2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON - Cikkeink kapcsán >> VENEZUELA: Rigoberta, vagy Rigó Berta, akit rosszfélének is neveztek
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 18:01   
Kedves Miklós!
Köszönöm kedves soraidat. Bizony jól esenek ebben a nehéz idöben ami most nálunk van. Bizva bízunk, hogy megoldodik az itteni helyzet most.
Rigoberta

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 11:43   
Kedves Rigoberta!

A cikk olvasása után spontán Madách szavai jutottak eszembe:
" Ember küzdj és bízva bízzál! "

Szeretö üdvözlettel,

Miklos_d

Csilindrina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 19:36   
Rigoberta!

Ferencz Zs. által írt cikket olvasván, elöttem láttam életedet. Tényleg nagyon érdekes "olvasmány" volt számomra. Amit nem egészen értettem, hogy amikor hazamentél, és ott dolgoztál a Nemzeti Bankban, akkor miért nem kaptad meg a felsöfokú nyelv vizsgát? Azért mert nem otthon tanultad a spanyolt, hanem külföldön? Az is érdekes, hogy nem szereted a fotókat, képeket. Az öszinteséged viszont döbbenetes. Ha van kedved válaszolj a kérdéseimre.

Csilindrina

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 16:48   
Szóval kedves Rigoberta, Töled, Rólad, még sokat akarunk hallani, mégha apró-cseprö hétköznapi események is! Akár mult, akár jelen!
Szeretettel ölellek

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 16:27   
Nahát Zsuzsa, hogy Te miket nem találsz? Hihetetlen, Te egy igazi író vagy.

Rigoberta

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 16:39   
Rigoberta élete, merészsége, őszintesége tiszteletet ébreszt bennem. Köszönet Neki, hogy megosztotta velünk - és köszönet Neked, Zsuzsa, hogy formába öntötted.
(S persze, amilyen kezdő vagyok, előbb bukkantam a topicban szereplő részletre a Rigobertáról szóló írásból, s csak azután a teljes CV-re. Azért nem tudtam, hogy a Te tolladnak köszönhető, Zsuzsa.)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 16:26   
Alig tíz perce, hogy kinyitottam a Színházi Élet 1936-oa évfolyamának karácsonyi számát, ahol Vaszary Piroska és a kis Piri fényképére bukkantam. Piri (Rigoberta) fejebűbján hatalmas szalag, egy kerek asztalnál ülnek.
Szöveg:
" Vaszary Piroska négy szerepköre
Vaszary Piroska nem panaszkodhat elfoglaltság hiánya miatt. Négy szerepkört tölt be, mégsem álláshalmozás, amit csinál, inkább munkahalmozónak lehet nevezni. Ha a másik három szerepköre engedi, férjének, Bodócsy Endre doktornak orvosi rendelőjében hozza rendbe a műszereket, de ez persze csak olyankor történhetik, ha kislánya, Piroska, nem reklamál túlhangosan az anyaszerep elhanyagolása miatt. A harmadik az írónői szerepkör. Ez is sok örömet és dícsőséget szerzett már neki, de a leghangosabb sikere mégis este következik be, amikor mint színésznő a közönség elé lép."

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 17:24   
Kedves Zsizel,

engem is meghatott a Rigoberta sorsa,nem azert hogy kik a szulei,hanem
hogy ugye milyen is az elet.
Senki nem valasztja hova szuletik es milyen csaladba,aztan
valasztunk az eletben es vallaljuk a konzekvenciat .
Felnezek az olyan emberekre,mint Rigoberta akik sokszor a nehezebb utat valasztjak,
es probalnak az arral szemben uszni,es igazak maradnak magukhoz !
Nemcsak 5 nyelven tud,hanem elet tapasztalata is olyan ami kevesunknek adatik meg.
Es persze az is igaz ahogy irod:"variáció egy témára" parunknak ,vagy tobbsegunknek.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 17:08   
Ugy érzem, Rigoberta személye gazdagodást jelent számomra / számunkra! Külön megköszönném Ferencz Zsuzsának, hogy ilyen nyiltan, öszintén, és mégis tapintatosan mutatta be ÖT nekünk!
Rigoberta, meleg szeretettel ölellek!!!!
Szivesen olvasnám tudósitásodat mindenféléröl! És hidd el, ha öszinték vagyunk, vagyunk még jó néhányan, akik ugyszintén "megjártuk a poklokat", csak "variáció egy témára". Zsizel

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 15:57   
Nagy érdeklödéssel olvastam el Rigoberta történetét. Számomra hihetetlen, hogy Vaszary Piroska szinésznö lánya ilyen sok megpróbáltatáson ment át az életben és idös korára "dobozol" az öt nyelv mellett. Megható is volt, hogy két kofferja az összes vagyona majd 70 éves korára. Hát csak ennyit szerettem volna mondani.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 00:44   
Rigóberta történetét olvasván anyai barátnőm, Márta jut eszembe.

Nagyon okos, hányatott sorsú, partnerválasztásaiban nem szerencsés, ugyanakkor örök vidám, az életet ismerő, tekintélyeket viszont nem tisztelő ember, akitől 17 évesen rengeteget tanultam. Kinyitotta a szememet az élet, az emberi karakter visszásságaira. Szüleim halálosan utálták és legszívesebben eltiltottak volna tőle - pontosan a fentiek miatt.

Anyagi ellehetetlenedése, örökös zűrjei, szűnni nem akaró családi problémái ellenére mindig irigyeltem kiegyennsúlyozottságáért és lelki békéjéért, függetlenségéért, szabadságáért.

Ez a párhuzam jutott eszembe és őszinte szívvel kívánok Rigóbertának egészséget - a többit megteremti magának.

Rigóberta, de bárkiben a "Rigobertai" vonás Nekem erőt ad.

Tisztelettel és barátsággal

Pompéry Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-17 21:05   
Most már két bőrönd van a birtokomban. Szabad vagyok, mint a madár: akármikor vehetem a két koffert, és mehetek az orrom után. De hova? A rendszerváltás után voltam egyszer otthon, Magyarországon. Nagyon tetszett minden, de élni már nem szeretnék otthon. Az emberek arcán sok szomorúságot láttam, idegesek, durvák az idősebbekhez. Elmennék látogatóba, vágyok Magyarországra, de sose lesz rá már 1000 dollárom a repülőjegyre. Sok itteni magyar szemében szálka vagyok, azt mondják, rosszféle voltam. Ha igazuk lenne, akkor nem itt tartanék, lenne sok pénzem. Én mindig szerelemből szerettem, nem pénzért.

Hogy mi van a két kofferben? Az egész vagyonom: az egyikben ezoterikus témájú könyveket tartok, a másikban a ruháim, személyes dolgaim. Még van egy fekete-fehér, középernyős tévém, amely éjjel-nappal működik, ha otthon vagyok. Fényképeim nincsenek. Édesanyám fényképeit Gobbi Hildának ajándékoztam, amikor szervezte a színész-múzeumot. A testem sem az enyém: odaajándékoztam az itteni Egyetemi Kórháznak, tehát ha meghalok, senkinek sem okozok gondot a temetéssel. A diákok meg biztos tanulnak valamit általam.

Persze, hogy nem ilyen életre vágytam. Szerettem volna vinni valamire. Sajnos a sok menekülés és szegénység miatt nem tanulhattam. Édesapám nyomába szerettem volna lépni, orvos akartam lenni, életeket akartam menteni. Egy kis tóparti házban élnék, a természet ölén.

Azért nem panaszkodom, gyakran voltam boldog. Szeretem a venéz népet, kedves, nyíltszívű, szeretetreméltó, vidám emberek. Sok a barátom van, igaz, legtöbben nyolcvan-kilencven körül járnak. Szappanoperákról, politikáról, a dollár árfolyamáról beszélgetünk, metafizikáról, ha érdekli őket. Nagyon szeretem az itteni ételeket: imádom a feketebabot rizzsel, a sült banánt, az arepát. Ez kukoricalisztből készült pogácsa, amelybe csupa finomságot tesznek, és kenyér helyett eszik. A klíma csodálatos, örök nyár van. Amit nem szeretek, az az itteni zene, a salsa, a merengue stb. Én a mexikói zenéért élek-halok. Igen, emlékszem még néhány magyar népdalra.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó