2021. február 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Magyar tippek Belgiumban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-13 15:54   
2003-02-26 07:26, kyvi:
-
Én viszont arra lennék kíváncsi, vajon láttatok-e már mákot Belgiumban? Kicsike kiszerelésben (talán arra jó, hogy az otthon készített péksütemények tetejét megszórja vele az ember) láttam, de hogy mákostésztát csináljak belôle, arra bôven nem elég. Van ötletetek?
-
Épp a mùlt héten làttam egy üzletben. Szerintem elég lenne minimum 2-3 személyre amilyen csomagolàsban volt. Igaz én most nem vettem mert még van egy olyan jo félkilonyi nekem a méhhütömben (mert ez egy nagyon jo mod rà hogy ne avasodjon meg, évekig elàll). Az "Alience Blé" üzletben volt. Következö alkalommal megnézem az àràt majd.

Melody  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-13 14:22   

Sziasztok,

Az étteremmel kapcsolatban azt gondolom, hogy a Belgák szeretik a magyar kaját.
Itt éltem három évig ..és most megin itt élek néhány hónapja. Sokféle ételt kostoltattam már meg az itteniekkel.
Brüsszelben két magyar étterem is van.
Gentben is van már elég régóta.
A siker szerintem a vezetésen, a hozzáértésen és fözés tudományán múlik.

M.

kyvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 07:26   
Én viszont arra lennék kíváncsi, vajon láttatok-e már mákot Belgiumban? Kicsike kiszerelésben (talán arra jó, hogy az otthon készített péksütemények tetejét megszórja vele az ember) láttam, de hogy mákostésztát csináljak belôle, arra bôven nem elég. Van ötletetek?

kyvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 07:20   
2003-01-16 10:21, gienneh:

Kedves Gienneh!
Szerintem nagyon is sikeres lenne: a hollandok és a belgák (már amelyik kiteszi a lábát az országból ) ódákat zengenek a magyar kajáról különbözô, Magyarországot dicsôítô weboldalakon. Egyébként a belga férjem imádja a magyar kosztot, és az anyósom odavan a paprikáscsirkéért, meg a gulyáslevesért. Van ùgy, hogy fôzök nekik egy-egy fazékkal, hadd örüljenek. Ugyanis itt Belgiumban (Antwerpen és környéke) még a gyorséttermekben is (!) lehet "GULASH"-t kapni, csakhogy úgy tûnik nekem, hogy errôl az ételrôl teljesen más fogalmuk van a belgáknak: valamiféle pörköltrôl van tulajdonképpen szó, megpróbálják lekoppintani legalábbis, de mondanom sem kell, hogy semmi köze az igazi magyar pörkölthöz, nemhogy a gulyáshoz!!!

gienneh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-16 10:21   
Szerintetek milyen esélye lenne egy magyar étteremnek Belgiumban vagy Hollandiában? Tapasztalataitok alapján, befogadó a németalföldi gyomor ezekre az ízekre?

Tunde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 21:50   
Ha tejfolt szeretnel, legjobb ha a Delhaize uzletekben probalkozol. 'Zure room' neven keresd. Delhaize termek, kerek feher-piros doboz. Ha pedig pl. Okay uzletbe mesz, ott is talasz nagyon finom tejfolt. Szinten 'Zure room' from Luxlait.

Turot, igazan jot eddig nem talatam. A legjobb meg talan a 'Cottage chees', altalaban minden boltban megtalalhato.

Remelem sikerrel jarsz!

GaborS  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 14:43   
Antwerpen a piacon. ( Vogeltjesmarkt )Minden Szombaton es Vasarnap delelott.Toroknel vagy marokkoi arinal. Van egy bolt a Lunch-Box mellett , Oost Europese specialitieten . Ott is neha.
Tovabba GB -ben is. Platte kaas hollandul, Fromage frais Francial

aeddams  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 17:50   
Nem tolongnak itt a felhasználók, pedig igazán kíváncsi lennék, hol lehet Brüsszelben magyar kajákhoz hozzávalót, pl. tejfölt kapni... ha valaki mégis erre téved, és van tippje, és a szíve is jó, hogy segítsen egy sajtos tészta meg sztrapacska nélkül szenvedő honfitársának.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-25 18:08   
Tippek Belgiumban. Magyar éttermek, üzletek, szolgáltatók, újságok, rádiók, TV műsorok, szervezetek, stb. helye.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó