2020. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MagyarOnline.net pályázat - Mi vagyunk! >> Vitafórum
Új topik indítása   Üzenet küldése
 george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 00:58   
Sajna...szemuvegnelkul kattintottam a temara....jot olvastam s arra szandekoltam,de talan igy is ertheto lessz. a gondolat nem valtozik.....csak jobb ha szemuveget veszek fel...maskor........sajna
George

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 06:46   
Baratok,hosszu evek ittelte utan....valahogy megrazott,a kerdes!!!!! Hogy tudnam ezt magam fele ..szivembe nezni s oszinten megvalaszolni.,Kezdem ott,hogy en vagyok az egyeduli magyar itthon,felesegem mas nemzetisegu.....Europai......szivben,s lelekben magyar maradtam,ami t bizonyithatok ,hogy 2 eve bejarok rendszeresen minden reggel...s igy sok kellemes orat tudtam tolteni Magyar barataim kozott.Megraz a hideg,vagy valami mas melegebb erzes fut keresztul idegrendszeremen amikor Magyar szot hallok,Magyar keszitmennyel talalkozok az uzletek polcain......s segitettem felesegemet is ravenni a Magyar konyha titkaira.Rendszeresen kutatom az Internettet....Magyarsagomat eloterben tartva... s valahogy igy tudom megmagyarazni a szivben megtartottsagot,s ezt nem lehet kiolni belollem az utolso percig sem,s akkor Magyar modra,magyarul fogom megkosszonni hogy itt eltem.
oooooopsz.....valahogy igy tudom lefesteni gondolataimat a temarol
George

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 12:13   
Kedves Katóka!

Köszönöm a szép szavakat.
Az osztálytalálkozónkon nagyon sok fényképet is készítettem, és videó filmet.
Mindenkinek küldtem fényképeket, de csak kb. a fele a 35-böl aki visszajelzett, azok is egy félév után.
Hiába, megváltozik az ember felnött korára, azt szokták momdani, nem tudom.
Videókazettát is küldtem hét helyre, mindenkinek sok lett volna. Aztán kérdeztem a jánoshidaiakat, hogy megnézték-e már, és még nem!! Én pedig úgy siettem az átjátszással nekik. Azt hittem értékelik, mivel nem volt csak egynek videója.
Én nagyon boldog voltam, és megpróbáltam mindenkivel egyenként elbeszélgetni.
A végefelé együtt körben táncoltunk/ én találtam ki/ mert addig van aki két "lány" táncolt együtt. Lakodalmas nótákat rendeltem, és vigadtunk mintha lakodalom lett volna. Most jó nézni a videót, hallhatom öket és láthatom ahányszor akarom.
Másnap elmentem a templomba, ahol az esküvöm volt annakidején 35 éve. Sokan már nem élnek közülünk, nehéz megérteni.
A temetöben egyre több sírt látogatok, úgy a szüleim, rokonaim és az osztálytársak közül is.
Még sincs az embereknek idejük egymással, ezt sajnálom nagyon.
Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Katóka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-01 09:31   
Kedves LISA.Legyél büszke a tájszólásodra,mert tájszólással ugyan de magyarul beszélsz.Vannak sokan akik úgy tesznek ha hazajönnek mintha nem is Magyarországon születtek volna.az is nagyon szép tőled,hogy megtisztelted az osztálytársaidat és hazajöttél a találkozóra.Ez mutatja,hogy nagy kötődésed van a szülőföldedhez. Nekem a 35. osztálytalálkozómra egyik külföldön élő osztálytársam sem jött haza/3-an vannak/Egy közülük megtisztelt bennünket és a sok utánnajárást megköszönve mindenkit üdvözölt amit felolvastunk és mindenki könnyes szemmel gondolt rá,mert nagyon szerettük.Ez ugyan szomoru,de sajnos minden osztálytalálkozón egyre több a virág,mertilyenkor kimegyünk a temetőbe egy szál virágot viszünk akik már nincsenek köztünk.Ezek után azt kivánom neked,hogy még sokáig beszélj jászsági tájszólással,Magyarul. Úgylátszik minél idősebb leszek egyre érzékenyebb,nekem nagyon tetszik az utolsó mondatod,ami megjegyzem teljesen igaz!Jó egészséget kivánok

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 14:34   
Kedves Nagyapa64!

Azt hiszem nem egészen jól fejeztem ki magam, inkább az új szavak kifejezések érdekelnek a magyarban.
Egyáltalán nem szégyenlem a jászsági tájszólást, söt!
Éppen az elmult évben résztvettem Jánoshidán a 45 éves osztálytalálkozónkon, és tetszett a töbieknek is, hogy úgy beszélek az ottani tályszólás szerint, pedig Svédországban élek.
Köszönöm a hozzászólásod!
Szeretettel

Nagyapa64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 16:19   
Kedves Lisa.
Már ne haragudj, hogy megszólitalak de érdeklődni szeretnék: mi a baj a "jászsági tájszóllással" ...hmmm?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 03:55   
2003-04-08 08:57, LISA:
-

A magam reszerol biztosithatlak, hogy az ekezetek hianya, illetve meglete semmit nem vett el, vagy adott hozza a palyazatod tartalmi minosegehez.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 08:57   
Kis magyarázatként szeretném közölni,az alábbi tényeket, a pályázatom megírásával kapcsolatban.
Nekem nincs olyan programom amely a helyesírást ellenörizné magyarban. Talán jobb is, mert mindenben az öszinteséget szeretem.
A másik dolog, hogy svéd billentyüim vannak, ami azt jelenti, hogy a vesszöket a betükre, külön kell " rárakni."
Elöször a vesszöt nyomom le, és utána a betüt. Két vesszöt még nem sikerült elérnem, ezért a hosszú ü-betüt, és a hosszú ö-betüt még nem tudtam leírni.
Tehát elég hosszú ideig eltartott a cikk megírása! Még a chaton is így írok, ezért válaszolok lassabban!
A Duna tv-t is azért szereztem be két éve, hogy a helyes beszédet is halljam, ne csak a " jászsági " tájszóllást, amelyet itthon beszélünk.
Ezzel most nem akarom "szépíteni" magam!!
Szeretettel

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 18:15   
vicus25 uzenete:

2002-08-17 23:13, MagyarOnline.net:
-
TÉMA - Mit jelent magyarnak lenni?
A kerdes mindig foglalkoztatott es ezert most probalok ra valaszolni.Nalunk Romanaban van hatranya es van elonye is. Hatrany az hogy a magyarok nalunk elegge kivannak utasitva a jobb munkahelyekrol,pedig szerintem van aki tobbet tud mint egy roman es ne is beszeljunk arrol hogy nem szeretik ha a munkalyeden magyarokkal magyarul beszelsz. Eleg nehez elfogattatnod magad veluk foleg azokkal akik magyarellenesek mar pedig azok is vannak.
Az elony az egy nyelvel tobbet tudsz egy ismersz meg egy kulturat.
Ami engem illet magyarnak lenni az hogy magyarul gondolkodj, ne szegyeld magad hogy az vagy(nalunk eleg sokan tagadjak),apold anyanyelved a magyart) tiszteld es hasznald a kulturat kellokepen, es mindig buszke legy arra ami vagy.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 23:33   
ZoltanRS üzenete:

2002-08-17 23:13, MagyarOnline.net:
-
TÉMA - Mit jelent magyarnak lenni?

Mit jelent Magyarnak lenni?
Ki tud erre a kerdesre valojaban valaszolni?
Az egesz eletemben minden idomet e kerdes valaszolasaval toltom.

Vajdasagban szulettem es neveledtem, most Canadaban elek.

14 eves korom ota resztvettem a Vajdasagi magyar mozgalomban. Barhol barmikor buszken a szemebe neztem akarkinek, es mondhattam
hogy Magyar vagyok! Magyarnak szulettem!

Jott a haboru, korulmenyek valtoztak, testver testver ellen ment.
Akkor is azt mondtam, Magyar vagyok, csak Magyar foldert harcolok.

Elkoltoztem Magyar orszagra. Sajnos kivulallonak neztek.
Mindeg ugy mutattak be, hogy ez a Yugo gyerek.
Akkor is kezet fogtam, es mondtam: elnezest, de en kisbcskai gyerek vagyok.

Idegen Magyar foldon.

Elhataroztam, hogy ujj eletet kezdek Canadaban.
Termeszetesen, megkerestem a Torontoi Magyar Hazat.
Az udvozles, "O, te Yugo vagy!"

Osszeszorult a szivem, es tovabb alltam.

Tizenegy ev utan vegre haza tudtam utazni Magyarorszagra es Yugoba.
Mikor a repulogep foldetert Ferihegyen, a szivem ismet osszeszorult.
Nem tudtam elhinni, hogy meg egyszer Magyar foldon jarok.

Mikor atertunk a Yugoszlav hataron, hogy meglatogatjuk a szuleimet, a baratnomre neztem, egy konyy szokott a szemembe, es csak azt tudtam mondani:
"Itthon vagyok" mielott a torkom osszeszorult.

Az elso ismeros akivel talalkoztunk, edesapamhoz fordult, es azt modja:
"A kisbacskai ver nem vallik vizze! Hazajon mindegyik."

Most en szeretnem a kerdest feltenni minden Magyarnak, Mit jelent Magyarnak lenni?

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-01 19:39   
Csatlakozom a Zsizel es Miklos altal leirtakhoz
bab

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-29 19:04   
Tisztelt Szerkesztöség!

Ezzel a pályázati kiírással telibe találtátok a külhoni magyarok szivét.
Örömteli dolog a beérkezö írások olvasása, de kérdezlek Benneteket öszintén, ki meri itt letenni a garast, hogy melyik írás jobb, ki érzi magát igazabb magyarnak a másiknál, kit tegyünk a pályázat nyertesévé!

Szerintem Zsizelenk van igaza, mindenkinek az elsö helyet, legyen köszönetünk és megbecsülésünk azoké, kik ennyire ragaszkodnak Hazájukhoz és Magyarságukhoz, sehol a világban élve nem felejtik honnan indultak, hol vannak gyökereik, magyarságukat egy életre megörzik és utódaiknak továbbadják.

Nem szeretnék a zsüri helyében lenni, ezt bevallom öszintén!

Baráti üdvözlettel,
Miklós_d

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 16:17   
Kedves

LISA
Sz. Kiss Ildikó
iilkei
Benedek Zsuzsi
Koplyay János
Cin

Ma délután csak a Ti soraitokat olvastam. Nagy benyomást tett rám. Ugy érzem, a magyar földön élök közül sokan tanulhatnának töletek / tölünk. Kivánnám, hogy minél többen, minél szélesebb körben olvashassák és olvassák is leirásotokat!

Részemröl: MINDANNYIAN elsö dijat érdemeltek!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 14:58   
Alaptételnek igaz. De ennek a megélése, átélése bizonyosan egyénenként változó, más és más.

Hunor

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 14:54   
ribizli üzenete:

Természetes adottság, amiröl nem tehetünk. Magyarnak lenni egy magyarnak nem különös, úgymint egy portugál természetesen portugál, egy francia francia, egy japán japán...
Ezért szerintem nem is lehetünk büszkék erre. A magyarok semmivel sem kivállóabbak mint barmelyik más nemzet, nincsen "génbeli" külömbség.

A magyarlétet szerintem csak a nyelv és e kultúrkör ismerete határozza meg.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 17:05   
rigójános üzenete:

2002-12-05 11:05, Sz. Kiss Ildikó:
-

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 11:36   
Fredi üzenete:

Kedves Ildikó !

Gyönyörűséggel olvastam soraidat. Érezni, hogy minden szavad a szívedből fakad, ugyanakkor nagyon szép nyelvezettel van megfogalmazva.
Gratulálok.

Frédi

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 22:09   
Benedek Zsuzsi,
csillagos 5-öst érdemelsz!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 00:07   
Klári üzenete:

Kedves János!

Nagyon meghatott az írásod. Én is Magyarnak vallom magam habár már közel 50 éve élek Kanadában. Régebben itt is a beolvadás (melting pot) volt a divat, de most már egyre jobban tisztelik az etnikumok jogait.
Gyermekeim is büszkén viselik magyarságukat.

Egy virtuális öleléssel búcsúzok,

Klári

Cini  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 19:30   
2002-09-14 20:10, Ribizli:
Kedves Ribizli!
Köszönöm a leveledet. Tartottam tőle, hogy sokan kritizálni fogják a fogalmazásokat. A leveledre válaszolva még egy le nem írt kérdésre is szeretnék válaszolni amit valószínüleg sok olvasó föltesz magának. Miért olyan borzalmas az első fogalmazás helyesírása? Nos, én erre csak azt tudom válaszolni, hogy ez sajnos véletlen. Annál a fogalmazásnál nem használtam semmiféle helyesírás ellenőrző programot és senkinek sem mutattam meg aki szólhatott volna.
Magyarországon éltem és még csak 1 1/2 éve lakok kint Németországban. A helyesírásom már Magyarországon borzalmas volt, és mikor már javult volna költöztünk ki.
Remélem továbbra is levelezünk.
Cini

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-14 20:10   
Kedves Cini, szivesen beszélgetnék veled, és hozzászólnék a fogalmazásodhoz, de elöbb szeretném megtudni, hogy mióta élsz távol Magyarországtól (mert megdöbbentöen jól írsz magyarul) és hogy hogy kerültél el.

Zsófi (18)
U.I:Több információt rólam a profilomban találsz, illetve a "Bemutatkozunk" címü topikban egyszer böven írtam magamról (augusztus 30.-án). Egyébként ezen a téren vitatkozom épp a "hogyan maradjunk magyarok" / "Magyarok maradunk?"-topikban.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-17 21:53   
Ez a topik az egyes pályázati anyagok megvitatására szolgál.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó