2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Vegyesházasság
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 15:31   
Affene bocsi ezt a Mi vagyunk-ba akartam küldeni!!!!! Ezer bocsànat! :/

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 15:30   
Sziasztok én is bemutatkoznék végre, most hogy egy kedves forumlàtogato felhivta a figyelmemet a topicra!
Szilvi vagyok (Sylviatje a Szilvia holland becézése), 21 éves, Budapest környékéröl szàrmazom, most a belgiumi Bruggeben lakom a flamand szàrmazàsu pàrocskàmmal, tavaly nyàr ota.
A hollandot màr megértem, beszélni még nem nagyon tudom, de dolgozom rajta, tanfolyamra jàrok. Nincs gyötröen honvàgyam, de azért hiànyzik a Haza, föleg a baràtok, itt sajnos nem nagyon vannak még ismeröseim, magyarok pedig szinte egyàltalàn. Nemrég ràtalàltam egy magyar baràti körre, de ott sajnos nem volt sok fiatal, inkàbb idösebbek, akik màr nem is tudnak magyarul, csak magyar leszàrmazottak, de azért nagyon örülök, hogy legalàbb erre ràtalàltam. Tudom, vagyis remélem hogy ez idövel vàltozni fog, a nyelv tudàsànak is nagyon sok köze van ahhoz hogy az ember tud-e baràtsàgokat kötni idegenben, söt ez alapfeltétele. Alapvetöen jol érzem itt magam, néha viszont ràmtör az érzés hogy uram Isten itt ülök idegenben, a csalàdomon kivül alig ismerek valakit és olyankor bizony magànyosnak érzem magam. Szerencsére a csalàdom mindent megtesz hogy ez az érzésem elmuljon, megmondtàk hogy ne féljek kimondani ha valami bànt; de az IGAZI csalàdom akkor is hiànyzik.
Tudom hogy itt mindenki àtesett màr ezen, sokan talàn még most is hasonloan éreznek, nektek ez mind nem uj, csak nagyon jol esett ezt olyan emberekkel megosztani akik hasonlo cipöben jàrtak/jàrnak!

Üdvözlettel
Szilvi Belgiumbol

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 23:13   
Kedves Sylviatje!

örülök, hogy idetaláltál hozzánk. Biztosan találsz itt mindenféle témát, ami téged érdekel.

A Mi vagyunk! témakör alatt van egy Bemutatkozás topik, http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=52&forum=29&172, írhatnál ide egy pár sort magadról, hadd ismerjünk meg. Itt megismerhetsz minket is. Gyere gyakran!
Szeretettel:
Mary

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 21:59   
Jaj de jo hogy George ilyen szépeket irt a végén!!! en még "kezdö" vagyok, 21 éves, és tavaly nyaron költöztem ide Belgiumba a baratomhoz. Mondhatjatok hogy, o hat neked akkor meg tojashej van a fenekeden (marmint együtteles, hazassag szempontjabol) megis nekem olyan jo volt ezeket a sorokat olvasni, joval tapasztaltabb, idösebb es bölcsebb emberektöl!!! Hadd aruljam el hogy anyai es atyai jotanacsokkent olvastam hozzaszolasaitokat es köszönöm!!!

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 01:58   
Engedjetek meg,hogy egy par sorban megszolaljak en is....felesegem nem magyar,Holland szuletesu...itt ismerkedtunk meg ausztraliaban vagy 40 eve mar..s mennyire igaz...szukseg volt szerelemre,szeretettre,s az evek folyaman megszokasra is.A fo az,a kolcsonos megertes hasonlo erdekkor csak segiti ezt.Mi Angolul eljuk eletunket,a gyerekek bar mar felnottek,ok is szulok mar,tudjak s ertik is kik s honnan jottunk.vissza nezve..nem valasztanek maskeppen...a rossz oldalak csak akkor tunnek fel,ha olyan tarsasagba kerulunk ahol csak az eggyik nyelvet beszelik...de azt egy kis megertessel kilehet kuszobolni.,s angolra fordul a szo.Mindketten megmaradtunk szulofoldunk szeretetetevel..s ami fontos ezek az evek alatt szinte masodik szulofold lett mindkettonknek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 12:19   
Külföldi partner nyelve a vegyes házasságban

Biztos recept nincs, csak tapasztalat. A környékemen látottak alapján az a gyakorlat, hogy amennyiben nem történt érdemleges kísérlet a másik nyelvének elsajátítására a bekerítési hadműveletek alatt és a teremtés koronájának sikerült megkapnia az exotikus Hamupipőkét enélkül, akkor a cél elérése után lanyhul a lelkesedés. Ezen a közös gyerekek sem igen változtatnak.

Legfrissebb ellenpélda a baráti körből: az éppen nyugíjba került német férj (jelentős nagyvállalat igazgatója) most kezdte el indonéz felesége anyanyelvét tanulni. ( 2 felnőtt gyerekük van, az idősebbik súlyosan fogyatékos. Amúgy angolul érintkeznek.) A nej csodálkozással teli nevetéssel figyeli. Kommentárja: "36 éve lett volna rá. Most minek?"

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 13:59   
Nekem az a tapasztalatom, hogy ugyan egy házasság minőségét nem elsősorban annak vallási vagy nemzeti összetétele szabja meg mégis pillanatok alatt romba döntheti.

Kultúrák, neveltetés, mely az általam említett csupán két dolog hatása alatt oly gyorsan szembefordíthatja a feleket, hogy aztán nehéz abból kikászálódni.

Amennyiben a feszültséget nem a formálisan is nyílvánvaló szétzilálódás követi akkor csak egyetlen alternatíva marad: az asszimilálódás, azaz a beolvadás.

Jó-e az?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 19:39   
Itt is heyben vagyok. Én magyar vagyok a férjem norvég. Ez egy második házasság mindkettőnknek, de azt hiszem ngyon jól vagyunk. Ez 11 évvel ezelőtt részemről volt egy fergeteges szerelem, akkor a férjem, még csak nézett, hogy mi történik, nem igazán értette. aztán rájött, hogy ez tényleg jó, és összeházasodtunk. Én Budapesten élek, a férjem Norvégiában, de miután ő 50 %-os rokkant (ami nem jelent semmit) és a munkaideje ugy van, hogy 5 hetenként van 9 nap szabad egyben, akkor jön.És persze időnként én megyek. Ez igy csináltuk eddig, de januártól nyugdijba megy és akkor sokat lesz itt, illetve kicsit kószálunk a világban, megyünk a meleg után. És hogy milyen nyelven beszlünk? Hát persze az elején angol volt, most már nagyjából norvég kis angollal, magyarral megspékelve, de ha mérges vagyok, akkor csak angol. Akkor tartom a távolságot.
. Mindkeketten tudjuk, hogy ez az utolsó lehetőség arra, hogy jól érezzük magunkat, Ő 62 én 52 éves vagyok, és ehhez tartjuk magunkat. Nagyon megbecsüjük azt, hogy megadatott nekünk a finishben egy kis boldogság. Már nem épitünk karriert, és minden nap konstatáljuk, hogy jól vagyunk.

Na nem halni készülünk, de nem rohanunk sehova.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 03:21   
2002-08-26 18:32, elckerlyck:
-
Sokat beszéltünk, valamit mondtunk is már, de egy nagyon fontos komponentsét egy együttélésnek, házasságnak még hiányolom az eddigi gondolatokból. A szerelmet.

Juj, Elcky, es mi tart vissza, hogy beszelj rola?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 03:01   
2003-05-14 02:39, Evice:
-

Szia Evice

Irj a sajat tapasztalataidrol!

Es erezd jol magad kozottunk!

Evice  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-14 02:39   
2002-08-26 18:32, elckerlyck:

Kedves elckerlyck:

Soraidat olvasva, en egy kicst hasonlo cipoben jarok. En magyar vagyok a ferjem Cseh
es itt a nagy Usaban futottunk ossze.
De ahoz hogy az ember egyutt tudjon elni egy idegen orszagbol valoval ahoz en ugy erzem azt Szeretni kell. Nehez idegenben mindent jol csinalni. En csak most toppantam ide erre a topikra, de nagyon elveztem az eszmecsereteket, Tanulsagot mindenhonnan lehet levonni. Tetszik amit irtok.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 17:27   
Jaj, de jo! - Marmint, hogy te nem ugy vagy vele Andrea. Komolyan mondom. Mert ha mindenki ugy volna vele, ahogy en (inkabb hallgass, vagy csak finoman es keveset rola), akkor egy ilyen jellegu topic nem is juthatna el soha a budos eletben a cimet ado lenyegehez. Mint ahogy szellemesen leirtad... - az eddigi tomeges megjelenesbol pusztan annyi szurheto le, hogy az uj haza konnyebben elvezheto abba valo hazastarssal. vagyis a vilagon semmi fontos vagy akar erdekes nem hangzott meg el itten..., aminek csak az lehet az oka, amirol en mar egyszer beszeltem. Tehat, hogy ehhez egy kis batorsag is kellene... - amit egyenlore nem latni senkiben. Megjegyzem szamomra teljesen ertheto modon.

Na, de a columbiai ferj! Biz vetekedik a japan feleseggel. A massag epp akkora lehet, de ugy tunik te is megtudtad szokni. Sot! Hiszen meg nem szoktel meg. Hany eve vagytok hazasok? Ja, es arra lennek kivancsi, hogy milyen nyelven beszeltek egymassal? A ferjed anyanyelve spanyol, portugal.. micsoda? (Bocs, de az also osztalyban nekem meg ilyet nem tanitottak. Pusztan sejtesekbol taplalkozom ezen a teren...) Megtanultad a ferjed anyanyelvet, vagy o a tiedet? Ez a resze az egyik legerdekesebb resze egy vegyes hazassagnak... szerintem. A japanok valahogy ekeppen beszelnek a vegyes hazassagrol: "Mibol tudni, hogy a vegyes hazassag szerelembol tortent-e, vagy csak erdekbol? - Valasz: Az erdekbol torteno hazassagban egyik fel sem onszantabol tanulna meg, vagy nem is tanulja meg a masik fel nyelvet. A szerelembol tortent hazassagban elok, egymashoz a masik anyannyelven szolnak." Izelito a japanos logikabol...

Meg mielott megkerdezned, termeszetesen az en felesegem csak akkor szol hozzam japanul, ha kilepunk a csaladi feszekbol es emberek koze megyunk. Kulonben reggeltol-estig csak magyarul csiripel a fulembe.

Tehat nalunk a kozos es mindent megelozo kommunikacios nyelv a magyar. Annak ellenere ugye, hogy a kornyezetunk ennek ellenkezojet varna el tolunk. (Van is problemank belole... - felhaborodas, meg ilyesmik...)

De az asszonyt ugy latszik ez cseppet sem zavarja.

- Remek tarsalgo vagy. Lelket adsz a topicnak. (Masnak is.)

Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 13:52   
Nem sarga medve en nem igy vagyok vele. En benne elek es bar egy jo ideje nem irtam az oldalra mert leszoltak, en szivesen tarsalgok errol. Talan mert no vagyok es talan mert arc nelkul ugyis lehet oszinte az ember hogy semmi kara nem szarmazik belole. Engem erdekel hogy mas is megeli a massagbol adodo problemakat es megis miert eri meg nekunk hogy ilyen kapcsolatban eljunk inkabb. Es meddig mehet el a kuriozum a hazassagban. Az en ferjem columbiai hogy egy kicsit vetekedjek a japan felesegeddel.
De ahogy latom mindenki fel az erzesekrol beszelgetni igy nagyjabol eddig azt szurtuk le a tobb oldalas beszelgetesbol, hogy az az elony a bennszulott hazastarssal hogy az uj haza konnyebben elvezheto.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 04:46   
Andrea!

24 ev? Akkor hozzad ujszulott kiscsibe vagyok. A sokat tapasztalt emberek gondolatai, tanacsai bizony meg mindig jol jonnek, meg nekem is. (A japan kislanyon nem csodalkoztam el. Tokeletesen japani volt.)

De, ha te is megtudtad szokni ezt a tipusu forumot, akkor talan nekem is menni fog. Ido kerdese, nem igaz?

Koszonom a kedves valaszod.

Judit! - A felreerthetoseg, az arcnelkuli tarsalgas velejaroja. Ezert termeszetesen kell tudni felfogni. A valaszod viszont segitseg volt, amiert koszonettel tartozom. Kezdek kiigazodni ebben a hazban.

- A topic cime "Vegyes hazassag" szerintem elegge intim reszt erint, amit csak kevesen mernek vagy akarnak, kibeszelni magukbol. Erdekes es tobbunket erinthet, de erzekeny pont. Igazan batran ebben a temaban inkabb azok mernek szolni (sokat), akik nem elnek vegyes hazassagban... - szerintuk az milyen, es a tobbi, mert ami nem erinti szemelyesen az embert, arrol lazan es a kedvehez merten beszelhet is. Engem latjatok erint, es megsem mernek csak ugy a vegyes hazassagbol adodo oromokrol es nehezsegekrol "lazan" szolni. Tehat feloldodasrol szo sincs.

Vajon miert? Mas is igy van vele?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 11:52   
Kedves Sárga Medve,

valóban félreérthető voltam. Nem más fórum, hanem itt, de más topic/rovat. Pl. Japán, avagy magyarként külföldön avagy beilleszkedés, avagy furcsa szokások, stb. tehát mindaz, ami nem a vegyes házasság témája.

Üdv

Judit

U.I. Használd a keresés funkciót, ill. a felhasználók listáját, ambár ez utóbbiból nem mindig derül ki a hozzászóló földrajzi helye.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 11:52   
Kedves Sarga Medve,

régebben volt nálunk egy japán kislány, Naoko, itt ünnepelte a 20-ik születésnapját s tortát is sütöttem neki s barátnöjének, akit meghivott, azt mindketten élvezték. Fözni nem igen tudott, igy nem tudtam töle Tempurát tanulni, de mosolyogva láttam, hogy hozott magával egy jo tucat zacskos japán levest, amit itt is lehet kapni, olcson. 10 egy Dollárért, kár volt cipelnie. Arra emlékszem legjobban vissza, hogy mondta, nincs hozzá szokva magas ágyon aludni, otthon futon matrac van a földön, amit nappal eltesznek fali szekrénybe hogy több hely legyen a lakásban. Szalmazsákom nem volt s ö a 3 hét alatt megszokta a "magas" ágyat a dupla matraccal, ami itt szokás.

24 éve élek itt Délkaliforniában, s magyar férjem van, miatta jöttem el Svájcbol.

A Magyaronline.net-en sok rubrika van (forumok név alatt), van Bemutatkozo részleg is, ahol a legtöbb tag többet irt önmagárol. Nekem is szokatlan volt ez kezdetben, mert a Compuserve-n megszoktam hogy egy forum volt mint föfogalom, pl. Japan forum ahova jártam is egy ideig, s a forum szekciokra volt osztva témákkal, ahol lehetett kezdeni uj üzeneteket, s mindenki válaszolhatott. A forum másik része volt az adatrész, ahol fel lehetett tölteni képeket, programmokat, iratokat. Voltak a Chat termek, volt csoport chat lehetöség s kettes chat s amelett lehetett látni ki van jelen, a forum névvel.

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 11:17   
2002-09-08 10:59, Sarga Medve:
-
Szia S. Medve

En harminc éve Svajcban élek. 26 évesen szakadtam külhonba.

Sayonnara Tokyo
eZ

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 10:59   
2002-09-03 21:27, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Hat, ha fognak fakanalat es kulonben a konyha az eletem kozeppontjaban lenne, akkor a tempura minden bizonnyal az elso helyen lehetne. Igy nagy sajnalattal kell kozoljem, hogy japan receptekkel nem allok rogvest jol. Tehat nincs olyan japan etel, amit sajat kezuleg is el tudnak kesziteni...-sajat szajjal viszont mindent megeszek, ami japani.
-Igy Ecet-nek is csak azt tudom mondani, hogy nem tudok jo sushit kesziteni, de jo sushit mar rengeteget tudtam enni. Viszont tenyleg megfogtal a kuriozus szoval.. hehe. Igy hat megtorten kell mondjam,...-jo, hat van azert kivetel is.
-Pompery sorai egy kisse felreerthetoek, vagyis ezekszerint el vagyok kuldve Japanbol Berlinbe...-vagyis egy mas forumra(?)
Termeszetesen fo a tisztelet, es hagyjuk a japan felesegeket. Inkabb adjunk igazat annak a tenynek, hogy vannak biz furcsa oldalai az uj honnak, amit minden betelepulo igazolhat. Elnezest, ha a gondolkozasbol fakado elteres rest okozhat, termeszetesen fogalmazhattam volna en is maskeppen, illetve figyelhetnek jobban.

Most tulajdonkeppen ki hol el kozuletek?
(Ha nem lennek errefele uj ember, akkor termeszetesen ez egy hulye kerdes lenne biztosan. Bocs.)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 21:27   
Kedves Sarga Medve,

engem egy jo Tempura recept érdekelne elsö sorban, de szeretnék pár jo Sushi tippet is, itt Délkaliforniában nagy divat a Sushi.

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 21:11   
2002-09-03 14:20, Sarga Medve:
-
Nos kedves Medve, ha Japanban élni nem kuriozus, akkor hol?

Mas, csak ugy magunk közt kérdem: Tudsz egy jo sushit fözni?

Mesélj mar egy kicsit pliz ...

üdv. eZ

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 18:25   
Kedves Sárga Medve,

ecet nem állítja, hogy az új haza kuriózum, de vannak furcsa oldalai az új honfi/honleány szemében - ezt szerintem minden kezdő "betelepülő" igazolhatja, bárhol is van az új haza.

Más. Japán nejeddel a vegyes házasságot Japánban gyakorlod? Erről talán írhatnál bővebben, esetleg más rovatban.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 14:20   
Summa summarum, a benszülött partneren keresztül elsö kézböl ismered meg és nagyobb sikerrel akceptalod az uj haza kuriozumait.

eZ

Bar uj fiu vagyok koztetek... - ez a pontosnal is pontosabb megvilagitasnak tunik a szamomra (is). Egyetlen ellentetes velemenyem van csak hozza... - az uj haza nem kuriozum. (Szerintem.)

Nekem pl. japan felesegem van (erdekes modon az elobbi temakhoz targyaltakkal ellentetben 18 eve nem valtunk el, summa summarum a beidezett szoveg, a Japanban valo nyugis letelepedeshez, bizonyithatoan tokeletesen helyes diagnozist mutat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 15:52   
A topik temajahoz hiven: vegyeshazassag - a vegyes parkapcsolat egy uj orszagban, nagyon sok elonyt tartogat, ebben igaza van ecetnek. leghamarabb sokkal konnyebb a beilleszkedes, helyi barati kor kialakitasa, a kornyek felfedezese, stb.

Andi, tehat megirtam en is a velemenyem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 17:19   
Kedves ecet,

svájci takarékossággal itt it találkoztam! A mi kis városkánkban megismertem régebben egy családot, a feleség német, a férj svájci. Foglalkozása varrogépszerelö volt, s igy egyszer service-t is adott kérésemre az onnan hozott varrogépemre, de már akkor mondta, nem dolgozik már a szakmájában. Nem, mert amikor az apja otthon meghalt, a két gyerek jol örökölt (paraszt volt az apjuk) amiböl megkezdte az ingatlan impériumát. Ezt egy amerikaitol tudtam meg késöbb, hogy ennek a svájcinak van a legtöbb bérlakása s telke a mi kis városkánkban!
Viszont ö arrol is hires volt svájci és német körökbben, hogy ha társaságban voltak másokkal, mindig másokkal fizettette a zechet! Ezt mi is tapasztaltuk egy német farsangi mulatságon, ahova együtt mentünk. Emlékszem arra is, mikor egyszer télen látogattam meg feleségét s vacogott, mondta nincs most pénz a fütést megcsináltatni, elsö az üzlet, arra kellett, uj lakásokat venni. Késöbb aztán a kis házuk meg lett nagyobbitva is, emeletet emeltek rá, mutatták is büszkén. Mostanában legfiatalabb lányuk lakja, ök vettek egy farmot Palm Springsben s ott élnek.
Hogy milyen kiado volt ez a svájci, osztrák ismerösünktöl tudtuk meg, aki elöször nála bérelt lakást, ad egy az ocska régi jégszekrényért amit kölcsön kapott, havi $ 30.-at zsebelt be a házigazda, ad kettö nem akartam elhinni, de Elisabeth mutatta nekem, milyen langyos viz jön ki a csapbol, központi vizmelegitö volt! Nem volt tapasztalatom a pénzbedobos moso- és száritogép ügyekben, de lehet hogy azok is elönyére voltak beállitva.
Ö külömben egy régi VW busszal intézte üzleti dolgait, s privátra volt egy régi kopott mercédesze.
Férjemnek tul késön adott tanácsot, hogy kell elönyösen ingatlan dolgokat intézni itt a városházával, rongyosan odamenni s jajgatni! Már akkor ránksozták valami régi törvényt elöszedve, hogy muszály nekünk fizetni a ház elött a járdát, söt mikor férjem az elsö ajánlatot visszautasitotta, rásoztak egy másodikat dupla annyiért amit muszály volt elfogadni. Férjem viszont talált egy törvényt miszerint a speciális fenyöt a ház elött nem lehetett bántani mert védett, ugy ott a járda elegáns kis kanyart csinál elötte s ott hiányzik a füsáv emiatt.
Emlékszem egy mondásra, ha netán megsajnálnál egy topis svájcit, nehogy pénzt ajánlj fel neki, mert netán az övé a bank!

Andrea

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 14:26   
Andi:
-
Na azé' a feleségemröl csacsogni nem lenne ildomos, de szolgalhatok alkalmasint anekdotakkal a svajciak legendas takarékossagarol a "Svajc" topikban

üdv. eZ

Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 14:07   
Nem tudom en hianyolok valamit.Mindenki olyan ovatos. Semmi tanulsagos tortenet, hetkoznapi eset, erzes.

Persze lehet nincs is ebben semmi misztikus.

Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 13:43   
Sziasztok!

Pompery Berlin!
Se tanacsra se segitsegre nem szorulok nem tudom talan felreerthetoen fogalmaztam. Csupan beszelgetunk es ha valamire szuksegem van az pont olyen mint Te es a tobbiek akinek van mondanivaloja es erdekes tapasztalata a temaban. Te is megerositettel abban amit felhoztam hogy uj problemakkal szolgal az ilyen kapcsolat. De nem csak problemakrol beszelunk hiszen ecet epp azt hangsulyozta hogy konnyebb a beilleszkedes az uj orszagba egy ilyen kapcsolat reven. De nagyon jo gondolatokat hoztal fel ami altalanossagban is igaz.

Ecet! Kivancsi vagyok az esetekre amikor a hajad egnek allt. Milyenek is a svajciak. Nezzuk en milyen szitut tudnek meselni. Most nem jut eszembe semmi konkret de az elsorendu szorakozas a vasarlas meg az altalanos tudatlansag neha kiakasztott pl. amerikaban.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 21:32   
Ojjé, ez már a negyedik lecke haladóknak

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 21:22   
<<volt idö, amikor én is arra gondoltam, csak a konyha hozhat örömöt>>
tudod hogy mondjak ?:
a konyhaban kezdodik a foreplay

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 20:23   
nixfürungut broo

volt idö, amikor én is arra gondoltam, csak a konyha hozhat örömöt

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó