2018. június 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szórakozottság
Új topik indítása   Üzenet küldése
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-21 18:36   
Lizike,
talán azért nincs ide semmi beírás, mert mindennapos lett a szórkozottság
Lásd a kispadon leírt esetem a vonattal
Nekem talán meglehet bocsájtani, tudjátok hány éves vagyok, de márTi is

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-17 13:09   
2006 májusától úgy látom mindenki nagyon észnél van, azaz nem szórakozott, mert azóta nem történt beirás.
Múlt héten csütörtökön történt velem, hogy bevettem a férjem prosztata kapszuláját. Fájt a fejem reggel, és elővettem a fájdalomcsillapitót, ami szintén kapszula formájában van. Közben készitem a férjemnek is a gyógyszerét, vizet hozzá mindkettőnknek. Beszélgettünk, valamilyen témába jól belemélyedtünk, az ő prosztata kapszulája még mindig a tenyeremben, de nem sokáig, mert hammm, hirtelen bekaptam.
Persze rögtön rájöttem, hogy az én paracetamolom ott van még mindig az asztalon, az ő gyógyszere meg sehol, illetve a hasamban. Kiköpni sem tudtam, mert a kapszula rögtön lecsúszott a torkomon.
Persze nem nevettem, inkabb megijedtem. De hál istennek nem történt velem semmi, csökevény sem nőtt ki, maradtam ami voltam és vagyok. Nő.

Cica2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 15:29   
A masik egy taxis eset. Taxival mentem haza es mivel költözes elött alltunk a teherauto mar megvolt de maradt meg 3 gyerek es egy korhazbol baleset miatt nemreg hazajött ferj ezert rajöttem, hogy ök taxival fogna a teharautonk utan jönni. Bp-röl Szegedre volt a költözes. Megbeszeltem a taxissal a reszleteket, közben hazaertünk, en kiszalltam a taxibol es hazamentem. Aznap este jutott eszembe, hogy elfelejtettem kifizetni a taxit, de a soförnek se jutott eszebe mint kiderült:-))

Cica2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 15:04   
En is jartam hasonloan, könyvkereskedessel foglalkoztam es akisebb teteleket postan küldtem el. Elmentem tehat könyvet venni a nagykerben, remekül elbeszelgettem a tulajjal es mind ki jol vegezte dolgat megalltam a kocsival utana a posta elött, hogy feladom a csomagokat, es ekkor vettem eszre döbbenten, hogy üres a csomagtartom. Vissza a boltba, potoltam a dolgot stb. ..de a srac is csak akkor jött ra amikor elmentem, hogy hat bizony en elfelejtettem bevasarolni:-))) folyt...

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 19:10   
Maya orulok,hogy tetszik,van is benne valami (50%)de a masik 50% mar kevesbe ilyen romantikus,mint ahogy elozoekben irtam a parom kepes lenne papucsban,vagy be nem fuzott cipoben kimenni az utcara.Ezert minden egyes elmenetelenel ellenorzom,hogy miben ,es hogy akar kimenni ellenorzom a sliccet hogy a zipzar rendben van-e.
De nem kerul faradsagomba,szivesem megteszek mindent erte.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 15:15   
Nagyon aranyos történeteket irtok, élvezet olvasni.

Kicsit OFF (elnézést)
Liz, nagyon szép az a rész, ahol arról irsz, hogy befűzöd és megkötöd a férjed cipőfűzőjét minden áldott nap. Olyan igazi gondoskodó, benne van az asszony, a nő. Tetszik. Egy vers (?!) részlet jutott róla eszembe, ami a mai napig megragad egyszerűségével:
" asszony vagyok, az a dolgom,
hogy letöröljem a fáradt homlokokról a redőt."

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-20 20:04   
Szórakozott atyák, akik elvesztik csemetéiket, a legjobb családokban is előfordulnak. Férjed, kedves Kaytee, nem egyetlen ebben a kategóriában.

Azon kevés alkalmak egyikén, amikor anyánk apánkra bízott - megjegyzem, utána mindig megbánta -, a Római parti csónakházból áteveztünk a szemközti homokszigetre, az ú.n. Lídóra. Ez egy gyerekparadicsom volt a finom homok miatt. Megfelelő vízállásnál a part itt eleinte lapos, majd kb. 8-10 m után esik: az előző térdig érő víz hirtelen kb. 1m mély. A dunai nyár hétvégi fő attrakciónák számított akkoriban, ha elment a strand előtt a híres-hírhedt Körös gőzös. Ez a hajó tudta ugyanis közismerten a legnagyobb hullámokat csinálni, amelyeket csónakban is élvezet volt átszelni, de úszni bennük mégnagyobb gyönyörűség volt. Ehhez képes a Gellért hullámfürdője óvodás dolognak számított.

Apa papírjaival, jegyzeteivel kiült a napra, én elrobogtam játszani, míg Gábor öcsém, aki akkoriban kb. 3-4 éves lehetett, Apa lába előtt homokozott. Legalább is egy ideig.

A szomszédos gyékényről valamikor felkelt az addig ott üldögélő férfi, majd néhány perc múlva visszatért egy alul-felül csöpögő, hörgő, rúgkapáló és maradék energiájával torokszakadtából ordító kidfiúval. Dühösen megállta Apánk előtt:
- Ez a Maga gyereke? Most húztam ki a hullámokból! Hogy engedheti el felügyelet nélkül, amikor nem tud úszni!?
- Nem, nem az enyém. Az enyém itt homokozik.

Majd felemelte a fejét és megszemlélte a vacogó, reszkető teremtményt. Rákényszerült, hogy revideálja nézeteit: mégis az övé volt. Ugyanis egész délelőtt egy idegen fehér nadrágocskát figyelt hátulról a lába előtt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 19:09   
25 éve történt, de sose fogom elfelejteni.
Gyermekeim atyja szerint megbocsájtani se.
Húsvét előtt vásárolni mentünk egy nagy centrumba, ahol kis nyuszikat, naposcsibéket és egyéb ünnepi érdekességeket mutogattak. A kisebbik fiam, aki 2 1/2 éves volt, nem tudott betelni a látvánnyal. Ezért férjem ottmaradt vele a plaza közepén, mig én és a nagyobbik srác a szupermarketben kaját vásároltunk. Utána visszaügettünk a nyuszikákhoz. Már messziről láttuk férjemet (magas ember) bámulni lefelé a kis állatokra. De a kisfiam hiába kerestük melette. Észre se vette, mikor tünt el mellőle! Elkezdtem kajabálni a gyerek nevét, de csak jópár civilruhás őr és rendőr sietett hozzánk. Mondták, ne aggódjak, majd ők, és a többi rendőr keresi a gyereket, csak mondjam, hogy néz ki. Kicsike és barna haja van, piros téli overállban és sapkában volt, mondtam én, mire közölték, "asszonyom, mindegyik 2 és féléves igy néz ki most." Mig a zsaruk kutattak, én is azt tettem, de férjemnek, akire ráhagytam a nagyobbik srácot, megparancsoltam, hogy nem mozdulhat el a nyuszik mellől, és nem engedheti el a kezét a fiúnak. Hamarosan berohantam egy elegáns boltba, ahol az én gyerekem boldog "kukucs" felkiáltással kiugrott a hosszú estélyiruhák mögül. Kiderült, a fiacskám szinte azonnal meglógott az apja mellől, és bement ebbe az üzletbe. Kiválóan elszórakoztatta a dolgozókat, akikkel közölte, hogy a mami mindjárt jön. Először ezért nem is hivtak rendőrt, utána meg a gyerek ravaszul elbújt a ruhák mögé.
Mondjátok, hogy lehet elvesziteni egy gyereket?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 17:41   
Könnyeim csorogtak a történeteiktől, ne hagyjátok abba a mesélést!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 23:53   
Helyszin:Hidegkuti utrol taxi kifele Ferihegyi fele
Szereplok:moi,jobbik felem,taxi sofor,+1 taxi sofor
Elozetes:szallasunkat keszpenzzel kellett kifizetni,igy a taxira nem maradt,de gondoltam,hogy a Ferihegyin van automata bankgep es akkor nem lesz gond
Bekezdes:Taxiban mondtam a paromnak,hogy a Ferihegyin ne szalljon ki a taxibol,mig en a penz ugyet el nem intezem,de ha kiszall bent ne hagyja a taskakamt a hatso ulesen,mert minden papirunk benne van (irany volt Istanbul es stb.. ,tehat repulojegyek,ultevelek stb... a taskaban)
Tetopont:minden megtortent,kifizettem a taxist az automatabol szedett penzzel,de parom kint vart a jardan es persze a taskat bent felejtette,de ezt csak akkor vettem eszre,mikor a taxis el is ment.
Nagyot kiabal(ha)tam,mert a parom csak nezz ram (magyarul nem tud,en meg kinomban ugy karomkodtam ),es villamgyorsan ott volt egy masik taxis.
"Asszonyom mi a baj",de mar szaguldunk is,1/2 labam kifele az ajton,es ugy csuktam be az ajtot,hogy gyorsan hajtott,de meg fogalma sem volt,hogy ki es mi utan
Megoldas:Megleltuk a masik taxit,a taskammal egyutt !
Parom vart,es fogalma sem volt mi tortent.
Mikor meseltem,hogy vegul is kertem,ne hogy elfelejtse a taskamat,azt mondta nem is mondtam ilyent

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-02 21:45   
Ismerösöm báttyja (egy 25 éves leendö müvész) egy este papundekli pizzát tólt a sütöbe, amikor eszébe jutott, hogy elfogyott az italkészlet. Beállitotta a vekkert 20 percre, elökotorta a pénztárcát és leindult egy üdítöért. A közért ott van két házzal odébb, de alig hogy kilépett a kapun összefutott egy haverjával, aki épp hozzá készült azzal a céllal hogy elhívja kártjázni. S mint Csokonai hagyot csapot, papot ill. a pizzát és elment vele. Egész éjszaka verték a blattot.
Amikor haza érkezett, vágni lehetett a levegöt. Elöször nem is jött rá, hogy mitöl, de aztán kihorgászott a sütö aljából egy kissé összezsugorodott, koromfekete, korongalaku valamit, ami úgy nézett ki mint egy színtvesztett pizza törpeváltozatban (tán fele akorra volt már csak, de még a szalámit is meg lehetett ismerni rajta). Lyukat fúrt bele és felakasztotta a konyha falára.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 11:57   
Ez remek:))De mi a lényeg?"Pali bá?"Na szegény..lehet RÁK volt!Már hogy visszafelé ment.De nem rossz azért a sztory..

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 03:34   
Nagyon jó a történet,...
bocsánat:
miröl van szó?
kenguru

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 22:17   
Pali bá'-n hangosan felnevettem! ... és nem bírom abbahagyni!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 22:06   
A szórakozottság non plusz ultrájának számított nálunk apám egyik egyetemi tanár vegyész kollégája, aki a budai várban lakott. Téli havas napokon rossz volt a vár buszközlekedése. Pali bá elindult egy ilyen reggelen a Dísz tér melletti házból gyalog a Moszkva tér felé. A Bécsi kapu magasságában rá akart gyújtani egy cigarettára. A heves északi szél miatt nem sikerült menetirányban, ezért megfordult szél ellen 180 fokot, majd továbbment és - hazaért. Délután a felesége döbbentette rá, hogy aznap nem ment be a munkahelyére.

Ugyancsak róla mesélte a baráti kör, hogy - pénzzel bánni nem tudván - fizetését, egyéb jövedelmeit leadta otthon, majd feleségétől napi zsebpénzt kapott. Ha elfelejtett zsebpénzt kérni, az a nej szerint utólag nem járt. Így gyakran került bajba napi apró kiadásait (pl. cigaretta) illetően.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 21:41   
Pacsirta,hat persze,hogy ismerek szorakozott embereket.Koztuk van az en kedves aranyos ferjem is!(Akin mar legtobbszor igazan nem tudok mulatni)
Az,hogy papucsban ment el dolgozni nem is egyszer(es eszre sem vette,csak en amikor lattam,hogy ott van az eloszobaban a cipoje,a papucsa meg sehol)Aztan a sokadik esetnel mar en fuztem be neki a cipojet.Ugy megszokta,hogy most nyugdijasan is elvarja,hogy en fuzzem be..De szivesen megteszem,mert ami biztos az biztos.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-27 16:41   
2002-08-26 20:49, Pacsirta:
-
Ismerek egy kedves, szeleverdi orvosházaspárt, sok gyerekkel (a család 'önmúködő', mert a szülők sokat ügyelnek), akik egy alkalommal csak a vacsorához készülésnél vették észre, hogy a legkisebbik csemetéjük nincs sehol. Kiderült, hogy az óvodában felejtették a nagyobbak, mindenki azt hitte, hogy a másik már volt érte.
Az egyik jólelkű dadus őrizte őt zárás után is az óvodában...
Ti is ismertek szórakozott embereket?!
-

Szia Pacsirta,
megint itt, nehogy már nullán maradjon az üzenetek száma!
Megkaptam az emilkédet, majd élek vele.

Egyébként Debrecenben ismerek egy házaspárt, akik úgy tudom kisértetiesen ugyanezt a manôvert hajtották végre egykor. Azóta a kicsi is már nagy, -remekül túlélte.

A szórakozottság egyik magasiskolája, amikor egy hegedűs esti elôadásra megy, amint illik, kb. egy órával hamarabb, elôadás elôtt még jót ping-pongozik, frakkba öltözik és a hangolásnál veszi észre, hogy a hangszer otthon maradt!
Ugyanez a zenész egymásik alkalommal csupán a fekete zokniját, vagy a cipôjét, esetleg a teljes frakkzsákját feledte otthon.
Egyébként köszöni jól van.

üdvözlet...OMGI

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 20:49   
Ismerek egy kedves, szeleverdi orvosházaspárt, sok gyerekkel (a család 'önmúködő', mert a szülők sokat ügyelnek), akik egy alkalommal csak a vacsorához készülésnél vették észre, hogy a legkisebbik csemetéjük nincs sehol. Kiderült, hogy az óvodában felejtették a nagyobbak, mindenki azt hitte, hogy a másik már volt érte.
Az egyik jólelkű dadus őrizte őt zárás után is az óvodában...
Ti is ismertek szórakozott embereket?!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó