2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Ismerkedés?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 J.Róbert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-15 20:20   
Sziasztok!05.13án érkeztem Heiligenbronnba.Van Magyar a közelembe?Előre is köszönöm a választ.Robi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-18 21:59   
Kedves Mindenki,

ismerkedés, helyi magyarok keresésére keressétek meg az adott ország témakörében a megfelelő topikot - helyi vonatkozású infók ott találhatók!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-02 19:55   
2012-07-31 14:32, Ana:
-

Kedves Ana,

nézz be a berlini topikba - a Németország témakör alatt találod!

Hunor

Ana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-31 14:32   
Kedves Mindenki

Berlin közelében élek lassan egy éve és szívesen felvenném a kapcsolatot az itt élő magyarokkal.
Ha valakinek van kedve beszélgetni, ismerkedni várom a jelentkezését!

Jozefin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-29 13:45   
Sziasztok!

Én nemrég regisztráltam az oldalra, amit még Budapesten találtam. Gabinak hívnak, és jelenleg a férjemmel Henndorfban lakunk, aki itt is dolgozik.

Szivesen felvennénk a kapcsolatot itt élő magyarokkal.

Gabi

Linyó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-14 10:00   
Sziasztok! Mi 1 éve költöztünk ki a barátommal Völklingenbe, de sajnos még nem sikerült barátokat találni Esetleg van a környékről valaki aki szívesen ismerkedne, barátkozna? Mi 22-25 évesek vagyunk!

Üdv. Linda

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-13 10:18   
HENI ÜZENETE:

Üdv Mindenki!

Most bukkantam rá erre az oldalra, nagyon tetszik és szívesen ismerkednék honfitársakkal, hogy még barátságosabb legyen ez a németországi élet!

Én különben lovakkal foglalkozom sportistállóban, Seedorfban (Hamburg mellett).

Aki szeretne, írjon rám, akár e-mailen is: carimelis910112_KUKAC_hotmail_PONT_com

Minden jót! Heni

Krisz_25  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-05 20:00   
Sziasztok, Antwerpenben lakom, jo lenne magyarokkal beszélgetni. 26 éves vagyok és kb. 21 éve vagyok mar Belgiumban

Email: kristian_csikos_KUKAC_hotmail.com

mesko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-24 14:18   
Kedves Mindenki!

Én Ausztriában, Weissenkirchen in der Wachau nevű településen vagyok jelenleg még fél évig. Ismerkedni szeretnék a környéken élő magyarokkal, Krems, Bécs és ilyen távolságú városokba keresek ismeretséget.
25 éves lány vagyok, és örülnék ha írnátok, vagy ha tudnátok abban segíteni, hogy milyen oldalon tudok elérni hasonló helyzetben lévő fiatalokat.

Köszi!

Üdv: Emese

Krisztinka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-08 21:03   
Sziasztok!

A kölniekhez mar irtam, de nem jartam sikerrel. Tudnatok tanacsot adni, hogy hol tudnek az interneten keresztül kapcsolatot teremteni Kölnben elö magyar fiatalokkal?
K

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-02 19:53   
2011-02-02 06:11, Robika:
-

Csak így tovább. A MONon nagyon is jól lehet gyakorolni a magyar nyelvet, írni, olvasni és kellemes idöt eltöltve hasznosan megtartani magyar tudásodat.

Èn már 54 éve élek nem magyar környezetben és a MONozás nekem sokat segített, mint fiatal koromban, megint könnyedén magyarul írni, olvasni.

Továbbra is jó MONozást, az ékezet hiánya ne legyen akadálya az írásnak, a szöveg érthetö ékezetek nélkül is. Ha nincs ékezet, akkor nincs, so what?

üdv, Tihi

Robika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-02 06:11   
Koszonom az elismerest az irasommal kapcsolatban, hat igen, en mar 30 eve elek kint, es ekezet nelkuli gepem van, az ismeroseim mar megszoktak. A masik, ahol mi lakunk, a legkozelebbi magyar gyulekezet (tarsasag) az 2,5 ora autoutra van (autopalyan), talan 200 KM-re? Vagyis senki magyart itt nem ismerunk a lakhelyunknel, bizony felejtunk, mint mindenki mas.

Robika

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-01 20:33   
Kedves Hunor,

ha tényleg így van a dolog, átgondoltam nyugodtan a dolgot és bevallom, hogy tévedtem. Engem esetleg az zavart meg, hogy a tiltakozók amerikaiak (USA) és a beíró kanadai.

Baráti üdvözlettel
Tihi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-01 15:18   
2011-01-31 18:33, manon:
-

Lehet, hogy google-fordítás volt, de nekem nem tünt fel.

-

Nem feltétlen a hozzászólásra értettem, hanem ha valaki mondjuk magyar oldalt keres, de nem beszéli a nyelvet, akkor egyszerűen a keresőkifejezést fordítja, majd találat esetén az oldalt, és így sokkal könnyebben boldogul.

Hunor

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-01 13:50   
2011-01-31 23:00, manon:

Az ékezetek nem zavarnak, bár én is 'azert'- tel pötyögtetek és mégis ki tudom tenni öket. Egy kis ügyesség kell hozzá, más nem. pl. a úgy lesz á, hogy egy kis gyorsassággal ütöm az Alt Gr-t, majd a ( ´ ) ékezetet és az 'a' gombot. Ki lehet próbálni, gyakorlás kérdése.

Minek ilyen komplikáltan, ha egyszerűen is megy

Systemsteuerung-nál (vezérlőpult) van lehetőség magyarul írni akkor is, ha mint én pl, németnyelvű tasztatúrán írok!
De akár hottentottául is megy
A tálcán, csak a H-ra nyomok, és tud magyarul a kisügyes!

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-31 23:00   
2011-01-31 20:52, Tihi:
-

Köszi Tihi,

Igaz csak 1 hiba volt benne. Bocs ezért, de szúrta a szemem.
Az ékezetek nem zavarnak, bár én is 'azert'- tel pötyögtetek és mégis ki tudom tenni öket. Egy kis ügyesség kell hozzá, más nem. pl. a úgy lesz á, hogy egy kis gyorsassággal ütöm az Alt Gr-t, majd a ( ´ ) ékezetet és az 'a' gombot. Ki lehet próbálni, gyakorlás kérdése.

üdv.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-31 20:52   
2011-01-31 18:33, manon:
-
Furcsának tartom az illetös üzenetek törlését, szerintem az extrem (túlkapó).

Különben aki figyelmesen olvasta Robika írásait láthatja, hogy nagyon is jól tud magyarul írni, csak az ékezetek hiányzanak, de az egy más kérdés. Ö egyszerüen így tiltakozott (miért??) egy kanadai személy írására a MONon. A kritikai beírások alaptalanok, Hunor beavatkozása így elgondolkoztat.

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-31 18:33   
2011-01-31 17:57, hunor:
-

Kedves Hunor,

lehet, hogy google-fordítás volt, de nekem nem tünt fel. Ugyanis a google borzalmasan rosszul fordít. Ezt mindenki tudja, ha érti az adott nyelveket.

A helyesírásról meg annyit, hogy az aki 20 vagy több éve hagyta el az országot sokkal helyesebben ír, mint az aki most indul neki a nagy világnak.

Különben meg nem volt vita. Én nem éreztem annak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-31 17:57   
Töröltem az alábbi vitát - azt a beírást külföldi látogató írta (bár először robotra gondoltam, ahogyan Fredi is?). Helyesírás kapcsán viszont tényleg nem érdemes a MONon kritizálni - ahogyan Valéria is írta, speciálisabb fórum vagyunk, számos fórumtársunk több tucat éve nem él Magyarországon, magyar környezetben.

Hunor

FRISSÍTÉS: egyébként az üzenet tartalma az volt, hogy Németországban élő, de kanadai származású fickó Budapesten van pár hónapig, ez alatt szívesen megismerkedne helyiekkel, főleg lányokkal, pl. sör mellett - hm, szerintem nagy gond nem volt ezzel, leszámítva, hogy a MONon talán hamarabb talál németországi magyarokat, és angol szöveg - de ez utóbbi is érthető, a google, stb. fordításokkal már nem gond más nyelvű fórumokat találni/ írni...

csilla.lovas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-30 11:52   
Magyarokat keresek Zwickauban és környékén.

JuditBariczSzanto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-21 12:06   
Köszönöm a välaszt.

Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-20 16:18   
2010-12-20 14:25, JuditBariczSzanto:
-

Kedves Judit,

Németország témakör alatt találod a Müncheni magyarok c. topikot, ott több sikerrel járhatsz!

Hunor

JuditBariczSzanto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-20 14:25   
Sziasztok,

a ferjemmel lassan 2 eve elünk Münchenben, es ismerkedni szeretnek, mert elegge magänyosak vagyunk. A ferjem 36, en 46 eves vagyok.

Välaszt värva, üdv. mindenkinek:
Judit es Csaba

timea1021  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-08 13:48   
Köszönöm az infot hunor! Ott màr vagyok, csak gondoltam, itt is probàlkozom!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 06:56   
2010-12-05 11:02, timea1021:
-

Kedves Tímea,

a luxemburgi magyarok honlapja:
http://magyarok.lu/

Van egy helyi levelezőlista, javaslom, hogy csatlakozz, ott rendszeresen lehet híreket kapni találkozókról, eseményekről.

Hunor

timea1021  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-05 11:02   
Haliho!

32 éves nö vagyok, es egy honapja élek Luxemburgban (Bereldange). Borzasztoan egyedül vagyok, szeretnék ismerkedni magyarokkal.

eszterszti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-18 22:14   
köszi!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-08 09:47   
Ulmi magyarokkal inkább itt vedd fel a kapcsolatot:
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3210&forum=4&176

eszterszti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-07 20:24   
Sziasztok!

Szeptember óta élek Ulmban.Szívesen ismerkednék itt élő magyarokkal.

Eszter (28)

katicabogi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-26 16:32   
Sziasztok!

Én 28 éves nő vagyok. Már 3 hete vagyok Münchenben, nem ismerek senkit, a nyelvet is tanulom (még nem igazán megy), és nincs kivel beszélnem, így nem is fog menni. Szívesen ismerkednék korombeliekkel.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó