2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Élménybeszámoló - Magyarországról
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-04 21:19   
2013-12-04 21:14, poe:
-

Gratulálok drága Druszám!!!!! Mindent!!! mesélj!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-04 21:14   
2013-12-04 20:00, Tessényi Györgyi:
Pedig nagyon érdekelne az a + -, mert hamarosan én is a te cipődbe lépek a ház már megvan.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-12-04 20:00   
4 év telt el, mióta itt senki sem írt semmit, pedig biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan jártak Magyarországon azóta. Engem különösen érdekelne, hogy mit éltetek át, miután 5 éve, hogy hazajöttem, tehát igen hosszú lenne az élménybeszámolóm:)))Nem untatok vele senkit, de nekem nagyon fontos lépés volt, amit nem szeretnék elfelejteni. Még nem írtam listát + - előjelekkel, de ami késik, nem múlik.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:14   
2009-04-05 22:10, Perle:

Szerinted az 55 nem a 30-hoz áll közelebb, anyucika?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:13   
2009-04-05 22:11, hunor:

Barátom, fején találtad a szöget, husvétkor otthon fogok locsolkodni!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:11   
2009-04-05 22:10, amadeus:
-

Updateltem ezzel:

"Vagy - amadeus nemrég járt Budapesten, írhatna egy jó és hosszú élménybeszámolót."

Hunor

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:10   
Akkor, ha az első randim sikerül a fiam is lehetnél...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:10   
Köszönöm, bovi, az lesz!
De Hunornak igaza van, kíméljük meg a munkától szegenyt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:10   
Lassan át lehetne vinni a témát kötetlen csevegőtopikba (pár hozzászólásnál nem jobban eltérni).

Vagy - amadeus nemrég járt Budapesten, írhatna egy jó és hosszú élménybeszámolót.

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:09   
2009-04-05 22:05, Perle:
Te biztosan 21 és 70 közé esel életkorban.

Hát, hogy öszinte legyek, közelebb állok a 30-hoz mint a 20-hoz!

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:07   
Mit próbáljon fel Amadeus?

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:05   
No várj csak majd keresek a raktáron. Akkor Te biztosan 21 és 70 közé esel életkorban.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:05   
2009-04-05 21:44, amadeus:
Nem sorolom fel apró-cseprö bajaimat, mert csak megsajnálnátok.

Vagy még jobban közönktartzónak tartanánk
Nemcsak a kislányog nyafognak

Próbálj fel sokat, ne resteld, mert nem mindegy.
Az enyém egy kicsit a farmerhoz való és levegős, mivel nyáron is szeretném használni.
Amint látom az újabb reklámokat, van már nem annyira vastag talpú is, az nem lenne olyan nehéz.
Sikeres vásárlást kívánok!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 22:01   
2009-04-05 21:57, Perle:
Igen, egy 20-éves hosszú szökehajú jöhet!

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 21:57   
Kéne melléd egy ápolónő...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 21:44   
Köszönöm, lányok a tanácsot, azt hiszem felpróbálok egy olyan cipöt.
Nem sorolom fel apró-cseprö bajaimat, mert csak megsajnálnátok.

Exfórumtag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 18:37   
Úgy látszik, Ti mind egy cipőben jártok...

Csak reménykedem, hogy ez legalább hat darab cipő!!

Ha a dombra felügetni nehéz, ide ne gyertek!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 18:33   
2009-04-05 14:37, amadeus:

Kedves Amadeus, én egész nap ebben a cipőben járok. Nekem nagyon sokat használ.
Csak ajánlani tudom.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 16:04   
2009-04-05 14:37, amadeus:

Igen, hordom!
Egyetlen mankó, hogy elég nehéz. Darabja fél kg!
Amikor sétára megyek vele, nemtudok a dombra fölfelé, mert borzalmasan elfáraszt.
De itthon hordom, főzés közben itt tipegni jó benne!
Ha derékfájós vagy, akkor ajálom!
Egy óra viselés naponta, meghozza az eredményt nálam.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 14:37   
Kedves Bovi,

hordod-e még az MBT-cipöt, és milyenek a tapasztalataid?
Írásod után körülnéztem a neten, és sok jót olvastam róla.
Persze nem lehet mindent elhinni, de ha Te meg vagy vele elégedve, akkor én is veszek magamnak.

ian shaw  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-05 13:23   
2008-02-07 12:35, bovi:
-

Par evvel ezelott Japanban voltam uzleti uton, es egy baratom tanacsara meglatogattam egy tradicionalis japan furdohazat. (Sajnos nem volt befolyasom magas korokben, amelyek kapcsan bebocsatast nyertem volna azokba a furdohazakba, ahol meztelen geishak mossak az embert!) Nahat, itt eloszor arra intettek, hogy mossam meg habtestemet egy kis csapnal, amelynel az ember csak guggolni tudott. Utana, korulnezve, csak ket aranylag kicsi medencet lattam. Az egyik elegge tele volt helyi vendegekkel, mig a masikban csak egy-ketto lezengett. Nos, eloszor megprobalta az utobbit, de megis bantam: szornyu forro volt a viz! Ettol kisse megszeppenve, labujjaimat ovatosan beledugtam a masik medencebe. Nos, ez csak borzalmasan forro volt. Persze mindenki engem nezett, mint egyetlen feher vendeget (gaidzsint). Ezek utan muszaj volt batorsagomat bebizonyitani, es nagy sohajtassal belevetettem magam a borzalmas foroo medencebe. Erre nagy tapsvihar tort ki, es ezzel nyilvanvalo elismerest kaptam.
(sos ivan)

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 17:55   
2009-02-18 10:54, bovi:

Nem vagyok írigy természetű, remélem még sokan megveszik amit más is hord és soha ne legyen ennél nagyobb nyomor Magyarországon!!!

Kedves Bovi, a sípcsontom dupla törése óta csak ebben a cipőben tudok járni. Drága, de van fontossági sorrend is. Ha ebben a cipőben tudok járni -nem sántítok- és nem fáj sem a lábam sem a gerincem, már megérte megvenni. Használd egészséggel.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 15:50   
A Karancs hegység tövében van egy kis (2000 lelkes)falu, amelynek területén ilyen földrajzi nevek merülnek a feledés homályába: Betekincs puszta, Szénégető puszta, Poklyos, Büdöskút, Búrjas, Nyírjes, Tutúcska, Marakodi puszta, László-völgy, Csimavár, Záfalva (Zách falva!), Sötét lápa (sicc), stb. Ez a falu Karancskeszi, amely arról nevezetes, hogy mintegy 62 éve itt születtem és ma is itt lakom: én

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 10:54   
Amint ki és bejelentkezésemröl kivehettétek, ujra Magyarországon töltöttem 2 hetet.

Megint Hévíz volt a cél, ahol a megroggyant csontvázam ápoltattam

A kezelések nagyon jót tettek és az időjárás is engedélyezett alkalmat a külvilág megtekintésére.

Végre megjavították a rozoga lépcsőket, a városba lefelé, ami szinte életveszélyes volt már tavaly. Tudva, hogy sok idős, nem túl rugalmas járársú ember fordul ott meg, jólesett látnom a haladást.

A Termál Hotelt, sajnos nem tölti meg a csak gyógyulni kivánó vendég, így most sok jövő-menő vendég is volt.
3 napon 150 személy értekezett földműves gépek használatárol.
Ezt követte egy kisebb csoport más témárol.

Az ebédlőben nem ülhettünk a megszokott időben a helyünkön, hol egy másik teremben szolgáltak ki bennünket, hol csak délben vacsorázhattunk ))

A csodálatosan türelmes német utitársak mukszó nélkül tűrtek mindent.

Séta közben megláttam egy speciális cipőboltot. Sokan ismerik már. az MTB cipőket.
Benéztem én is, hogy időtöltésként megpróbáljam a járást vele.
Az eladónak is volt bőven ideje mindenröl tájékoztatni és találtunk is egy nekemvaló példányt.
Most ne reklámnak vegyétek, de valóság, amit erröl a lábbelikröl regélnek!
Már a rákövetkező napon 3 órát mentem benne és minden talajon olyan érzése van az embernek, minthe homokban vagy pázsiton menne mezitláb
Most már ismerve az árakat is, nem győztem csodálkozni, hogy otthon mennyi ember viseli már ezt az ujdonságot.
Az enyém 55 ezer Forintba került, de volt drágább is. Ha meghallgattam az ottélő embereket, rokonokat akik meglátogattak, tele vannak panasszal, milyen nehéz a megélhetés.
Nekem nem tűnt így!

Nem vagyok írigy természetű, remélem még sokan megveszik amit más is hord és soha ne legyen ennél nagyobb nyomor Magyarországon!!!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-17 19:58   
Boldogkőváralja gyönyörű fekvésű kis falu. A helyiek kedvesek, barátságosak, megszólítanak bennünket és pár perc múlva úgy beszélgetünk, ahogy régi ismerősök szoktak. A kertjében dolgozó nénike mesélte nekünk, hogy a várat 2002-ben újították fel, akkor kötötték össze a vár pincéjét a vár alatti étteremmel oly módon, hogy az étterembe érkezve lehet a várat elhagyni. Jó ötlet, a látogató finom ételeket fogyasztva pihenheti ki a várnézés fáradalmait. A tatárjárás után épült várat 1282-ben említik először egy oklevélben. Több tulajdonosa volt, Mátyás király 1456-ban és 1471-ben is birtokolta a várat, végül 1890-ben a Zichy család birtoka lett.
Az étterem középkori hangulatot áraszt, kis dézsában kezet mosva - evés előtt és után- kézzel fogyasztottuk a fatálon feltálalt finomságokat. Az étlapon szerepelt többek között:
Vadkacsasült almás lilakáposztával, kölessel.
Egész nyúl nyárson, töltött sült galamb, vadhusok, stb.
Grillcsirke, fűszeres burgonyával, juhtúrós puliszkával. Ez volt a kedvencem.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-09 12:37   
2008-03-08 22:22, boszildi:

Várjuk

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 22:22   
2008-03-08 16:17, perec:
Köszönöm az érdeklődést, most kissé zsúfoltak a napjaim, de hamarosan folytatom.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 16:17   
2008-03-07 21:56, boszildi:
-
Remélem lesz tovább is a beszámoló, én pl. alig ismerem azt a környéket, szívesen olvasnék róla többet is.
Néhány kérdés:
Kb. mikor építették a kastélyt és mit látott a történelemből? Jártatok errefelé máskor is? Mik a helyi specialitások az étteremben?

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-07 21:56   
Boldogkőváraljáról szeretnék mesélni, mert pár napot ott töltöttünk és onnan kirándultunk a környező falvakba, városokba, várakba. Boldogkőváralja Zemplén megyei kis falu, melynek fő látványossága a falu fölé magasló vár. Az igazi turista szezon áprilistól kezdődik, de szerencsénk volt, mert hétvégeken nyitva van. A szépen helyreállított várban órákig nézelődtünk. A várnézés fáradalmait a középkori hangulatot idéző Castrum Boldua étteremben -ez volt a vár eredeti neve - pihentük ki.
Az étterem is annyira tetszett, hogy ide még többször visszatértünk ebédelni.
Másik nevezetesség a Zichy kastély, mely nem látogatható, beteg gyererekeknek ad otthont. Az 1700-as években épült két templomból - református és katolikus -az utóbbiba tudtunk bemenni és fotózni. A falun keresztül folyik a Malom patak, követtük folyását az erdőn keresztül és elértünk a két kilométer távolságra lévő Arka faluba, mely zsákfalu. Itt is volt látni és fotózni való.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-11 18:17   
2008-02-11 17:57, Tihi:

I'm glad you liked it

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó