kitölteni, mivel a hosszú várakozás megelözésére a kifizetett jegyeket postázzuk!

Csoportos megrendeléseknél kérjük a megrendelöt, hogy vagy egy összegben, vagy a megrendelö nevének feltüntetésével legyenek a jegyek kifizetve.

A LEFOGLALT

JEGYEKET

A befizetett jegyek személyesen átvehetöek 2007 január 14. és 21-én a Bruder Klaus Egyházközség kávézójában (Winterturerstr. 135, 8057 Zürich) 12.30 és 13.30 óra között. A jegyátvételhez kérjük feltetlenül hozzák magukkal a befizetést igazolo szelvényt.

A megmaradt jegyek még január 21-én 12.30 és 13.30 óra között a fenti cimen készpénz ellenében megvásárolhatóak.

BÁLNYITÓ

FIATALOK
az elökészités mitatt minél elöbb jelentkezzenek Pilinszky Katatlinnál este a 01/364 42 11 vagy Szennyessy Lászlónál este a 043 / 443 10 38 telefonszámon.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 08:35   
2006-10-08 17:26, Jacks:
-
Zu den Ungaren (...)

"Ungaren" gibt es nicht. Nur Ungarn. Dies ist eine ebenso erstaunliche Wortschöpfung wie z.B. "Föttene", oder "Böss". Ezért szeretem a svicàkot. Ugy csüröm csavarom, ahogy akarom.

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-08 17:26   
Schweiz, wir danken
1956 – 2006
E I N L A D U N G
zur 50-sten Gedenkfeier
des ungarischen Freiheitskampfes
Zürich, Sonntag, 22. Oktober 2006
Programm der Gedenkfeier:
Im alten Börsensaal, Zürich 22. Oktober 2006 , Beginn um 16.30 h
Eröffnung
Csaba Kenessey, Freiheitskämpfer 56
Ungarischer oekumenischer Golarits Chor
Chorleiterin Réka Domján
23. Oktober, Gedicht von Tibor Tollas Musik: István Golatits
Zu den Ungaren, Text von Dániel Berzsenyi Musik: Zoltán Kodály
Ungarisches festliches Lied von Franz Liszt
Festrede
Christoph Blocher
Bundesrat
János Balkányi – Violine
Konzertmeister an der zürcher Oper
Zoltán Kodály : Adagio Béla Bartók: Tänze aus Transylvanien
Historicher Rückblick
Dr. László To ˝kéczki
Historiker, Budapest
Réka Domján - Gesangsolo
aus der Oper Bánk Bán von Ferenc Erkel
Erinnerungen und Danksagung
Prof. Dr. Pál Mohácsi
Gedicht
Gábor Magyar
ungarischer Pfadfinder
Schlusswort
László S. Szennyessy
Präsident Zürcher Ungarnverein
Ausklang
Hiszek egy Istenben
Ungarisches Bekenntnis
Schweizer-Nationalhymne
Veranstaltungen:
Am 22. Oktober 2006 in Zürich
10.00 h
Kranzniederlegung am Walcheplatz
Stampfenbachplatz, Kantonale Verwaltung
11.00 h
Kranzniederlegung am „Heldenbaum”
General Guisan-Quai, Seeanlage
14.00 h
Oekumenischer Gottesdienst
Im Grossmünster, Grossmünsterplatz in Zürich
16.30 h
Gedenkfeier
Im alten Börsensaal, Bleicherweg 5, 8001 Zürich

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-17 21:04   
Szent István ünnep
2006 augusztus 20.án Zürichben

11.30-kor ünnepi szentmise a Bruder Klaus templomban. Prédikál: Ft. Vaslabán Csaba, balatonkeresztúri plébános.
Mise után közös ebéd a Bruder Klaus plébánia nagytermében. (Menü felnötteknek 20.-, gyermekeknek 10.- SFr.)
Ebéd után ünnepi müsor.
Mindenkit szerettel hiv és vár:
Vizauer Ferenc, plébános

SPT2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-07 18:42   
Az oldalomon svájci eseményeket is lehet néha találni!!! Ha kapok meghívókat, akkor felteszem öket. Zenészeket rendezvényekre szívesen közvetítek.

Magyar zene csendül fel Németországban: Stuttgartban, Kasselban, Frankfurtban stb.

A hét müvésznöje Ginzery Enikö, aki 2006 Július 7.-én pénteken Kasselban ad cimbalom kocertet.

látogassák meg az oldalát a honlapomon!!!!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

2006 július 8.-án, szombaton

Táncház Frankfurtban

Információs rendezvény a magyar turisztikáról Stuttgartban

Európai életutak; Kiállítás megnyitója Ulmban / németek Magyarországon / magyarok Németországban címmel.

Ifjúsági kirándulás Münchenben

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

2006 július 9.-én, vasárnap

Istentisztelet Bad-Cannstattban (Stuttgart melett)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

És még nagyon sok érdekes elörejelzés található a honlapomon, ahova be kell jelentkezni idöben.

A "Magyar Cégek" között új nagyon érdekes cégek kaptak helyet, pl. Weingartnertrans, és LINKMAKERS-STUTTGART. Kérem látogassák meg az oldalukat!!!!

www.peiermusic.eu.tc

www.peiermusik.de

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 20:27   

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-02 19:00   
2006-05-01 21:24, tundver:
-
Kedves Tundver,
Csodálom és értékelem kitartóképességed, biztos jó újságiró vagy. Sajnos javaslataidra azt kell mondanom - és azt is németül, mert ez esetben találóbb - das ist nicht mein Bier.
Üdv: Jacks

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-01 21:24   
2006-04-26 23:06, Jacks:
-

Szia Jacks, részemről csak egy ötlet volt, hogy rólatok is tudjanak többet az itthoniak ill. a határon túl élők, bárhol is élnek magyarok. A rádiónk anyagába belehallgathatsz, ha akarsz a NET-en keresztül is. Ez valóban "választás" függő, kattintasz-e, vagy sem. Szuverén jogod.
Üdv.:
P.s.: Azért nagyon kiváncsi vagyok, hogyan zajlik arrafelé egy ilyen összejövetel. Milyen a hangulata, hogyan készülnek rá, kik mennek el, a fiatalok követik-e és mennyien a hagyományokat, milyen zenéket hallgatnak, milyen versek hangzanak el, szoktatok-e játszani ilyen alkalomkor, vannak-e meglepetés műsorok (vers, tánc, mondóka, kicsik játéka),a különböző korosztályok megértik-e egymást, hogyan segítenek egymáson-egymásnak és sorolhatnám. Hiszen oly sok szép példát látni -hallani szerte a nagyvilágban és ti igazán nem vagytok messze -földrajzilag - csak... Na szia, és remélhetem válaszod?

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 23:06   
"A leendő rendezvényetekről ill. a hétköznapi életetekről is lehetne egyet s mást bemutatni, akár tágabb körben is. Nem akarok tolakodó lenni, de ha benne vagytok, valószínű, hogy keresnénk helyet a majálisotoknak és akinek van internetes hozzáférése miért ne tudjon róla az is, aki esetleg valami miatt szeretett volna elmenni, de mégsem tudott együtt lenni veletek. Hm?"

Kedves tundver,
Már irtam valamikor: Én csak kisbiró szerepben vagyok. Nem az "én vagy mi" rendezvényeinket hirdetem, hanem másokét. De azon szerencsés helyzetben vagyok, hogy hamar értesülök ilyen rendezvényekröl és próbálok segiteni a rendezöknek és az internetes potenciális érdeklödöknek is. A rádiótokat sajnos nem szoktam hallgatni. Még a magyar tv-adókat is csak a választások idején keresem fel.
Üdvözlettel: Jacks

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-26 22:32   
Szia,Jacks a félreértések minden esetben jók valamire. A rádiónk budapesti illetőségű; a Hírtükör, valójában hírösszefoglaló-magazin, ha úgy tetszik. Mivel másodmagammal ötöltük ki a címét, az addigi Hírösszefoglaló ill. Hírmagazin ebben az esetben a megszokás hagyománya. De az a lényeg, hogy bogarásztál utána, hiszen a NET-en minden megtalálható, ha van honlapja és hozzá kapcsolódó egyebei. Remélem ezzel együtt nem vetted rossz néven a dolgokat.13 -kor kezdtem a "játékot" ma, most fejeztem be, alig 10 perce és eszembejutott, hogy nagyon régen voltam errefelé. Hát így van, de ha valami kedvedre való lenne, akkor írj és változatlanul (amennyiben erre bóklászom) örömmel felelek a megjegyzéseidre is Tundver
A leendő rendezvényetekről ill. a hétköznapi életetekről is lehetne egyet s mást bemutatni, akár tágabb körben is. Nem akarok tolakodó lenni, de ha benne vagytok, valószínű, hogy keresnénk helyet a majálisotoknak és akinek van internetes hozzáférése miért ne tudjon róla az is, aki esetleg valami miatt szeretett volna elmenni, de mégsem tudott együtt lenni veletek. Hm?

Tünde 22:39

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-17 21:16   
MEGHIVÓ

MAJÁLIS

2006. május 13.-án, szombaton
18.00 - 24.00 óráig

HELYSZIN
a Bruder Klaus plébánia nagyterme
Zürich, Winterthurerstr./Milchbuckstr.
(elérhető a 9-es és a 10-es villamossal)

MENU
Sertéspecsenye, paprikás-hagymás burgonya,
uborkasaláta

Belépő vacsorával együtt: felnőtteknek 30.00, nyugdijasoknak 25.00,
gyermekeknek 10.00 Fr.

Szórakoztató- és tánczenét a kecskeméti LACKÓ-DUÓ
szolgáltatja

TOMBOLA

Szorgos asszonykezek süteményeit kérjük és hálásan köszönjük
A rendezvény bevételét a magyar misszió támogatására forditjuk.

JELENTKEZÉS
feltétlenül szükséges.

Szent István plébánia: 044/362 33 03
Szilágyi Margit: 044/820 13 83
Varga Éva: 044/364 62 80

Kivánunk jó szórakozást.

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-18 16:53   
2006-03-16 21:39, tundver:
-
2006-03-02 09:46, hunor:
-
JACKS UZENETE:

-

Kedves tundver,

Légy kicsit pontosabb. Mi itt Svájcban tanultunk a helybeliektöl egy kis precizitást. Már azon is csodálkoztam, hogy a másik topikban Betti82-nek a Magyar Katolikus Rádiót ajánlod "svajci magyar" rádióként. A Katolikus rádióban sikerült a fent emlitett rövid interjút - a "Hirtükör" nem "hirmagazin" cimu adásban - nehezen megtalálni, de kisült,hogy nem a zürichi ünnepröl van szó, hanem a genfiröl. Nem minha ez igy nem lenne rendben, de mégis van egy kis különbség, ha már itt jelentetted be. Üdv: Jacks

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-16 21:39   
2006-03-02 09:46, hunor:
-
JACKS UZENETE:

-

Erről tegnap tudósítottunk, egy rövid interjú erejéig az esti hírmagazinunkban. Tundver

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 09:47   
JACKS UZENETE:

! ! F I G Y E L E M ! !

! ! Helyszinmodositás ! !

A 2006. március 12-én sorra kerülö
Március 15. emlékünnepély helye:
A Kirchgemeindehaus Neumünster nagyterme,
Seefeldstrasse 91, 8008 Zürich (megközelíthetö a
2-es és 4-es villamosokkal a Feldeggstrasse megállóig és a 33-as busszal a
Höschgasse megállóig, onnan 2 perc séta, parkolási lehetöség a "Parkhaus
Feldeggstrasse"-ban.)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó