2018. november 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Szerelem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 00:23   
Kedves Judit, Visszakaptam.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 00:20   
2005-12-02 00:15, boots:
-
... s a kozos honlap fogja eltartani oket oreg korukra ...
-

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 00:15   
... s a kozos honlap fogja eltartani oket oreg korukra ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 07:39   
Körülnézek, s azt látom: az ifjú szerelmesek (vagy házastársak) gyerek helyett inkább közös honlapot gyártanak...

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-10 07:11   
2005-07-09 Tessényi Györgyi:

"Mennél magasabbra teszed a lécet, annàl kisebb az esélyed, hogy ràtalàlj!"

Hühm...Ez valóban elgondolkodtató lehet mindenki számára.
Tehát a szerelemben, amely a párválasztás alapja, az igényesség az életlehetőségek (az ideális megtalálása lehetőségének) szűkítését jelentené?
Szinte negatívumként hangozhat.
De, hát a másik nemhez fűződő szerelem alapú, majd ilyenként szeretetté formálodó párkapcsolat megtalálásához mindenki őriz elképzeléseket, ideákat, választandó párjához fűz feltételeket. Ez önmagában nem lehet negatívum.
Az igényességben a mértékletesség, józanság keretének megtartása, a valósághoz mérettetés figyelembe vétele: igen, erről lehet szó. Gondolom, Te is így érted.

Vagyis, csak azért, mert esélyrontóbb, az igényességről nem szabad lemondani. De az is tény, hogy az ördög a szubjektívum alkotta részletekben lehet.

"... a magas léc nagyon szubjektiv fogalom, amihez minden ovatosabb ember eleve hozzàteszi: "szerintem"...".

Ez igaz. És ténylegesen itt lehet a kutya elásva.
Tehát, hogy mi férjen a "Minden" és (gyorsan hozzáteszem, mert fontos, hogy "a" tartalmas) "Semmi" közé, ezek részleteiről kellene beszélni. Vagyis mik lehetnek az elérhető szerelem józan feltételei? Hol legyen a "Minden" és a "Semmi" határa?
Valóságos határa?! Hol, hogyan, mivel mérjük "A VALÓSÁG" határát?

Hát, nem könnyű embernek lenni!

Az biztos, hogy az én személyes életem legnagyobb tanulsága, mint mindenben, úgy e témában is, a mértékek, határok szabása, betartása tájára tehető!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 05:13   
2005-07-08 10:15, Laira:
- "Én ugyan nem szűkítésről beszélnék, hanem magasra tett lécről".

Kedves Laira,hàt nem ugyanaz a kettö? Mennél magasabbra teszed a lécet, annàl kisebb az esélyed, hogy ràtalàlj! Még egy gondolat erröl: a magas léc nagyon szubjektiv fogalom, amihez minden ovatosabb ember eleve hozzàteszi: "szerintem"....

" nem azért vettem fel a topic témáját, hogy a világhálón oldjam meg a szerelmi életem problémáit"
-
Szivesen elhiszem, mert az internet sok mindenre jo, de erre valoban nem! Gondolatokat cserélni viszont nagyon jo, legyen az épp ez a téma, amiröl màr annyian és annyifélét irtak, ahàny ember épp irni kezdett. Tehàt kifogyhatatlan, legalàbbis a mi kulturànkban.

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 10:15   
Igen, Györgyi.
Gyanúm, sőt, egyre inkább tudásom, hogy igazad van. Én ugyan nem szűkítésről beszélnék, hanem magasra tett lécről. És jól mondod, az igényesség eredménye, hogy az ember hajlamos elmenni a megélhető pillanatok mellett, amelyek szerényebbek, mint az igények, de legalább vannak. Én nagyon sok mindent tudnék még elmondani a témában a magam látásából, de jó kikapnék a hosszúságomért.

Momentán csak azért léptem be a fórumra, hogy mielőtt más agyában fordul meg, én mondjam ki: nem azért vettem fel a topic témáját, hogy a világhálón oldjam meg a szerelmi életem problémáit. (Azért igyekszem én professzionálni magam a témában pro és kontra.) Csak arra gondoltam, hogy akadhatnak olyan olvasni ráérő érdeklődők, akik szívesen és okosan tanulnak mások kárán, és még időben tudnak hasznosítani bizonyos bölcsességeket. Szóval többen és többet beszélgessünk a témáról. (Sajnos, más topicban, beszélgethetünk most Londonról is!)
Meg őszintén szólva, szívesebben foglalkozom ilyen emberi kérdésekkel, mint a bennünket körülvevő materiális világgal, amely manapság elég kiábrándító.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 07:01   
2005-07-08 06:50, Laira:
-
Ugy érzem nagyon leegyszerüsitetted, ezzel beszükitetted a szerelem fogalmàt, ezért valoban fenyeget a veszély, hogy ujra és ujra elmenj mellette! Ha egy személyben mindazt keresed, amire 100 sem képes, akkor valojàban egy olyan illuziot kergetsz, ami nem létezik!

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 06:50   
2005-07-07 16:41, rigojanos:
"Ez egy nagyon leegyszerusitett kijelentes, amit nem valoszinu hogy mindenki ugyanugy definial, ugyanugy erez magaenak, sot, a te definiciod is valtozott szerintem az utobbi 45 ev alatt, ugyhogy lehet, hogy uj idezetet kellene keresni?

Szerelem kérédéséről lévén szó, én úgy hiszem, hogy ez az érzés, ember állapot minél tisztább, tökéletesebb, teljesebb, annál kevésbé lehet szavakba öntve kifejezni. Fordítottan arányosak.

Az idézet számomra éppen azért megragadó, mert annyira keresetlen, egyszerű a megfogalmazás. Mindenféle emberi kapcsolatból származó érzésnek megvan a maga helye és jelentősége az életünkben. A gyermeki, a szülői, a baráti érzések is alapvetően, szerelemmel egyenrangúan nagyon fontosak, és mindegyikből van legigazibb. De talán a szerelem mégis a legkomplettebb. Elfogult lennék, eltúlzom?! Lehet!
Talán kevéssé lenne költői, de még szűkíteném az idézet szövegét: a legideálisabban teljesülő szerelem az, ami a Minden és a Semmi (utobbi alatt értem én, mint a legtartalmasabb, legbeszédesebb csönd) között valósul meg akként.

Kedves Rigojanos, gondolom, a lényeg, hogy mindenki magánszférájában az egyik, ha nem "A" legfontosabb dolog a párkapcsolat alapja, a szerelem, ez nem nagyon vitás. Abban teljesen egyetértek veled, hogy a tartalmi töltet részletkérdésekben egyénenként változhat. Az idézet számomra a lényeget, az érzés jelentőségét definiálja csodálatosan. Ezen a nézeten nincs mit változtatnom.
Hogy részleteiben kinek hogyan, milyen a legteljesebb szerelmi érzés, amelyekkel azonosulnia kell majdan egy társnak, erről lenne érdemes filozófálgatni. Örülnék, ha akadna itt folyamatos beszélgető partnerem e tekintetben.

Nekem okom volt rá, és alkalmam, hogy 45 év évvel ezelőtt olyan hatalmasat "dolgozzam" az idegyártáson, (5 év munkája fekszik benne ). Ma már kezd gyanús lenni, hogy épp azzal toltam el a megvalósulás lehetőségeit, hogy túl határozott és kötött kritériumokhoz viszonyítottam a "találatokat".
Erről szívesen cserélnék véleményt: mennyire és milyen forrásokból szabad, kell, lehet ideákat gyártani a szerelemhez?
Lehet kötött pályás gyakorlat ez? Vagy az ember élete során, csak úgy poroszkálva fogadja azt, ami és amilyen szinten épp jön? Az igazi akkor az, ha egyén feltételek mellett állandó tud maradni egy életen át?
Az szerelem ideális beteljesülésének feltételeiről nem változott a felfogásom 45 év alatt, de látod filózók már. Az elvártakhoz igazodás, mintha az én hibás felfogásom lenne. Valamit folyamatosan nem jól gondolok?
De azon most már csak derülni tudok, hogy mire kiderítem, mit hogyan kell gondolni a szerelemről, mit, hogyan kellett volna csinálni, vagy épp nem csinálni, addigra kimúlok a világkéményen.
Saját emberöltőm legnagyobb tanulsága -egyébként is minden síkon-, hogy mire megbölcsülök, elfogynak azok az életlehetőségek, amelyekben hasznosíthatom a szerzett bölcsességeket!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 16:41   
2005-07-07 15:27, Laira:
-
De itt jelenthetem ország-világ előtt, még nem találtam olyan embert, akinek érdeme szerint odaadhattam volna az idézetet. Pedig az idézet megtalálása óta az írott változatot állandóan a tárcámban hordom, hogy kéznél legyen.

Vagy ugy is lehet nezni, hogy vettel egy 45 es feles borcipot es abba keresel pont beleillo ferfit.

Ez egy nagyon leegyszerusitett kijelentes, amit nem valoszinu hogy mindenki ugyanugy definial, ugyanugy erez magaenak, sot, a te definiciod is valtozott szerintem az utobbi 45 ev alatt, ugyhogy lehet, hogy uj idezetet kellene keresni?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 15:48   
2005-06-26 00:36, Rzsike:
-
Ebben is van némi igazság... megtekintését csak a 7. házassági évforduló után ajánlom
-

Laira!!

"Ciki, nagy szegénységi bizonyítvány, vagy pech, hogy nem akar, nem tud elkélni szegény papírfecni ?!
Igaz, még csak 58 vagyok. Van idő, vagy nincs?!"

legy optimista

Rzsike!
köszi ezt a jo kis listat ki is nyomtattam teszem a hutöszekrenyre jol szem elött legyen

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 15:27   
A Hemingway idézethez utólag hozzáfűzném, hogy magát az idézetet kb. két évtizede, amiről szól, az érzést, mint ideát, sokkal régebb óta ismerem.
Valamennyi időt leszámíthatok az életem elejéből, amíg a tartalom létezésének tudatára ébredtem, és felismertem, hogy jó lenne ismerni olyan embert, akinek ezt a szöveges kifejeződést önmagammal azonosultan át kéne adni... (Mondjuk 45 éve várakozom az arra érdemesre!)
De itt jelenthetem ország-világ előtt, még nem találtam olyan embert, akinek érdeme szerint odaadhattam volna az idézetet. Pedig az idézet megtalálása óta az írott változatot állandóan a tárcámban hordom, hogy kéznél legyen.
Ciki, nagy szegénységi bizonyítvány, vagy pech, hogy nem akar, nem tud elkélni szegény papírfecni ?!
Igaz, még csak 58 vagyok. Van idő, vagy nincs?!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 00:36   
Ebben is van némi igazság... megtekintését csak a 7. házassági évforduló után ajánlom

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 17:45   

"Ha megkérdezné tőlem valaki,
Mondjam el mit jelentesz nekem,
Azt felelném lehajtott fejjel
Semmit, semmit,...csak az életem."
(Hemingway)

bujdos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-23 23:09   
Szia zsu! Nagyon megtetszett az egyik hozzászólásodban (2003. aug.29., az 5.oldal ebben a topicban) a pislákoló macskaszem. Kérlek tedd fel a topicra úgy, hogy lementhető legyen, vagy küldd el a bujdos@index.hu e-mail címre! Köszönöm, nagy örömet okoznál vele!

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 15:52   
A szerelem két ember müalkotàsa!!!
Vagy, Az igazi szerelem nem ismer semmilyen mértékeket.

Kekmaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 18:47   
Hat mit is birok mondani? Anyi josagot,biztatast meg jo szavakat kapok tolletek.Koszonom szepen.Igy van nem adom fel a Szerelmet semi esetre sem.Ez a legtisztabb erzes amit at bir elni egy ember.Senkit sem bantunk meg vele,sot!!!!
Remelem minnel hamarabb minden jora fog fordulni.Millio puszi mindenkinek aki igy erez,es azoknak is aki nem.DE PROBAJATOK KI!MEGERI .

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 09:36   
Kedves Kékmaci!

Most aztán sárgulok az irigységtől... És persze, nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok!!!

Aki rosszallja, az irigyli... - ne törődj vele! "Inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak!" - új magyar közmondás....

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 07:19   
2005-02-10 22:48, Kekmaci:
-
Koszi a biztatast de ha tudnatok hogy mien nehez?? Ha kimondod sokan hujenek neznek vagy bolondnak,ha nem teszed porul jarsz es szenvedhec tovabb,ha nem teszed elveszitheted,ha megteszed elijesztheted|,akkor mit tesze??????????
-----------------
1. Másokkal ne törtődj, nem nekik kell elmondanod, hanem az érintettnek.
2. Én megmondanám neki, lehet, hogy ő is titkolja érzéseit, mert nem meri kimutatni.
3. Ha ő mégsem, hát akkor még kicsit egyedül kell szenvedned, mig kihevered
((((((((((

Gondolom már nincsenek kisgyerekei...
És felesége?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 07:14   
Ödönke Mi van veled???

Ha esetleg erre jársz meséld már el lécci, mi történt a nagy szakitás után?

Visszajött?
Találtál mást?
Már nem szenvedsz annyira ugye?

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 06:48   
Kekmaci, ha abban a szerencses helyzetben kerultel hogy 40-en tul szerelmes lettel orulj neki es eszed agaban ne legyen visszafojtani. A szerelem uj lenduletet ad, fiatalit,az emberbol a legjobbat hozza ki.
En 59 vagyok es a nyaron volt az eskuvonk.
6 evi ismeretseg es sokszor annyira langolo szerelem utan, hogy szinte szegyeltem az erzesimet ebben a korban, mindketten egy hosszu ozvegyseg utan fellangoltunk. Nem bantam meg.Minden nap hala imat rebegek hogy ez meg emgadatott nekem.
Minden jot kivanok Neked.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 23:01   
2005-02-10 22:48, Kekmaci:
Kékmaci, mond miért ojan nehéz ez a szerelem?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 22:59   
Kedves Kékmaci, hogy egy aktuális példával is előhozakodjak, a mai hírek tele vannak Charles és Camilla esküvői terveivel. Ők se éppen tizenévesek. Az ő kapcsolatuk is évtizedekre nyúlik vissza. Sok bonyodalom volt, mindketten más-más partnerrel éltek házasságban, de végül csak nem volt mit tenni, a máig is tartó szerelmet csak nem tudták véglegesen elfojtani.

Kekmaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 22:48   
Koszi a biztatast de ha tudnatok hogy mien nehez?? Ha kimondod sokan hujenek neznek vagy bolondnak,ha nem teszed porul jarsz es szenvedhec tovabb,ha nem teszed elveszitheted,ha megteszed elijesztheted|,akkor mit tesze??????????

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 15:01   
Kedves Kékmaci,

Vajon ezt az erzest vissza kell alitani???
-
Soha sem késö szerelmesnek lenni, fö az hogy senkinek a párját el ne vegyük. Vagy, igy is lehetne mondani: Jobbat keresve gyakran jót veszitünk.
Ha ez nem igy van akkor, Kékmaci.....engedd szabadon érzéseidet. A szerelem a legszebb dolog a világon.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 14:50   
KEKMACI UZENETE:

Szerelem 40.-en tul

Gondojatok hogy becsavarottam? Nem,csak egy ojan erzessel kuzkodom amit nem tudok hova tenni.Nem talalom a hejem a gyomrom egyfojtaban gorcsol,es meg a Bilobil sem sebit mert az alitolagosan gorcsoldo ....is.
Vajon ezt az erzest vissza kell alitani???
Biztosan van megoldas,de nalunk ez ojan bonyolult.A tavolsag is,meg az elet pofonai.Kesz harc minden!!! De vege vajon mikor lesz,hisz oj rovid az Elet???Ti mit szoltok hozza?????

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 19:58   
2005-02-09 19:51, Zuloaga:
-
Meg a "Bye Bye Szasa"-t is.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 19:51   
2005-02-09 17:18, Ibolya:

Tudod, hogy a "Valaki kell, hogy szeressen"-t a Padödő is énekelte?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 17:18   
Valaki kell, hogy szeressen énekelte Koncz Zsuzsa 1972-ben
Szerző(k): Illés Lajos / Bródy János

Valaki rávett, valaki rávett
hogy szeressem, hogy szeressem
Miért ne tenném, miért ne tenném
ha jó nekem, ha jó nekem

Anyuka mondta, Apuka mondta
hogy vigyázzak, hogy vigyázzak
Mer' a nagy érzés, mer' a nagy érzés
megárthat, megárthat

Valaki kell, hogy szeressen
Amikor kell, megöleljen
Tiltották nekem, de hiába

Valaki hívott, valaki hívott
a sötétbe, a sötétbe
Meg is öleltem, meg is öleltem
miért ne, miért ne

Amikor kell, megöleljen
Tiltották nekem, hiába

Amikor kell, megöleljen
Tiltották nekem, de hiába

Kekmaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-09 16:42   
Haliho en is ebben a cipoben jarok "a szerelem" mar faj,es nem tudom hogy mien lesz a megoldas? Jo rolla beszelni mert mar 40 tul vagyunk es ez gyerekkorunk ota van letezik de el zartuk.Mosthogyan tovab???????

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó